نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 26سپاس
  • 3 توسط mkm
  • 4 توسط halvaei
  • 4 توسط Reza.D
  • 3 توسط DaNi_84
  • 2 توسط Reza.D
  • 6 توسط hamed_mhk
  • 3 توسط arianirani
  • 1 توسط irpersian

موضوع: شرکت در کلاسهای شبکه یا خود خوان؟

نام حقيقي: محمدرضا

عضو عادی شناسه تصویری Harmonic24
    نوشته
    54
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    69

شرکت در کلاسهای شبکه یا خود خوان؟

سلام.
    من کارشناسی نرم افزار دارم و تصمیم دارم که شبکه یاد بگیرم. اطلاعات خاصی ندارم. چندتا سوال داشتم. لطفا منو راهنمایی کنید.
    1. به نظر شما شرکت در کلاس بهتره یا خودم شبکه را بخوانم؟ (من در شهرستانم و نمی توانم به تهران بی آیم.)
    2. اگه بخوام خودم بخوانم، مدارک شبکه را از کجا باید بگیرم؟ (کجا آزمون بدهم و مدرک بگیرم.)- (هم مدرک بین المللی و هم داخلی)
    3. از چه منابعی استفاده کنم و اینکه از کجا شروع کنم؟
    4. مجتمع فنی تهران توی شهرستان ما شعبه داره، خوبه؟

mkm
    mkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: \\/\// K \\/\//

عضو عادی شناسه تصویری mkm
    نوشته
    919
    سپاسگزاری شده
    385
    سپاسگزاری کرده
    253
    نقل قول نوشته اصلی توسط Harmonic24 نمایش پست ها
    سلام.
    من کارشناسی نرم افزار دارم و تصمیم دارم که شبکه یاد بگیرم. اطلاعات خاصی ندارم. چندتا سوال داشتم. لطفا منو راهنمایی کنید.
    1. به نظر شما شرکت در کلاس بهتره یا خودم شبکه را بخوانم؟ (من در شهرستانم و نمی توانم به تهران بی آیم.)
    2. اگه بخوام خودم بخوانم، مدارک شبکه را از کجا باید بگیرم؟ (کجا آزمون بدهم و مدرک بگیرم.)- (هم مدرک بین المللی و هم داخلی)

سلام.

اول از زبان انگلیسی شروع کنید.

eng_amir68، reza1881 و Harmonic24 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    دوست عزیز من سه سال برای گذراندن دوره های شبکه هر هفته می رفتم تهران .البته فاصله ی من تا تهران 3 ساعت بیشتر نبود .ولی همکلاسی هایی داشتم که از شاهرود می آمدند.پس فاصله تا تهران مهم نیست.
    ولی اینکه کلاس بری یا نری بستگی به خودت داره .
    توصیه اول من : حتما یک دوره Network+ برو و بعد تصمیم بگیر که کلاس بری یا خودت بخونی .
    موسساتی که کلاس برگزار می کنند خودشون هم مدرک درآخر دوره می دن که بستگی به برند آموزشگاه ، اعتبار آن مدرک هم سنجیده می شود. برای آزمون های بین المللی هم چون درایران برگزار نمی شود باید به فکر آزمون در خارج از کشور مثل آذربایجان ، ترکیه و یا امارات باشی .
    توصیه دوم من : اگر به فکر کار در خارج ازکشور هستی به آزمون بین المللی فکر کن .اگر چنین قصدی نداری بی خیال آزمون شو .باور کن مهم اینه که تو خوب مطالب رو بلد باشی و مسلط.

irpersian، reza1881، Harmonic24 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: م

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    7
    سلام. پس قضیه ی امتحاناتی که موسسه ی کهکشان برگزار می کنه (تحت عنوان آزمون رسمی مایکروسافت و سیسکو) و مدرک میده چیه ؟
    لطفا تازه کارهایی مثل بنده رو راهنمایی کنید.

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    نقل قول نوشته اصلی توسط Harmonic24 نمایش پست ها
    سلام.
    قبلا در این موارد،شروع دوره های شبکه و منابع اونها- شرکت در کلاس و یا خودخوانی(self study) و آزمونهای بین المللی، به کرات بحث شده میتونید جواب همه سوالات مطرح شده رو پیدا کنید.

