نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 4سپاس
  • 3 توسط fireboy007
  • 1 توسط yavar

موضوع: چند سوال در مورد راه اندازي يك شبكه؟

نام حقيقي: hamidreza

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

چند سوال در مورد راه اندازي يك شبكه؟

دوستان سلام اين اولين پستي هستش كه توي اين انجمن مي زارم لطفا هر كس مي تونه منو راهنمايي كنه؟
    من 7 عدد سيستم يك كافي نت رو خريداري كردم اين سيستم ها به همراه خودشون يه دونه نميدونم سويچه يا هاب(D-LINK) ولي 16 پورت داره هر كدوم از سيستم ها يك كارت شبكه آن بورد دارن يك مودم D-LINK و يه پرينتر و يه اسكنر و كابلهاي شبكه اين سيستمها وقتي من اومدم راشون انداختم سرور كه كلي ويروس داشت كه نرم افزاراش حتي به زور اجرا مي شد حتي ايزي كافي هم اجرا نميشه من تصميم گرفتم دوباره اين سيستمها رو از ابتدا راه اندازي كنم.
    ولي كارايي كه من قبلش توي اين سيستمها اومدم انجام دادم چون هيچ كدوم از سيستمها همديگه رو نميشناخت با اين كاراي من دوتاشون به همراه سرور با دستور ping تست كردم كه درست عمل كردن ولي چهارتاي ديگه ارور cable unplugged مي دن كه احتمال مي دم مال كابلهاي شبكه باشه.
    من اومدم توي سرور آي پي بدم و نام واسه سيستم تعريف كنم كه اطلاعات زير توي اون وجود داشت.
    ip address:192.168.1.2
    subnet mask:255.255.255.0
    defult gateway:192.168.1.1
    preferred dns server:4.2.2.4

computer name:server
    workgroup:mshome

به اين اطلاعات دست نزدم و رفتم روي تك تك كلاينتها تنضيمات زير رو وارد كردم .
    سيستم يك
    ip address:192.168.1.3

computer name: pc1
    سيستم دو
    ip address:192.168.1.4

computer name: pc2
    سيستم سه
    ip address:192.168.1.4

computer name: pc3
    همينطور تا آخر به آخر آي پي يك عدد اظافه كردم و نام پي سي ها هم همينطور اينم بگم كه قبل از تنظيمات من در كلاينتها هيچ نوع تنظيم آي پي وجود نداشت و اونها خالي بود و همچنين work group همه كلاينتها يه نامي غير از نام گروه سرور روشون بود.
    يه سوال ديگه هم اينكه سويچ اين شبكه از سرور فاصله داره و مودم كنار سويچ هستش مودم سه تا كابل داره كابل برق كه به آدابتور وصله كابل شبكه كه وصلش مي كنم به سويچ كابل يو اس بي رو نمي دونم بايد به كدوم سيستم وصل كنم چون كابل يو اس بي كوتاهه و به سرور نميرسه من موندم نفر قبلي اينو چطوري وصل ميكرده.
    سوال دومم هم اينكه ميگن توي شبكه نبايد مودم رو كانفيگ كنيم چون مشكل پيش مياد اينو هم واسم توضيح بديد كه چه بكنم.
    سوال سوم اينكه سيستمها حتي سرور وقتي فلشم رو بهشون وصل كردم وقتي بردم خونه نود 32 كلي توي فلش ويروس پيدا كرد آيا به خاطر ويروسي بودن سيستمها من بايد ويندوزها رو عوض كنم چونفكر كنم خيلي داغون باشن واسه اينكه نه فريض بودن نه انتي ويروس داشتن.
    حالا به نظر شما كجاي كار من اشتباهه يا اگه اشتباه نيست چه كارايي بايد انجام بدم.
    معذرت مي خوام اگه طولاني شد لطفا نگيد برو يه شبكه كار بيار چون من مي خوام خودم بلد بشم كه ديگه با مشكلمواجه نشم هركس هم جواب داد كه منو شرمنده كرده.

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط hamidps : 2012-10-26 در ساعت 03:50 PM علت: كد شكلك

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    چرا كسي توي اين انجمن جواب آدمو نميده درسته خوب تايپ نكردم ولي لطفا جواب بديد.

