صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 34

موضوع: تفاوت سرویس های ADSL و دیتا؟؟؟

555
    555 آنلاین نیست.
    نام حقيقي: MSTM

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    45

تفاوت سرویس های ADSL و دیتا؟؟؟

دوستان سلام

میخواستم بدونم فرق سرویس های ADSL و سرویس های دیتا(مثل MPLS یا سرویس های تجاری و...) تو چیه ؟؟؟

مثلا فرق بین سرویس ADSL 2Mb و سرویس دیتا 2Mb ؟؟؟

البته به لحاظ هزینه و قیمت کم و بیش اطلاعاتی دارم سوالم بیشتر از لحاظ فنی و کیفیت سرویس مورد نظره

با تشکر پیشاپیش...

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط 555 نمایش پست ها
    دوستان سلام

میخواستم بدونم فرق سرویس های ADSL و سرویس های دیتا(مثل MPLS یا سرویس های تجاری و...) تو چیه ؟؟؟

البته به لحاظ هزینه و قیمت کم و بیش اطلاعاتی دارم سوالم بیشتر از لحاظ فنی و کیفیت سرویس مورد نظره

با تشکر پیشاپیش...
    هیچی....
    اگه برای استفاده شخصی هست سریع برو سمت adsl شرکتهای pap و سرویس 2مگ با تعرفه مناسب میتونی گیر بیاری.2 مگ دو مگه دیگه ربطی به دیتا و adsl نداره.2 مگ دیتا 2مگه ولی بعضی از شرکتها هستن که نمیشه اینجا نام برد 2 مگ adsl بگیری تا 3/4 مگ برات آزاد میکنن.اونم با قیمت ارزونتر از به قوله شما دیتا.بازم میگم اگه برای استفاده شخصی هست adsl هم میتونی شبانه رایگان استفاده کنی

alisc و 555 سپاسگزاری کرده‌اند.

555
    555 آنلاین نیست.

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط 3hsan نمایش پست ها
    هیچی....
    اگه برای استفاده شخصی هست سریع برو سمت adsl شرکتهای pap و سرویس 2مگ با تعرفه مناسب میتونی گیر بیاری.2 مگ دو مگه دیگه ربطی به دیتا و adsl نداره.2 مگ دیتا 2مگه ولی بعضی از شرکتها هستن که نمیشه اینجا نام برد 2 مگ adsl بگیری تا 3/4 مگ برات آزاد میکنن.اونم با قیمت ارزونتر از به قوله شما دیتا.بازم میگم اگه برای استفاده شخصی هست adsl هم میتونی شبانه رایگان استفاده کنی
    یعنی شما می فرمایید مثلا بین سرویس ADSL 2Mb مخابرات(ماهی 75000 تومن) و سرویس دیتای 2Mb مخابرات(ماهی 880000 تومن) هیچ فرقی به لحاظ فنی و کمی و کیفیت وجود نداره؟؟؟!!!!!!

3hsan سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    یعنی شما می فرمایید مثلا بین سرویس ADSL 2Mb مخابرات(ماهی 75000 تومن) و سرویس دیتای 2Mb مخابرات(ماهی 880000 تومن) هیچ فرقی به لحاظ فنی و کمی و کیفیت وجود نداره؟؟؟!!!!!!
    100% یه فرقی داره ! منتها متاسفانه من فرقش رو نمیدونم !
    شاید دیتا ددیکیت باشه !

