نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 13سپاس
  • 1 توسط Naderpour
  • 1 توسط Naderpour
  • 4 توسط Reza.D
  • 4 توسط star2000
  • 1 توسط @l!
  • 2 توسط star2000

موضوع: راهنمایی برای شروع کارشناسی نرم افزار

نام حقيقي: Gholamreza

خواننده
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    5

راهنمایی برای شروع کارشناسی نرم افزار

سلام
    من امسال کنکور آزاد امتحان دادم برای مهندسی نرم افزار شیراز و مطمعن هستم که امسال قبول می شم چون پارسال با این که درس ها رو ضعیف بودم قبول شدم. امسال وضعیتم خیلی بهتر شده.
    خوب من چند سوال اساسی دارم:
    1.من رشته تجربی دیپلم گرفتم و به همین دلیل نتونستم ریاضی رو جواب بدم و می دونم 100% پیش نیاز می خواد.حالا می خوام بپرسم این پیشنیاز چطوری هست من باید چه چیز هایی رو بخونم. کلا می خوام بدونم از ریاضی چه مباحثی رو برم کلاس تا اول سال توی دروس مشکل نداشته باشم؟
    2.اگر تعریف از خود نباشه من در کامپیوتر استعداد داشتم و از بچگی که کامپیوتر گرفتم (10 سالگی) خیلی با کامپیوتر کار کردم و با این که تو یک شهر نسبتا محروم زندگی می کنم ولی تونستم تقریبا بدون معلم و فقط با جزوه و راهنمایی اینترنتی و ور رفتن با کامپیوتر خیلی چیز ها یاد بگیرم و در المپیاد های کامپیوتر هم همیشه در شهر اول بودم ولی به دلیل فشار اطرافیان و جنون پزشکی رفتم رشته تجربی و هیچ وقت هم قسمت نشد زبان برنامه نویسی یاد بگیرم (کمی فقط php) حالا شما پیشنهاد می دید من در این مدت سعی کنم چه زبان برنامه نویسی رو شروع کنم؟
    3. من از الان به فکر کارشناسی ارشد هستم و می خوام از همین ترم اول با قدرت شروع کنم برای این که بتونم با قدرت درس ها رو بخونم و اینکه همزمان خودم رو ب رای ارشد هم آماده کنم چه پیشنهادی دارید؟(خلاصه نویسی...کار کردن زیاد روی مبحث خاص و...)
    4.با توجه به این که هزینه دانشگاه آزاد زیاده فکر می کنید بتونم بدون لطمه خوردن به درس هام یک کافی نت رو هم اد اره کنم؟(من قبلا کافی نت داشتم ولی بستمش اما هنوز سیستم ها رو دارم)
    5.می تونم در حین تحصیل mcse یا ccna ... رو بگیرم؟ آیا این مدارک موازی مدرک دانشگاه نیست؟
    6. در آخر نصیحت و پندی برای من که تازه می خوام شروع کنم ندارید؟خواهش می کنم شما که این دوران رو گذروندید هر چیزی که فکر می کنید به درد من می خوره رو بگید.

پیشاپیش متشکرم...

موضوعات مشابه:

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    0
    حیف این همه استعداد! نیست که تو کامپیوتر تلف بشه؟!!!
    این قبری که میخوای روش گریه کنی باور کن مرده توش نیست.
    برو دنبال یه زندگی آروم .

خواننده
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    5
    ?

خواننده
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط star2000 نمایش پست ها
    حیف این همه استعداد! نیست که تو کامپیوتر تلف بشه؟!!!
    این قبری که میخوای روش گریه کنی باور کن مرده توش نیست.
    برو دنبال یه زندگی آروم .
    من فقط خواستم بگم که استعدادم بد نیست. شما که نمی خوای راهنمایی کنی چرا می پری وسط؟

