صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 24

موضوع: چگونه مدرک MCITP را بگیرم؟

نام حقيقي: alireza

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    13

چگونه مدرک MCITP را بگیرم؟

با سلام خدمت دوستان گرامی
    من هیچ چیزی از شبکه نمیدونم و میخوام اگر خدا یاری کنه برای دوره MICTP ثبت نام کنم و و امتحان رو رو هم در پایان دوره بدم و انشاء الله مدرک رو بگیرم.
    من چند تا سوال دارم که اگر دوستان من رو راهنمایی کنن واقعا ممنون میشم.
    1- بهترین آموزشگاهی که تو تهران این دوره آموزشی رو به صورت اصولی آموزش میده و مدرک داخلی هم برای اون صادر میکنه کجاست؟
    2- برای شروع به چه کلاسهایی نیاز است؟
    3- بازار کار این مدرک در کشور چگونه است؟
    من فقط تونستم مجتمع فنی تهران رو پیدا کنم که کمی اسمش آشنا باشه
    مجتمع فني تهران
    حالا میخوام بدونم که اساتید این رو تأیید میکنن یا نه؟
    ممنون میشم اگر دوستان کمک کنند.

موضوعات مشابه:
    imMohsen سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: it

عضو عادی
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    654
    نقل قول نوشته اصلی توسط akarempoor نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گرامی
    من هیچ چیزی از شبکه نمیدونم و میخوام اگر خدا یاری کنه برای دوره MICTP ثبت نام کنم و و امتحان رو رو هم در پایان دوره بدم و انشاء الله مدرک رو بگیرم.
    من چند تا سوال دارم که اگر دوستان من رو راهنمایی کنن واقعا ممنون میشم.
    1- بهترین آموزشگاهی که تو تهران این دوره آموزشی رو به صورت اصولی آموزش میده و مدرک داخلی هم برای اون صادر میکنه کجاست؟
    2- برای شروع به چه کلاسهایی نیاز است؟
    3- بازار کار این مدرک در کشور چگونه است؟
    من فقط تونستم مجتمع فنی تهران رو پیدا کنم که کمی اسمش آشنا باشه
    مجتمع فني تهران
    حالا میخوام بدونم که اساتید این رو تأیید میکنن یا نه؟
    ممنون میشم اگر دوستان کمک کنند.
    سلام.سوال شما طوریه که وقتی جواب کامل بدیم تبلیغ برداشت میشه ولی اگه واقعا مقدمات شبکه رو نمیدونی بهتره اول بری نت ورک پلاسnetwork+که دوره کوتاه 30-40ساعته هست.
    معرفی کردن آموزشگاه که فکر کنم خلاف قوانین انجمن باشه ولی به جای رفتن به آموزشگاه معروف بهتره سراغ استاد خوب بری و اگه تو آموزشگاه معتبری استاد خوبی دیدی حتما با همون کلاس بگیر.ممکنه مسوول ثبت نام بگه که فرقی نداره ولی واقعا فرق داره استاد خوب ؛در این حد که اگه استاد نداشته باشی و خودت تو خونه بخونی بهتر از استاد کم سواده.مدرک داخلی فقط به درد داخل میخوره و برای خارج از ایران هیچ اعتباری نداره.ولی بدون مدرک بین المللی تو ایران باید واقعا کارت خوب باشه وگرنه یک ادمین معمولی تو یک شرکت کوچک میشی مگر اینکه تلاش کنی و شایستگی خودتو بروز بدی.موفق باشی انشااالله

alisc، dodvaod، akarempoor و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    13
    خیلی ممنون
    یه آموزشگاه پیدا کردم که به نظر میرسه که کارش خوبه تا ببینیم خدا چی میخواد

judon3t سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    مهم آموزشگاه نیست ! ( البته آموزشگاه هم تاثیر داره ! )

مهم اینه که چقدر به شبکه علاقه دارید ؟
    مهم اینه که چقدر پشت کار دارید ؟
    مهم اینه که چقدر میخواهید مطالعه کنید ؟

استاد + آموزشگاه + جزوه و . . . همش وسیله هست ! مهم خوده شما هستید !

