صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: واگذاری اینترنت بیشتر از 128k

iq2
    iq2 آنلاین نیست.
    نام حقيقي: IQ

عضو عادی شناسه تصویری iq2
    نوشته
    538
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    240

واگذاری اینترنت بیشتر از 128k

همنطور که همه همکاران عزیز می دانند، طبق حالا قانونی که به هر دلیل تو کشور در مورد محدودیت های واگذاری اینترنت پرسرعت بیشتر از 128k برای کاربران خانگی وجود داره. سوالی دارم که بهتر دیدم اینجا مطرحش کنم.

می خواستم بدونم قانون دقیقش رو کسی میدونه؟
    یعنی دقیقا سرویس دهنده برای چه کسایی باید این محدودیت رو قرار بده.
    یعنی شرایط خاصی هم وجود داره؟ مثلا طرف جواز کسب داشته باشه یا دانشجو باشه یا هر چیز دیگه؟
    برای جاهایی که جزء ادارت محصوب نمیشه و کاربر خونگی هم نیست تکلیف چیه؟

nikwell سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: افشين افشاري

عضو غیر فعال
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    24
    سپاسگزاری کرده
    54
    اگر يه جواز كسب (با شماره ثبت و ...) ببري، ميتوني بالاي 128 بگيري ..

اگر نامه از دانشگاه ببري كه هيئت علمي هستي ميتوني بالاي 128 بگيري ..

اگر نامه از دانشگاه ببري كه دانشجويي و براي كاراي تحقيقاتي به اينترنت احتياج داري، ميتوني بالاي128 بگيري!

javad8051 و nikwell سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: hamed

عضو غیر فعال شناسه تصویری cheetah01
    نوشته
    115
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    22
    اینجا که بدون این چیزا بالای 128 میدن...

نام حقيقي: بیل گیتس

عضو غیر فعال شناسه تصویری Bill Gates
    نوشته
    291
    سپاسگزاری شده
    75
    سپاسگزاری کرده
    20
    حالا اصلا سرعت بالاتر از 128 کیلو رو برای چی می خوای ؟ طبق گفته وزیر ارتباطات سابق ( آقای سلیمانی ) همین سرعت 128 برای همه نوع کارهای تحقیقاتی کافیه. مثلا دانلود text و کتاب های الکترونیکی ، چک ایمیل و ... تنها کاربرد سرعت های بالاتر برای دانلود موزیک و فیلم هست که دانشجو نیازی نداره !!

نام حقيقي: محمد

عضو عادی شناسه تصویری brellian
    نوشته
    449
    سپاسگزاری شده
    115
    سپاسگزاری کرده
    101
    اگه کارکردن با فتوشاپ هم بلد باشی میدن بهت D:

nikwell و network99 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: سامان

خواننده
    نوشته
    53
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    102
    نقل قول نوشته اصلی توسط iq2 نمایش پست ها
    همنطور که همه همکاران عزیز می دانند، طبق حالا قانونی که به هر دلیل تو کشور در مورد محدودیت های واگذاری اینترنت پرسرعت بیشتر از 128k برای کاربران خانگی وجود داره. سوالی دارم که بهتر دیدم اینجا مطرحش کنم.

می خواستم بدونم قانون دقیقش رو کسی میدونه؟
    یعنی دقیقا سرویس دهنده برای چه کسایی باید این محدودیت رو قرار بده.
    یعنی شرایط خاصی هم وجود داره؟ مثلا طرف جواز کسب داشته باشه یا دانشجو باشه یا هر چیز دیگه؟
    برای جاهایی که جزء ادارت محصوب نمیشه و کاربر خونگی هم نیست تکلیف چیه؟

با سلام

دوست عزیز این حرفها رو اکثر شرکت های تازه تاسیس میزنند.

یکی از دوستان خودم سرعت 128 از پارس آنلاین گرفته ولی فقط تو قرارداد 128 هستش الان با سرعت 110 کی داره دانلود می کنه.

اگه میخواستی بگیری حتما از شاتل یا پارس انلاین بگیر که همیشه سرعتاشون رو باز گذاشتن..

