صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 24

موضوع: شبکه را از کدام مسیر ادامه دهم؟

نام حقيقي: Mohammad Amin

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    55

شبکه را از کدام مسیر ادامه دهم؟

سلام

من تازه با سایتتون آشنا شدم وخیلی هم جذبش شدم و از دیروز تا حالا همش دارم مطالب گوناگون و عالیتون رو میخونم.

غرض از مزاحمت:

بنده دو هفته ای میشه که مدرک Network + ـــم رو قبول شدم و منتظرم تا جواب کنکورمم بیاد تا شبکم رو ادامه بدم . در واقع اولویت اصلیم ادامه دادن شبکه تا حد حرفه ای هست. هنوز 18 سالم نشده ( 1 مهر میرم تو 18 سال) و زبان رو هم در حد نسبتآ خوبی بلدم و مشکل زیادی ندارم ( کتابهای هدوی رو تا سطح upper خوندم و فقط advance رو نگذروندم و البته مکالمه اینا هم تا حد نورمال بلدم) در زمینه شبکه هم قبل از شروع کلاس نتورک + خیلی مطالعه عمومی داشتم در واقع خیلی علاقم زیاده بهش (کتاب های آندوس تن بام رو هم خیلی جسته و گریخته خوندم) خودم فکر میکنم بیشتر با Cisco مطابقت داشته باشم ولی خب هنوز فکر نمیکنم اطلاعاتم خیلی زیاد باشه که بتونم قاطعانه نظر کنم. به خاطر همین میخواستم مسیری رو که خودم فکر میکنم برم بهتره رو بگم بعد شما هم طبق تجربه و دانشتون اشتباهاتش رو اصلاح کنید و بهم بگید که چطوری ادامه بدم بهتره. فقط یه نکته که من مدرک نتورک + رو تو مجتمع فنی تهران شعبه شهریار خوندم و حالا به دلایلی ممکنه برای مدارک دیگه بیام آموزشگاه های بهتر که بین مجتمع فنی تهران شعبه مرکزی سعادت آباد و شعبه ولیعصر گیر کردم و میخوام که اگه اطلاعاتی راجع بهشون دارید یا اصلآ مجتمع بهتری رو میشناسید بهم معرفی کنید. ممنون از همه شما.

و اما مسیر مورد نظر خودم اینه:

Network + >> MCSE >> MCITP >> CCNA >> CCNA Wireless >> CCNA Security >> Security + >> CCNP >> CCIE >> CEH

و بعدش هم برم سراغ VMware و Linux
    حالا دوستان و اساتیدی محترم منت بذارن و نظر بدن و ازشون میخوام که حتی از کوچکترین انتقادی هم فروگذار نکنن چون من اطلاعاتم واقعآ کمه و هر نکته ای میتونه خیلی بهم کمک کنه. حتی فکر میکنید که دارم بلند پروازانه هم برنامه ریزی میکنم بگید. به همه انتقاداتتون نیاز دارم. امیدوارم لطف کنید به این بنده و شایسته جواب دادن ببینید بنده رو.

و میخواستم ببینم در حین یادگیری با این روش از دیگه حداقل CCNA میتونم در حین خوندن کار هم بکنم؟؟

با سپاس از همۀ شما بزرگواران

موضوعات مشابه:
    shahein2 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    55
    کسی نیست راهنمایی کنه؟؟ هر چند کوچیک. بابا اینجا پر از ادمین شبکست لطف کنید یه نیم نگاهی هم به پست ما بندازید. یه عمر مدیونتونیم.
    نا امیدم نکنید

نام حقيقي: علی

عضو عادی شناسه تصویری ali_gtp
    نوشته
    406
    سپاسگزاری شده
    124
    سپاسگزاری کرده
    79
    فکر می کنم مسیر خوبی انتخاب کردید فقط MCSE رو نگذروندید هم اشکال نداره چون سیستم عامل های جدید بر پایه MCITP کار می کنند.

Gustavo سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: meysam yavari

عضو عادی شناسه تصویری meysamjazz
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    35
    سپاسگزاری کرده
    50
    دوست عزیز با کمی جستجو در کمترین زمان به بهترین جوابها میرسید ...
    همین تاپیکی که زدی اگه کلمات کلیدی شو تو جستجوی سایت میزدی تا الان کلی جواب جلوت بود
    من تو سایت کاره ای نیستم اما وقتی میبینم روزی سه تا موضوع اینجوری زده میشه و هیچکی به قوانین سایت اهمیت نمیده ناراحت میشم
    به عنوان شروع این لینک بدی نیست
    مباحث عمومی شبکه -ا-
    شبکه.pdf
    یادگیری +Network دسته جمعی

در ضمن از بخش مقالات هم میتونی استفاده کنی.با مباحث آشنا بشو هر کدوم که مورد سلیقه ات بود حرفه ای دنبال کن