555 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    ببین عزیزه من این چیزی نیست که شما نتونی تشخیص بدی دیگه.
    من مشترک dedicated زیرساخت هستم و همچنین مشترک مخابرات هم هستم.ببین مخابرات خودش میاد دیتا رو بصورت اختصاصی میده هر مگ حدود 800 تا 900 تومن خب.بعد مشترکین زیرساخت که همون isdp ها هستند همین 1 مگ رو با پشتیبانی و کیفیت بهتر تا 300 هم من ازشون گرفتم بصورت اختصاصی.پس مخابراتی که 1 مگ اختصاصیشو میده 900 تومن هرگز نمیاد این سرویس رو اختصاصی به شما بده 75000 تومن
    معمولا 1 به 10 ارائه میدن یعنی بین 10 نفر میندازه این 1 مگ رو.همین adsl مخابرت که شبو روز تبلیغش میکنه و میگه به قولا مفته و هر گیگ زده از 2900 تومن به بالا کی گفته ارزونه نسبت به سرعت و شرایطی که داره میده؟
    ما فقط 2900 رو داریم میبینیم بابا.فکرمون کار نمیکنه که دو ماه بعد سره قبض ماهیانه 7 تومن آبونمان میادو شبانه روزی که استفاده کردی میکشن رو قبضت.چرا؟ چون شما چه روز کلیک کنی چه شب کلا میره رو قبضت.ولی شرکتهایی که شبانه شون رایگانه الان خیلی از مشترکا براشون این موضوع صرفه اقتصادی داره و کلی دانلود رایگان میکنن.در صورتی که همین دانلود ها رو با مخابرات باید بکشی رو قبضت بعد بیاد تو هاردت ذخیره بشه.
    من خودم الان خداییش 1 مگ دادم دست مشترک نامحدود 120 تومن.24ساعته 130 تا دانلود میکنه بدون افت سرعت.خب حالا کدوم برای شما صرف میکنه؟!
    میتونی یه گشتی بزنی 4 تا تعرفه گیر بیاری و شرایط رو بخونی.ماشا اله رقابتم زیاده و همه جوره آوانس میدن به مشترک.یه سرچ کنید شرکتهایی هستند که 3 ماه + ترافیک رایگان + نصب رایگان + مودم رایگان و 2/3 مگ دانلود تحویل مشترکشون میدن.شرکتهای 11 گانه pap رو میدونی دیگه.برو تو سایتشون خودت ببین.و مخابرات همچین کاری نمیکنه برای شما.موفق
    زیاد توضیح دادم ولی خاستم همه رو بگیری دیگه

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    پس یعنی سرویس دیتا ، همون سرویس ADSL هست منتها بصورت اختصاصی ! ( شیر نشده بین 10 نفر ؟ )

الان سمت ما مخابرات داره نامحدود میده ! یعنی برای ترافیک هزینه نمیگیره !
    1 مگ نامحدود داره میده 60.000 تومان ! ( 128 نامحدود 10.000 تومان |||| 256 نامحدود 20.000 تومان )

555 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    فک کنم دیتا مخابرات اصلا ربطی به اینترنت نداره و اینترانت هست و به صورت mpls ارایه میشهمثلا الان وزارت آموزش و پرورش در کل کشور با دیتا بهم وصل هستندهمینطور بانک هاالبته برای استفاده از دیتا نیاز به مسیریاب هم داریم که از سیسکو استفاده میشهخواهشا قاطی نکنید مسایل رو

3hsan، alisc و 555 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    پس یعنی سرویس دیتا ، همون سرویس ADSL هست منتها بصورت اختصاصی ! ( شیر نشده بین 10 نفر ؟ )

الان سمت ما مخابرات داره نامحدود میده ! یعنی برای ترافیک هزینه نمیگیره !
    1 مگ نامحدود داره میده 60.000 تومان ! ( 128 نامحدود 10.000 تومان |||| 256 نامحدود 20.000 تومان )
    پس adsl هم همون وایرلس هست دیگه!!! ببین عزیز من اصلا این دو تا ربطی بهم ندارن.اینترنت اینترنته دیگه.وایرلس adsl و wifi و وایمکس و ....
    همشون مسیر یا جاده هایی هستند که شرکتهای isdp isp و pap و جدیدا مخابرات دارن ارائه میدن.منتها هرکدوم با شرایط و کمو کیفه متفاوت دیگه.سرویس نامحدود مخابرات همون 10 تومنم زیادشه چرا؟ چون بین 10 نفر میندازه.خب آخه اگه اختصاصی باشه هر کافینت یا isp میتونه 4/5 تا خط بگیره به قولا مفت و باهاش زندگی کنه!!پس دیگه این وسط فروش سرویس اختصاصی خودشو شرکتهای دیگه چه معنی داره!!
    گفتم که اگه دنبال سرویس خوب و پهنای باند بالاتر از خریدت با پشتیبانی خوب میگردی برو سمت شرکتهای PAP و یه آماری بگیر ببین تو شهرتون کدوم شرکت pap یا نمایندگی هاش کارشون درست تره از همونجا بگیر.منو آقای admin میندازه انفرادی و الا بهت میگفتم کدوما رو بری سراغ بگیری

