صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 22

موضوع: تفاوت پی سی قوی با یک سرور؟

نام حقيقي: علی

عضو عادی
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    26

تفاوت پی سی قوی با یک سرور؟

سلام دوستان عزیز ... خسته نباشید
    سوالی که برام پیش اومده اینه که وقتی میشه با ۱ میلیون تومن به فرض مثال پی سی جمع کرد که قابلیتهای
    raid-corei7-6 G ram-
    و کیس کاملاً مجهز به سیستم خنک کنندگی داشته باشیم چرا ۲ میلیون و یا حتی بیشتر برای سروری که سی پی یوش
    core2-2 G ram
    هستش بدیم؟
    میشه کسی من رو راهنمائی کنه ؟؟؟
    ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: NETGUIDE

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    اول باید توضیح بدی اینو برای چی میخوای؟ چون فرق داره DOMAIN SERVER آنتی ویروس سرور یا چی ...

عضو عادی
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    26
    سلام...فرض کنید سرور dc باشه ولی file sharing - sql - antivirus manager رو هم بخوایم روش پیاده کنیم؟
    فرض کنید تعداد یوزرهاهم 30 الی 40 یوزر باشه...

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    دوست عزيز تو سرور معمولا سخت افزارها ريداندنت هستن(پاور-هارد و ...) حتي اگر يكي از رمها خراب بشه فقط بهت هشدار ميده كه خرابه. اينطور نيس كه سرور دان شه

mgholami سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    26
    سلام آقا سعید.درسته حرفتون.شاید یه پی سی بتونه از لحاظ قدرته سخت افزاری خیلی بالاتر از یه سرور باشه ولی به قول شما مثل سرور ثبات و پایداری کارکردش بالا نیست.حالا به نظر شما برای سروری که تو مطالب بالایی گفتم چه جیزایی میخوام روش نصب شه سرور رده پایین مناسبه یا یه چیز متوسط؟
    البته به موارد بالا یه سری سرویس و رول های دیگر رو هم اضافه کنید مثل dns - dhcp - iis - , ...

ویرایش توسط vtek693 : 2011-05-14 در ساعت 01:23 PM

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    اين همه چيز رو يه سرور معمولي كه خيلي كار درستي نيست!

بهتره از سرورايي كه ESX ساپورت ميكنن استفاده بشه و سرورا به صورت virtual جدا شن از هم.
    سخت افزار بالا ميخاد

mgholami سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    26
    سپاس.منظورتون از ESX سرورهایی که با برنامه هایی به چندین سرور مجازی تقسیمشون میکنن هست؟
    درکل نظرتون خوبه...ممنون

نام حقيقي: NETGUIDE

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط vtek693 نمایش پست ها
    سپاس.منظورتون از ESX سرورهایی که با برنامه هایی به چندین سرور مجازی تقسیمشون میکنن هست؟
    درکل نظرتون خوبه...ممنون
    الان خود من یه pc خیلی قوی برا Domain server دارم یهpc خیلی قوی برای آنتی ویروس دارم ولی یه سرور HP رک مونت برای اتوماسیون کلا هم 120 کاربر هستند این برای شروع خوبه ولی ما بعد از 7 سال الان داریم سرور کمپکت میخریم ولی تو همون سیستم قبلی بیشتر سرویس هارو کار کردیم iis ,...حالا این بستگی داره شما در چه مرحله ای باشی

عضو عادی
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    26
    نقل قول نوشته اصلی توسط NETGUIDE نمایش پست ها
    الان خود من یه pc خیلی قوی برا Domain server دارم یهpc خیلی قوی برای آنتی ویروس دارم ولی یه سرور HP رک مونت برای اتوماسیون کلا هم 120 کاربر هستند این برای شروع خوبه ولی ما بعد از 7 سال الان داریم سرور کمپکت میخریم ولی تو همون سیستم قبلی بیشتر سرویس هارو کار کردیم iis ,...حالا این بستگی داره شما در چه مرحله ای باشی
    ببخشید یعنی شما سروره اچ پی تون رو فقط به اتوماسیون اداری اختصاص دادین ؟ یا application دیگه ای هم روش نصبه؟
    میشه بپرسم که این سروره کامپکت رو به جای اچ پی میزارین یا اینکه برای مورده دیگه ای وارد سیستم میکنین؟

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    ببین بستگی به بودجه و نوع سرویس های پیاده سازی شده داره
    مثلا الان اداره های آموزش و پرورش از چندتا سرور استفاده میکنن من یه اداره رفتم که فعلا دوتا سرور HP داره یکی روش آنتی ویروس و Dhcp و نرم افزار داخلیشون روش نصبه و یکی دیگه هم روش اتوماسیون و Dc رو اجرا کردن
    ولی به نظر من توی سرور ها بحث پایداری توی اولویت هست نسبت به سرعت
    وقتی شما یه سرور داری که 24 ساعته و سالها روشنه و مشکلی واسش پیش نمیاد مسلما خیلی بهتر از یه سیستم گردن کلفته

