نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 6سپاس
  • 2 توسط i_t0xic
  • 1 توسط mjzaret
  • 2 توسط i_t0xic
  • 1 توسط als_1360

موضوع: اگر شما جای من باشید کدام یکی را انتخاب می کنید ؟

نام حقيقي: saeed

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4

اگر شما جای من باشید کدام یکی را انتخاب می کنید ؟

سلام عرض می کنم خدمت همه دوستان خوبم

با اجازه سریع برم اصل مطلب

خدمت مقدس سربازی تموم شد انشاالله بعد مدت کوتاهی کارت میاد خونه

الان والدین دیگه میگن برو کار پیدا کن!

کار هم هست الان توضیح میدم قشنگ و خواهشن در انتخاب یکیش کمکم کنید

1- کار در یکی از ادارات دولتی که 5سال پیمانی بر میداره و بعده 5 سال خدا میدونه تمدید کنه نکنه یا استخدام کنه و ماهانه تقریبا 500.000 تومان بدون امتیازات دیگه بعد اینکه هیچ علاقه ای به اون کار ندارم و مهمتر اینه که رشته تحصیلیم هستش

2- کار آزاد ( مهندسی شبکه یا مهندسی نرم افزار )
    به هر دوی اینا علاقه شدیدی دارم و هیچ کتابی در این مورد نخوندم و شبکه ( سیسکو و مایکروسافت ) رو در سطح تکنسین هستم و برنامه نویسی ( سی شارپ رو در سطح مبتدی و پی اچ پی رو در سطح پیشرفته ) می تونم کار کنم ودر ظمن فقط در این زمینه فعالیت نکردم و در زمینه های تعمیر کلیه قطعات کامپیوتری و مدار بسته و ... نیز فعالیت کردم و تعریف از خود نباشه همه اینارو خودم بصورت تجربی یاد گرفتم بگذریم

می خوام کمکم کنید که کدام رو برای شغل خودم انتخاب کنم کار اداری که هیچ علاقه ای ندارم و به انتخاب پدرم باید برم به اینکار و اینو هم می دونم که تو کار دولتی هر ماه حقوق دریافت می کنم و باید به هر کس و ناکسی چشم بله قربان حتما قربان بگم یا اینکه تو کاری که خودم دوست دارم برم و بهم بگن چشم مهندس حتما مهندس که چنین انتظاری هم ندارم بگن برم !

اگه کاری که خودم دوست دارم برم حتما خودم رو بروز می کنم و به یاری خدا به سطح بالاتری ارتقاع پیدا می کنم

حالا بنظر شما با توجه به بازار ایران مهندسی شبکه رو انتخاب کنم یا مهندسی نرم افزار یا هر دو یا فقط کار دولتی ؟

برام اصلا هیچ فرقی نمیکنه شبکه رو انتخاب کنم یا برنامه نویسی رو اگه قرار باشه برنامه نویسی رو هم انتخاب کنم فقط سی شارپ کار می کنم هم Win App و Web App رو در کمتریم زمان ممکن 2 - 3 ماه فول یاد میگیرم

منتظر پاسخ گرمتان هستم باتشکر

امیدوارم ادمین محترم این تاپک رو حذف نکنه و با پاسخ دادن به این تاپک بهم کمک بزرگی کنه

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_g21 نمایش پست ها
    سلام عرض می کنم خدمت همه دوستان خوبم

با اجازه سریع برم اصل مطلب

خدمت مقدس سربازی تموم شد انشاالله بعد مدت کوتاهی کارت میاد خونه

الان والدین دیگه میگن برو کار پیدا کن!

