صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 36

موضوع: هزینه سرویسهای وایمکس ایرانسل به شرح زیر

نام حقيقي: Aria

عضو عادی شناسه تصویری nvidia
    نوشته
    54
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    23
    نقل قول نوشته اصلی توسط FOTROS64 نمایش پست ها
    من یه تحقیق جزئی کردم دیدم ایرانسل داره مثل ترکسل ترکیه عمل میکنه. این سرویسی که داره میده در واقع Wimax نیست بلکه GPRS هست. که ایرانسل هم تمام تجهیزاتش رو از قبل داشته و دارد. واسه همین هم خیلی زود داره سرویس میده. Wimax تو باند فرکانسی 3.8GH و GSM تو باند فرکانسی 3.5GH کار میکنه که GPRS هم رو همین بستر هست. و اگر ایرانسل میخواست وایمکس واقعی رو ارائه کند می بایست تجهیزاتش رو یه تغیراتی میداد. مخصوصا که الان داره بصورت licenced هم سرویس میده یعنی شما فقط با مودم های ایرانسل میتونین سرویس بگیرین. البته این سرویس یه جورایی بهتر از Wimax هست، چون تو Indoor پوشش بهتری داره. به هر حال ایرانسل اینجا هم داره سود میبره.
    مهندس gprs هست یعنی چی؟
    کدوم مودم gprs هست که 5mb ساپورت میکنه؟ هااا
    من مصاحبه با مهندس اجرا کنندشو خوندم کسی که تو ایران تو ارتباطات بی سیم حرف اولو میزنه گفته بیش از مبلیارها خرج کردیم شما میگی از قبل داشتن؟
    اگه داشتن چرا برا شروع از چند نقطه میخوان شروع کنن

نقل قول نوشته اصلی توسط sky_star2 نمایش پست ها
    ایرانسل کل کاراش کلک توشه.وایمکس واقعی نامحدود 550 تومن.اصلا با عقل جور در نمیاد
    برا isp ها که خوبه برین خودتون از ایرانسل 5 مگ بگیرین

ویرایش توسط SADEGH65 : 2009-12-28 در ساعت 10:04 PM علت: ادغام پست ها

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    nvidia و sky_star2
    به شما پیشنهاد میکنم در مورد رفتارهای خودتان تجدید نظر کنید در غیر این صورت بر طبق قوانین سایت با شما برخورد خواهد شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط nvidia نمایش پست ها
    مهندس gprs هست یعنی چی؟
    کدوم مودم gprs هست که 5mb ساپورت میکنه؟ هااا
    من مصاحبه با مهندس اجرا کنندشو خوندم کسی که تو ایران تو ارتباطات بی سیم حرف اولو میزنه گفته بیش از مبلیارها خرج کردیم شما میگی از قبل داشتن؟
    اگه داشتن چرا برا شروع از چند نقطه میخوان شروع کنن
    برا isp ها که خوبه برین خودتون از ایرانسل 5 مگ بگیرین
    خیر از GPRS استفاده نمیشود چون با نسل فعلی تجهیزات ایرانسل حد اکثر انتقال اطلاعات بر روی موبایل با استفاده از این تکنولوژی در حدود 56 کیلو لست و نه بیشتر .

بله هزینه دریافت مجوز و تجهیزات و تبلیغ و ......
    در مورد زیر ساخت موجود نیز فقط منظور دکل ها و مکان دکل است که این خود به تنهایی هزینه بسیار بالایی را میتواند برای شرکتهای فاقد چنین تجهیزاتی برای ارائه فراگیر داشته باشد.

لطفا در مورد برای شروع از چند نقطه توضیح دهید چون منطقه پوششی وایمکس ایرانسل در دوران تست آن نیز منطقه خوبی بود ( البته با نوسان سرعت روبرو بود ولی در کل منطقه وسیعی از تهران را شامل میشد.)

به هیچ عنوان نمتوان این تکنولوژی را برای افراد نیز تعمیم داد و بستگی به فعالیت افراد و نیازمندی های خودشان از این سرویس باید استفاده کنند و یا سرویس های دیگر ارائه پهنای باند.