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    پس adsl هم همون وایرلس هست دیگه!!! ببین عزیز من اصلا این دو تا ربطی بهم ندارن.اینترنت اینترنته دیگه.وایرلس adsl و wifi و وایمکس و ....
    همشون مسیر یا جاده هایی هستند که شرکتهای isdp isp و pap و جدیدا مخابرات دارن ارائه میدن.منتها هرکدوم با شرایط و کمو کیفه متفاوت دیگه.سرویس نامحدود مخابرات همون 10 تومنم زیادشه چرا؟ چون بین 10 نفر میندازه.خب آخه اگه اختصاصی باشه هر کافینت یا isp میتونه 4/5 تا خط بگیره به قولا مفت و باهاش زندگی کنه!!پس دیگه این وسط فروش سرویس اختصاصی خودشو شرکتهای دیگه چه معنی داره!!
    گفتم که اگه دنبال سرویس خوب و پهنای باند بالاتر از خریدت با پشتیبانی خوب میگردی برو سمت شرکتهای PAP و یه آماری بگیر ببین تو شهرتون کدوم شرکت pap یا نمایندگی هاش کارشون درست تره از همونجا بگیر.منو آقای admin میندازه انفرادی و الا بهت میگفتم کدوما رو بری سراغ بگیری
    آقا احسان اگه دقت کنید این دوستمون سوالش کلا یه چیز دیگه است اما به نظر میاد شما چون دل پری از مخابرات داری نشستی مخابرات رو میکوبی
    اگه دقت کنید سوال ایشون اینه

که بالا توضیح دادم

555 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط yavar نمایش پست ها
    آقا احسان اگه دقت کنید این دوستمون سوالش کلا یه چیز دیگه است اما به نظر میاد شما چون دل پری از مخابرات داری نشستی مخابرات رو میکوبی
    اگه دقت کنید سوال ایشون اینه

که بالا توضیح دادم
    آقا چه ربطی داشت!! مخابرات کیه دیگه بابا دل پر کدومه دیگه.شما حرفه کجا رو میزنی برادر!!
    دقیقا سواله ایشونو من جواب دادم.میگه فرق سرویس 2 مگ adsl و سرویس دیتا چیه.بند آخریه سوالش رو تو تاپیک اولی بخونید.
    ایشون میخان خرید سرویس اینترنت کنن منم به عنوان یه دوست راهنماییشون کردم.حالا شما چرا داغ میکنی رفیق اونم برای مخابرات!!!
    کسی مخابرات رو نکوبید عزیز من!! اصلا چه دلیلی داره! من آنچه رو که حقیقته تو بازار و دارم میبینم و به صلاحه جیبه ایشون و راحتیه کار ایشونه دارم بهش میگم.والا نه ایشون سودش به من میرسه نه زیانش و نه به شما!!!پس خواهشا حاشیه سازی نکنید تو تاپیک.ما داریم بحث فنی و کیفی میکنیم در مورد سرویسها و نحوه خریدشون برای این آقا.اگه جایی تو بحث شما رو ناراحت کرده ببخشید دیگه.گفتم که من حقیقت رو دارم میگم و فکر نمیکنم کوبیدنی در کار باشه.چیز خاصی نیست که شما ناراحت میشی!!من میگم آقا شما این سرویس رو بگیری به نفعته مثلا شبانه هم رایگانه و این موارد دیگه...
    ایشون میگن پس چرا نامحدود رو میدن 60 تومن یا فرق بین این دو سرویس یا قیمت چیه!!منم بهش میگم شرایط فروشش چیه که 60 تومنه که اطلاعات بیاد دستش برای خرید.خب آخه کدوم آدم یا شرکته توجیه و عاقل میاد 1 مگ نامحدود بده 60 تومن در صورتی که خریدش 3/4 برابر اینه!!!!!حالا که من دارم به ایشون میگم این سرویس بین 10 نفر share میشه و قضیه ش اینجوریه شما چرا ناراحت میشی؟!!شما بجای اینکه ایشون رو با کم و کاست و شرایط سرویس ها و نحوه ارائه شون روشن کنید میاید یه چیز دیگه میگید!!

555 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: saeid

خواننده شناسه تصویری jozef
    نوشته
    261
    سپاسگزاری شده
    355
    سپاسگزاری کرده
    278
    دوستان به نظر میرسه سوء تفاهمی پیش آمده باشه ..... ظاهرا سرویس دیتا محابرات اصلا دسترسی به اینترنت جهانی را نمیده

3hsan، alisc، exxtreme و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.
    https://defense.blogsky.com/

555
    555 آنلاین نیست.

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    45
    با تشکر از همه دوستان عزیز

والا من که دیگه گیج شدم یکی میگه هیچ فرقی نداره یکی میگه فرق داره چون اون شیر شده ولی اون یکی ددیکیته...

بهتره اول به این 2 تا لینک زیر یه نگاهی بندازید بعد بحث رو ادامه بدیم.فراوان سپاس

نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    درسته حق با شماست !
    من اطلاعی نداشتم منظور از سرویس دیتا همون سرویس MPLS هست !
    و الا اطلاع دارم MPLS برای چه کاری استفاده میشه و اصلا ربطی به اینترنت نداره !