نام حقيقي: kazi

عضو عادی شناسه تصویری fireboy007
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    سلام.دوست من چقدر کم طاقتی.هنوز 2 ساعت هم نیست که سوال کردی.اگر شما واقعا میخوای همه چی رو یاد بگیری برو همه چی رو از base شروع کن به یاد گرفتن.اصلا قصد جسارت ندارما ، اما وقتی شما فرق سوییچ و هاب رو نمیدونی ، حالا کسی بیاد به شما بگه این کار رو بکن ، اون کار رو بکن.شما فقط همینا رو میتونی یاد بگیری و اگر مشکل جدید پیش بیاد ، باز هم گیر میکنی.و یک توصیه دوستانه ، قبل از طرح هر سوالی ، یه جستجو تو همین انجمن یا کلا تو اینترنت بکن.مطمئنا از این دست سوالات و مشکلات و پاسخ هاشون تو اینترنت و تو همین انجمن زیاد هستند که شما رو سریعتر به هدفتون میرسونه.

تنظیماتت که درسته.اون داستان unplug که مشخصا میتونه از کابلها باشه.کابلها رو یه تست بکن.اگر تستر نداری ، میتونی کابلهارو ، روی اون سیستم ها که گفتی درست بودن تست کنی.
    اون کابل usb هم الان برای شما بلااستفاده است.اون واسه زمانیه که شما نمیخوای با کابل شبکه ، مودم رو به کامپیوتر وصل کنی و با usb وصل میکنی.اما حالا که مودم رو با کابل شبکه به سوییچ وصل کردی ، دیگه نیازی به usb نیست و نفر قبلی هم صد در صد وصل نکرده بوده.
    اونکه گفتی مودم رو نباید کانفیگ کنی نفهمیدم.کی گفته نباید کانفیگ کنی؟چه مشکلی پیش میاد؟اگر نفر قبلی داشته استفاده میکرده اصلا دست به تنظیمات اون نزن.
    راجع به ویروس ها هم ، شما میتونی اول با یک سی دی بوت آنتی ویروس ، سیستمت رو ویروس یابی کنی.بعد ویندوز رو بالا بیار.اگر ویروس ها به ویندوزت آسیبی نزده بودن.نیاز نیست ویندوزت رو عوض کنی ، فقط بلافاصله یه آنتی ویروس نصب کن و آپدیت کن که دوباره ویروس نگیره.اگر هم که دیدی ویندوزت مشکل دار شده و به هم ریخته یه ویندوز عوض کن.

judon3t، elaheee و hamidps سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    اولش تشكر كه جواب دادي..درست مي گي خيلي عجله دارم معذرت ...از بيس ياد گرفتن كه من الان وقتشو ندارم و فكر مي كنم بتونم از پس يه كافي نت بر بيام چون با اين تجربه 5 سال كه با كامپيوتر كار كردم تقريبا شدم تعمير كار سيستم تو دوست و آشنا فقط چون با شبكه كار نكردم توي اين مورد يه خورده مي لنگم....فكر كنم استعدادشو دارم..راستشو بخواي همين تنظيماتي هم كه مي بيني انجام دادم از توي همين سرچها ياد گرفتم چند تا كتاب pdf در مورد شبكه خوندم به همين خاطر نگرانم كه نكنه بشه بهتر از اين شبكه رو راه اندازي كرد و من ندونم واسه همين من مراحل كار رو كه كردم توضيح دادم اگه در مورد شبكه هاي ديگه اي كه ميشه با اين سيستم راه اندازي كرد و معايب و مزاياشون واسم توضيح بدين ممنون ميشم.واسه تست كابلها هم ممنون راه خوبي گفتي.واسه اون كابل يواس بي مي خوام بپر سم آيا مي تونم مودمو با يو اس بي به سرور وصل كنم و كابل شبكه رو ديگه از مودم به سويچ ندم و كانكشن رو شركنم و آيا شر كردن كانكشن كار خوبيه و اگه اين كارو كنم ديگه تنظيمات مودم دستكاري لازم نداره؟واسه كانفيگ مودم هم يه نفر تو يه تايپك توي همين انجمن گفته بود كه خودمم قبول ندارم.واسه اون ويروس هم ميترسم توي شبكه مشكل ايجاد كنه وگرنه بلدم كلكشو بكنم.از شما دوست عزيز و ديگر دوستان اگه امكانش هست در مورد ويندوزهاي سرور و شبكه هايي كه ميشه باهاشون راه انداخت وتفاوتشون با اين شبكه و معايب و مزاياشون به من توضيح بده ممنون ميشم.با تشكر اگه بازم سوالي بود مزاحمتون ميشم فقط همينا رو جوابم بديد ممنون ميشم.يا علي...