در مورد بکار گیری آن در ISP نیز به راحتی خدمت شما بگویم این غیر ممکن است .
    شما کیفیت سرویس را فراموش رده اید و اینکه برای ارائه 5 مگ چه شرایط محیطی سطح سیگنال مقدار بار بر روی آن دکل و تجهیزات آن و ..... را در نظر نگرفته اید .
    در ضمن پینگ تام وایمکس اصلا با سایر مواردی که دارید قابل مقایسه نیست ( در اکثر موارد بالاتر است)

اگر این نرخ ها صحیح باشه به نظرتون وضعیت فعالیت WISP چه میشه؟ اینجوری که بازار رو دست میگیره ایرانسل.
    احتمالا مجبور به ارائه خدمات با نرخ پایین تر و پاسخ گویی بهتر خواهند شد برای باقی ماندن در این پهنه رقابت

3hsan و nvidia سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    54
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    23
    جناب مدیر ما که چیزی نگفتیم !! شما اینی که میگه gprs هست رو قبول که ندارید؟
    منم همینو میگم
    gprs خیلی محدوده

ویرایش توسط nvidia : 2009-12-29 در ساعت 12:56 AM

نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    جناب مدیر ما که چیزی نگفتیم !! شما اینی که میگه gprs هست رو قبول که ندارید
    منم همینو میگم
    gprs خیلی محدوده
    نمیدانم چیزی نگفتن شما به این شکل صحبت کردن است دیگر چیزی گفتن شما چیست ؟!

ببینید این سایت یک محیط علمی است و همه به این زبان داریم صحبت میکنیم یعنی زبان علم وقطی چیزی را قبول نداریم با لحن بد از طرف وقابل درخواست دوئل نمیکنیم و فقط با مرجع و دلیل علمی مطلب خود را ثابت میکنیم.

به صورت مثال اگر با جایی از پست مخالف هستید به راحتی و به این شکل میتوان پاسخ داد .
    من یه تحقیق جزئی کردم دیدم ایرانسل داره مثل ترکسل ترکیه عمل میکنه. این سرویسی که داره میده در واقع Wimax نیست بلکه GPRS هست. که ایرانسل هم تمام تجهیزاتش رو از قبل داشته و دارد. واسه همین هم خیلی زود داره سرویس میده. Wimax تو باند فرکانسی 3.8GH و GSM تو باند فرکانسی 3.5GH کار میکنه که GPRS هم رو همین بستر هست. و اگر ایرانسل میخواست وایمکس واقعی رو ارائه کند می بایست تجهیزاتش رو یه تغیراتی میداد. مخصوصا که الان داره بصورت licenced هم سرویس میده یعنی شما فقط با مودم های ایرانسل میتونین سرویس بگیرین. البته این سرویس یه جورایی بهتر از Wimax هست، چون تو Indoor پوشش بهتری داره. به هر حال ایرانسل اینجا هم داره سود میبره.
    با توجه به مطلب ویگیپدیا در لینک زیر
    General Packet Radio Service - Wikipedia, the free encyclopedia
    حجم تبادل اطلاعت در نسل دوم تلفن همراه (2G) بین 56-114 کیلوبیت بر ثانیه است و نه بیشتر.
    General packet radio service (GPRS) is a packet oriented mobile data service available to users of the 2G cellular communication systems global system for mobile communications (GSM), as well as in the 3G systems. In 2G systems, GPRS provides data rates of 56-114 kbit/s [1
    ]

در مورد اختصاصی بودن تجهیزات وایمکس ایرانسل ( و همچنین سایر شرکتهای ارائه دهنده وایمکس ) علت وجود باند فرکانسی کاملا مشخص برای آن است (Frequency bands - 2 to 11 GHz and 10 to 66 GHz (licensed and unlicensed bands))

شاید طرح زیر برای درک کلا ماهیت رفتاری وایمکس به دوستان کمک کند.

در ضمن مگر GPRS فرکانس کاری دارد ؟

اگر اطلاعاتم درست باشد ایرانسل یک بار باند فرکانسی خود را نیز تغییر داد .

milad22، hosseintdk، 3hsan و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    ممنون از جناب نجاتی زاده به خاطر صبر و حوصله فراوان و همچنین زحمت این مطلب که به دوش شما افتاد.

نوشته
    54
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    23
    اقای نجاتی یعنی پینگ تایم wimax تعریفی نداره؟ مثلا من پینگ تایمم با سایت گوگل معمولا چقدیه؟

نام حقيقي: FOTROS

عضو غیر فعال شناسه تصویری FOTROS64
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    24
    سپاسگزاری کرده
    27

جوابیه...

