نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط 3hsan
  • 1 توسط 3hsan
  • 1 توسط Naderpour

موضوع: time out شدید ارتباط و زیر بار نرفتن مخابرات!!!

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223

time out شدید ارتباط و زیر بار نرفتن مخابرات!!!

خسته نباشید خدمت اساتید محترم.
    آقا چند روز پیش مخابرات فارس یه چند دقیقه ای ارتباط ما رو قطع و وصل کرد.و بعد از اون قطع و وصل که نمیدونم بازم فیلترینگ و میلترینگ داشتند احتمالآ حالا خودشون یه همچین چیزائی میگفتند دیگه ارتباط ما به شدت time out میده و اصلا نمیتونیم کار کنیم.الان حدود 4/5 روزی میشه که ما داریم این وضع رو تحمل میکنیم.شما دوستان تو این چند روزه اختلالی توی دیتا تون نداشتید؟
    من زنگ میزنم مخابرات میگه تا پورت سریال مودم پتون okok هست.و باید کانفیگ روتر و پورت اترنت روترت رو چک کنید!!! زنگ میزنم اون شرکت isdp میگه کانفیگی رو که روی روترتون ما انجام دادیم هیچ مشکلی نداره و شما عیب از شبکه داخلیتونه.اومدم لپ تاپ ورداشتم زدم به روتر بازم همون آش و همون کاسه!!
    isdp میگه خب اگه شبکه داخلیتو جدا کردی و بازم مشکل داره پس مشکل سخت افزاریه و میتونه از پورت اترنت و یا پتون شما باشه!!!من نمیدونم این وسط بین مخابرات و isdp موندم که چیکار کنم هیچ کدوم زیره بار نمیرنافتضاحه کیفیت.حالا یه سوال.آقا به فرض پورت اترنت و یا یه سخت افزاری از روتر و یا مودم پتون من مشکل پیدا کرده خوب.میخوام بدونم سخت افزاری که دیگه مشکل دار شده چرا وقتی ip ش رو با ویندوز سرور پینگ میگیرم بدون یک تایم اوت پینگ میشه ولی برای پینگ گرفتن از شبکه داخلی به بیرون مثلآ 4.2.2.4 دائم قطعی داره؟خب اگه واقآ یه مشکل سخت افزاری پیش اومده باشه مگه نباید هم ارتباط داخلی با اون سخت افزار و هم خارجی تایم اوت بده؟به قولن اگه خرابه پس برای همه خرابه مگه اینطور نیست؟ میشه مشکل از کانفیگ روتر باشه.تجربه شما دوستان چی میگه؟
    دیتا از پتون با پورت سریال رفته به روتر و از اترنت روتر رفته برای شبکه داخلی.مشکل dns هم فکر نمیکنم باشه چون دیگه با 4.2.2.4 و 217.218.127.104 و خود روتر مخابراتو داخلیو خارج از کشور پینگ افتضاحه!!!!ولی با آپی همون روتری که میگن مشکل دار شده پینگ خودم ثابته ثابته.

http://www.img98.com/images/deymy8vqx05qoidpfc2w.jpg

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: نويد

عضو عادی
    نوشته
    536
    سپاسگزاری شده
    57
    سپاسگزاری کرده
    13
    شما روتر و مودمتون رو يه بار خاموش و روشن كنيد به احتمال قوي درست ميشه

نام حقيقي: shahram

عضو عادی شناسه تصویری comiser
    نوشته
    160
    سپاسگزاری شده
    93
    سپاسگزاری کرده
    16
    دوست عزیز

روی روترت چک کن ببین میزان CRC چقدره ؟

وقتی خط شما این مشکل رو داره به احتمال زیاد نویز بسایر زیادی رو خط شما هست .

اینرنت خودت رو از هر جا میگیری اونجا رو پینگ بگیر و ببین چقدر Time out داری .

مشکل شما از 2 حالت خارج نیست .

1- میسر فیزیکی مشکل داره .

2- برادران ما در مرکز یک گندی زدند و نمی خواهند قبول کنند .

بهترین کار اینه یک نفر رو بیاری و بگی مهندس فلان اومده از شرکت فلان ، ایشون با شما صحبت می کنه .

بزار حرفهای تو رو اون بگه .

چند مدت پیش لینک یکی از سازمانها قطع شده بود و اونا هر چی زنگ میزدند دیتا می گفت ما مشکلی نداریم . ما روتر شما رو پینگ می کنیم . مشکل از شماست .