انشاالله استارت رو بزنید و با Network+ شروع کنید اگر هم جایی سوالی چیزی بود بیاید در انجمن سوال کنید اینجا ما در خدمتتون هستیم .

Hanif، dodvaod، judon3t و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: korosh

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    مهم آموزشگاه نیست ! ( البته آموزشگاه هم تاثیر داره ! )

مهم اینه که چقدر به شبکه علاقه دارید ؟
    مهم اینه که چقدر پشت کار دارید ؟
    مهم اینه که چقدر میخواهید مطالعه کنید ؟

استاد + آموزشگاه + جزوه و . . . همش وسیله هست ! مهم خوده شما هستید !

انشاالله استارت رو بزنید و با Network+ شروع کنید اگر هم جایی سوالی چیزی بود بیاید در انجمن سوال کنید اینجا ما در خدمتتون هستیم .
    من هم با این صحبتها موافقم و حتی به اونها ایمان دارم .
    ولی اگه تبلیغ نباشه میخوام یه آموزشگاه و استاد خوبو معرفی کنم که من خودم 3 ماه تحقیق کردم و فهمیدم که از ایشون با تجربه تر و ماهر تر تو تهران نیست.
    شما اگه خواستی میتونی بری مجتمع فنی تهران شعبه جمهوری و بگی فقط کلاس با استاد حامد خورشیدی می خوام . من خودم 1 ماه صبر کردم و الان اصلا پشیمون نیستم.که یک سال هم به نفع ام شد.

نام حقيقي: بهنام

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    6
    سلام به همگی
    علیرضا جان اگه هیچی از شبکه نمیدونی، ولی علاقه داری، پیشنهاد میکنم این راهو انتخاب نکن!
    یعنی خود Microsoft هم پیشنهاد میکنه در قدم اول آشنایی داشته باشی یا تجربه کاری داشته باشی، بعد وارد این آموزش بشی و مدرک بگیری.
    من پیشنهاد میکنم ابتدا برو یک دوره کامل از زیر ساخت شبکه و آی تی ببین بعد برو سراغ مدارک شرکتهای آی تی.
    داشتن مدرک تنهایی این شرکتها کمکی بهت نمیکنه، ولی اگه قبلش یک دوره درست حسابی دیده باشی یا دانشگاه رشته مرتبط خونده باشی یا تجربه واقعی داشته باشی این مدرک ارزش مدارک و تجربیاتتو چند برابر میکنه.
    البته کلا در رشته آی تی مدارک دانشگاهی چه در ایران و چه در خارج کشور ارزش گذراندن یک دوره یک یا دو ساله عملی و فنی آی تی یا شبکه رو نداره. اینو فقط من نمیگم، کلا خیلیها به این نتیجه رسیدند که حتی جای این رشته دانشگاه نیست. دلیلش هم پر بودن از معلومات و فنی بودن بیش از حد این رشته است! که در دانشگاه وقت برای یادگیری این همه بسیار کم است، بهرحال امیدوارم درست تصمیم بگیری! در هر صورت امیدوارم موفق باشی! اگه مایل بودی خبر بده من بیشتر راهنماییت میکنم، کتاب آموزشی به زبان انگلیسی و آلمانی هم دارم pdf اگه خواستی برات میفرستم.
    بهنام

dodvaod، akarempoor و imMohsen سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    13
    آقا خیلی ممنونم از راهنمایی شما.
    به نظرت چه طوره یه مدت برم تو یه جایی به صورت کار آموز شروع به کار بکنم؟

نام حقيقي: سید هادی

عضو عادی شناسه تصویری dodvaod
    نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552