سلام مجدد خدمت دوستان ...
    در ابتدا باید عرض کنم خوشحالم از اینکه این محیط با محوریت علمی داره اداره میشه. و منم به این موضوع افتخار میکنم و اگر دوستان هم چیزی بگن خیلی به دل نمیگیرم.
    اما در باب مواردی که عرض کردم باید بگم که بنده در زمینه وایمکس خیلی حرفه ای نیستم اما دوستان بنده که در حال حاضر در کشورهایی نظیر ترکیه و عراق و خیلی جاهای دیگر این سرویس رو راه اندازی کردند و اتفاقا در حال حاضر هم در ترکیه مشغول توسعه این موضوع هستند را بعنوان مشاور و رفرنس قرار دادم. و از همه مهم تر خود محیط اینترنت یک رفرنس بسیار قوی و نا محدود است که جا برای تحقیق در ان بسیار زیاد میباشد. اگر دوستان اجازه بدهند من دارم تحقیقاتم رو کامل میکنم انشا الله در اولین فرصت ارائه خواهم کرد...

3hsan سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    اقای نجاتی یعنی پینگ تایم wimax تعریفی نداره؟ مثلا من پینگ تایمم با سایت گوگل معمولا چقدیه؟
    باید وقتی تعداد یوزر پیدا کرد به این سوال جواب داد و من در حال حاضر امکان استفادهاز این سرویس را ندارم.
    ولی در کل اینچنین تکنولوژی هایی پینگ تایم بالا نسبت به باقی دارند .

اما در باب مواردی که عرض کردم باید بگم که بنده در زمینه وایمکس خیلی حرفه ای نیستم اما دوستان بنده که در حال حاضر در کشورهایی نظیر ترکیه و عراق و خیلی جاهای دیگر این سرویس رو راه اندازی کردند و اتفاقا در حال حاضر هم در ترکیه مشغول توسعه این موضوع هستند را بعنوان مشاور و رفرنس قرار دادم. و از همه مهم تر خود محیط اینترنت یک رفرنس بسیار قوی و نا محدود است که جا برای تحقیق در ان بسیار زیاد میباشد. اگر دوستان اجازه بدهند من دارم تحقیقاتم رو کامل میکنم انشا الله در اولین فرصت ارائه خواهم کرد...
    ممنون از نحوه خوب برخوردتان.
    در مورد ترکسل به نحوی حق با شما است آنها 3G استفاده میکنند و از نسل سوم دارند سود میبرند.
    در ضمن آن سرویس وایمکس نیست و همان GPRS است .
    و آن پهنای باند اگر اشتباه نکنم 3 مگ در صورت حد اکثر است یعنی در شرایط آرمانی منظور حد اکثر سیگنال + بدون نویز محیی بدون کاربر دیگر بر روی آن دکل و ....) و در عمل سرعت آن نیز در این حدود نخواهد بود .
    البته اینها اطلاعات ناقص من است و امیدوارم با توضیحات آینده شما تکمیل گردد.

3hsan و nvidia سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    سلام مجدد خدمت دوستان ...
    در ابتدا باید عرض کنم خوشحالم از اینکه این محیط با محوریت علمی داره اداره میشه. و منم به این موضوع افتخار میکنم و اگر دوستان هم چیزی بگن خیلی به دل نمیگیرم.
    ممنون.منتظر اطلاعات کامل هستیم که ببینیم اصله ماجرا چیه!!!!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط SADEGH65 نمایش پست ها
    باید وقتی تعداد یوزر پیدا کرد به این سوال جواب داد و من در حال حاضر امکان استفادهاز این سرویس را ندارم.
    ولی در کل اینچنین تکنولوژی هایی پینگ تایم بالا نسبت به باقی دارند .

ممنون از نحوه خوب برخوردتان.
    در مورد ترکسل به نحوی حق با شما است آنها 3G استفاده میکنند و از نسل سوم دارند سود میبرند.
    در ضمن آن سرویس وایمکس نیست و همان GPRS است .
    و آن پهنای باند اگر اشتباه نکنم 3 مگ در صورت حد اکثر است یعنی در شرایط آرمانی منظور حد اکثر سیگنال + بدون نویز محیی بدون کاربر دیگر بر روی آن دکل و ....) و در عمل سرعت آن نیز در این حدود نخواهد بود .
    البته اینها اطلاعات ناقص من است و امیدوارم با توضیحات آینده شما تکمیل گردد.
    در ضمن آن سرویس وایمکس نیست و همان GPRS است .و آن پهنای باند اگر اشتباه نکنم 3 مگ در صورت حد اکثر است
    در مورد این دو بند منظورتان همون پستهای قبلیه؟منظورتون از اینکه وایمکس نیست و gprs هست همون سرویس وایمکسه ایرانسل رو میگید؟ و منظور از 3 مگ همین نهایت سرعت با استفاده از gprs هست؟

نوشته
    54
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    23
    نقل قول نوشته اصلی توسط sky_star2 نمایش پست ها
    ممنون.منتظر اطلاعات کامل هستیم که ببینیم اصله ماجرا چیه!!!!!