نام حقيقي: naderpour

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    نقل قول نوشته اصلی توسط titan_550 نمایش پست ها
    سلام
    من امسال کنکور آزاد امتحان دادم برای مهندسی نرم افزار شیراز و مطمعن هستم که امسال قبول می شم چون پارسال با این که درس ها رو ضعیف بودم قبول شدم. امسال وضعیتم خیلی بهتر شده.
    خوب من چند سوال اساسی دارم:
    1.من رشته تجربی دیپلم گرفتم و به همین دلیل نتونستم ریاضی رو جواب بدم و می دونم 100% پیش نیاز می خواد.حالا می خوام بپرسم این پیشنیاز چطوری هست من باید چه چیز هایی رو بخونم. کلا می خوام بدونم از ریاضی چه مباحثی رو برم کلاس تا اول سال توی دروس مشکل نداشته باشم؟
    2.اگر تعریف از خود نباشه من در کامپیوتر استعداد داشتم و از بچگی که کامپیوتر گرفتم (10 سالگی) خیلی با کامپیوتر کار کردم و با این که تو یک شهر نسبتا محروم زندگی می کنم ولی تونستم تقریبا بدون معلم و فقط با جزوه و راهنمایی اینترنتی و ور رفتن با کامپیوتر خیلی چیز ها یاد بگیرم و در المپیاد های کامپیوتر هم همیشه در شهر اول بودم ولی به دلیل فشار اطرافیان و جنون پزشکی رفتم رشته تجربی و هیچ وقت هم قسمت نشد زبان برنامه نویسی یاد بگیرم (کمی فقط php) حالا شما پیشنهاد می دید من در این مدت سعی کنم چه زبان برنامه نویسی رو شروع کنم؟
    3. من از الان به فکر کارشناسی ارشد هستم و می خوام از همین ترم اول با قدرت شروع کنم برای این که بتونم با قدرت درس ها رو بخونم و اینکه همزمان خودم رو ب رای ارشد هم آماده کنم چه پیشنهادی دارید؟(خلاصه نویسی...کار کردن زیاد روی مبحث خاص و...)
    4.با توجه به این که هزینه دانشگاه آزاد زیاده فکر می کنید بتونم بدون لطمه خوردن به درس هام یک کافی نت رو هم اد اره کنم؟(من قبلا کافی نت داشتم ولی بستمش اما هنوز سیستم ها رو دارم)
    5.می تونم در حین تحصیل mcse یا ccna ... رو بگیرم؟ آیا این مدارک موازی مدرک دانشگاه نیست؟
    6. در آخر نصیحت و پندی برای من که تازه می خوام شروع کنم ندارید؟خواهش می کنم شما که این دوران رو گذروندید هر چیزی که فکر می کنید به درد من می خوره رو بگید.

پیشاپیش متشکرم...
    1-ریاضی 1 (معادلات دیفرانسیل و انتگرال) - ریاضیات گسسته
    2- برنامه نویسی یاد بگیرید ! زبانش مهم نیست
    3-
    4-بستگی به توان خودتون داره
    5-باز هم بستگی به وقت و توان تون داره ! خیر ، ربطی چندانی به تحصیلات آکادمیک نداره
    6-التماس 2a

titan_550 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد سابوری

خواننده شناسه تصویری ms_804
    نوشته
    136
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    3
    بخون آقا ولی اگه فکر می کنی درس خوندنت ربطی به کارت پیدا می کنه سخت در اشتباهی .
    فقط data base تو دانشگاه تقریبا به روزه
    موفق باشید

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    نقل قول نوشته اصلی توسط ms_804 نمایش پست ها
    بخون آقا ولی اگه فکر می کنی درس خوندنت ربطی به کارت پیدا می کنه سخت در اشتباهی .
    فقط data base تو دانشگاه تقریبا به روزه
    موفق باشید
    در پروژه های سنگین بعضی دروس مثل مهندسی نرم افزار ، شیوه ارائه مطلب ، اقتصاد مهندسی کاربرد فراوان داره
    به شرطی که درست تدریس بشه ! وفقط بخون و حفظ کن نباشه . در پروژه های معمولی و کوچیک بهشون زیاد احتیاج ندارید

titan_550 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    من نمیدونم چرا یعضی از دوستان به جای اینکه جواب سوال رو بدن تجربیات شکست خورده شخصی شون رو در جواب مطرح میکنن.