ویرایش توسط hamidps : 2012-10-26 در ساعت 06:37 PM

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    دوستان کانتر باز لطفا منو راهنما یی کنن
    توی این شبکه ای که با لا توضیح دادم بچه ها میگن کانتر شبکه نمیشه در صورتی که من دارم توی این شبکه فایل انتقال می دم از طریق شبکه پرینت می گیرم وکارای دیگه مثلا handy cafe داره به خوبی کار میکنه و اینو هم بگم که کانتر رو نسب نکردم و فایلهاش توی درایو d سیستمها بوده اجرا میشه ولی شبکه نمیشه لطفا منو راهنمایی کنید.
    راستش با این تنظیمات هم خودم تست کردم شبکه رو شناسایی نمیکنه.

1.تنظیمات داخلی کامپیوتر :

الف) تنظیمات کامپیوتر اول (admin) :

ابتدا به قسمت Control panel رفته و از قسمت Network and Internet روی گزینه ی View network status and tasks کلیک کنید.
    پنجره ی جدیدی باز می شود از منوی سمت چپ روی گزینه ی Change adapter settings کلیک کنید .
    صفحه ی جدیدی باز می شود از گزینه های موجود روی گزینه ی Local Area Connection کلیک راست کنید و از منوی باز شده روی Properties کلیک کنید.
    پنجره ی جدیدی باز می شود از گزینه های موجود در آن روی Internet Protocol Version 4 TCP/IPv4 کلیک کنید
    کادر جدیدی باز می شود گزینه ی اول آن را روی گزینه ی Use the following IP address قرار دهید و دومی را روی Use the following DNS server addresses قرار دهید.
    قسمت اول را به این صورت انجام دهید :

IP address : 192.168.0.1
    Subnet mask : 255.255.255.0
    Default gateway : این قسمت را خالی بگزارید

و قسمت دوم را نیز به این صورت :

Preferred DNS server : 192.9.9.3
    Alternate DNS server : این قسمت را خالی بگزارید

سپس تمام پنجره ها و کادر ها را OK کنید و ببندید.

ب) تنظیمات کامپیوتر دوم :

ابتدا به قسمت Control panel رفته و از قسمت Network and Internet روی گزینه ی View network status and tasks کلیک کنید.
    پنجره ی جدیدی باز می شود از منوی سمت چپ روی گزینه ی Change adapter settings کلیک کنید .
    صفحه ی جدیدی باز می شود از گزینه های موجود روی گزینه ی Local Area Connection کلیک راست کنید و از منوی باز شده روی Properties کلیک کنید.
    پنجره ی جدیدی باز می شود از گزینه های موجود در آن روی Internet Protocol Version 4 TCP/IPv4 کلیک کنید
    کادر جدیدی باز می شود گزینه ی اول آن را روی گزینه ی Use the following IP address قرار دهید و دومی را روی Use the following DNS server addresses قرار دهید.
    قسمت اول را به این صورت انجام دهید :

IP address : 192.168.0.2
    Default gateway : این قسمت را خالی بگزارید

و قسمت دوم را نیز به این صورت :

Preferred DNS server : 192.9.9.3
    Alternate DNS server : این قسمت را خالی بگزارید

سپس تمام پنجره ها و کادر ها را OK کنید و ببندید.
    توجه : تنظیمات کامپیوتر دوم مانند تنظیمات کامپیوتر اول است فقط قسمت شماره آی پی ها فرق دارد

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2.تنظیمات داخلی سرور کانتر :

ملظومات لازم :
    1. بازی کانتر استرایک 1.6
    2.فایل hlds.exe (اگه این فایل را ندارید از اینجا دانلود کنید. سپس آن را در پوشه اصلی کانتر خود قرار دهید.)

تنظیمات کامپیوتر اول (admin) :

فقط کافی است که روی فایل hlds کلیک کنید تا تنظیمات مربوط به ساخت سرور نمایش داده شود تنظیمات را به صورت زیر انجام دهید:

Game : Counter-Strike
    Server name : یه اسم برای سرور خود انتحاب کنید
    Map : مپ آغاز بازی ا انتخاب کنید. (مثلا de_dust 2 )
    Network : LAN
    Max. players : تعداد بازیکنان
    UDP Port : به این عدد دست نزنید
    RCON Password : رمزی برای سرور خود انتخاب کنید

حالا روی Start server کلیک کنید. بعد از چند دقیقه سرور ساخته می شود حال دیگر می توانید تنظیمات سرور خود مثل : پول اولیه و ... را انتخاب کنید
    توجه : دقت داشته باشید حتما قسمت Network روی گزینه ی LAN قرار داده شود

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3.تنظیمات داخل بازی :

ابتدا کابل مخصوص را به دو کامپیوتر وصل کنید و از برقراری اتصال مطمئن شوید سپس تنظیمات مربوط به هر کامپیوتر را انجام دهید :

الف) تنظیمات کامپیوتر اول (admin) :

کامپیوتر اول بعد از ساخت سرور باید وارد بازی شود و از قسمت Find server روی تب LAN کلیک کند اگر کار های بالا را درست انجام داده باشید سروری که ساختید را میبینید.
    روی سرور خود کلیک کنید و وارد بازی شوید و منتظر بازیکن بعدی باشید.