Icon4

با سلام به دوستان
    آقا علی رضا من هم مشکل شما را داشتم و دنبال همین چیزها بودم ولی جمله دوستمون درسته که اینها همش وسیلست بهتره خودت کار کنی.
    من الان 2 ساله که یه جایی ادمین شدم .البته از سال 80 دارم با کامپیوتر کار میکنم و با کلاسهای سازمان فنی حرفه ای (اپراتوری مقدماتی و پیشرقته) شروع کردم. بعد از 3 سال فهمیدم باید یه مدرک دانشگاهی هم داشته باشم واسه همین هم رفتم دانشگاه آزاد و یه فوق دیپلم هم گرفتم، توی این مدت هم تا همین 2 سال پیش کارم کلاً چیز دیگه ای بود و ربطی به رشتم نداشت. ولی خودم رو به روز نگه داشتم و با خوندن مجله و کتاب پیش رفتم. به جرات می گم توی هیچ رشته ای کامپیوتر تخصص ندارم ولی از همه رشته های کامپیوتر سر در میارم و هر کس صحبتی از چیزی در کامپیوتر بکنه حداقل کلماتش و حرفهاش رو میدونم در چه زمینه ایه. این میشه علم IT . اینکه بدونی اینا چه ربطی به هم دارند کمک می کنه که دستت باز باشه.
    این را هم بگم واقعاً الان به حدی رسیدم که مطمئنم خیلی خیلی مونده تا متخصص یه رشته در کامپیوتر بشم.(تا اینجا برای این بود که خودت رو با یه دوره گول نزنی و این رو هم بدونی این رشته سر دراز داره.
    یه جایی خوندم در شبکه حدوداً 8 تخصص هست و این که کدام یک از این موارد به دردت می خوره و تو رو ارضا میکنه فقط با لمس اونها از نزدیک امکان پذیره(البته بعضی از اونها به راحتی نمی تونی ببینی)
    من هم فکر کنم اول کارآموزی کنی و بعد کم کم بری دنیال یه رشته خیلی کمکت می کنه تا زودتر به هدفت برسی.
    این پنبه رو از گوشت در بیار برادرانه که با یکی دو تا دوره کارت تمومه و می تونی زودتر به مقصد برسی.بهترین روش R&D هستش.
    اگه می خوای بیایی سراغ شبکه از همین حالا (خواب و خوراک و آسایش رو قیدشو بزن)
    به قول یه دوستی این کار فقط از عاشقاش بر مییاد

ویرایش توسط dodvaod : 2013-03-01 در ساعت 10:12 PM
    judon3t، critical و akarempoor سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: it

عضو عادی
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    654
    سلام.آقا بهنام خوب میگه ولی تو این شرایط اگه مدرک هم داشته باشی کارآموزی راحت گیر نمیاد حالا چه برسه بدون مدرک.ضمنا بدون مدرک فقط کار کابل کشی (که خیلی هم خوبه ولی اگه هدفت اکتیو هست کارتو طولانی میکنه)انجام میدی و چیز زیادی یاد نمیگیری.
    من پیشنهاد میکنم تو همین اینترنت سرچ کنی برای آموزش مقدماتی شبکه(در حد یکی دو هفته فقط ذهنت آشنا بشه و حتی اگر متوجه نشدی هم عیب نداره) و کمی با اصطلاحات و مقدمات آشنا بشی و بعد بری کلاس خوبه.موفق باشی

akarempoor، clouder و imMohsen سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    13
    ممنون از راهنمایی دوستان.
    پس از الان شروع میکنم به خوندن مقاله و کتاب

judon3t سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    6
    فکر خیلی خوبیه، به شرطی که در کنارش سعی کنی اولا کتابهای مربوطو مطالعه کنی. دوما اشاره نکردی کدوم MCITP میخوای بگیری؟ البته الان دیگه سری جدید مدارک MCSE است، ولی این پیشنهادو میکنم که حتما قبل از شروع تکلیف خودتو هم روشن کن که کدوم مسیرو میخوای بری.
    میخوای Server Admin بشی، یا متخصص طراحی و پیاده کردن زیر ساختها؟
    برای Server Admin مسیر MCITP SA میری، یا همون MCSA جدید. که اکثرا ادارات و شرکتها و بانکها به این افراد احتیاج دارند برای مدیریت شبکه داخلیشون. اکثرا هم جایگاهشون ثابته.
    برای متخصص طراحی و پیاده کردن زیر ساخت MCITP EA یا همون MCSE جدید. این مسیر هم سنگینتره هم هیجانش بیشتره هم مسئولیتش بیشتره، اسمش رو خودشه EA (Enterprise Administrator). شما در اینجا طراح و نگه داری زیر ساخت یک شبکه کوچک تا بزرگ هستید. هم از نظر Soft و هم Hardware. که پیشنهاد میشه مطالعات بیشتر در مورد سیستم عاملهای دیگر هم داشته باشی. اکثرا هم در شرکتهایIT استخدام میشی.
    برای مثال یک شرکت بیمه با 5 نمایندگی در سرتاسر کشور یا دنیا. احتیاج داره به 5 Server Administrator که در هر شعبه یا نمایندگی کار کنه.
    همون شرکت احتیاج داره که کل شبکه رو طراحی و نگهداری کنه که احتیاج داره به یک نفر Enterprise Administrator، که اکثرا شرکتهای IT این مسئولیتو به عهده میگیرند.
    من در ایران خیلی کم کار کردم و آشنایی زیاد ندارم به سیستم کاری در اونجا، بهرحال خوب میشه کسی هم در اونجا راهنماییت کنه در این ضمینه. ولی اونهایی که گفتم استاندارد سیستم کاری هستش در اروپا و آمریکا!
    موفق باشی