کار هم هست الان توضیح میدم قشنگ و خواهشن در انتخاب یکیش کمکم کنید

1- کار در یکی از ادارات دولتی که 5سال پیمانی بر میداره و بعده 5 سال خدا میدونه تمدید کنه نکنه یا استخدام کنه و ماهانه تقریبا 500.000 تومان بدون امتیازات دیگه بعد اینکه هیچ علاقه ای به اون کار ندارم و مهمتر اینه که رشته تحصیلیم هستش

2- کار آزاد ( مهندسی شبکه یا مهندسی نرم افزار )
    به هر دوی اینا علاقه شدیدی دارم و هیچ کتابی در این مورد نخوندم و شبکه ( سیسکو و مایکروسافت ) رو در سطح تکنسین هستم و برنامه نویسی ( سی شارپ رو در سطح مبتدی و پی اچ پی رو در سطح پیشرفته ) می تونم کار کنم ودر ظمن فقط در این زمینه فعالیت نکردم و در زمینه های تعمیر کلیه قطعات کامپیوتری و مدار بسته و ... نیز فعالیت کردم و تعریف از خود نباشه همه اینارو خودم بصورت تجربی یاد گرفتم بگذریم

می خوام کمکم کنید که کدام رو برای شغل خودم انتخاب کنم کار اداری که هیچ علاقه ای ندارم و به انتخاب پدرم باید برم به اینکار و اینو هم می دونم که تو کار دولتی هر ماه حقوق دریافت می کنم و باید به هر کس و ناکسی چشم بله قربان حتما قربان بگم یا اینکه تو کاری که خودم دوست دارم برم و بهم بگن چشم مهندس حتما مهندس که چنین انتظاری هم ندارم بگن برم !

اگه کاری که خودم دوست دارم برم حتما خودم رو بروز می کنم و به یاری خدا به سطح بالاتری ارتقاع پیدا می کنم

حالا بنظر شما با توجه به بازار ایران مهندسی شبکه رو انتخاب کنم یا مهندسی نرم افزار یا هر دو یا فقط کار دولتی ؟

برام اصلا هیچ فرقی نمیکنه شبکه رو انتخاب کنم یا برنامه نویسی رو اگه قرار باشه برنامه نویسی رو هم انتخاب کنم فقط سی شارپ کار می کنم هم Win App و Web App رو در کمتریم زمان ممکن 2 - 3 ماه فول یاد میگیرم

منتظر پاسخ گرمتان هستم باتشکر

امیدوارم ادمین محترم این تاپک رو حذف نکنه و با پاسخ دادن به این تاپک بهم کمک بزرگی کنه
    اگه هدف رسیدن به پول خیلی خوب هست، شما باید ببینی توی چه کاری می تونی لقمه های گنده برداری و هضم کنی،

مثلاً توی برنامه نویسی اگه پروژه بانکی یا مشابه برداری نونت توی چاییه، اگه نتونی که هیچی!

توی شبکه اگه بتونی پروژه های ساختمانهای بزرگ، دانشگاهی، تجاری و ... برداری به همون صورت!

مسلماً اینها همگی پارتی هم میخواد! خودت میتونی پیش بینی کنی که آینده می تونی از این حرکتا بزنی یا نه!

اما اگه راه 100 ساله رو 120ساله رفتن قانع ات می کنه

توی پروژه های برنامه نویسی می تونی خودت شروع کنی وبسایت مبتنی بر زبان PHP یا ASP بسازی و توی زمینه های مختلفی که استعدادش داری کار کنی. اما الآن توی بحث برنامه نویسی (نیمه حرفه ای) حداقل توی کشور خودمون موفقیت خیلی کمه!

اما توی مبحث پردرآمد شبکه، شما اگر این بحث رو بصورت حرفه ای دنبال کنی و حرفه ای باشی، براحتی میتونی جذب بازار شی و روی ریل کار بیوفتی.

میتونی هم مباحثی مانند نصب دوربین های مداربسته(شبکه،آنالوگ)، دزدگیر، سیستم های وایرلس و غیره رو هرکدوم بصورت نیمه حرفه ای دنبال کنی که این هم سود خوبی داره.

mjzaret و saeed_g21 سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    دوست عزیز _t0xic ممنونم از بابت راهنمایت,

دوست عزیز قبل از اعزام به خدمت سربازی چند تا پروژه راه اندازی شبکه برداشتم و جواب گرفتم و مشکلی نداشتم منم هر طوری فکر می کنم می بینم که شبکه بازار خوبی داره و از طرفی من شخصی رو می شناسم که یک نرم افزار حسابداری نوشته و به قیمت ( 4 - 6 ) میلیونی میفروشه حال میکنه و هم اینکه با پشتیبانی کردن برنامش پول میگیره و من اینو میگم مثلا بیام یک برنامه بنویسم و اینو تبلیغ کنم و مورد پسند قرار بگیره و ... وقت زیادی طول میکشه تا پول درست حسابی مثل طرف به جیب بزنم ولی شبکه اینطوری نیست کافیست فقط تبلیغ کنم !