در باب کلاس یا خود خوانی، اول به خودتون برمیگرده. بقول یکی از دوستان ما ایرانی ها در کارهای ضربتی خوب عمل میکنیم اما اگر یک کار بیشتر زمان ببره و به قولی فرسایشی بشه کم کم شل میشیم و بعد کار رها میشه. اینکه شما چقدر انگیزه دارید که یک دوره یا کتاب و مفاهیم اون رو- در سطح خودش- خودتون بخونید به فرد شما برمیگرده و شناختی که از خودتون دارید. از مزایای کلاس اینه که استادی هست که مطلب رو میدونه و بیان و دانش کافی برای انتقالش رو داره و در کنارش جنبه حضور در ساعت معین برای آموختن مطالب مشخص و معین فرد رو به چارچوب مشخص میبره.
    بگذریم که خیلی ها کلاس رو هم یک خط در میون میرن و بعد کلا نمیرن آخر هم میگن کلاس رفتن هم فایده نداره.

اشاره دوستان به زبان خیلی ارزشمنده. زبان کامپیوتر و شبکه انگلیسیه.سعی کنید یاد بگیریدش و با اون جلو برید

منابع برای هر دوره مشخصه. برای شروع Network+ و بعد از اون تصمیم گیری درباره ادامه مسیر با توجه به دیدی که طی خوند و گذروندن Network+ پیداکردید.

بهترین راه شناخت یک موسسه و کلاس و... اینه که برید و از دانشجوهایی که در اون موسسه و کلاسهاش شرکت میکنن بپرسید.هرچی باشه دانشجوها افرادی هستند مثل خود ما و شما و کمتر وابستگی به جایی یا کسی دارند. درباره موسسه، استادش و نحوه ارائه مطالب و جو محیط. شعب یک موسسه شناخته شده در یک شهر شاید عملکرد ضعیفی داشته باشند و در شهر دیگه بهتر از شعبه اصلی عمل کنند.صرف نام شناخته شده نمیشه اعتماد کرد

اینکه به فکر آزمون هستید خیلی خوبه اما شخصا معتقدم قبل از هر چیز به آموخته هاتون عمق بدید.سعی کنید از کنار چیزی بدون اینکه درکش کنید نگذرید تجربه کافی در کار با مطالب رو پیدا کنید وبعد به فکر آزمون باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Prana نمایش پست ها
    سلام. پس قضیه ی امتحاناتی که موسسه ی کهکشان برگزار می کنه (تحت عنوان آزمون رسمی مایکروسافت و سیسکو) و مدرک میده چیه ؟
    لطفا تازه کارهایی مثل بنده رو راهنمایی کنید.
    آزمون ها،به جز تعداد انگشت شماری،فقط و فقط در خارج از کشور برگزار میشه و کسانی که در خاک پاک ایران مدعی برگزاری آزمون بین المللی هستند از عدم آگاهی، نداشتن شرایط،تنبلی و یا... افراد سوء استفاده میکنن و تو روز روشن کلاه برداری میکنن. به عناوین مختلف هم ادعاهای خودشون رو موجه نشون میدن.
    قضاوت با شما و کسانی که میخوان در این را قدم بردارن

reza1881، Harmonic24، Gustavo و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمدرضا

عضو عادی شناسه تصویری Harmonic24
    نوشته
    54
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    69
    سلام.بابت راهنمایی ها بسیار ممنونم.
    پس باید از Network+ شروع کنم و حتماً توی این دوره شرکت کنم.
    تصمیمم را گرفتم و حتما می خوام شبکه را یاد بگیرم.
    فقط مشکل من اینجاست که کجا برم. یه مجموعه آموزشی به اسم ? هست که در آخر دوره هاش مدرک هندی میده. ولی اصل داستان اینکه این موسسه به صورت استاندارد خاص خودش دوره های آموزشی را برگذار میکنه و به صورت استاندارد در آورده. استادهاشم باید قبلا روشها و متدها آموزشی این دوره را گذرونده باشند.
    دوره ها به این ترتیب هست که در ابتدا یکسری منابع مخصوص خودشون (انگلیسی و چاپ هندوستان) رو در اختیار ما قرار میدند و طی 3 ماه (96 ساعت) و هفته 4 روز (2 ساعتی) کلاس برگذار می کنند. دو جلسه اول استاد به فارسی آموزش میده. جلسه سوم از رو منابع انگلیسی مطالعه می کنیم و کنفرانش 15 دقیقه ای برگذار می کنیم. جلسه چهارم حل تمرین هاست. در آخر هر دوره پروژه مخصوص همان دوره را باید تحویل دهیم و نمره دهی بر اساس کار کلاسی و پروژه و امتحان پایانی است.
    به نظرم اومد با توجه به اینکه این گروه به صورت منظم آموزش می دهند، پس از نظر کیفی بالاتر و آموزش بهتر و قوی تری انجام میگیره.
    ضمناً هزینه هر ترم ثابت و 400 هزار تومان است.