ب) تنظیمات کامپیوتر دوم :

کامپیوتر دوم نیز وارد بازی شود و از قسمت Find server روی تب LAN کلیک کند و روی سرور ساخته شده توسط کامپیوتر اول (admin) کلیک کند

ویرایش توسط hamidps : 2012-10-31 در ساعت 01:54 PM

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    کسی چیزی در این مورد نمیدونه خدایی نکرده اینجا انجمن شبکه هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidps نمایش پست ها
    کسی چیزی در این مورد نمیدونه خدایی نکرده اینجا انجمن شبکه هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    برادر من انجمن شبکه است انجمن بازی که نیست
    بعد ماشاالله اینقد طولانب نوشتی که آدم اصلا رغبت نمیکنه بخونه سوالاتو تک تک و کوتاه بپرس تا دوستان جواب بدن

hamidps سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: mohammad savar

تازه وارد
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

سوال مهم

منم سوال داشتم اینکه وقتی ورودی یک هاب به پششت مودم و خروجیش به کارت شبکه کامپیوترها وصل باشه. آیا کامپیوترها بصورت خودکار اینترنت میگیرن؟؟ من میخام از یک مودم وایرلس که 4تا پورت lan داره و من 6 تا کامپیوتر دارم به همشون اینترنت بررسونم. راهنماییم کنین لطفا

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط yavar نمایش پست ها
    برادر من انجمن شبکه است انجمن بازی که نیست
    بعد ماشاالله اینقد طولانب نوشتی که آدم اصلا رغبت نمیکنه بخونه سوالاتو تک تک و کوتاه بپرس تا دوستان جواب بدن
    شما درست میگید دوست عزیز یه بار دیگه من کوتاه توضیح می دم شما ببخش.

تنظیمات سیستم اول:

IP address : 192.168.0.2
    Default gateway:192.168.1.1
    4.2.2.4:Preferred DNS server
    Alternate DNS server : این قسمت خالیه

سیستم دوم:
    IP address : 192.168.0.3
    Default gateway:192.168.1.1
    4.2.2.4:Preferred DNS server
    Alternate DNS server : این قسمت خالیه
    به همین ترتیب آی پیها یکی یکی در سیستمهای بعدی اضافه شدن ولی بازم بازی کانتر شبکه لن رو نمیشناسه.
    اگه کسی اطلاعاتی راجب این داره لطفا راهنمایی کن.

ویرایش توسط hamidps : 2012-11-05 در ساعت 04:56 PM

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    please help me

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    سیستم هات همدیگه رو پینگ میکنن؟؟؟
    یه ورکگروپ بساز و همه رو بکن جز ورک گروپ . فایروال هارو خاموش کن

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    آره همه همدیگه رو پینگ می کنن. همه هم جزو ورک کروپ هستن همه ی نرم افزارام ازجمله handy cae به خوبی داره کار می کنن فقط همین کانتر شبکه نمیشه فایروالها هم همه خاموشه.

کلمات کلیدی در جستجوها:

چند سوال در مورد راه اندازي يك شبكه؟

چندسوال درمو ردشبكه كامپيوتري

دانلود hlds.exe

تمام مپهای کانترشبکه ای

دانلود فایل hlds.exe کانتر

فایل hlds.exe

سوال درباره مشکلات شبکه

سوال من یه کایل شبکه دارمچطوری پرینتر خود رو تو شبکه وایرلس شر کنیمدانلودhldsدانلود فایل hlds.exe چرا کانتر شبکه نمیشهچرا یک سیستم کامپیوتری در شبکه نمیشه؟بالا بودن پینگ در بازی کانتربه چه دلیل است؟راهنمای ip دادن به handycafe site:forum.persiannetworks.comنحوه ی بازی کردن کانتربه صورت شبکه ای از طریق LANدانلودhlds.exeچرا کانتر شبکه ها رو نمیشناسهچرا کانتر شبکه نمیشه ؟دانلود hdls کانتر لنراه شبكه اي بازي كردن بازي كانتربا دوكامپيوتر5 سیستم رو که همشون کارت شبکه دارن رو با هم شبکه کنم و یه D-LINK - HUB Switch 8-Portدانلود فایل hlds.exe برای کانتر 1.6چرا سیستم شبکه workgroup رو نمیشناسهچرا شبکه نمیشه کانتر

برچسب برای این موضوع