تا 1مگ هم هیچ مجوزی نمیخواد. (اینجا که اینطوری هستش)

فکر کنم این دوشرکت که رقیب هم هستن همه جا نمایندگی زدن(حتی تو جهنم)

جالب که یکی دیگه از دوستام 512 گرفته از پارس آنلاین سرعتش هم در همین حد هستش. یعنی 128 با 512 فرقی نداره.
    از نظر شرعت ارایه دهنده اینترنت حجم دانلود واسش مهم هستش نه سرعت!!!

ویرایش توسط nima_ir : 2009-10-25 در ساعت 01:00 PM
    al-pacino و nikwell سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    کلا این بحث رو وزیر قبلی آورد و بلافاصله خودش هم فهمید به گندی زده و بدون کنسل کردن این قانون به زیر زمین رفت
    الان هم هیچ کس رعایت نمی کنه

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نه اصلا هیچ مشکلی در این خصوص نیست.اصلا معنی نداره که پهنای باند رو روی مشترک محدود کنید.والا ما الان تازه کاریم و 1 ساله کار میکنیم.ماهه اول 256 و 512 هم داشتیم مشترکه خانگی.اتفاقا آمارشونو هم میزدیم برای استاناین حرفها به نظر من خوبیت نداره جلو مشترک خوب نیست ناراحت میشه.بد آموزی داره

نام حقيقي: بیل گیتس

عضو غیر فعال شناسه تصویری Bill Gates
    نوشته
    291
    سپاسگزاری شده
    75
    سپاسگزاری کرده
    20
    پس تهاجم فرهنگی چی میشه ؟! یعنی بشینیم تا همینجور بهمون تهاجم بشه ؟! غیرتتون کجا رفته ؟

یادمه یه برادر ارجمند تو منطقه ما بود که تعدادی خط 512 داده بود به ملت ! اما سرعت دانلود در عمل بیشتر از 30 کیلو نبود. وقتی مشتریها ازش شاکی شدن یه کپی روزنامه رو زده بود تو دفترش و می گفت که : بخشنامه اومده که بیشتر از 128 به مردم ندین. حالا که من دارم به جای دانلود 16 کیلو ( سرعت 128 k ) ، دانلود 30 کیلو (سرعت 256) یواشکی بهتون می دم شما لو ندین . همین هم غنیمته .!! تا چندین ماه همینطوری سر مردم کلاه می ذاشت و پول 512 k می گرفت . ملت هم راضی به اینکه دارن پهنای باند زیر میزی می گیرن

al-pacino سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: golpay

تازه وارد شناسه تصویری golpary
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    منم سرویس 128 پارس دارم گاهی تا 400 هم دانلود می کنم. خیلی فوق العاده س

نام حقيقي: HZ.A

عضو عادی شناسه تصویری AteFe HZ
    نوشته
    47
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    45
    معمولا ISP ها اشتراک های اینترنت را بین 8 نفر تقسیم میکنند و اگر بقیه مشترک های اشتراک شما،استفاده نکنند به سرعت اینترنت شما اضافه خواهد شد.به عنوان مثال با اشتراک 512KBs حداکثر سرعت دانلود شما باید حدود 64KBs باشد.
    تقسیم اشتراک بین چند نفر در همه جای دنیا انجام میشود،چون به صرفه نیست که یک اشتراک 512 را به شما بدهند!فقط بعضی isp ها آن را بین 6 نفر تقسیم میکنند.
    واگذاری اینترنت اصلا یه چیز بی معنیه

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    ای آقا کجای کاری شما..............
    اونی که قانون رو تصویب میکنه خودش داره میزاره زیر پا.....
    سازمان به من ایمیل زد که بیشتر از 128 گناهه کبیره س و طبق قانون و بخشنامه سازمان نیست.منم جواب ایمیلشو دادم که هر وقت شما تونستی جلوی پارس صبا مخابراتی که خودش قانون تصویب میکنه یعنی و آسیاتک و شاتل .... رو تونستی بگیری بعد بیا جلوی منه کوچک رو بگیر.زنگ زد بهم مسولش که ما وظیفه مونه بخشنامه ها رو برسونیم و شما هم بخونید ولی خب وقتی مخابرات خودش این قانون رو رعایت نمیکنه طبعا شرکتهای بزرگ هم هم هم و کوچک هم نهایتا میشن ما هم هم....
    من الان 128 برای کاربرام آزاد کردم تا 2.5 مگ لذتشو ببرن حتی تو تبلیغاتمم میزنم و تو تعرفمم زدم.نه سازمان و نه مخابرات حقه هیچ گونه چونو چرا ندارن.چون اول پای خودشون گیره و چون میدونن هم پیگیری نمیکنن.پس زندگی کن تو بی قانونی...........