عمده سوالاتتون رو جناب نادرپور جواب دادن.واقعا همه چیز به خودتون بستگی داره.اینکه چقدر خودتون رو باور داشته باشین وانتظارت از شخص خودت چی باشه.

تو این مدت سعی کن تا میتونی یاد بگیری.فرقی نمیکنه چی باشه اما بفهم و یاد بگیر.کد نویسی شبکه یا هر چیز دیگه.

در مورد ارشد هم باید درسها رو خوب بدونی تا راحت بتونی از پسش بر بیای و بند کلاس کنکور و این تیپ مسائل نشی.

موفق باشی

SADEGH65، M-r-r، titan_550 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوست عزيز . هدف تمسخر يا خداي نكرده دلسرد كردن شما نبود. فقط محض شوخي بود . شما هم سخت نگير.
    بنده كارشناس كامپيوتر و داراي 11 سال تجربه موفق در زمينه هاي برنامه نويسي و سخت افزار و نصب و پشتيباني شبكه هاي سيمي و بيسيم و همچنين آموزش كامپيوتر چه در آموزش و پرورش و چه در آموزشگاهها و ISP خودم هستم. بسياري از دانش آموزان چند سال پيش من الان كارشناس امپيوتر هستند و من از اين موضوع خوشحالم.
    فقط بايد قبل از اينكه مسير زندگيتو كاملا به سمت اين رشته ببري يك سري مسائلي رو كاملا بدوني
    1- اين كار تمام وقت 24 ساعت زندگيتو مي گيره اگه بصورت حرفه اي كار كني
    2- درآمد اين كار نسبت به زحمتي كه مي كشي در مقايسه با كارهاي ديگه واقعا كمتره
    3- تنها علاقه و استعداده كه مي تونه در اين راه نگهت داره و دلسرد نشي كه شكر خدا اينو خوب داري
    و اما دروس:
    دروس رياضي جزء لاينفك رشته هاي فني هستند. شما كه از تجربي مياي بايد پايه رياضياتتو قويتر كني تا تو دانشگاه فشار روت نياد. از جمله معادلات و انتگرال و مشتق رو اگه وقت داري از الان كار كني خوبه.
    زبان هم كه هميشه به دروس فني چسبيده و با ايتن كه به نظر خيليها مهم نيست ولي براي پيشرفت و كار حرفه اي تسلط بهش تقريبا لازمه.
    بقيه درسها آكادميك هستند و در داشگاه باهاشون رودررو بشي بهتره.
    بر خلاف تصور عمومي رشته كامپيوتر فقط كد نويسي نيست بلكه كد نويسي با دروسي مثل تجزيه تحليل و مهندسي نرم افزار و مستند سازي بهينه ميشه و بدون اينها كار هاي كوچك فقط قابل انجامه.
    برنامه نويسي دات نت هم كه اين روزا بحث داغ دانشجوهاست كه البته جذاب هم هست.
    در نهايت :
    دروس دانشگاهي فقط يك پايه براي شخص ايجاد مي كنه كه بتونه در رشته كامپيوتر خودش ادامه بده و زمينه قبلي براي يادگيري داشته باشه. مثل الفباي زبان! و همه چيز تازه وقتي شروع ميشه كه فارغ التحصيل مي شي. يعني همه چيز به خود شخص بستگي داره و همتش.
    اميدوارم موفق باشيد مهندس جوان .

SADEGH65، M-r-r، @l! و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

@l!
    @l! آنلاین نیست.

