نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط MS-DOS
  • 1 توسط mehdiiiii
  • 1 توسط Leon
  • 1 توسط Leon
  • 1 توسط mehdiiiii

موضوع: راهنمایی در مورد حل چند مشکل در شروع رشته IT

نام حقيقي: H G

عضو عادی
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    88

راهنمایی در مورد حل چند مشکل در شروع رشته IT

سلام به همگی دوستان و هموطنان گل و گلاب.
    من تازه رشته آی تی مقطع کاردانی رو شروع کردم در دانشگاه علمی کاربردی و از روی علاقه به این رشته اومدم و رشته دبیرستانیم تجربی بود ولی اون زمان اصلا درس خون نبودم و داره برام الان مشکل ساز میشه چون از ریاضی و فیزیک مقطع متوسطه تقریبا چیزی یادم نیست.
    من دو تا مشکل اساسی دارم که باید مطرح کنم:
    1. اول اینکه ترم یک من فیزیک الکتریسیته و ریاضایت عمومی و..(تو بقیه فعلا مشکلی نیست چون عمومی اند) هست و من با این که فیزیک سه متوسطه رو در اون زمان خوندم ولی باز هم مطالب برام شیر فهم نیست و می لنگم و جدا دنبال راه حل هستم چون نمیخوام اشتباهات اون زمان رو تکرار کنم. حالا برای اینکه مشکل از پایه ضعیف بودن من حل بشه به نظر شما باید چه کار کنم؟کتابای خود دبیرستان رو بخونم یا یه کتاب جامع تر رو بخونم؟
    من تو نت میگشتم و با مجموعه های بسیار عالی پژوهندگان راه دانش برخورد کردم که آموزش مالتی مدیای دروس بود ولی قسمت نسبتا گرونی داشت.مثلا ریاپیات پایه اون 4 دی وی دی و 33 هزار قیمت داشت.و من نمیدونم واقعا با این اوضاع اقتصادیم ارزش خرید این مجموعه هست یا نه؟(تعریف علمی و عملی زیادی ازش شنیدم و یه مجموعه رایگانش رو هم دست یکی از دوستان دیدم ولی باز هم فکر میکنم شاید با یه کتابی چیزی کارکم راه بیفته)
    به هر حال اگه کتابی و جزوه ای چیزی مد نظرتون هست هم دریغ نکنید.

2. من از همین دوران متوسطه به رایانه و فن آوری علاقه داشتم و این دلیل درس نخوندن من بود.از همون دوران هم علاقه به برنامه نویسی داشتم ولی ترس از سخت بودن و ریاضی وار بودن اون من رو از شروع کار باز می داشت.
    با این که رشته آی تی زیاد به برنامه نویسی کار نداره ولی من می خوام اون رو به صورت حرفه ای شروع کنم و تا جایی که توان دارم تو رشتم و تلاشم پیشرفت کنم.
    من واقعا نمیدونم که از کجا باید برنامه نویسی رو شروع کنم؟و چه زبان یا زبان هایی رو کار کنم که هم به درد اکنون بخوره و هم به درد آینده و هم تو رشته دانشگاهیم به درد بخوره.
    شاید بپرسید که چه هدفی از برنامه نوسی دارم؟ولی من هدفم کلی هست یعنی نمیخوام مثلا AVR کار کنم چون فعلا اصلا با سخت افزار کاری ندارم.
    ولی در کل یه چیزی میخوام که کلی و کاربردی باشه.

یا علی مدد.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: AL1

عضو عادی شناسه تصویری MS-DOS
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    49
    دوست خوب اصل بحث تو به مباحث این انجمن برنمیگرده. ولی چون زحمت کشیدی و این همه نوشتی از الان ک تنت گرمه بهت بگم . از ترم اول به جای اینکه کل تمرکزت روی دروس فیزیک و شیمی و... این چرندیات بزاری ترم اولتو فقط وقت بزار که هدف زندگیتو تو این رشته پیدا کنی و از این و اون سوال کن و یه دید بالایی داشته باش بعد از ترم بعد هدفتو ک شناختی توش تمرکز کنو تلاش کن و کتابای تخصصی. مثلا هدف برنامه نویسی . هدف اصلی برنامه نویسی جاوا. سپس استارت. اصطلاحا اول بدون نرده بومتو کجا تکیه بدی بعدن شروع کن ازش برو بالا.

hossein_g سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    88
    نقل قول نوشته اصلی توسط MS-DOS نمایش پست ها
    دوست خوب اصل بحث تو به مباحث این انجمن برنمیگرده. ولی چون زحمت کشیدی و این همه نوشتی از الان ک تنت گرمه بهت بگم . از ترم اول به جای اینکه کل تمرکزت روی دروس فیزیک و شیمی و... این چرندیات بزاری ترم اولتو فقط وقت بزار که هدف زندگیتو تو این رشته پیدا کنی و از این و اون سوال کن و یه دید بالایی داشته باش بعد از ترم بعد هدفتو ک شناختی توش تمرکز کنو تلاش کن و کتابای تخصصی. مثلا هدف برنامه نویسی . هدف اصلی برنامه نویسی جاوا. سپس استارت. اصطلاحا اول بدون نرده بومتو کجا تکیه بدی بعدن شروع کن ازش برو بالا.
    سلام رفیف ببخشید منم برا همین تو بخش عمومی تاپیک زدم.
    راستش فعلا مجبورم رو این فیزیک و ریاضی وقت بزارم.چون این دروس پایه هستند و تو کل ترم های بعدی هم کاربرد دارند جدا از اون من واقعا پایم ضعیف هست و این برا یک دانشگاهی خیلی جالب نیست!
    راستش من به خود رشته فناوری اطلاعات از روی علاقه روی آوردم و میدونستم این دروس رو هم داره ولی فکر نمیکردم یه کم سخت هم باشه.
    ترم یک من 70 درصد دروس عمومی هستند و در مورد هدف باید بگم که رشته ما اونم تو مقطع کاردانی فعلا به برنامه نویسی کاری نداره و من خودم گیر دادم بهش چون میدونم برنامه نویسی هم مثل دروس پایه هست.
    اما اگه صادق باشم من تقریبا به همه چیش عاقه دارم چه شبکه چه برنامه نویسی و چه کارای دیگش.
    فعلا بگو که این پایه رو درست کنم بقیش رو هم کار میکنم؟!

عضو عادی
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    88
    دوستان لطف کنید ادامه بدین.

نام حقيقي: مهدی هلاکویی

عضو عادی
    نوشته
    502
    سپاسگزاری شده
    231
    سپاسگزاری کرده
    130
    سلام
    من خودم IT میخونم و اینکه بهت بگم کلا چندتا از درسات که انگشت شمار هستن بیشتر بدردت نمیخوره و اونا هم ترم های وسط تا آخر هست.
    تو دانشگاه هم کسی موفقه که نمره بگیره و نه فقط درس بخونه!
    من خودم درسایی که بدرد نمیخورد رو میرفتم مخ استاد رو میزدم و یه نامه از سرکار میگرفتم که آره وقت نداشتم و شاغلم و ترم بالامو از این جور حرفا و خیلی راحت هم قبول میشدم.
    درکل خیلی وقت برا خوندن چیزایی که بکارت مربوط نمیشه نزار.

برا برنامه نویسی هم الان بیشتر میرن بسمت #C و اون رو که یاد بگیری یادگیری بقیه زبان ها هم برات آسونتره.

عضو عادی
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    88
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdiiiii نمایش پست ها
    سلام
    من خودم IT میخونم و اینکه بهت بگم کلا چندتا از درسات که انگشت شمار هستن بیشتر بدردت نمیخوره و اونا هم ترم های وسط تا آخر هست.
    تو دانشگاه هم کسی موفقه که نمره بگیره و نه فقط درس بخونه!
    من خودم درسایی که بدرد نمیخورد رو میرفتم مخ استاد رو میزدم و یه نامه از سرکار میگرفتم که آره وقت نداشتم و شاغلم و ترم بالامو از این جور حرفا و خیلی راحت هم قبول میشدم.
    درکل خیلی وقت برا خوندن چیزایی که بکارت مربوط نمیشه نزار.

برا برنامه نویسی هم الان بیشتر میرن بسمت #C و اون رو که یاد بگیری یادگیری بقیه زبان ها هم برات آسونتره.
    سلام رفیق نمیدونم اخه اگه وقت نگذارم و پاسش نکنم این فیزیک رو بعدا دردسر ساز میشه.
    راستی استاد مبانی کامپیوتر و برنامه سازی ما گفت که پاسکال کار میکنیم.
    این خوبه یا خراب؟البته نظر خودم همه به جز این بود.

نام حقيقي: بماند

عضو عادی شناسه تصویری Leon
    نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    156
    سپاسگزاری کرده
    288
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_g نمایش پست ها
    سلام رفیق نمیدونم اخه اگه وقت نگذارم و پاسش نکنم این فیزیک رو بعدا دردسر ساز میشه.
    راستی استاد مبانی کامپیوتر و برنامه سازی ما گفت که پاسکال کار میکنیم.
    این خوبه یا خراب؟البته نظر خودم همه به جز این بود.
    دوست من
    زياد سخت نگير و اصلا و ابدا خودتو به مباحث دانشگاه محدود نكن. دروسي كه نگرانشون هستي بلاخره پاسشون ميكني، يكم همت ميخواد همين. از من بشنو بقيه هم وضع بهتري ندارن

در مورد برنامه نويسي هم مجبوري سيكل دانشگاه رو طي كني : اول پاسكال، بعد C ، بعد ++C و ...

اما حتما و حتما خودت فعاليت جانبي داشته باش و بيشتر وقتت رو (بالاي 80%) بزار رو كار عملي حالا چه شبكه چه programing؛ چون تو اين رشته با تئوري به هيچ جا نمي رسي. اگه شده مجاني يه جا مشغول كار شو ( روزي 2-3 ساعت )تا كار ياد بگيري.

اون مثال نردبون رو هم جدي بگير، واقعا سعي كن ترم 1 رشته خودتو انتخاب كني چون يك developer هيچ نيازي به اطلاعات شبكه نداره و يك متخصص شبكه با برنامه نويسي سر و كار نداره. پس حواست باشه انرژي تو تلف نكني. قبل از انتخاب هم خوب تحقيق كن ...

كلا شما 2 شاخه داري : برنامه نويسي و شبكه؛
    برنامه نويسي 2 شاخه ميشه : Application و تحت وب./ در نهايت Application رو بايد Delphi كار كني (نه اينكه از الان بري دنبالش، بحث نردبونه ...) و تحت وب هم يا PHP يا ASP.net ./ اينا شاخه هايي هستن كه هركدوم رو روش كار كني در آينده تو بحث بازار كار دستت بازه.
    شبكه هم كه تا 50% مفاهيمش مشتركه و بعد از اون ميره تو شاخه كابلي و بيسيم كه هر كدوم دنياييه ...
    در نهايت هم توكل به خدا يادت نره كه از همه چي مهمتره. اينو جدي ميگم/
    good luck

ویرایش توسط Leon : 2011-03-09 در ساعت 08:54 AM

عضو عادی
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    88
    نقل قول نوشته اصلی توسط Leon نمایش پست ها
    دوست من
    زياد سخت نگير و اصلا و ابدا خودتو به مباحث دانشگاه محدود نكن. دروسي كه نگرانشون هستي بلاخره پاسشون ميكني، يكم همت ميخواد همين. از من بشنو بقيه هم وضع بهتري ندارن

در مورد برنامه نويسي هم مجبوري سيكل دانشگاه رو طي كني : اول پاسكال، بعد C ، بعد ++C و ...

اما حتما و حتما خودت فعاليت جانبي داشته باش و بيشتر وقتت رو (بالاي 80%) بزار رو كار عملي حالا چه شبكه چه programing؛ چون تو اين رشته با تئوري به هيچ جا نمي رسي. اگه شده مجاني يه جا مشغول كار شو ( روزي 2-3 ساعت )تا كار ياد بگيري.