در ضمن آن سرویس وایمکس نیست و همان GPRS است .و آن پهنای باند اگر اشتباه نکنم 3 مگ در صورت حد اکثر است
    در مورد این دو بند منظورتان همون پستهای قبلیه؟منظورتون از اینکه وایمکس نیست و gprs هست همون سرویس وایمکسه ایرانسل رو میگید؟ و منظور از 3 مگ همین نهایت سرعت با استفاده از gprs هست؟
    خیر اینی که ایرانسل داره وایمکس هست و اونی که دوستمون میگه از ترکیه 3g
    gprs بسیار تکنولوژی عقب افتاده ای هستش و بسیار رمحدود و کیلوباتی است

خیلی از اپراتورهای مشهور هم الان از سرویس 3g برای اینترنت خانگی استفاده میکنن که فکر کنم باندش 2-3 مگ میره پس ایرانسل موقعی 5 مگ میده 100% تکنولوژی وایمکسه درسته اقای نجاتی؟
    3G - Wikipedia, the free encyclopedia

پس هیچ مدرکی در باره زرنگ بازی ایرانسل نیست و تکنولوزی همونطور که گفته شده وایمکس است
    ختم جلسه

ویرایش توسط nvidia : 2009-12-29 در ساعت 07:47 PM

نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    خیر اینی که ایرانسل داره وایمکس هست و اونی که دوستمون میگه از ترکیه 3g
    gprs بسیار تکنولوژی عقب افتاده ای هستش و بسیار رمحدود و کیلوباتی است

خیلی از اپراتورهای مشهور هم الان از سرویس 3g برای اینترنت خانگی استفاده میکنن که فکر کنم باندش 2-3 مگ میره پس ایرانسل موقعی 5 مگ میده 100% تکنولوژی وایمکسه درسته اقای نجاتی؟
    3G - Wikipedia, the free encyclopedia
    اول از همه بگم حرفهای من مقدار زیادی اشتباه داخلش بود. که بابت آن عذر خواهی میکنم.
    شرکت turkcell ( همان شرکتی که قبل از MTN قراربود اپراتور دوم تلفن همراه باشد ) در حال استفاده از 3G است که نمونه مودم های آن را میتوانید در زیر ببینید.

و خدمات 3G آن را در لینک TURKCELL - VINN 3G Modem که در تب دوم میتوانید حد اکثر پشتیبانی شده را نیز ببینید ( تا 21 مگابیت بر ثانیه با تکنولوژی HSDPA)

در ضمن تشابه اینها با هم خیلی کم نیست ( منظورم GPRS نیست و 3G است ) ولی حد و مرز مشخصی را نمی توان در نظر گرفت . منظور جدول در این لینک 3G - Wikipedia, the free encyclopedia است

البته ایرانسل اگر بخواهد 3G را راه بیندازد ( که نمیتواند و قرار است اپراتور سوم این کار را بکند) بیش از وایمکس هزینه تجهیزاتش خواهد شد.و در اینکه تکنولوژی ایرانسل وایمکس است شک نمیتوان داشت.

پس هیچ مدرکی در باره زرنگ بازی ایرانسل نیست و تکنولوزی همونطور که گفته شده وایمکس است
    ختم جلسه
    قبلا در مورد نحوه نگارش شما تذکر داده ام .
    این نحوه نگارش اصلا دارای پذیرش در این سایت نیست پس دقت فرمایید تا دلگیری و ناراحتی ای پیش نیاید .

نوشته
    54
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    23
    نقل قول نوشته اصلی توسط SADEGH65 نمایش پست ها
    اول از همه بگم حرفهای من مقدار زیادی اشتباه داخلش بود. که بابت آن عذر خواهی میکنم.
    شرکت turkcell ( همان شرکتی که قبل از MTN قراربود اپراتور دوم تلفن همراه باشد ) در حال استفاده از 3G است که نمونه مودم های آن را میتوانید در زیر ببینید.

و خدمات 3G آن را در لینک TURKCELL - VINN 3G Modem که در تب دوم میتوانید حد اکثر پشتیبانی شده را نیز ببینید ( تا 21 مگابیت بر ثانیه با تکنولوژی HSDPA)

در ضمن تشابه اینها با هم خیلی کم نیست ( منظورم GPRS نیست و 3G است ) ولی حد و مرز مشخصی را نمی توان در نظر گرفت . منظور جدول در این لینک 3G - Wikipedia, the free encyclopedia است

البته ایرانسل اگر بخواهد 3G را راه بیندازد ( که نمیتواند و قرار است اپراتور سوم این کار را بکند) بیش از وایمکس هزینه تجهیزاتش خواهد شد.و در اینکه تکنولوژی ایرانسل وایمکس است شک نمیتوان داشت.

