نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 26سپاس
  • 2 توسط mahdi7610
  • 4 توسط i_t0xic
  • 2 توسط mahdi7610
  • 1 توسط amir_vh
  • 2 توسط i_t0xic
  • 1 توسط amir_vh
  • 5 توسط farhadham
  • 5 توسط yogishiip
  • 4 توسط judon3t

موضوع: راضی کردن کارفرما با طرز فکر قدیمی!

نام حقيقي: امیر واو

عضو عادی شناسه تصویری amir_vh
    نوشته
    260
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    212

راضی کردن کارفرما با طرز فکر قدیمی!

سلام.

دوستان یه بیمارستانی هست از ما خواستن بریم tshoot کنیم. حالا نگاه که کردیم دیدم که اوضاع شبکش خیلی داغونه و در واقع شبکش مثل یه کافی نت بزرگ میمونه.
    سوییچها تو دست و پا، امنیت صفر و ... در واقع نیاز به یه Design مجدد داره.
    حالا مشکل اینجاس که رئیس اونجا از این پیرمردای قدیمیه و اصلا حاضر نیست خرج کنه واسه it بیمارستان.

حالا من چطور این بنده خدا رو متقاعد کنم؟ شما با اینطور کارفرماها چطور برخورد میکنید؟

ویرایش توسط amir_vh : 2013-02-13 در ساعت 03:21 PM

نام حقيقي: مهدی

عضو عادی
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    82
    سپاسگزاری کرده
    34
    من باشم هر طور که اونا بخوان برخورد می کنم و اعصاب خودمو خورد نمی کنم .

اگه هم مشکلی پیش اومد میگم من بهتون گفته بودم ، شما خودتون نخواستید قبول کنید .

با ادم های بی سواد باید این مدلی رفتار کرد . چون هر چقدر هم شما توضیح بدید اون قانع نخواهد شد .

مثل اینه که بری به یک نفر از قابلیتهای ویندوز seven حرف بزنی اما اون برگرده به تو بگه همین ویندوز 98 هم کار ما رو راه می ندازه .

اگه قبول نکرد با امکانات موجود کنار بیایید و شرایطش را از این که هست یه مقدار بهبود ببخشید .

ویرایش توسط mahdi7610 : 2013-02-13 در ساعت 04:19 PM
    alindows و amir_vh سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    بستگی به وابستگی اون محل به شبکه داره. شما از راه های مختلف باید ایشون رو بترسونی. قطعی شبکه، فرسودگی، گرون شدن آینده تجهیزات، کارآیی پایین شبکه و ...

البته شما هم می تونید به جای طراحی جدید و افراط ، همین طراحی رو ادیت کنید و همه چی رو درست کنید.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi7610 نمایش پست ها
    من باشم هر طور که اونا بخوان برخورد می کنم و اعصاب خودمو خورد نمی کنم .

اگه هم مشکلی پیش اومد میگم من بهتون گفته بودم ، شما خودتون نخواستید قبول کنید .

با ادم های بی سواد باید این مدلی رفتار کرد . چون هر چقدر هم شما توضیح بدید اون قانع نخواهد شد .

مثل اینه که بری به یک نفر از قابلیتهای ویندوز seven حرف بزنی اما اون برگرده به تو بگه همین ویندوز 98 هم کار ما رو راه می ندازه .
    اشتباه نکن دوست عزیز. فردا شما رفتی و چند نفر اومدن این شبکه رو دیدن به تو می خندن نه به رئیس ات. راضی کردن رئیس هم هنر خاص خودش رو میخواد.

G4chB0y، amir_vh، dodvaod و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهدی

عضو عادی
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    82
    سپاسگزاری کرده
    34
    یه سری یک بنده خدا اومد به دوست ما گفت یه برنامه واسه شرکت ما بنویس . رفیق ما گفت باشه با سی شارپ واست یه برنامه می نویسم . طرف گفت هزینه چقدر میشه . دوستم گفتم حداقل بین 400 تا 500 هزار

یارو شاکی شد و گفت چقدر زیاد . رفیقم گفت هزینه اش همینه . برنامه ای که شما خواستی خیلی زمان می بره .