dodvaod، judon3t، critical و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    13
    البته MCSE تا اونجا که پیگیر بودم مثل اینکه تو ایران نیموده هنوز و همون MCITP رو تدریس میکنن.
    در مورد اینکه بخوام Server Admin بشم یا پیاده کننده شبکه هم راستش هنوز نمیدونم میخوام کمی مطالعات رو بیشتر کنم (هرچند که کتاب ها در ایران واقعا ضعیف و مبهم هستن)و در آینده تصمیم بگیرم.ولی احتمالا دومی به قول شما هیجان و جایگاهش بیشتر و بهتره همون رو میرم.
    ممنونم از راهنماییت بهنام جان خیلی لطف داری

نام حقيقي: korosh

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    البته MCSE تا اونجا که پیگیر بودم مثل اینکه تو ایران نیموده هنوز و همون MCITP رو تدریس میکنن.
    در مورد اینکه بخوام Server Admin بشم یا پیاده کننده شبکه هم راستش هنوز نمیدونم میخوام کمی مطالعات رو بیشتر کنم (هرچند که کتاب ها در ایران واقعا ضعیف و مبهم هستن)و در آینده تصمیم بگیرم.ولی احتمالا دومی به قول شما هیجان و جایگاهش بیشتر و بهتره همون رو میرم.
    سلامی دوباره همونطور که قبلا گفته بودم باید راهتو با دقت انتخاب کنی و بتونی از یک جایی شروع کنی ( حالا یا مجازی یا غیر مجازی ) ولی در مورد اون حرفت که گفتی MCSE رو تو ایران تدریس نمیکنن باید بگم چرا تدریس میشه و چندین جا هم هستن که تو همین تهران تدریس میکنن ولی باید بگم تنها جایی که دیدم اینو با قیمت خوب و با سطح علمی بالایی تدریس میشه همین مجتمع فنی تهرانه.من موسسه های دیبا گران و آشیانه و جهاد دانشگاهی تهران و جهاد دانشگاهی شریف رو نیز سر زدم و کاتالوگ و قیمت هاشون رو گرفتم و وقتی به درجه و سطح علمی استاد و مدارکشون رسیدم تقریبا حرفی برای گفتن در مقابل شخصی که اسم بردم نداشتن ، توی تلفظ لغات انگلیسی ( چون کاربرد زبان خیلی تو این رشته زیاده ) همگی مشکل داشتن ولی آقای خورشیدی خودش 12 تا مدرک Microsoft رو داره و جزو اولین نفراتی تو ایران بوده که مدرک EA رو گرفته (اگر در مورد مدارک Microsoft بدونی میدونی که سه تا سطح A و B و C داره ) با سطح A .حالا خودت باز مختاری که هر کاری که دوست داری انجام بدی .ولی با دقت انتخاب کن که زمان رسیدن به هدفت تو همین راهها مشخص میشه .
    ( من نمیخوام تبلیغ کسی یا جایی رو بکنم ولی از به اشتراک گذاری تجربه هام لذت میبرم )

akarempoor و imMohsen سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    6

خواهش میکنم، مهم نیست که MCSE نیست، اتفاقاEA MCITP بری بهتره چون بعدش با سه امتحان Upgrade میکنی، هم مهارتت پیشرفت میکنه، هم صاحب دو Titel میشی.