قبلا در مورد نحوه نگارش شما تذکر داده ام .
    این نحوه نگارش اصلا دارای پذیرش در این سایت نیست پس دقت فرمایید تا دلگیری و ناراحتی ای پیش نیاید .
    با به بازار اومدن این تکنولوژی اگه دارای کیفیت خوبی باشه 100درصد تعداد زیادی از خدمات دهنده های اینترنتی ضرر میکنن ایا دولت همچنان قیمت پهنای باند رو همونقدر نگه میداره واسه isp ها؟ اگه اینطور باشه بخوان با ایرانسل رقابت کنن باز ضرر میدن تنها راه دوامشون پایین اوردن قیمت پهنای بانده
    ایرانسل هم کسی نیست که قیمت رو در سطح isp ها بزاره و حتما به مرور زمان میاردش پایین چون هزینه واسه خودش انچنانی نداره و دولت هم سهیم هست
    در کل موقعی اپراتور تلفن همرا بیاد تو بازار چون توان زیادی در تبلیغات و کار تخصصی خودش داره بیشتر مشترکین رو به طرف خودش جلب میکنه
    نظر شما چیه اقای نجاتی؟

نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    24
    سپاسگزاری کرده
    27

3G...

دوستان تو تحقیقات اولیه به یه نتایجی به شرح زیر رسیدم:

1- درسته که ماکزیمم BW برای 2G تقریبا بین 56 تا 114Kbps هست، اما این فقط مربوط به یک Time Slot می باشد. و میتوان تعداد اونها رو هم افزایش داد. و BTS ها رو هم رو مد multiple کانفیگ کرد.
    2- تکنولوژی 3G همونطور که همه میدونن تنها فقط یک Licence هست که شما میتونی اون رو فعال کنی و تنها تغیراتی که باید انجام بشه بر روی سویچ های BSC هاست. که یا باید ارتقا یابند و یا باید تعویض بشن. پس انجامش خیلی هم مشکل نیست و زمان زیادی هم نمیخواد.
    3- در حال حاضر تو امارات با سرویس GPRS تا 16Mbps هم به مشترک خدمات میدن. که این تکنولوژی تا 28Mbps رو هم پشتیبانی میکنه.
    4- در کل اگر بخواهند BW رو افزایش بدهند باید یکسری تغییرات اعمال کنند. مثلا ظرفیت Cell ها رو روی BTS ها افزایش بدهند. و در واقع backplane اینها باید یکسری تغییرات داشته باشه.

به هر حال باید بیشتر تحقیق کنم ببینم ایرانسل داره چیکار میکنه. یه رایزنی هایی هم دارم میکنم با بعضی ها... منتظر باشین...

ویرایش توسط FOTROS64 : 2009-12-29 در ساعت 11:43 PM

نوشته
    54
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    23
    اصل پهنای بانده حالا هر چی میخواد اسمش باشه gprs 2g 3g یا وایمکس مهم پهنای بانده
    طبق تعرفه ای که داره جوابگوی مشتریشه ایرانسل که شرکته کوچیکی نیست

نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    24
    سپاسگزاری کرده
    27
    اصل پهنای بانده حالا هر چی میخواد اسمش باشه gprs 2g 3g یا وایمکس مهم پهنای بانده
    طبق تعرفه ای که داره جوابگوی مشتریشه ایرانسل که شرکته کوچیکی نیست
    خدایی نکرده ما هم که چیزی نگفتیم... این بهانه ای شد که یه بحث علمی در این زمینه داشته باشیم!!! حالا شما زیاد عصبانی نشو آقا حسین گل و گلاب...

صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

شرایط وایمکس ایرانسل

شرایط وایمکس

قیمت وایمکس ایرانسل

ایرانسل adsl

adsl ایرانسل

هزينه وايمكس ايرانسلhttp://forum.persiannetworks.com/f73/t30809.htmladslایرانسلشرايط وايمكس ايرانسلفرکانس وایمکس ایرانسلADSL ايرانسلواي مكث ايرانسلوايمكث ايرانسلشرايط وايمكس وای مکث ایرانسلوايماكس ايرانسلوايمكس ايرنسلبايمكسوایمکس ایرنسلواي مكس ايرانسلهزینه وایمکس ایرانسلadslايرانسلسرویس adsl ایرانسلسرعت وایمکس ایرانسلوایمکس ایرانسل-قیمت-سرعت

برچسب برای این موضوع