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط AteFe HZ نمایش پست ها
    معمولا ISP ها اشتراک های اینترنت را بین 8 نفر تقسیم میکنند و اگر بقیه مشترک های اشتراک شما،استفاده نکنند به سرعت اینترنت شما اضافه خواهد شد.به عنوان مثال با اشتراک 512KBs حداکثر سرعت دانلود شما باید حدود 64KBs باشد.
    تقسیم اشتراک بین چند نفر در همه جای دنیا انجام میشود،چون به صرفه نیست که یک اشتراک 512 را به شما بدهند!فقط بعضی isp ها آن را بین 6 نفر تقسیم میکنند.
    واگذاری اینترنت اصلا یه چیز بی معنیه
    اصلا سرویس share تو 90% isp امروزه وجود نداره.share کیلو چنده بابا.یارو یه اشتراک 512 میگیره شما میگی 64 تا دانلود بگیره ولی در عمل 200 تا 400 تا دانلود میگیره.این share هست؟
    حالا چرا؟ چون بازاره امروز بازاره رقابته و شرکتی که بخاد 1% share کنه دقیقا 1 هفته ای باید درشو تخته کنه.باز چرا؟ چون اینقدر رقابت میلی متری شده تو ارائه سرویس اینترنت و اپراتور های پرقدرت زیاد شدن که share که سهله بابا 3 ماه رایگان مودم رایگان ووو
    هر شرکتی 128 بده دست ملت کمتر از 100 تا ترنسفر کنه باید فاتحه رو بخونه و برای همین حس رقابته که همه گذاشتن رو 1مگ.و منم الان گذاشتم رو 2.5 چند روزه برای خودشون کیف کنن
    share ماله دهه 50 بود یادش بخیر....

network99 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: bita

عضو عادی
    نوشته
    230
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    156
    نقل قول نوشته اصلی توسط 3hsan نمایش پست ها
    اصلا سرویس share تو 90% isp امروزه وجود نداره.share کیلو چنده بابا.یارو یه اشتراک 512 میگیره شما میگی 64 تا دانلود بگیره ولی در عمل 200 تا 400 تا دانلود میگیره.این share هست؟
    حالا چرا؟ چون بازاره امروز بازاره رقابته و شرکتی که بخاد 1% share کنه دقیقا 1 هفته ای باید درشو تخته کنه.باز چرا؟ چون اینقدر رقابت میلی متری شده تو ارائه سرویس اینترنت و اپراتور های پرقدرت زیاد شدن که share که سهله بابا 3 ماه رایگان مودم رایگان ووو
    هر شرکتی 128 بده دست ملت کمتر از 100 تا ترنسفر کنه باید فاتحه رو بخونه و برای همین حس رقابته که همه گذاشتن رو 1مگ.و منم الان گذاشتم رو 2.5 چند روزه برای خودشون کیف کنن
    یعنی شما می فرمائید الان سرویس ها ددیکیت هست ؟
    چطوری برای یک ISP صرف میکنه ؟
    الان یک ISP وقتی 1 مگ رو میگیره مثلا 300.000 تومان ماهانه ! چطوری میاد 1 مگ رو به کاربر میده ماهی 20.000 تومان ؟
    یعنی 280.000 ضرر به خودش میزنه ؟!