عضو غیر فعال
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    2
    ر خلاف تصور عمومي رشته كامپيوتر فقط كد نويسي نيست بلكه كد نويسي با دروسي مثل تجزيه تحليل و مهندسي نرم افزار و مستند سازي بهينه ميشه و بدون اينها كار هاي كوچك فقط قابل انجامه.
    واقعا سخته که مهندس نرم افزار رو یه برنامه نویس میبینن

Naderpour سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    نقل قول نوشته اصلی توسط star2000 نمایش پست ها
    2- درآمد اين كار نسبت به زحمتي كه مي كشي در مقايسه با كارهاي ديگه واقعا كمتره
    بقيه درسها آكادميك هستند و در داشگاه باهاشون رودررو بشي بهتره.
    بر خلاف تصور عمومي رشته كامپيوتر فقط كد نويسي نيست بلكه كد نويسي با دروسي مثل تجزيه تحليل و مهندسي نرم افزار و مستند سازي بهينه ميشه و بدون اينها كار هاي كوچك فقط قابل انجامه.
    درآمد بستگی زیاد به میزان تسلط و تجربه و نوع کار داره و همیشه کمتر نیست . ما یک دکتر داریم که واسه 1 ساعت مشاوره 10,000,000 ریال داره پول می گیره و برای تایید طرح ( یک امضا ) ، 5000000 ریال دستمزد دریافت می کنه این در حالی هست که یک استاد معمولی دانشگاهه با مدرک دکتری در ماه 10000000 ریال حقوق پایه داره !
    پس دل بچه رو خالی نکنید لطفا
    درس هایی مثل ذخیره و بازیابی ، طراحی الگوریتم ، شبکه ، اسمبلی ، ریزپردازنده ، پایگاه داده ،آزمایشگاه ها و ..... تنها به درد تحصیلات آکادمیک نمی خوره بلکه یک مهندس کامپیوتر دائما با چنین مباحثی درگیر هست .

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    از شما که 11 سال سابقه دارید بعید هست این طور قضاوت کردن راجع به رشته مهندسی کامپیوتر

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    0
    والا ما قصد جسارت به كسي يا قشري رو نداشتيم و كار اصلي يك مهندس نرم افزار هم همانا تجزيه و تحليل سيستم و طراحي است و در كنار آن مسائل ديگر. ضمنا هيچ شخصي بعد از سالها تجربه كد نويسي نمي كنه تا جايي كخ ما ديديم. بلكه اين كار رو واگذار مي كنه به گروه جوان تر و تحليل و طراحي رو خودش انجام ميده.
    در مورد درآمد هم با توجه به نظر اساتيد كه فرمودند يه دكتر مشاور براي ساعتي 100000 مي گيره خودتون قضاوت كنيد كدام مهندس يا استاد دانشگاه واسه يك ساعت اينقدر درآمد داره؟ البته استثنائات يكي دو مورد در هر چند مدت را در نظر نگيريد. چون همون دكتره هميشه مشتري مشاوره داره! نه بعضي وقتا.
    مثال ديگه بزنم. دفتر ازدواج! تاحالا ازدواج كردين؟!!!! مي دونين خوندن چند جمله در 3 دقيقه ميشه حد اقل 50000 تومن؟ البته بدون درس خوندن در رشته مهندسي و حل معادله و شب نخوابيدن. يا تاحالا رفتين دفتر اسناد؟ و ....
    من هنوز هم نظرم همينه . رشته مهندسي عشق است نه كار.
    هر درسي هم هر چند به ظاهر هيچ وقت بكار نياد ولي حتما تاثيري داره. مثلا بعضي معادلات و انتگرال ها . تصلا فرض كنيم هيچ جا هم به درد مهندس نرم افزار نخوره اين خوبي رو داره كه حس ستيز با مساله و كشف راه حل رو به ارمغان مياره.
    ضمنا من نگفتم رشته نرم افزار كد نويسيه . متن قبل رو بخونين. با اون دروس ديگه بهينه ميشه . شايد مهندس نرم افزار سالها كدي ننويسه ولي باني اصلي و گرداننده پروژه باشه. برداشت اشتباه بود
    اطلا در كل ما تسليم!!!!

Reza.D و Naderpour سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

المپیاد شبکه

مهندس نرم افزار ساعتي چند مي گيره؟

چه موضوع هایی برای ارائه درس مهندسی نرم افزار خوبه؟

برچسب برای این موضوع