نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 13سپاس
  • 1 توسط cupid7
  • 1 توسط yavar
  • 1 توسط halvaei
  • 2 توسط yavar
  • 1 توسط milad-new
  • 1 توسط cupid7
  • 1 توسط milad-new
  • 1 توسط cupid7
  • 2 توسط milad-new
  • 2 توسط milad-new

موضوع: اتصال ip camera به nvr

نام حقيقي: pejman

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    23

اتصال ip camera به nvr

با سلام خدمته دوستان
    من چند تا سوال داشتم راه به ip camera ها .
    ۱ - nvr که خریداری میشه حتما باید به تعداد دوربین ها کانال داشته باشه ؟
    ۲ - اگر از nvr و nas استفاده کرد آیا باز هم نیاز به سرور هست یا نا ؟
    ۳ - اگر بدون سرور هم بشود کار را انجام داد آیا میتوان نرم افزار را به راحتی کنترل کرد یعنی همه دوربین ها را کنترل کرد و روی مانیتور دید ؟
    با تشکر از کمک همه دوستان

موضوعات مشابه:
    arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    1-بله
    2-خیر
    3-بله

cupid7 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    نمیشه در تنظیمات IP camera از ftp server استفاده کرد تا فیلمهای ضبط شده ی دوربین در ftp ذخیره شود و نیازی به NVR نباشه ؟

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط halvaei نمایش پست ها
    نمیشه در تنظیمات IP camera از ftp server استفاده کرد تا فیلمهای ضبط شده ی دوربین در ftp ذخیره شود و نیازی به NVR نباشه ؟
    دوربین های آیپی معمولا با خودشون یه سی دی نرم افزار دارن که میتونی ازش برای ضبط و پخش تصاویر استفاده کنی

halvaei و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: milad

عضو عادی
    نوشته
    155
    سپاسگزاری شده
    90
    سپاسگزاری کرده
    40
    1. الزامی نیست . در بعضی موارد خاص
    2. استفاده از سرور به چه منظوری ؟

nvr جدا از ذخیره سازی اطلاعات دوربین ها امکان کنترل کردن چند دوربین رو در یک محیط کاری فراهم می کنه . در کل ضرورتی در استفاده از nvr نیست .

ویرایش توسط milad-new : 2012-05-31 در ساعت 03:53 PM

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    23
    آقای milad-new
    من رو به شک انداختید . جوابتون متفاوته .
    یعنی چی الزامی نیست ؟ یعنی میتونید مثلا همه را به سویچ واصل کنید و یک خروجی از سویچ بگیرید ؟ آیا همچین چیزی امکان داره ؟ اگر منظور دیگه ای دارید بگید لطفا .
    استفاده از سرور رو مطرح کردم چون میخواهم بتونم با برنامه دوربین ها ، همه دوربین ها رو یک جا داشته باشم و در واقع مثل خیلی عادی که برنامه اجرا میشه ، بر نامه اجرا بشه . اگر بدون سرور این کار امکان پذیر چجوری به nas وصل میشه ؟
    یک سوال دیگه هم اینه که NVR دارای حافظه داخلی محدوده ، آیا میشه به کل حافظه داخلی رو استفاده نکرد و یا حداقل رو استفاده کرد و از NAS استفاده کرد ؟

عضو عادی
    نوشته
    155
    سپاسگزاری شده
    90
    سپاسگزاری کرده
    40
    همونطور که گفتید می تونید nvr رو به کل حذف و سرور رو جایگزین کنید . البته اگه قصد کنترل دوربین ها رو دارید باید برنامه ای بر روی سرور نصب بشه که این امکان رو به شما بده تا دوربین ها رو در یک محیط زیر نظر داشته باشید . که اغلب این برنامه رو شرکت های وارد کننده دوربین در اختیار دارن . گرچه باز استثنا هایی وجود داره . ممکنه برنامه مذکور تنها قادر به شناسایی و کنترل دوربین های دام باشه و امکان تعریف دوربین های استاتیک و عادی وجود نداشته باشه . شما با اضافه کردن سرور حتی به nas هم احتیاجی ندارید . به همین دلیل عرض کردم الزامی نیست .
    لازم به ذکر در صورتی که فرضا شما یک nvr چهار کاناله و 5 دوربین داشته باشید می تونید تصویر 4 دوربین مهم تر و ضروری تر رو در nvr زیر نظر داشته باشید و دوربین پنجم رو با اتصال به nas و یا رایانه برای ضبط تصاویر آماده کنید .
    با این حال همه ی این موارد بستگی به شما و ناظر و یا مسئول محلی که قراره نصب انجام بدید ، یا تجهیزات رو واسشون تهیه کنید داره .

ویرایش توسط milad-new : 2012-05-31 در ساعت 05:27 PM

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    23
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad-new نمایش پست ها
    همونطور که گفتید می تونید nvr رو به کل حذف و سرور رو جایگزین کنید . البته اگه قصد کنترل دوربین ها رو دارید باید برنامه ای بر روی سرور نصب بشه که این امکان رو به شما بده تا دوربین ها رو در یک محیط زیر نظر داشته باشید . که اغلب این برنامه رو شرکت های وارد کننده دوربین در اختیار دارن . گرچه باز استثنا هایی وجود داره . ممکنه برنامه مذکور تنها قادر به شناسایی و کنترل دوربین های دام باشه و امکان تعریف دوربین های استاتیک و عادی وجود نداشته باشه . شما با اضافه کردن سرور حتی به nas هم احتیاجی ندارید . به همین دلیل عرض کردم الزامی نیست .
    لازم به ذکر در صورتی که فرضا شما یک nvr چهار کاناله و 5 دوربین داشته باشید می تونید تصویر 4 دوربین مهم تر و ضروری تر رو در nvr زیر نظر داشته باشید و دوربین پنجم رو با اتصال به nas و یا رایانه برای ضبط تصاویر آماده کنید .
    با این حال همه ی این موارد بستگی به شما و ناظر و یا مسئول محلی که قراره نصب انجام بدید ، یا تجهیزات رو واسشون تهیه کنید داره .
    ممنون .
    پس در واقع ما میتونیم ی سرور بزاریم با مقدار حافظه لازم و یا تنها nas بزاریم ، اما nvr حتما باید وجود داشته باشه ، درست میگم ؟

عضو عادی
    نوشته
    155
    سپاسگزاری شده
    90
    سپاسگزاری کرده
    40
    عذر میخوام . من فکر می کنم کمی شما رو گمراه کردم .
    پیشنهاد می کنم همون طرحی رو که از ابتدا مد نظرتون بود پیاده کنید . یعنی تهیه NVR با تعداد کانال متناسب با دوربین ها

ویرایش توسط milad-new : 2012-05-31 در ساعت 09:28 PM
    arash3400 و cupid7 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    23
    پس یک nvr و یک سرور کافیه،درسته ؟فقط باید سرور storage کافی داشته باشه .

عضو عادی
    نوشته
    155
    سپاسگزاری شده
    90
    سپاسگزاری کرده
    40
    نه دیگه سرور نیازی نیست . NVR تا حدود زیادی به تنهایی کار سرور رو انجام میده . بستگی داره شما چه انتظاری از NVR داشته باشید . یک NVR با حافظه کافی می تونه در بهترین شرایط کیفی در ضبط تصاویر اطلاعات رو برای 30 روز و حتی بیشتر ذخیره سازی کنه . شما بفرمایید چه تعداد دوربین دارید ، دوربین ها و NVR از چه برندی هستند ، چه میزان حافظه در نظر گرفتید ، شبکه سیمی یا بیسیمه ، ارتباط دوربین ها تا NVR از چه طریقی برقرار خواهد شد و یک نمای کلی از پروژه ارائه بفرمایید تا بهتر بشه راهنمایی کرد .

ویرایش توسط milad-new : 2012-06-01 در ساعت 01:57 PM

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    23
    قضیه چقدر پیچیده شد ، فک میکنم اشکال از منه که اصلا هیچ دیدی راجع به قضیه ندارم .
    من ۵۵ تا دوربین دارم که میخام همشون رو کنترل کنم مارک axis از نوع ip camera .
    راجع به سرور ، NVR و storage هیچ نظری ندارم که چه مارکی استفاده بشه . میخواهم با برنامه milestone یا برنامه خود axis مانیتور کنم . البته چون اپراتور وجود داره در طول شبانه روز ، فقط ضبط شدن مهم نیست و اپراتور باید به صورت انلاین هم دوربین ها رو ببینه . انتقال تصویر به جای دیگر هم لازم نیست و همه در یک محل هستند .
    من شرمنده ام میلاد جان .ممنون به خاطره راهنمایی هات .

عضو عادی
    نوشته
    155
    سپاسگزاری شده
    90
    سپاسگزاری کرده
    40
    خواهش می کنم . اگه از همون ابتدا کمی بیشتر توضیح میدادید سریع تر به جواب می رسیدید .

- در صورتی که اختیار تام دارید و طراحی و اجرای پروژه به شما محول شده ، این گزینه ها پیش روی شماست :
    1. فقط به یک NVR با 64 کانال نیاز دارید . در نتیجه باید دوربین ها و همینطور NVR رو به سوییچ متصل کنید .
    2. اگر الزامی میدونید که باید از برنامه و یا وسیله ای غیر از NVR و یا در کنار NVR برای کنترل دوربین ها استفاده کنید ، پس علاوه بر NVR یک کامپیوتر یا همون سرور جهت نصب برنامه مورد نظر نیاز دارید . در نتیجه باید دوربین ها ، سرور و NVR رو به سوییچ متصل کنید .
    3. می تونید NVR رو حذف و بجای اون تنها از سرور استفاده کنید . اما به دو دلیل توصیه نمیشه . یک اینکه در صورتی که سرور با مشکل مواجه بشه NVR به ضبط تصاویر ادامه میده و وقفه ای در کار بوجود نمیاد . دو اینکه ممکنه نیاز باشه برای برنامه ای که روی سرور نصب میشه NVR رو تعریف کنید تا بتونید تصویر دوربین ها رو در سرور داشته باشید . البته تعریف دوربین ها به صورت تکی هم شدنیه ، ولی نه همیشه . پیش اومده که برنامه فقط مثلا دوربین های اسپیددام رو شناسایی کرده و بقیه دوربین ها رو خیر . اما اگه فقط قصد دارید از سرور استفاده کنید : دوربین ها و سرور رو به سوییچ متصل می کنید .

- در صورتی که کارفرما و یا مدیران محل از شما توقعاتی دارند و نقشه از قبل طرح ریزی شده که شما فقط کار نصب رو انجام میدید و اجرای نقشه .

cupid7 و paravand20 سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

تنظیمات nvr

آموزش کار با nvr

همه چیز در مورد nvr

نحوه کار با ip camera

نحوه کار nvr

کار با nvr

طرز کار NVR

طريقه ip دادن به دوربين و كامپيوتر

درباره nvr

همه چیز درباره nvr

تنظیم NVRآموزش تنظیمات nvrنحوه استفاده از nvrنحوه وصل کردن دوربین ip به کامپیوتراتصال nvr به کامپیوترنحوه ی وصل کردن دوربین با ای پی nvr تنظیماتاتصال دوربین IPطریقه تنظیماتNvrنحوه اتصال دوربین ip به کامپیوتراتصال ip camera ip اتصال دوربین به کامپیوتراموزش تنظیمات nvrتنظیمات nvr شبکهآموزش اتصال دوربین ip

برچسب برای این موضوع