ولی من خودم به شخصه اگه بخوام واسه یه جا سرور بزارم ولی بودجه در حد همین 1 تا 2 میلیون باشه از قطعات سرور استفاده میکنم چون بالاخره معماری قطعاتی که واسه سرور طراحی شدن خیلی با قطعات سیستم های معمولی فرق میکنه

من واسه چند جا از سرور بورد و cpu های زئون و رم های سامسونگ با هارد های بافر بالا استفاده کردم که به نظرم خیلی بهتر از یه سیستم گردن کلفته

عضو عادی
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    26
    نقل قول نوشته اصلی توسط yavar نمایش پست ها
    ببین بستگی به بودجه و نوع سرویس های پیاده سازی شده داره
    مثلا الان اداره های آموزش و پرورش از چندتا سرور استفاده میکنن من یه اداره رفتم که فعلا دوتا سرور HP داره یکی روش آنتی ویروس و Dhcp و نرم افزار داخلیشون روش نصبه و یکی دیگه هم روش اتوماسیون و Dc رو اجرا کردن
    ولی به نظر من توی سرور ها بحث پایداری توی اولویت هست نسبت به سرعت
    وقتی شما یه سرور داری که 24 ساعته و سالها روشنه و مشکلی واسش پیش نمیاد مسلما خیلی بهتر از یه سیستم گردن کلفته

ولی من خودم به شخصه اگه بخوام واسه یه جا سرور بزارم ولی بودجه در حد همین 1 تا 2 میلیون باشه از قطعات سرور استفاده میکنم چون بالاخره معماری قطعاتی که واسه سرور طراحی شدن خیلی با قطعات سیستم های معمولی فرق میکنه

من واسه چند جا از سرور بورد و cpu های زئون و رم های سامسونگ با هارد های بافر بالا استفاده کردم که به نظرم خیلی بهتر از یه سیستم گردن کلفته
    آقا یاور سلام.حرفاتون کاملاً منطقی و درسته...ولی در مورد پیشنهاد آخریتون آیا هزینه این قطعات تقریباً با یه سرور برابری نمیکنه ... یعنی به صرفه تره؟ ... و سوال دوم اینکه برای این قطعات از کیس خیلی مجهزی استفاده کردین یا شاسی سرور؟

نام حقيقي: امیرحسین فتوحی

عضو عادی شناسه تصویری Star-x
    نوشته
    743
    سپاسگزاری شده
    347
    سپاسگزاری کرده
    198
    توان پاور از 1000 بالاتر باشه و بازده بالا داشته باشه. هارد با سرعت بالا وبافر زیاد و استفاده از پردازنده های چند هسته ای(ترجیحا بیش از 4 هسته)

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط vtek693 نمایش پست ها
    آقا یاور سلام.حرفاتون کاملاً منطقی و درسته...ولی در مورد پیشنهاد آخریتون آیا هزینه این قطعات تقریباً با یه سرور برابری نمیکنه ... یعنی به صرفه تره؟ ... و سوال دوم اینکه برای این قطعات از کیس خیلی مجهزی استفاده کردین یا شاسی سرور؟
    آره خیلی به صرفه تره من یه سرور کامپکت Hp معمولی واسه یه جا قیمت گرفتم از 3600 ششروع میشد به بالا خودم از همون قطعاتی که گفتم استفاده کردم شد 1300 تازه رم و هارد بالاتری هم بستم :دی
    سوال دومت رو متوجه نشدم ولی من از کیس های رکمونت 4 یونیت استفاده کردم با پاور گرین 685B که تا الان مشکلی نداشته شما میتونی از یه پاور بالاتر استفاده کنی ولی در کل از پاورهای با اکتیو pfc بالای 80% استفاده کن

عضو عادی
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    26
    نقل قول نوشته اصلی توسط yavar نمایش پست ها
    آره خیلی به صرفه تره من یه سرور کامپکت Hp معمولی واسه یه جا قیمت گرفتم از 3600 ششروع میشد به بالا خودم از همون قطعاتی که گفتم استفاده کردم شد 1300 تازه رم و هارد بالاتری هم بستم :دی
    سوال دومت رو متوجه نشدم ولی من از کیس های رکمونت 4 یونیت استفاده کردم با پاور گرین 685B که تا الان مشکلی نداشته شما میتونی از یه پاور بالاتر استفاده کنی ولی در کل از پاورهای با اکتیو pfc بالای 80% استفاده کن
    آقا یاور رم هایی هم که شما روی این سروراتون بستی ecc register بود یا رم معمولی؟
    من مدلای متفاوت پاورای گرین رو تو سایتش دیدم ... بنظر میاد پاورهای بدی نباشن ... فقط نهایت سی پی یو رو Quad زده...اینا Xeon رو هم ساپورت میکنن؟؟؟

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    نه از رم های معمولی باس 800 استفاده کردم
    Cpu های Quad یعنی چهار هسته ای Cpu های زئون هم Quad هستن

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها: