صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 22

موضوع: دليل عدم اتصال نرم افرار به بانك اطلاعات خود در sql

نام حقيقي: مجيد شريفي

خواننده
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    2

دليل عدم اتصال نرم افرار به بانك اطلاعات خود در sql

من يك نرمافزار دارم كه بانك آن sql ميباشد كامپيوتر من به سرور بانك اطلاعات پينگ ميدهد ولي به بانك اتصال برقرار نميكند تا برنامه اجرا شود .دليل چيست؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    خیلی کلی گفتی دوست عزیز
    آیا پورت 1433 روی سرور باز است ؟
    از چه طریق کانکشن میزنی ؟ BDE یا ...
    یه ذره بیشتر توضیح بده

نام حقيقي: Zaher

عضو غیر فعال شناسه تصویری Zaher
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    7
    راه حل 1 :در کلاینت از طریق Admin وارد بشید و به فایل PDOXUSRS.NET در پارتیشن C مجوز Admin دهید.
    راه حل 2: در کلاینت از طریق نوشتن IP یا اسم سرور وارد سرور شده و یوزر پسورد را وارد کنید تا به سرور دسترسی داشته باشید ، البته در این مرحله باید تیک Remember my password را بزنید.(این راه حل توصیه نمی شود).صرفاً جهت تست اینکه نرم افزار درست config شده، و کار می کند.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    راه حل 2: در کلاینت از طریق نوشتن IP یا اسم سرور وارد سرور شده و یوزر پسورد را وارد کنید تا به سرور دسترسی داشته باشید ، البته در این مرحله باید تیک Remember my password را بزنید.(این راه حل توصیه نمی شود).صرفاً جهت تست اینکه نرم افزار درست config شده، و کار می کند.
    ایشون گفته میخواد به یه بانک اطلاعاتی وصل بشه نه به یک وب سرور
    این راه حل دوم رو توضیح میدید ؟

نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    7
    خوب اینطوری که من متوجه شدم بانک اطلاعاتی ایشون روی سرور قرار گرفته پینگ هم دارند به گفته خودشون، من هم همین مشکل رو داشتم (اصلاً بحث وب سرور نیست اینجا) ، اینجا یک Application که بر روی کلاینت و یک پایگاه داده SQL که بر رروی سرور نصب شده است.
    بعضی برنامه ها آره همین که شما سرور رو پینگ کنی باید جواب بده ولی برای یک سری دیگه باید مجور Admin رو به کلاینت داد تا بتونن از بانک استفاده کنند.
    این در حد اطلاعات من هستش .در صورتی که پایه ی علمی ندارد .اصلاح فرمایید. با تشکر

th95 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zaher نمایش پست ها
    خوب اینطوری که من متوجه شدم بانک اطلاعاتی ایشون روی سرور قرار گرفته پینگ هم دارند به گفته خودشون، من هم همین مشکل رو داشتم (اصلاً بحث وب سرور نیست اینجا) ، اینجا یک Application که بر روی کلاینت و یک پایگاه داده SQL که بر رروی سرور نصب شده است.
    بعضی برنامه ها آره همین که شما سرور رو پینگ کنی باید جواب بده ولی برای یک سری دیگه باید مجور Admin رو به کلاینت داد تا بتونن از بانک استفاده کنند.
    این در حد اطلاعات من هستش .در صورتی که پایه ی علمی ندارد .اصلاح فرمایید. با تشکر
    اختیار دارید ! قصد جسارت نداشتم
    ببینید ایشون یه برنامه ای مثل همکاران سیستم یا یک اتوماسیون اداری (البته نه web Based) رو روی سرور دارند
    طبیعتا با زدن ای پی سرور قرار نیست چیزی بیاد بالا ! بلکه باید یه Shortcut به اپلیکیشن ایجاد بشه و تنظیمات لازمه برای زدن یک کانکشن از کلاینت به دیتابیس که با برنامه هایی مثل BDE صورت میگیره و پورت پیش فرضش 1433 هست انجام بشه

یک پایگاه داده SQL که بر رروی سرور نصب شده است.
    من هم فکر میکنم همینطوره پس با زدن ای پی سرور لزوما نباید اتفاق خاصی بیفته

Zaher سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    7
    فرمایش شما کاملاً صحیحه.
    من یک برنامه حسابداری تحت شبکه داشتم که در نسخه کلاینت باید سرور رو بهش معرفی می کردیم.تمام تنظیمات ok بودش ولی موقع اجرا همینکه کاربر user و پسورد اون نرم افزار رو می زد هنگ می کرد و بالا نمی اومد ، همون لحظه من وارد سرور شدم و user و password سرور رو زدم برنامه هم بالا اومد: به نظرتون دلیلش چی هستش؟
    وقتی از پشتیبان سیستم هم پرسیدم راه حل 1 رو گفتند.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zaher نمایش پست ها
    فرمایش شما کاملاً صحیحه.
    من یک برنامه حسابداری تحت شبکه داشتم که در نسخه کلاینت باید سرور رو بهش معرفی می کردیم.تمام تنظیمات ok بودش ولی موقع اجرا همینکه کاربر user و پسورد اون نرم افزار رو می زد هنگ می کرد و بالا نمی اومد ، همون لحظه من وارد سرور شدم و user و password سرور رو زدم برنامه هم بالا اومد: به نظرتون دلیلش چی هستش؟
    وقتی از پشتیبان سیستم هم پرسیدم راه حل 1 رو گفتند.
    من فکر میکنم علتش این بوده که این یوزر و شاید بهتره بگیم دو سیستم اصلا به هم دسترسی نداشتند
    مثل دامین که شما میخوای ساعت سیستم رو تنظیم کنی ارور میگیری
    یه بار با یوزر و پس خودت به دامین وصل میشی و بعد اکی میشه