ویرایش توسط meysamjazz : 2012-09-08 در ساعت 01:34 PM
    Reza.D و Gustavo سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: علی رضا

خواننده شناسه تصویری als_1360
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    154
    سپاسگزاری کرده
    22
    مسیری که امتخاب کردی خوبی .
    به نظر من وزن Vmware و کلاً مجازی سازی رو تویادگیری تون بیشتر کنید .(البته شاید زیاد به شبکه ربط نداشته باشه)
    الان مجازی سازی داره به سمت و سوی خوبی پیش میره

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    چندین بار درباره این موضوع بحث شده. لطفا جستجو کرده اونها رو پیداکنید و با توجه به شرایط و علایقتون تصمیم گیری کنید.

SADEGH65 و Gustavo سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    154
    سپاسگزاری کرده
    22
    توی سوال این دوستمون یه چیز جالب داشت که من این مدلی رو تا حالا ندیده بودم :
    اینکه مسیر رو به طور مشخص و با به صورت زیر نمایش دادن که نشون می ده آینده ی خودشون رو خوب شناسایی کردن
    Network + >> MCSE >> MCITP >> CCNA >> CCNA Wireless >> CCNA Security >> Security + >> CCNP >> CCIE >> CEH

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    55
    فکر می کنم مسیر خوبی انتخاب کردید فقط MCSE رو نگذروندید هم اشکال نداره چون سیستم عامل های جدید بر پایه MCITP کار می کنند.
    یکی از نکات خوبی بود که خودم هم خیلی باهاش مشکل دارم. من تو مطالعاتم حتی تو همین سایت دیدم که به خیلی از دوستان پیشنهاد شده که MCSE رو بگذرونن چون مفاهیم تو نتورک + به خوبی القا نمیشه. برای خودم هم دقیقآ همین مشکل هست. فکر میکنم باید هنوز مقدمات رو خیلی بهتر بدونم من دوبار امتحان نتورک شدم که حالا بگذریم دفعه اول با قوانین و تیک چک هایی که بر نداشتم نمرم شد 500 در حالی که 833 بود که قبولم نکردن ولی بار دوم 733 شدم. که خب به نظر خودم نمره جالبی نیست. به نظر شما MCITP و MCSE انقدر با هم شباهت دارن که بشه MCSE رو نادیده گرفت؟؟ میترسم چیزی جا بمونه که بعدآ حسرتش رو بخورم!

دوست عزیز با کمی جستجو در کمترین زمان به بهترین جوابها میرسید ...
    همین تاپیکی که زدی اگه کلمات کلیدی شو تو جستجوی سایت میزدی تا الان کلی جواب جلوت بود
    من تو سایت کاره ای نیستم اما وقتی میبینم روزی سه تا موضوع اینجوری زده میشه و هیچکی به قوانین سایت اهمیت نمیده ناراحت میشم
    به عنوان شروع این لینک بدی نیست
    مباحث عمومی شبکه -ا-
    شبکه.pdf
    یادگیری +Network دسته جمعی

در ضمن از بخش مقالات هم میتونی استفاده کنی.با مباحث آشنا بشو هر کدوم که مورد سلیقه ات بود حرفه ای دنبال کن
    ممنون . من قصدم از عرایض اولم که گفتم همین بود که اکثر این مطالب رو خوندم ولی هنوز سوالاتی دارم که باید قدم به قدم بپرسم و در ادامه عرض میکنم و در ضمن اون مطالب رو کامل ندیدم که اومدم و دوباره تاپیک زدم.

مسیری که امتخاب کردی خوبی .
    به نظر من وزن Vmware و کلاً مجازی سازی رو تویادگیری تون بیشتر کنید .(البته شاید زیاد به شبکه ربط نداشته باشه)
    الان مجازی سازی داره به سمت و سوی خوبی پیش میره
    خب به نظر شما این یادگیری باید تو چه بازه ای باشه؟ اوایل کار؟ وقتی ب] مفاهیم مسلط شدم؟ یا باید کاملآ حرفه ای باشم که وی ام ویر رو خوب یاد بگیرم؟ بعد کلاس هم داره وی ام ویر؟

چندین بار درباره این موضوع بحث شده. لطفا جستجو کرده اونها رو پیداکنید و با توجه به شرایط و علایقتون تصمیم گیری کنید.
    در این مورد به اندازه کافی توضیح دادم.

توی سوال این دوستمون یه چیز جالب داشت که من این مدلی رو تا حالا ندیده بودم :
    اینکه مسیر رو به طور مشخص و با به صورت زیر نمایش دادن که نشون می ده آینده ی خودشون رو خوب شناسایی کردن
    ممنون از شما ولی خب خودم فکر میکنم سکیوریتی پلاس و CCNA Security رو جاش رو درست تعیین نکردم. البته حسم این رو بهم میگه! به نظرتون درسته؟ هیچ ایرادی نمیبینید؟ بعد اگه بخواید وی ام ویر و لینوکس رو هم در اون مرحله ها جا داد به نظرتون کجا جاش بدم بهتره؟

ممنون از همه شما دوستان
    منتظر انتقاد های بیشتر شما هستم

نام حقيقي: محمد فراهانی

عضو عادی شناسه تصویری mohamad-23
    نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847
    به نظر من شاخه اصلیتون بشه سیسکو . مایکروسافت و Vmware رو فقط در حد تسلط نسبی برید چون سیسکو یه دنیاست که بیای داخلش خیلی قشنگه و البته سخت

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    55
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad-23 نمایش پست ها
    به نظر من شاخه اصلیتون بشه سیسکو . مایکروسافت و Vmware رو فقط در حد تسلط نسبی برید چون سیسکو یه دنیاست که بیای داخلش خیلی قشنگه و البته سخت
    خب دقیقا نمیدونم برای تسلط نسبی چه دوره هایی رو باید برم؟ به نظرتون MCITP رو برم یا نه؟ چون خودش خیلی وقت و انرژی میگیره. نمیدونم الان واقعا موندم که از نتورک پلاس برم مستقیم CCNA یا نه در واقع حساس ترین مرحلس برا من چون شنیدم مستقیم به سیسکو بری خیلی سخت میشه برات. البته درستی و نادرستیش رو نمیدونم. الان برای شروع ۴ راه دارم واقعا موندم از کدوم برم.
    ۱) مستقیم CCNA
    ۲) MCSE بعد CCNA
    3) MCITP بعد CCNA
    ۴) اول MCSE بعد MCITP بعد CCNA
    که خب هر کدوم یه مزیتی و یه عیبی دران که واقعاً گیج کردن منو! آیا MCSE انقدر مهم هست یا نه؟ مستقیم به MCITP یا CCNA رفتن سخت خواهد بود برای یه فرد نتورک پلاسی؟؟ خودم دلم هست که مستقیم برم CCNA ولی خب یه ترسی دارم که میگم هی پایمو قوی کنم!
    تو رو خدا کمکم کنید تا دو سه روز دیگه باید برم ثبت نام کنم چون کلاساش بزودی شروع میشه و من هنوز گیجم! تو رو خدا برای شروع کمکم کنید مخصوصا کسایی که دوره ها رو گذروندن اعلام کنن من چند تا سوال دارم که باید شخصا ازشون بپرسم!

نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847
    من اول رفتم مایکروسافت اما بعد از 9 ماه که اومدم توی سیسکو فهمیدم که چقدر شیرین تره و واقعا اگر تلاش فراوان کنی بدون شک آینده ی خوبی خواهی داشت ... من الان به قدرت CCNA دارم میرم سر کار و آخر هفته ها به CCNP و ... مشغولم . خودتون باید انتخاب کنید

نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    154
    سپاسگزاری کرده
    22
    شما بعد از دوره های CCNA عملاً می تونید برید دنبال مجازی سازی اگر توی مفهومهای کلی Net+ مشکلی ندارید زیاد نگران نباشید چون یه جورایی توی هر دوره این ها رو دوره می کنید .
    حتماً دوره های مجازی سازی و لینوکس رو حتی برای آشنایی مقدماتی هم بگذرونید و دنبال مدرک نباشید (البته اگر مسیر سیسکویی رو انتخاب کردید) من مهندسهای(اسمشون مهمندس بوده ) سیسکویی زیادی دیدم که با لینوکس و مجازی سازی آشنا نبودند.

mohamad-23 و Gustavo سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    55
    من اول رفتم مایکروسافت اما بعد از 9 ماه که اومدم توی سیسکو فهمیدم که چقدر شیرین تره و واقعا اگر تلاش فراوان کنی بدون شک آینده ی خوبی خواهی داشت ... من الان به قدرت CCNA دارم میرم سر کار و آخر هفته ها به CCNP و ... مشغولم . خودتون باید انتخاب کنید
    به نظر شما اون تجربه مایکروسافت شما به شما کمک زیادی نکرد؟؟ اگه الان برگردید دوباره حاضرید همون دوره ها رو از مایکروسافت بخونید؟

ویرایش توسط ARM : 2012-09-09 در ساعت 01:28 AM علت: هدایت به خارج انجمن

نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847
    میدونید دیگه حاضر نیستم واسه مایکروسافت پول بدم الان خیلی راحت SELF Study میبرمش جلو اما واسه کلاسهای سیسکو خدایی ارزش داره چون سیسکو 70 درصد شبکه یادت میده 30 درصد محصولاتشو اما مایکروسافت بر عکس ....