بعدش یارو برگشت گفت یه نفر گفت برنامه رو واست می نویسم با 30 هزار تومان .

دوستم گفتم خیلی خوبه بگو واست بنویسه . بعدش به طرف گفتیم با چی میخواد بنویسه . یارو تلفظ کردن هم بلد نبود به زور گفت با اکسل

من و دوستم فقط دوست داشتیم اونجا یه افقی بود تا می رفتیم و توش محو می شدیم .

حالا طرف با این طرز فکر شما بیا واسش از قابلیتهای ویژوال استادیو تعریف کن

همین دوستمون الان داره میگه شبکه اونجا داغون هستش .
    پس مطمئن باش کسی که قبل از ایشون اونجا را شبکه کرده همین درگیری ها را با مسئول اونجا داشته . اگه این ادم قانع می شد همون نفر قبلی می تونست قانع کنه شبکه اونجا را ردیف کنه .

با این حال هر ادمی یک قلق خاصی داره اکثر مردم با توضیح دادن از وضعیت موجود قانع می شن .

در ضمن اون چیزی که من گفتم اخر راه بود . یعنی فرض را بر این می گذاریم که شما تمام تلاشت را برای قانع کردن اون فرد انجام دادید و اون فرد هم به هیچ راهی قانع نخواهد شد .
    ولی در درجه اول باید به هر قیمتی شده طرف را راضی کرد .

در ضمن این حق مدیر شرکت یا هر کسی دیگه هست که به شما بگه با وضعیت موجود باید کنار بیایید . پس اگه شما تونستید با وضعیت موجود کنار بیایید و اونجا را از اینی که هست با همین امکانات بهتر کنید هنر کردید .

ویرایش توسط mahdi7610 : 2013-02-13 در ساعت 04:32 PM
    amir_vh و Gold_ سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    260
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    212
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi7610 نمایش پست ها
    دقیــــــقا برخوردشون همینطوره.
    ببین اوضاع در این حده که بین دو تا ساختمون که تو یکیش اتاق سروره و یکیش نزدیک 100 تا کلاینته. بعد کل کابل کشی Cat5 ه و ارتباط این همه کلاینت با فایل سرور و ... به یه کابل Cat5 ه!
    البته منظور از اتاق سرور، اتاق یکی از کارکنان پر از خاک و دمای 30 درجه اس که یه رک اون گوشه گذاشتن!
    بعد اینا 30 تا دوربین هم اومدن به صورت عشقی خودشون واسه خودشون نصب کردن یه کابل هم زدن به سوییچ!

تازه من اومدم واسشون از VoIP هم گفتم. گفتم بستر شبکه درست باشه خیلی کارا میشه کرد مثل وویپ. خندم میگیره.

بستگی به وابستگی اون محل به شبکه داره. شما از راه های مختلف باید ایشون رو
    بترسونی
    . قطعی شبکه، فرسودگی، گرون شدن آینده تجهیزات، کارآیی پایین شبکه و ...

البته شما هم می تونید به جای طراحی جدید و افراط ، همین طراحی رو ادیت کنید و همه چی رو درست کنید.
    آره منم به همین فکر افتادم. یکم بترسونم طرف رو...
    آخه قابل ویرایش نیست اصلا! در واقع ویرایش نمیشه کرد، ماست مالی باید کرد! چون هیچگونه استانداردی نداره.
    یعنی اینها نظافتچی‌ها اومده بودن آب گرفته بودن سوییچ های روی دیوار رو شسته بودن! در این حده! بعد من گفتم چرا رک دیواری نمی‌گیرین؟ مرده جواب داد حاج آقا (رییس بیمارستان) گفتن لازم نیست قراره نجار بیارم جعبه درست کنه برامون با چوب!!!!
    و یه چیز دیگه اینکه اینها حتی یک UPS ندارن!
    احتمالا باید همون روش ماست مالی رو پیادش کرد!