متدولوژی آموزشی

دوره های NIIT (شبکه):

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    حس می کنم دوره هاش خیلی پرت هست !!!!
    windows XP
    Sql Srver 2000

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    من با کلاس مخالفم مخصوصا در سطح ابتدایی. کتاب خیلی خوبه ولی متاسفانه ما هیچ وقت عادت نکردیم از کتاب استفاده کنیم

f14f21، Reza-ite و - rasool - سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    دوره های مربوط به NIIT میشه که در اون یک سری چیزا از ویندوز و لینوکس گفته میشه طی دو سال. در پایان مدرکی از طرف همین موسسه که در هند هست میدن و تبلیغاتشون حول این هست که بعد از گذروندن این دو سال فرد میتونه به دانشگاههایی در انگلیس،استرالیا و... معرفی بشه برای ادمه تحصیل آکادمیک.
    دوره هاش بازخورد مثبتی نداشته و شخصا ندیدم دانشجوی راضی یا قوی داشته باشه،اما باز هم بهتره با کسانی که دوره رو رفتن از نزدیک صحبت کنید ببینید چی میگن و نظرشون چیه.

reza1881 و Harmonic24 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    در مورد شبکه و کلاس و اینا صحبت‌هایی اینجا شد و جاهای دیگه هم شده و حرف در موردش زیاد زده شده
    هر کی هم نظر خاص خودش رو داره که برای خودش محترمه ....

اما ....

من فکر کنم یک سری چیزها رو نباید خیلی قاطعانه و قـــــرّا و به صورت "بی چون و چرا" در موردش صحبت کرد

اولاً درمورد اینکه کلاس بریم یا خودمون بخونیم

به هـــــــــزار و یک پارامتر بستگی داره
    اولین پارامترش خود ِ شخصه؛ یک سری افراد هستن که تیریت "خود آموزی (یا به قول کفار Self Study)" به تیریپ شخصیشون نمیخوره و تجربه‌ هم بهشون این رو ثابت کرده. این تیپ افراد باید حتماً برن سر ِ کلاس
    دومین پارامترش نوعِ منابع هستش؛ مثلاً شما میخوای نتوورک پلاس بخونی، بسته به اینکه چه منابعی داری و اینکه چطور میتونی از این منابع استفاده کنی، کلی توفیر میکنه. مثلاً‌ یک سری ویدئو به زبان انگلیسی داری و توانمندی شنیداری زبان انگلیسیت اونقدر خوبه که بتونه از اینا استفاده کنی، یه زمانی هم هست، یا مثلاً یک منبع فارسی هست ولی اینقدر بیخود و بی روح طرف داره حرف میزنه که حوصله آدم بعد ِ 5 دقیقه سر میره
    سومین قضیه خودِ عنوان آموزشی هستش؛ شاید شما یک دوره خود آموزی نتوورک پلاس راه داشته باشه بشینی خودت بخونی، ولی مثلاً یک دوره‌ای مثل CCNP Voice بازدهی‌ای که یک کلاس خوب‌ ِ درجه‌ی یک داشته باشه رو صد تا فیلم و کتاب و خود آموز نداشته باشن !