من رفتم اونجا چک کردم دیدم این بینوا ها اصلاً مشکلی ندارن ، خودم زنگ زدم دیتا گفتم پشتیابنی اینجا با من هست .

چرا این لینک قطع هست ، سریع رفتن چک کردن و کلی هم معذرت خواهی کردن که مشکل از ما بوده .

میزان CRC رو چک کن . اگه خط نویز داشت بهشون گیر بده .

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    جناب شهرام من که روزه اولی بهشون گفتم که مشکل از خودتونه ولی قبول نمیکردند.دیگه بعد از 4روز تایم اوت داشت باورم میشد که روترم مشکل دار شده.ولی مشکل همون مورد دومی بود که شما فرمودید.خود به خود بعد از 4-5 روز درست شد.نه نویز و نه مشکله دیگه ای بود.مشکل اینه که برادران مهندس ما دوست ندارن برن زیره باره سرویس گیرنده.پدره منو دراوردن به قرآن اینقدر من به اینها گفتم که آقا جان من از شبکه خودم مطمئنم شما بیشتر چک کن و زیره بار نمیرفتن و تنها جوابی که میدادن این بود که تا پشت سریال پتونت ما مخابراتو پینگ میگیریم عالیه عالیه.روترت مشکل داره.من نمیدونم شاید معجزه ای شده و حضرت دیتا روتر منو شفا داده و بعد از چند روز روتر به زندگی بازگشته!!!!!!!!!

nikwell سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Strange

عضو غیر فعال
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    521
    منم به این درد دچار شدم بسی زیاد.
    خدا برای این جماعت زیر بار نرو شفای عاجل نازل کند.
    به امید خدا

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط nikwell نمایش پست ها
    منم به این درد دچار شدم بسی زیاد.
    خدا برای این جماعت زیر بار نرو شفای عاجل نازل کند.
    به امید خدا
    بازم دیروز عصر قطع شد یعنی 25/8 زنگ زدم گقتند یه جابجایی روتر داریم الان حل میشه.بعد از اون که وصل شده بازم این وضع ما هست
    میترسم زنگ بزنم دیتا مثله دفعه قبل بگن روترت خرابه ببر تعمیر!!!
    http://www.img98.com/images/9tmgxd094f825vhkhk10.jpg

نمیدونم دیگه چیکار کنم.یا جواب نمیدن یا خودتو محکوم میکنن

نام حقيقي: naderpour

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    بهترین راه اینه که Trace کنید و ببینید فاصله زمانی بین HOP ها چقدر هست و از کدوم HOP به بعد یک جهش غیر عادی دارید .
    از نرم افزار Solarwinds می تونید استفاده کنید . اگر مشکل از مخابرات باشه ، Ping Time نود های اینترانت بالا میره

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط Naderpour نمایش پست ها
    بهترین راه اینه که Trace کنید و ببینید فاصله زمانی بین HOP ها چقدر هست و از کدوم HOP به بعد یک جهش غیر عادی دارید .
    از نرم افزار Solarwinds می تونید استفاده کنید . اگر مشکل از مخابرات باشه ، Ping Time نود های اینترانت بالا میره
    جناب نادرپور اصلا در اینکه مشکل از مخابراته هیچ جای بحث و شکی نیست و این دفعه اول هم نیست.دقیقا بعد از جابجایی روتر اونا یا خونه تکونیشون همیشه این بساط رو داریم.و این تریسی هم که گفتید و این نرم افزاری هم که فرمودید یه کم برامون غریب مریبه.دیگه دانش ما که به پای شما نمیرسه.ولی با همین بی شوادیمون مطمئنم که مشکل از اونا هست.یه مدت پیش گفتند که روترت خراب شده بعد از 3/4 روز خودشون درست کردن بساطشونو.
    الانم قطع کردند برای جابجایی روتر دیگه بعد از اون ارتباط منفجر شده.شنبه عاشورا راه میندازم براشون

نام حقيقي: 1234

مدیر بازنشسته
    نوشته
    5,634
    سپاسگزاری شده
    2513
    سپاسگزاری کرده
    272
    این هم منظور دوست عزیزمان جناب نادرپور
    Solarwinds
    کد:
    http://forum.persiannetworks.com/f109/t23537.html#post207415