نام حقيقي: aphrodite1989

عضو عادی شناسه تصویری 87422117
    نوشته
    98
    سپاسگزاری شده
    54
    سپاسگزاری کرده
    110
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gustavo نمایش پست ها
    سلام

من تازه با سایتتون آشنا شدم وخیلی هم جذبش شدم و از دیروز تا حالا همش دارم مطالب گوناگون و عالیتون رو میخونم.

غرض از مزاحمت:

بنده دو هفته ای میشه که مدرک Network + ـــم رو قبول شدم و منتظرم تا جواب کنکورمم بیاد تا شبکم رو ادامه بدم . در واقع اولویت اصلیم ادامه دادن شبکه تا حد حرفه ای هست. هنوز 18 سالم نشده ( 1 مهر میرم تو 18 سال) و زبان رو هم در حد نسبتآ خوبی بلدم و مشکل زیادی ندارم ( کتابهای هدوی رو تا سطح upper خوندم و فقط advance رو نگذروندم و البته مکالمه اینا هم تا حد نورمال بلدم) در زمینه شبکه هم قبل از شروع کلاس نتورک + خیلی مطالعه عمومی داشتم در واقع خیلی علاقم زیاده بهش (کتاب های آندوس تن بام رو هم خیلی جسته و گریخته خوندم) خودم فکر میکنم بیشتر با Cisco مطابقت داشته باشم ولی خب هنوز فکر نمیکنم اطلاعاتم خیلی زیاد باشه که بتونم قاطعانه نظر کنم. به خاطر همین میخواستم مسیری رو که خودم فکر میکنم برم بهتره رو بگم بعد شما هم طبق تجربه و دانشتون اشتباهاتش رو اصلاح کنید و بهم بگید که چطوری ادامه بدم بهتره. فقط یه نکته که من مدرک نتورک + رو تو مجتمع فنی تهران شعبه شهریار خوندم و حالا به دلایلی ممکنه برای مدارک دیگه بیام آموزشگاه های بهتر که بین مجتمع فنی تهران شعبه مرکزی سعادت آباد و شعبه ولیعصر گیر کردم و میخوام که اگه اطلاعاتی راجع بهشون دارید یا اصلآ مجتمع بهتری رو میشناسید بهم معرفی کنید. ممنون از همه شما.

و اما مسیر مورد نظر خودم اینه:

و بعدش هم برم سراغ VMware و Linux
    حالا دوستان و اساتیدی محترم منت بذارن و نظر بدن و ازشون میخوام که حتی از کوچکترین انتقادی هم فروگذار نکنن چون من اطلاعاتم واقعآ کمه و هر نکته ای میتونه خیلی بهم کمک کنه. حتی فکر میکنید که دارم بلند پروازانه هم برنامه ریزی میکنم بگید. به همه انتقاداتتون نیاز دارم. امیدوارم لطف کنید به این بنده و شایسته جواب دادن ببینید بنده رو.

و میخواستم ببینم در حین یادگیری با این روش از دیگه حداقل CCNA میتونم در حین خوندن کار هم بکنم؟؟

با سپاس از همۀ شما بزرگواران
    دوست عزیز تا جایی که من از زبان اساتید شنیدم توصیه میشه ابتدا ccnp R&S رو بگذرونید سپس به ccna security بپردازید زیرا درک عمیق تر مباحت routing و switching باعث سهولت و یادگیری بهتر مباحث security میشه ، در مورد mcse هم اگه بگذرونیش هم تجربه هم قدرت عملکرد بهتری هنگام گذروندن mcitp داری ولی اگه میخوای سیسکو رو جدی دنبال کنی گذروندن یکی از این دو هم کفایت میکنه ، و قبل از ccie گذروندن ccda و حتی اگه تونستین ccdp بسیار مفید چون ccie داشته باشی ولی نتونی plan طراحی کنی که نمیشه....
    موفق باشی

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

محسن یساولی

http:forum.persiannetworks.comf73t54576-new.html

سیسکو اصلانیمحسن یساولی در اراکمحسن یساولی اراکكتاب نت ورك پلاس مجتمع فني تهرانمباحث mcitpکتاب نتورک پلاس مجتمع فنی تراناموزش mcitp شهر کتاب کرجکلاس mcitp در کرجبهترین استادnetwork کلاس نت ورک خوبنظر شما در مورد مجتمع فنی تهران شعبه سعادت آبادطرز خودخوان سیسکوکلاس های mcitpدر کرجمباحث كلاس نت ورك کتاب خوب برای mcitpمحسن یساولی شبکهمقاله در موردmcse-ciscoآموزشگاه خوب برای mcitp میشناسید؟اموزشگاه خوب دوره های mcitp در کرجبعد از mcitp چی بخونمکلاس های آموزشی ccna کجاخوبهدوره mcitp فنی حرفه ایمحسن يساولي

برچسب برای این موضوع