دوماً در مورد مدرک
    اینکه بگم مدرک خیلی به درد میخوره یا مدرک اصلاً به درد نمیخوره یه مقداری جای بحث داره
    مدرک یک چیز بسیار بسیار خوبیه منتها به شرط اینکه از روش درست به دست بیاد. مثلاً شما میخوای مدرک نتوورک پلاس بگیری، باید دوره ببینی، حسابی یک سری مطالب رو بخونی و توی مغزت جا بیافته. تمرین بکنی و وقتی میری امتحان میدی و مدرک رو میگیری، هم مطلب رو به خوبی یاد گرفتی و هم مدرکی داری که ثابت میکنه که مطلب رو بلدی
    حالا بحث اینکه که آیا مدرک داشته باشی همه چی حله یا اگر مدرک نداشته باشی نمیشه کاری کرد ؟!
    خب جواب این سوال مشخصه! به دلیل اینکه برای کسب مدرک، تقلب‌هایی میشه کرد، مثلاً مطلب رو خوب یاد نگرفته باشی و راه و روش امتحان دادن رو بلد باشی، یا مثلاً یکی رو بفرستی جات امتحان بده و ... باعث میشه که صرف ِ مدرک داشتن به منزله و مفهوم با سواد بودن نباشه
    و همینطوری میشه گفت ممکنه کسی سواد لازمه رو شدیداً داشته باشه ولی مدرکی نداشته باشه
    به ایران و غیر ایرانش هم اصلاً ربطی نداره!
    همه جای دنیا یک تیریپه،‌ چه تیریپی این تیریپ که:
    شما وقتی مدرک داری، مسولیت با سواد بودن رو داری یدک میکشی.
    مثلاً میری یه جا میگی فلان مدرک رو دارم، یعنی فلان چیز رو بلدم، قطعاً اونا هم تست‌هایی میکنن و یک سری شروطی برات میذارن. و اگر بی سواد باشی، سریع گند قضیه درمیاد....
    این رو قطعاً اساتید با سواد و باتجربه اینجا هم تایید میکنن، که مثلاً اگر قرار باشه کسی استخدام بشه و مدعی مدرک CCNA Voice رو داشته باشه، انتظار کار Voice در حد این مدرک رو از طرف دارن و اگر طرف اینکاره نباشه، خب سریع خودش رو نشون میده
    از طرف دیگه اگر کسی مدرک هم نداشته باشه ولی سواد و تجربه لازمه رو داشته باشه، همه جا جاش هست

خلاصه اینکه به قضیه مدرک نباید اینطوری نگاه کنی که "مدرک رو بگیرم که همه جا جام باشه" با اینطوری نگاه کنی که "مطلب رو یاد بگیرم به طوری که بتونم با دانشم مدرک رو بگیرم"

در مورد نحوه گرفتن مدرک هم معمولاً اینجوریه که میری میشینی پای یک کامپیوتر و یک صفحه‌ای باز میشه و سوالا رو مطرح میکنه و شما هم با ماوس و کیبورد جواب ها رو وارد میکنی
    2 راه هست برای امتخان
    یکی اینکه خودت بری یکی از کشورهای خارجی و به مراکز آزمون گیری معتبر وارد شی و امتحان بدی
    یکی هم اینکه توی ایران با یک سری زد و بند‌هایی که با دفاتر آزمون خارج از کشور وجود داره، این راه رو باز کردن که بتونی داخلی امتحان بدی
    مثلاً با اون مرکز آزمون معتبر یک بده بستون‌هایی انجام میدن که شما بتونی به صورت ریموت به اون کامپیوتره وصل شی و امتحان بدی
    بدیهیه که راه دوم راه قانونی‌ای نیست (چون شما شخصاً در محل آزمون حضور نداری!) پس به طَبَع اون میتونه کلاه برداری و اینا هم صورت بگیره! بنابراین اگر قراره که کسی این کار رو بکنه اولاً باید یک جای مطمئنی رو پیدا کنه برای این کار، دوماً مسولیت همه عواقبش رو برای خودش بپذیرونه چون اول و آخر این کار، کارِ قانونی‌ای محسوب نمنیشه !

سوماً بحث کلاس و آموزشگاه و اینا
    نکته بسیار بسیار حائز اهمیت در مورد یک کلاس اینه که به پارامترهای بسیار اساسی ای بستگی داره
    اولین پارامتر سواد استاد و توانمندی اون برای انتقال این سواد هستش که البته یک مقدرای هم قضیه ممکنه شخصی بشه. مثلاً یک استادی هست که از دید یک دانجشو بسیار استاد خوب و درجه 1 محسوب میشه ولی از دید یک دانشجوی دیگه اینطور نباشه !
    دومین پارامتر خود ِ آموزشگاه، استانداردهاش و امکاناتی که در اختیار دانشجو قرار میده هستش و چقدر خودش رو در قبال با سواد شدن دانشجوها مسوول میدونه و برای این قضیه اقدام میکنه
    سومین پارامتر افرادی هستن که به عنوان دانشچو توی اون کلاس میشین که بر خلاف ظاهرش، یک پارامتر بسیار مهمه !!! خیلی هم مهم !
    مثلاً فرض کن که شما IQ میزان a داری و میری سر یک کلاسی که متوسط آی کیو ملت 0.001a هستش!!! و علاقه و انرژی ای که به استاد و به کلاس میدن هم بسیار بسیار پاینه! خب توی یک همچین کلاسی، هم استاد خیلی راغب نیست که هر آنچه در چنته داره رو کنه و هم محیط کلاس برای شما بسیار خسته کننده و بیخوده !
    یا فرض کن که کلاسی میری و IQ ملت 100a هستش تجربه کاری و فنی اونا هم بسیار بالاست ! اونوقت قضیه برعکس میشه! سطح کلاس اونقدر بالا میره که ممکنه شما نصب بیشتر سوالا و بحث‌هایی که سر کلاس میشه رو نفهمی و باز این کلاس بجای آموزنده بودن، سوهان روح بشه برات !!!