555 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: bah

عضو عادی
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    19
    دوست من لطفا وقتی از چیزی اطلاعیی ندارید با این صحبت ها ملت رو گمراه نکنید .

سرویس ADSL یک سرویس برای استفاده از اینترنتهست . ولی میتونید از بستر اینترنتی که دارید دیتا هم بین سیستم هاتون رد وبدل کنید ولی در بستراینترنت که کلی شرایطش فرق میکنه ( امنیت ، لیتنسی و .... )

ولی خطوط دیتا یک بستر لایه 2 یا لایه 2 به بالا ( مثل MPLS و VPLS و اینترانت و ... ) که به صورت dedicate به شما تعلق میگیره و فقط و فقط بستر هست حلا شما میتونید روش هرچیزی رو انتقال بدید ، تصویر ، صوت و شاید هم خواستید اینترنتی که از طریق ADSL یا چه میدونم فیبر گرفتید روش انتقال بدید این دیگه به خود شما ربط داره و صد البته هم سرعت بسیار بالاتری داره هم لیتنسی کمتر و امنیت بالاتر و پشتیبانی بیشتر و استیبلیتی بیشتر و ......

مثلا شما هر سرعتی دارید از بستر اینترنت خیلی خیلی بعیده که بتونید تصویر رو به راحتی انتقال بدید به خاطر مسائل که گقتم و البته روتنیگ پروتکل BGP که تو اینترنت استفاده میشه ! ولی تو خطوط دیتا به خاطر سرعت بسیار بالاتر MPLS پینگ و جیتر بسیار بهتری دارید و امنیت بالاتر و استیل بودن خط

--==--

اما این که شما میخوایید کدوم رو استفاده کنید بستگی به شرایط خودتون داره . مثل Traffic Flow و Traffic Pattern و البته control plan و data plan تون . چون تا یه حد کمی می تونید از بستر اینترنت دیتا رو انتقال بدید البته نیاز به فایروال قوی تر و سرویس های VPN و ... دارید . ولی خب دیگه نیازی به خطوط جدا نیست . ولی اگر بخوایید برای بستر از سرویس های دیتا استفاده کنید مجبور از یه طریق دیگه ایی اینترنت هم جدا بخرید . ( برای اطلاعات بیشتر میتونید فصل اخر کتاب CCNP Route رو بخونید )

------=========-------

در ضمن برادر من فکر کردی بقییه شرکت ها عاشق چشم و ابروی شما هستن که بیان یه خط 256 بخری و بهت 300k دانلود بدن ؟! اگر مخابرات یه خط رو به 10 نفر میده شرکت های pap به 40 نفر میدن ولی چون پنهای باند کم نیارن میان محدودیت حجمی میدن دیگه کسی تو ساعت های معمولی دانلود نمیکنه speed limit شون هم میزان مثلا رو 200 که طرف ببینه حال کنه! وقتی شما با 800 هم دانلود کنید ولی مجبور باشید هر دفعه 5 تومن بدی 1 گیگ بخری میشه خیلی زرنگی !!! بعدشم شب بخوای دانلود بزاری سرعتت به زور به 10 میرسه .

من خودم همین الان هم از شرکت مخابرات 512 نامحدود و 512 نامحدود ایرانسل و هم 512 صبانت 5 گیگ رو دارم استفاده میکنم که مخابرات از همه سرویسایی که بالا گفتم بهتره و تاحلا حتی یکبار هم افت سرعت رو موقع دانلود نداشتم . فیکس 60-70 هست . ولی باز بستگی به شرایط فرد داره و میتونه کلی متفاوت باشه

اینجا محل تبلیغ و کینه توزی نیست که یک محیط علمی هست برای انتتقال دانششمون . لطفا سعی نکنید عقاید شخصی خودتون رو به زور به ملت تحویل بدید .

مرسی

ویرایش توسط Red-Line : 2012-12-10 در ساعت 11:22 PM
    alisc، 555 و samira1989 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    اینجا یه محل علمیه بله ولی مهندس شما هم کم تحویل ندادید ماشا الله!!!!
    با نظر محترم شما مخالفم چون اطمینان 100% دارم رو این موضوع و تو قلب چندو چون و روش سرویس دهی تو مخابرات و شرکتهای دیگه هستم.

ویرایش توسط 3hsan : 2012-12-11 در ساعت 01:55 AM

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

تفاوت mpls با vpls

استفاده از خط mplsبرای انتقال تصویر

تفاوت ديتا و adsl

فرق دیتا با adsl

فرق ای دی اس ال با خط دیتا

تفاوت خط دیتا با ADSL

تفاوت سرویس دیتا با adsl

سرویس دیتا یعنی چه