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1

Icon9

نقل قول نوشته اصلی توسط 3hsan نمایش پست ها
    ای آقا کجای کاری شما..............
    اونی که قانون رو تصویب میکنه خودش داره میزاره زیر پا.....
    سازمان به من ایمیل زد که بیشتر از 128 گناهه کبیره س و طبق قانون و بخشنامه سازمان نیست.منم جواب ایمیلشو دادم که هر وقت شما تونستی جلوی پارس صبا مخابراتی که خودش قانون تصویب میکنه یعنی و آسیاتک و شاتل .... رو تونستی بگیری بعد بیا جلوی منه کوچک رو بگیر.زنگ زد بهم مسولش که ما وظیفه مونه بخشنامه ها رو برسونیم و شما هم بخونید ولی خب وقتی مخابرات خودش این قانون رو رعایت نمیکنه طبعا شرکتهای بزرگ هم هم هم و کوچک هم نهایتا میشن ما هم هم....
    من الان 128 برای کاربرام آزاد کردم تا 2.5 مگ لذتشو ببرن حتی تو تبلیغاتمم میزنم و تو تعرفمم زدم.نه سازمان و نه مخابرات حقه هیچ گونه چونو چرا ندارن.چون اول پای خودشون گیره و چون میدونن هم پیگیری نمیکنن.پس زندگی کن تو بی قانونی...........

- - - Updated - - -

داداش جسارت ISP شما کجاست ما بیایم اکانت بگیریم احتمالا تو کاناداست ...........................

بیبین دوست گلم کل شرکت ها شیر پورت دارن حالا یک به هشت یا جدیدا یک به ده هم من دیدم من دارم خودم پشتیبان مخابراتم ادعای دیدیکت دارینم خط 128 در صورت مطلوب بودن وضعیت خط 150 میرسه ملت هم خیلی راضی هستن شما میگی این مدلی هست من دارم تعجب می کنم و در ضمن شرکت ها با توجه به بازار رقابتی و فشار شرکت مخابرات برای افزایش نرخ مجبور به این کار هستن و ممکنه برای مدت محدود و در ساعات خاصی این کار انجام بشه

بابت اسپمم عذر می خوام

ویرایش توسط paravand20 : 2012-12-25 در ساعت 09:36 PM

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط network99 نمایش پست ها
    یعنی شما می فرمائید الان سرویس ها ددیکیت هست ؟
    چطوری برای یک ISP صرف میکنه ؟
    الان یک ISP وقتی 1 مگ رو میگیره مثلا 300.000 تومان ماهانه ! چطوری میاد 1 مگ رو به کاربر میده ماهی 20.000 تومان ؟
    یعنی 280.000 ضرر به خودش میزنه ؟!
    عزیز من برای isp صرف نمیکنه بیاد 1 مگ نامحدود رو بخره 300 تومن و بعد همونو نامحدود بده 20 تومن.کی همچین کاری کرده.یه کم با شرایط و نحوه ارائه سرویس بیشتر آشنا بشید هر چند که هستید.Isp یک مگ رو میخره 300 تومن نامحدود و میده 20 تومن با محدودیت حجمی مثلا 2 گیگ.خب این کجاش ضرره؟
    من که کلیه ی سرویسهامو گذاشتم رو 1 مگ تا 2 مگ.و 128 و 512 اسمی هم تو تعرفه ول معتل هستنمشکلی تو کمبود پهنای باند هم ندارم.البته بعضی از شرکتها شاید کم فروشی کنن(share) ولی گفتم که دوره ش به سر رسیده.هر شرکتی فقط یک هفته اینکارو کنه دیگه.....
    شما میتونی امتحان کنی دیگه.سرویس 128 مخابرات 512 تا 1 مگ میگیره که اکثرا من دیدم رو 512 بوده ولی سرویس 128 صبانت و پارس و شاتل تا 3.5 مگ هم من باهاش گرفتم.خب تکلیف روشنه دیگه
    قانونیه که بالا سریا وضع کردند.
    در ضمن این دوست عزیز پشتیبانی مخابراتمونم اگه قابل دونستند مودم و 3 ماه رایگان هم بهش میدیم که دیگه............

ویرایش توسط 3hsan : 2012-12-25 در ساعت 11:26 PM
    network99 سپاسگزاری کرده است.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

forum.persiannetworks.com t28476

واگذار کردن اینترنت بالاتر از 128 به کاربر خانگیشرایط واگذاری اینترنت 256 به کاربران خانگیشرایط واگذاری اینترنت بالای 256واگذاري اينترنت 256 به کاربران خانگيشرایط اشتراک اینترنت بالاتر از 128دربارهی واگذاری انترنت 1مگچرا سرعت اینترنت 128 با512 فرق نداردواگذار کردن اینترنت 128

برچسب برای این موضوع