پس اگه اینطوریه باید حداقل یک یا دو ماه قبل از شروع دورها سخت تلاش کنی که دانش Networking رو یاد بگیری. چون فکر نمیکنم در دوره ها وقت برای توضیح یکی یکی کلمات و مخففهای انگلیسی باشه. چون بدون معلومات قبلی، سر کلاس ها چیزی یاد نمیگیری.
    موفق باشی

- - - Updated - - -

خواهش میکنم، مهم نیست که MCSE نیست، اتفاقاEA MCITP بری بهتره چون بعدش با سه امتحان Upgrade میکنی، هم مهارتت پیشرفت میکنه، هم صاحب دو Titel میشی.
    پس اگه اینطوریه باید حداقل یک یا دو ماه قبل از شروع دورها سخت تلاش کنی که دانش Networking رو یاد بگیری. چون فکر نمیکنم در دوره ها وقت برای توضیح یکی یکی کلمات و مخففهای انگلیسی باشه. چون بدون معلومات قبلی، سر کلاس ها چیزی یاد نمیگیری.
    موفق باشی

akarempoor سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    13
    نقل قول نوشته اصلی توسط kuroosh_25 نمایش پست ها
    سلامی دوباره همونطور که قبلا گفته بودم باید راهتو با دقت انتخاب کنی و بتونی از یک جایی شروع کنی ( حالا یا مجازی یا غیر مجازی ) ولی در مورد اون حرفت که گفتی MCSE رو تو ایران تدریس نمیکنن باید بگم چرا تدریس میشه و چندین جا هم هستن که تو همین تهران تدریس میکنن ولی باید بگم تنها جایی که دیدم اینو با قیمت خوب و با سطح علمی بالایی تدریس میشه همین مجتمع فنی تهرانه.من موسسه های دیبا گران و آشیانه و جهاد دانشگاهی تهران و جهاد دانشگاهی شریف رو نیز سر زدم و کاتالوگ و قیمت هاشون رو گرفتم و وقتی به درجه و سطح علمی استاد و مدارکشون رسیدم تقریبا حرفی برای گفتن در مقابل شخصی که اسم بردم نداشتن ، توی تلفظ لغات انگلیسی ( چون کاربرد زبان خیلی تو این رشته زیاده ) همگی مشکل داشتن ولی آقای خورشیدی خودش 12 تا مدرک Microsoft رو داره و جزو اولین نفراتی تو ایران بوده که مدرک EA رو گرفته (اگر در مورد مدارک Microsoft بدونی میدونی که سه تا سطح A و B و C داره ) با سطح A .حالا خودت باز مختاری که هر کاری که دوست داری انجام بدی .ولی با دقت انتخاب کن که زمان رسیدن به هدفت تو همین راهها مشخص میشه .
    ( من نمیخوام تبلیغ کسی یا جایی رو بکنم ولی از به اشتراک گذاری تجربه هام لذت میبرم )
    ممنون نمیدونستم.چون چند جا رو سراغشون رو گرفتن گفتن نداریم به خاطر همون گفتم.
    بله دقیقا باید ره رو درست انتخاب کرد فکر کنم سخترین بخش قضیه هم همینجا باشه

موفق باشی
    نکته بسیار خوبی رو عنوان کردی.این درست باید باشه

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

مدرک mcitp

حامد خورشیدی

مدرک mcitp مجتمع فنی

استاد حامد خورشیدیhttp:forum.persiannetworks.comf43t57618.htmlmcitp مدرکجزوه network مجتمع فنیاستخدام با مدرک mcitp با جای خوابچگونه مدرک mcitp را به مدرکمدرك MCITP جزوات مجتمع فنی تهرانمدرکmcitpارزش مدرک مجتمع فنی تهران در مقابل جهاداستاد حامد خورشيديامتحان mcitp در دانشگاه تهرانmcse 2012 بهتره یا mcitp 2008هزینه آموزش نت ورک در جهاد دانشگاهی دانشگاه تهرانچطور مدرک زبان بگیرممدارک mcitpسوال و جواب درباره مدارک mcitpچطوری شبکه یاد بگیرمحامد خورشیدی در ماکروسافتمجتمع فنی یا جهاد دانشگاهیچگونه مدرک زبان بگیرمmcsa یا mcitp site:forum.persiannetworks.com

برچسب برای این موضوع