بعد اینکه شبکه رو بیشتر رو تجهیزات سیسکو ادامه بدم خوبه یا مایکروسافت مسلما که هر دو با هم خوبه ولی بهترینش کدوم هستش ؟

نام حقيقي: JaVaD

عضو عادی شناسه تصویری mjzaret
    نوشته
    515
    سپاسگزاری شده
    213
    سپاسگزاری کرده
    562
    من هم پيشنهاد مي‌كنم در كار شبكه و دوربين‌هاي مدار بسته قرار بگيري.

البته اگه به برنامه نويسي هم ادامه بدي خوبه.

يكي از همين موارد طراحي سايت و از اين جور چيزا براي شركتهاي كوچيك هست.

زياد هم وقتت رو نميگيره و بابت پشتيباني هم مي‌توني پول خوبي بگيري.

به نظرم كار آزاد رو بچسب.

از اول گفتن از تو حركت از خدا بركت. روزي دست خداست.

شاد باشيد

saeed_g21 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    دوست عزیز _t0xic ممنونم از بابت راهنمایت,

دوست عزیز قبل از اعزام به خدمت سربازی چند تا پروژه راه اندازی شبکه برداشتم و جواب گرفتم و مشکلی نداشتم منم هر طوری فکر می کنم می بینم که شبکه بازار خوبی داره و از طرفی من شخصی رو می شناسم که یک نرم افزار حسابداری نوشته و به قیمت ( 4 - 6 ) میلیونی میفروشه حال میکنه و هم اینکه با پشتیبانی کردن برنامش پول میگیره و من اینو میگم مثلا بیام یک برنامه بنویسم و اینو تبلیغ کنم و مورد پسند قرار بگیره و ... وقت زیادی طول میکشه تا پول درست حسابی مثل طرف به جیب بزنم ولی شبکه اینطوری نیست کافیست فقط تبلیغ کنم !

بعد اینکه شبکه رو بیشتر رو تجهیزات سیسکو ادامه بدم خوبه یا مایکروسافت مسلما که هر دو با هم خوبه ولی بهترینش کدوم هستش ؟
    برنامه نویسی ریسکه، یا میگیره! یا نمیگیره! اینهمه وقت بزاری نگیره ظلمه. مگر اینکه اونقد تبهر داشته باشی که یه چیز خفن و خلاقانه بنویسی!

شما بصورت نیمه حرفه ای و گاماس گاماس هر دو مورد تخصص شبکه رو ادامه بده... راست میگن دوستمون mjazert، از شما حرکت از خدا برکت...

HigH_VoL و saeed_g21 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: علی رضا

خواننده شناسه تصویری als_1360
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    154
    سپاسگزاری کرده
    22
    پایان سربازیت مبارک باشه
    به نظر من هر دو رو انتخاب کن معمولاً در پروژه های برنامه نویسی و یا شبکه ممکنه خیلی دیر به دیر به دستت برسه وجود یک کار پشتیبان خیلی به درد می خوره
    و معمولاً این پروژه ها رو می شه در کنار کارهای دیگه انجام داد خصوصاً پروژه های برنامه نویسی و هر موقع به یه جایی رسیدی که شرایطت بهتر شد یکی رو بذار کنار .

saeed_g21 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    سلام دوستان گلم

خیلی خیلی خیلی از راهنمایی های ارزنده تان تشکر و قدر دانی می کنم.

( شبکه ) انتخاب کردم !