اشتباه نکن دوست عزیز. فردا شما رفتی و چند نفر اومدن این شبکه رو دیدن به تو می خندن نه به رئیس ات. راضی کردن رئیس هم هنر خاص خودش رو میخواد.
    ایشون رییس من نیستن، رییس بیمارستانه.

دوستان دیگه اگه توی این زمینه تجربیاتی دارن ممنون میشم مطرح کنن.

ویرایش توسط amir_vh : 2013-02-13 در ساعت 05:04 PM
    mahdi7610 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    شما اصول تحول رو باید رعایت کنید. اگه میخواید شبکه ی این محل رو متحول کنید کار یک شب نیست که. تحول باید تدریجی باشه. یهو نمیشه گفت آقا 6 میلیون بده خرج شبکه ات میشه.
    بجاش میتونی هر چند وقتی ایراد بگیری بگی عه اینجاش این میخواد. اون که نمیدونه کت 5 چیه کت 6 چیه.

البته بماند که بعضی جاها مجبور میشی یه چیزی رو از عمد دستکاری کنی تا فکر کنن خراب شده و باهات راه بیان که یه قسمتی رو توسعه بدی.

- - - Updated - - -

بعد هم کابل کت 5 از سوییچ به نود کافیه. اما تو بک بون هات باید از مدیا ی قویتری استفاده کنی.

amir_vh و mahdi7610 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    260
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    212
    نقل قول نوشته اصلی توسط i_t0xic نمایش پست ها
    شما اصول تحول رو باید رعایت کنید. اگه میخواید شبکه ی این محل رو متحول کنید کار یک شب نیست که. تحول باید تدریجی باشه. یهو نمیشه گفت آقا 6 میلیون بده خرج شبکه ات میشه.
    بجاش میتونی هر چند وقتی ایراد بگیری بگی عه اینجاش این میخواد. اون که نمیدونه کت 5 چیه کت 6 چیه.

البته بماند که بعضی جاها مجبور میشی یه چیزی رو از عمد دستکاری کنی تا فکر کنن خراب شده و باهات راه بیان که یه قسمتی رو توسعه بدی.
    آخه اصلا هیچی درست نیست! سوییچینگشون درختیه همینطوری فقط یه کابل زدن به یه سوییچ و یا علی!
    یه بار دیگه ویرایش پست قبلیم رو بخون تا متوجه شی قضیه چطوریه!

بعد هم کابل کت 5 از سوییچ به نود کافیه. اما تو بک بون هات باید از مدیا ی قویتری استفاده کنی.
    آره میدونم. من میخوام بین دو تا ساختمون فیبر بکشم. تا ارتباط بین کل سرور ها و کلاینتها و دوربین ها پهنای باندش کم نشه... ولی ظاهرا باید یه cat 6 بزارم و بگم خوبه درست شد!

mahdi7610 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: فرهاد حامد

خواننده شناسه تصویری farhadham
    نوشته
    319
    سپاسگزاری شده
    197
    سپاسگزاری کرده
    159
    زیاد سخت نگیرین. اگه نمی خوان خرج کنن خوب نکنن. شما هم به نظر من درخواست هاشون رو برآورده کنین هزینه تون رو بگیرین.

f14f21، amir_vh، dodvaod و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: ابراهیم

خواننده شناسه تصویری yogishiip
    نوشته
    1,326
    سپاسگزاری شده
    882
    سپاسگزاری کرده
    1620
    من توی یه شرکت خصوصی همین مشکل رو داشتم
    با پنبه کم کم سر طرف رو ببرید !
    اول درخواست چیزهای ارزون قیمت و تو چشم بیا مثل داکت و رک دیواری و بدین !
    بعد کم کم به فکر سوییچ و روتر و ....گرون قیمت تر باشید !
    ضمنا در صورتی که بتونید یه اینترنت خوب به کارمند ها برسونید طرفدار شما میشوندو از طریق کارمندان میتونید روی رییس اعمال نظر کنید !

amir_vh، dodvaod، judon3t و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    260
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    212
    مرسی از همه.
    حالا شنبه صبح قرار ملاقات داریم با رییس.
    ببینم چی میشه خبر میدم...