اون مثال نردبون رو هم جدي بگير، واقعا سعي كن ترم 1 رشته خودتو انتخاب كني چون يك developer هيچ نيازي به اطلاعات شبكه نداره و يك متخصص شبكه با برنامه نويسي سر و كار نداره. پس حواست باشه انرژي تو تلف نكني. قبل از انتخاب هم خوب تحقيق كن ...

كلا شما 2 شاخه داري : برنامه نويسي و شبكه؛
    برنامه نويسي 2 شاخه ميشه : Application و تحت وب./ در نهايت Application رو بايد Delphi كار كني (نه اينكه از الان بري دنبالش، بحث نردبونه ...) و تحت وب هم يا PHP يا ASP.net ./ اينا شاخه هايي هستن كه هركدوم رو روش كار كني در آينده تو بحث بازار كار دستت بازه.
    شبكه هم كه تا 50% مفاهيمش مشتركه و بعد از اون ميره تو شاخه كابلي و بيسيم كه هر كدوم دنياييه ...
    در نهايت هم توكل به خدا يادت نره كه از همه چي مهمتره. اينو جدي ميگم/
    good luck
    سلام رفیق رساتش من بادی این ترم یک رو فوق العاده سپری کنم یعنی باید مکعدلم خوب باشه برا همین سعی دارم که مشکلاتم رو حل کنم.
    در مورد برنامه نویسی من اگه الگوریتم و مقدمات رو کار کنم بعد برم پاسکال رو کار کنم.خوبه؟که هم این نردبونه به هم نخوره و هم من عقب نباشم؟
    رساتش من به شبکه علاقه دارم و به برنامه نویسی هم علاقه دارم.ولی به نظر من یک متخصص باید هر دو رو بدونه!این طور نیست؟
    آره توکل به خدا که در اون شکی نیست ولی از تنبلی خودم شکی هست.

نام حقيقي: بماند

عضو عادی شناسه تصویری Leon
    نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    156
    سپاسگزاری کرده
    288
    سلام رفیق رساتش من بادی این ترم یک رو فوق العاده سپری کنم یعنی باید مکعدلم خوب باشه برا همین سعی دارم که مشکلاتم رو حل کنم.
    در مورد برنامه نویسی من اگه الگوریتم و مقدمات رو کار کنم بعد برم پاسکال رو کار کنم.خوبه؟که هم این نردبونه به هم نخوره و هم من عقب نباشم؟
    رساتش من به شبکه علاقه دارم و به برنامه نویسی هم علاقه دارم.ولی به نظر من یک متخصص باید هر دو رو بدونه!این طور نیست؟
    اين ترم كه مشكل حساب نميشه. كمر همت رو ببند و هي نگو سخته چيكار كنم ...
    شما با دانشگاه هم پيش بري خوبه
    تا منظور از "بدونه" چي باااااااااااااااشه ... فقط بپا اقيانوسي نشي به عمق يك وجب.

نام حقيقي: مهدی هلاکویی

عضو عادی
    نوشته
    502
    سپاسگزاری شده
    231
    سپاسگزاری کرده
    130
    برا پاسکال که فقط شمارو با روش مفهومی برنامه نوشتن آشنا میکنه و اون ذهنیت یه برنامه نویس رو میتونی باهاش فقط تجربه کنی لازم نیست قبلش چیز خاصی در نظرت باشه و وقتت تلف بشه.
    اگه هم به برنامه نویسی و هم به شبکه علاقه داری من این برداشت رو کردم که کار با هیچ کدوم رو تجربه بزرگی نداری و هرکدوم بسیار گسترده هستند و شیرینی خودشون رو دارند و یه متخصص با دونستن حتی جزئی از هرکدوم از اینها طوری که رو دستش نباشه میتونه یه متخصص باشه و حتما لازم نیست جفتشو بلد باشه.
    درکل دانشگاه رو فقط بگذرون و بچسب به کار (این تجربه موفق خودم بود)
    همون طور که دوستان هم گفتن برو یجا حتی مجانی بعضی روزها کار کن تا یاد بگیری و علاقه رو تو کار بدست میاری که کدوم بیشتره و کدوم سمت بری.

کلمات کلیدی در جستجوها:

درمورد عمومی it

برچسب برای این موضوع