در مورد این پارامترها متاسفانه در مورد سوم معمولاً انتخابی وجود نداره. یعنی کاملاً شانسیه و اختیاری در موردش نیست
    در مورد پارامتر اول هم که استاد باشه، درسته که میشه یک تحقیقاتی کرد ولی خب هم قضیه ممکنه یک کم شخصی باشه، (مثلاً یکی بگه فلان استاد خیلی خوبه ولی میری میبینی به اون خوبی‌ای هم که طرف میگفت نیست! یا میگن فلانی خیلی بده ولی میری سراغ میبینی که خداست یارو!!! این تجربه رو قطعاً توی دانشگاه هممون داشتیم !)
    تنها چیزی که میشه روش حساب کرد و تحقیق کرد و در موردش تصمیم گرفت، آموزشگاه و اعتبار اون هستش
    بلاشک آموزشگاه خوب و معتبر، هیچ وقت نمیاد یک استاد بیخود رو بذاره بالای سر ملت
    بنابراین آموزشگاه‌های معتبر رو کاملاً میشه روشون حساب کرد چون
    وقتی یک جا معتبره و فارغ‌التحصیل خوب زیاد داشته، میشه به طور عمومی در موردش گفت که جای خوبیه !! (حالا همیشه در مورد همه چیز استثنا وجود داره!)

halvaei، aqfery، judon3t و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: آرین

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    4
    سلام دوست خوبم من کاملا شما رو درک میکنم. و بهتون پیشنهاد میکنم. کتاب network+ رو در ابتدا خودت بخونی. (هم فارسی هم انگلیسی موجوده) بعد گرایش خودتو تو شبکه انتخاب کنی. cisco or microsoft بعد از این بازم خودت بخونی. سپس به کلاس دروس مطالعه شده بری(به جز network+) اون موقع هست که اونچیزی رو که خودت میخوای میتونی از کلاسات بدست بیاری.

reza1881، Harmonic24 و - rasool - سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Hadi

عضو عادی
    نوشته
    124
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    145
    سلام
    من بهریتن آموزشگاه و بهترین استاد شهر دوره رفتم
    متاسفانه آموزشگاه قط تو فکر زودتر تمام کردن دوره هست تا سود بیشتری نصیبش بشه
    استاد هم زودتر تمام کنه دوره رو بره یک کلاس دیگری بر داره
    ما که بهترین استاد رو داشتیم .همش تو فکر اینکه کلاس زودتر تمام شه یا اینکه مطالب سخت رو یک وقت مطرح نکنن که لازم باشه انرژی بیشتری بزارن
    اکثر کلاس ها یا آموزشگاه ها اگر آخر دوره رو نگاه کنید .بچه ها بازدهی ندارن
    من اکثر استادهایی که دیدم دارن تدریس میکنن یا دارن کار عملی میکنن همشون خودشون خوندن
    متاسفانه به نظر من که کلاس ها شاید 10 درصد موثر باشه

Harmonic24 سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

کلاس شبکه network

بهترین کلاس شبکه

کلاس های شبکه

کلاس network

کلاس شبکه مشهد

بهترین کلاس network

کلاس شبکه خوب

بهترین کلاسهای شبکه

کلاس شبکه

بهترین کلاس های شبکه

بهترین کلاسهای شبکه در تهران

آموزشگاه شبکه در مشهدمیخوام شبکه یاد بگیرممن میخوام کامپیوتر یاد بگیرمشرکت شبکه در مشهدکلاسهای شبکه در تهرانیادگیری شبکه بدون کلاس کلاسهای شبکه در مشهدكلاسهاي شبكهبهترین موسسه اموزش شبکه مشهدکلاس شبکه در مشهدکلاس شبکه در تهرانبهترین موسسه آموزش شبکه در مشهدمدارک شبکه کامپیوتریکلاس شبکه در شاهرود

برچسب برای این موضوع