ممنونم

- - - Updated - - -

مرسی از همه.

ممنونم

نام حقيقي: it

عضو عادی
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    654
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_vh نمایش پست ها
    مرسی از همه.

ممنونم

- - - Updated - - -

مرسی از همه.

ممنونم
    سلام.انشاالله اون چیزی که خیره برات اتفاق بیافته و موفق بشی.یه جوری به رییس اونجا حالی کن که شبکه اونجا مشکل داره ولی بگو با کمی تغییرات(که کم خرج باشه)میتونی شبکه اونجا رو سر و سامان بدی ولی قول 100درصد نده(چون زیر ساختهاش مشکل داره).بعد یواش یواش برو سراغ نظم دادن به کابل کشی ها و برای شروع از اتاق رییس و کسانی که نظرشون برای رییس مهمه.وقتی اونها ببینند که کارهای شما نظم بیشتری به شبکشون داده خود به خود بعدا حرفتون رو بیشتر میفهمن.از اول خرج سنگین نتراش و مثلا درخواست 10تا سوییچ 24پورت سیسکو2960نده.یواش یواش تو یک پروسه میان مدت بالای یک سال کارها رو منظم کن.ضمنا همیشه بک آپ از فایلهای مهم رو داشته باش و به صورت نوشته و توصیه در حد یک کاغذ آ4 توصیه های ضروری به کارمندهایی که با کامپیوتر سر و کار دارند رو تکثیر کن.بعد از مدتی هم سرورها رو به upsمجهز کن(از اونهایی که زیاد گرون نیستند و فقط برای یک سرور استفاده میشن)
    رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود
    امیدوارم شنبه بیایی و بنویسی که کار رو گرفتی ما هم خوشحال بشیم

ویرایش توسط judon3t : 2013-02-14 در ساعت 12:28 AM
    yogishiip، amir_vh، dodvaod و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    260
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    212
    قرار شد پروپوزال بنویسم تحویل بدم!
    خلاصه ی حرفام به رییس این بود که آقا پول میدی یا نمیدی؟ این مزیت ها و این مسائل انجام میشه و خیلی به سود شما خواهد بود.
    یا اینکه اگر در نهایت حاضر نیستید هزینه کنید و تشخیص میدید که همین اوضاع خوبه، من تا جایی که بتونم همینی که هست رو رو به راه میکنم.
    بعد گفت پروپوزال بنویس بده.
    تا شنبه ببینم چی میشه...

- - - Updated - - -

قرار شد پروپوزال بنویسم تحویل بدم!
    خلاصه ی حرفام به رییس این بود که آقا پول میدی یا نمیدی؟ این مزیت ها و این مسائل انجام میشه و خیلی به سود شما خواهد بود.
    یا اینکه اگر در نهایت حاضر نیستید هزینه کنید و تشخیص میدید که همین اوضاع خوبه، من تا جایی که بتونم همینی که هست رو رو به راه میکنم.
    بعد گفت پروپوزال بنویس بده.
    تا شنبه ببینم چی میشه...

کلمات کلیدی در جستجوها:

راضی کردن رییس

قانع کردن رفیق ها

روش راضی کردن

نحوه راضی کردن رییس

طرز راضي كردن يك نفر

نحوه ی راضی کردن کارفرما

قانع کردن کارفرما

روشهای راضی کردن رییس

قانع کردن رییس