البته یه چیز رو هم بگم ! من فکر میکردم شما منظورتون زدن آدرس سرور در وب هستش وی شما ظاهرا بحثتون وصل شدن به سرور با \\ هست
    که این ممکنه مشکل ور حل کنه
    در مورد اون فایل اول هم باید بگم تو خیلی برنامه ها چنین قضیه ای وجود داره ! یوزر باید به یه فایلی روی سیستم خودش دسترسی داشته باشه

خواننده
    نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    57
    سپاسگزاری کرده
    63

Icon4

چه جالب بنده خدا یه سوال کاملا کلی پرسید ، ببینید جوابها به کجا انجامید.واقعا دنیای مجازی تا کجا می خواد پیش بره که ما از اون جمله تا کجای برنامه و تنظیمات و ... پیش رفتیم ( یعنی ظاهرا دنیای سایبر به عالم بالا - عالم غیب - هم لینک شده )

خواننده
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    2
    من از همه دوستان تشكر مكنم حتي اونكه به عالم غيب وصل كرده بود.
    مشكل من از كلاينت نيست چون من دو سرور مشابه دارم ازهمين كلاينت به يكي از سرورها وصل مشم ولي از طريق سرور ديگر نميتونم وصل بشم. (يعني برنامه من از طريق اتصال به بانك سرور اول كار مكند ولي با اتصال به بانك سرور دوم هنگ كرده حتي درخواست يوزر و پسورد اول برنامه هم نميكند).

ویرایش توسط majidmeraj : 2010-10-21 در ساعت 11:54 AM

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط majidmeraj نمایش پست ها
    من از همه دوستان تشكر مكنم حتي اونكه به عالم غيب وصل كرده بود.
    مشكل من از كلاينت نيست چون من دو سرور مشابه دارم ازهمين كلاينت به يكي از سرورها وصل مشم ولي از طريق سرور ديگر نميتونم وصل بشم. (يعني برنامه من از طريق اتصال به بانك سرور اول كار مكند ولي با اتصال به بانك سرور دوم هنگ كرده حتي درخواست يوزر و پسورد اول برنامه هم نميكند).
    هیچ کلاینتی به این سرور وصل نمیشه یا فقط شما ؟

نام حقيقي: هاشم سکاکی

عضو عادی شناسه تصویری milad22
    نوشته
    2,050
    سپاسگزاری شده
    320
    سپاسگزاری کرده
    197
    برنامه ای که استفاده میکنید فقط با بانک اطلاعاتی سرور سر و کار داره؟ یه وقت فایل شیر شده ای چیزی رو سرور نداره؟
    ضمنا یه Telnet هم با پورت 1433 بزن

خواننده
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    2
    من يكي ديگه از كلاينتها رو چك كردم اونم وصل نميشه.

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    خب ظاهرا مشکل از سرور شماست نه از کلاینتها .
    کاری رو که آقای سکاکی فرمودند انجام دادید ؟ نتیجه چی شد ؟
    فایروال رو سرور ندارید ؟ (چه ویندوز چه آنتی ویروس)
    وارد فولدر های share در سرور مورد نظر میشید ؟
    در ضمن user های موجود درsql رو هم چک کنید .
    معمولا این کلاینت ها فایل کانفیگی برای اتصال به اون نرم افزاره روی سرور دارند . اون رو هم پیدا و چک کنید .

Zahmatkesh سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد قائمی

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    آقا مجید سلام میدونم که این بحث برای سه سال پیش هست! ولی اگر یادتون هست که مشکلتون چطوری حل شد لطفا حتما اینجا بگید ، من به شدت با این مشکل درگیرم الان. ممنون

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

پورت 1433 چیست

عدم اتصال به sqlفایل pdoxusrs.netمشکل عدم دسترسی به پایگاه داده در شبکهدلیل کانکت نشدن sql serverﻋﻠﺖ ﻋﺪﻡ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﻛﻼﻳﻨﺖ ﺑﺎ ﺑﺎﻳﻜﺎﻩ ﺩﺍﺩﻩکانکت نشدن sqlاتصال به sql از طریق شبکهعدم اتصال به sql serverنصب نرم افزار همکاران سیستم روی کلاینتنحوه وصل شدن با سیستم بانک اطلاعاتی با sqlعدم اتصال كلاينت به شبكهعلت کانکت نشدن اتوماسیون اداریعدم اتصال به بانک اطلاعاتی از طریق کلاینتhttp://forum.persiannetworks.com/f73/t39226.htmlمشكل اجرا نشدن بانك اطلاعات تحت sql در ويندوز7رفع مشکل وصل نشدن بانگ به سروررفع خطا عدم ارتباط دیتا بیس با اسکیوال2005عدم اتصال sql به ديتابيساتصال به sql در شبکه ویندوز سونرفع مشکل کانکت نشدن sqlدسترسی به sql از طریق ipعدم برقراري ارتباط بانک اطلاعاتي سرورعدم اتصال client به sql serverدلایل عدم اتصال به پایگاه داده

برچسب برای این موضوع