یا علی گفتیم و کار آغاز شد

نام حقيقي: ابراهیم

خواننده شناسه تصویری yogishiip
    نوشته
    1,326
    سپاسگزاری شده
    882
    سپاسگزاری کرده
    1620
    سلام
    منم در یک مقطع زمانی مشابه شما بودم
    سر 2 راهی قرار گرفته بودم
    من علاقه به کار شبکه داشتم و رشته تحصیلییم هم بازار کارش بد نبود
    به مدت 4 سال کار شبکه کردم -(کار دولتی و استخدام پیمانی و 1 مورد هم استخدام رسمی )
    منتها بعد از 4 سال زد به سرم رفتم دنبال رشته تحصیلیم
    الان در کاری که مربوط به رشته تحصیلیمه فعالیت میکنم
    پست اداری که دارم چندان از نظر اطرافیانم بد نیست
    موقعیت اجتماعی شغلم بد نیست
    حقوقمم هم بد نیست
    منتها در کنارش دارم کار شبکه هم انجام میدم
    نکته مهمش اینجاست که اصلا از این کار اداری راضی نیستم و از طرف دیگه مطلقا به پول و این چرت و پرت ها اهمیت نمیدم
    دارم زمینه سازی میکنم برگردم به همون کار شبکه یا آزاد
    احتمالا طی چند ماه اینده اقدام کنم
    برای شما من توصیه میکنم اگر از لحاظ مالی تامین هستی که هیچ وگر نه اول همون کار اداری رو بچسپ ولی هدفت جدا شدن از کار باشه
    بعد چند وقت خود به خود موقعیت کار دلخواهت رو پیدا کردی برو سمت اون
    در صورتی که نتونی کار مناسب پیدا کنی بازم قبلی رو از دست ندادی

طنز :
    فیلسوفی میگه همه زمانی به یک دوراهی میرسند به اسم ازدواج کردن یا نکردن ! هر کدوم از راههای این دوراهی رو برند پشیمون میشند
    نکته اخلاقی این طنز :
    سعی کن هر راهی رفتی پشیمون نشی !

نام حقيقي: aa

خواننده شناسه تصویری shahein2
    نوشته
    437
    سپاسگزاری شده
    128
    سپاسگزاری کرده
    200

Icon14 راه های موفقیت در کار آزاد چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوستان گلم

خیلی خیلی خیلی از راهنمایی های ارزنده تان تشکر و قدر دانی می کنم.

( شبکه ) انتخاب کردم !

یا علی گفتیم و کار آغاز شد
    دوستان سلام
    این طرح سوال دوستمون خیلی جالب بود , شاید می شد اینو در یک تایپک جدا هم گفت اما سوال:

راز های موفقیت در تجارت و کار آزاد چیه ؟؟؟؟

توضیح بیشتر:
    من در اطراف خودم آدمهای رو می بینم که یک دهم منم سواد ندارن (نه خدای نکرده توهین منم یا فکر کنید از خودم می گم ,نه خدا می دونه ,عین واقعیت رو می گم ) اما کار و وارشون سکه شده . حتی رشته تحصیلی اونا غیر از اینه اما داران در کار آی تی فعالیت می کنن. رشته های که اگر بگم تعجب برنگیزه. شما نگاه کنید تو همین فرم وقتی سوالی مطرح میشه بچه ها داران تخصصی پاسخ می دن, اما به نظر من خیلی از ماها که اینجا وقت می ذاریم , شاید به اندازه دانشمون برداشت مالی نداریم . و یا در دنیای حرفه ای ها گام برنداشیم , چرا ؟؟؟
    راه کار چیه ؟؟؟ تا ما هر کدوم شغل مورد علاقه خودمون رو داشته باشیم و به اندازه دانش و تلاشمون پول دراریم ؟؟؟

لطفا با نگاه به تمام جوانب هر چی می دونید بفرمایید تا شاید همونجوری که در مورد مشکلات فنی به هم کمک میکنیم بتونیم این دانش رو در دنیای تجارت نیز بکار بگیرم و به هم کمک کنیم و حتی زیر تالاری در این تالار باز بشه تا در این خصوص گفته گو کنیم .
    سپاس
    منتظر پاسخ شما هستم

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahein2 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    این طرح سوال دوستمون خیلی جالب بود , شاید می شد اینو در یک تایپک جدا هم گفت اما سوال:

راز های موفقیت در تجارت و کار آزاد چیه ؟؟؟؟

توضیح بیشتر:
    من در اطراف خودم آدمهای رو می بینم که یک دهم منم سواد ندارن (نه خدای نکرده توهین منم یا فکر کنید از خودم می گم ,نه خدا می دونه ,عین واقعیت رو می گم ) اما کار و وارشون سکه شده . حتی رشته تحصیلی اونا غیر از اینه اما داران در کار آی تی فعالیت می کنن. رشته های که اگر بگم تعجب برنگیزه. شما نگاه کنید تو همین فرم وقتی سوالی مطرح میشه بچه ها داران تخصصی پاسخ می دن, اما به نظر من خیلی از ماها که اینجا وقت می ذاریم , شاید به اندازه دانشمون برداشت مالی نداریم . و یا در دنیای حرفه ای ها گام برنداشیم , چرا ؟؟؟
    راه کار چیه ؟؟؟ تا ما هر کدوم شغل مورد علاقه خودمون رو داشته باشیم و به اندازه دانش و تلاشمون پول دراریم ؟؟؟

لطفا با نگاه به تمام جوانب هر چی می دونید بفرمایید تا شاید همونجوری که در مورد مشکلات فنی به هم کمک میکنیم بتونیم این دانش رو در دنیای تجارت نیز بکار بگیرم و به هم کمک کنیم و حتی زیر تالاری در این تالار باز بشه تا در این خصوص گفته گو کنیم .
    سپاس
    منتظر پاسخ شما هستم

بیبین داداش خلی بی تعارف و رو راست بگم اون جنابی که داره با یک رشته غیر مرتبط کارای بزرگ آتی رو انجام می ده اون چیزی رو داره که من و تو نداریم و اونم چیزی نیست جز پــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــا رتی

حرف واسه گفتن نه من همه دراین مورد زیاد دارن اما اصل موضوع همینه که گفتم نه چیز دیگر

نوشته
    437
    سپاسگزاری شده
    128
    سپاسگزاری کرده
    200
    نقل قول نوشته اصلی توسط paravand20 نمایش پست ها

بیبین داداش خلی بی تعارف و رو راست بگم اون جنابی که داره با یک رشته غیر مرتبط کارای بزرگ آتی رو انجام می ده اون چیزی رو داره که من و تو نداریم و اونم چیزی نیست جز پــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــا رتی

حرف واسه گفتن نه من همه دراین مورد زیاد دارن اما اصل موضوع همینه که گفتم نه چیز دیگر
    فرمایش شما رو اصلا رد نمی کنم و متاسفانه کاملا درسته ، اما اگر در این مورد بخوایم بانگاه واقعی صحبت کنیم باید هم خوبا رو بگیم هم بدها رو تا به یه نتیجه مناسب برسیم و گرنه باید سر جامون درجا بزنیم !!! پس باید حرکتی کرد.

از مشکلات(بدیها) یکی ایش همین پارتی بازی . دیگه چیا مسکلات این کاران؟؟؟

چیا خوبیها و نقاط مثبت کار هستن ؟؟؟ و ...

نام حقيقي: ابراهیم

خواننده شناسه تصویری yogishiip
    نوشته
    1,326
    سپاسگزاری شده
    882
    سپاسگزاری کرده
    1620
    نقل قول نوشته اصلی توسط paravand20 نمایش پست ها

اول قبل از هر چیز یک نکته میگم :اساتید جسارت بنده رو ببخشید
    در مورد ارتباط کار و رشته متاسفانه با توجه به وجود کنکور سارسری و عدم وجود اطلاعات در مورد رشته ها برای دانشجو ها خیلی وقتها در مورد افراد مختلف این اتفاق می افته بعد از ورود به دانشگاه تازه متوجه علاقه یا استعدادشون میشند .
    در موارد نادری افراد قبل از انتخاب رشته دانشگاهی اطلاهپع در مورد استعدادشون دارند !
    نکته خارج از گود( یکی از بهترین دوستام دانشگاه ملی روزانه قبول شد نرفت دانشگاه آزاد رشته صنایع چون علاقه داشت
    ارشد رو دانشگاه ملی قبول شد با معدل عالی فارغ التحصیل شد و الان داهر در یکی از بهترین دانشگاههای آمریکا دکترا میخونه و فاند گرفته )

من بحث پارتی رو انکار نمی کنم چون در جامعه ما وجود داره منتها یک نکته اساسی اینه کا بحث پارتی فقط در مورد افراد غیر مرتبط وجود نداره بلکه اگر بخواهیم واقع گرایانه تر صحبت کنیم بحث پارتی همه جا هست وبرای همه یکسانه !
    یعنی اگر 5 نفر کارشناس ارشد شبکه با مدارک و سطح علمی های متفاوت و 1 دامپزشک علاقه مند و با استعداد در زمینه شبکه و یک لیسانس مدیریت پخمه (خواهر زاده رئیس) و بدون اطلاع از شبکه باشید برای یک شغل امتحان بدید ممکنه کسی قبول بشه که پارتی داره
    شاید هم لایق ترینشون از لحاظ علمی بره سر کار
    و این لیاقت علمی هم ربطی به رشته دانشگاهی نداره و ممکنه لایق ترینشون همون دامپزشک باشه
    من خیلی از دانشجو هایی میشناسم که بعد از فارغ التحصیلی بدیهیات رو نمیدونند (بهش میگی با الکل 120 درصد این سی دی رو کپی کن میره اتانول 97 درصد میخره میاره میگه بیا از این غلیظ تر تو داروخونه نبود) اونهایی هم که اطلاعات بدرد بخور دارند خودشون رفتند دنبالش و دانشگاه چیزی یادشون نداده .

من دانشجو های کارشناسی ارشد میشناسم برای موضوع پایان نامه تحصیلیشون متوسل به افراد غیر مرتبطی نظیر بنده میشوند که علاقه به کار داریم نه صرفا جهت جبر روزگار رفته باشم سر کار و حرفه!
    لیاقت یک مسئله ذاتیه و بسته به سخت کوشی فرد داره و شرط لازم برای تصدی یک شغل رشته نیست اگر چه رشته میتونه خیلی از راهها رو هموار کنه

خلاصه مبحث
    افراد جامعه جویای کار در زمینه آی تی 4 دسته اند
    1-فارغ التحصیلان آی تی علاقه مند و با استعداد در زمینه ای تی
    2-فارغ التحصیلان آی تی بی اطلاع از آی تی و صرفا مدرک گرفته
    3-فارغ اتحصیلان غیر آی تی علاقه مند و با استعداد در زمینه ای تی
    4-فارغ اتحصیلان غیر آی تی و بی اطلاع از آی تی

به نظر شما بین دسته های فوق جدای از بحث پارتی باید کدوم از مد ار حذف بشه
    مسلما گزینه 4
    و گزینه 1 هم حقشه که بره سر کار منتها بین گزینه 2 و 3 به نظر من گزینه 3 بر گزینه 2 ارجحیت داره و باید در موقعیت یکسان گزینه 3 انتخاب بشه نه 2

دیگه بحث رو جمع میکنم
    پایدار باشید

نوشته
    437
    سپاسگزاری شده
    128
    سپاسگزاری کرده
    200
    خوب پاسخ برادر ابراهیم یک نکته بود ؛ اما پاسخ به سوال نبود ؛ فرض همون درس نخونده با استعداد(که الان در دنیا کاملا مد شده در هر حرفه ای) می خواد وارد کار بشه چه بکنه که پیشرفت کنه ؟؟ سوال اینه؟؟(منهای پارتی)

کلمات کلیدی در جستجوها:

شما جای من باشید

شرکتی که دوربین مداربسته آنالوگ میفروشه ؟

برم شبکه یا برنامه نویسی؟

اتانول97

كدوم كار انتخاب كنم پول يا علاقه

site:forum.persiannetworks.com بازار کار شبکه

site:forum.persiannetworks.com حقوق بازار کار شبکه

2راهی سر انتخاب شغل

انتخاب كدام رشته بهتر است شبكه يا برنامه نويسي

برچسب برای این موضوع