نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 1سپاس

موضوع: کانفیگ مودم/روتر huawei 1833

عضو عادی
    نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    10

کانفیگ مودم/روتر huawei 1833

سلام . دوستان کسی میدونه کانفیگ روتر huawei 1833 به چه صورته ؟

من یک خط hdsl روی تلبس داشتم که ارتقاء دادم و الان خط 2m ، g.hdal روی این روتر huawei دارم . دیتا این مودم رو بهم داد و گفت بقیه کارها با مرکز مخابراته ولی حالا که تعطیلات عید شده هیچکدوم درست جواب نمیدن .

مودم رو گذاشتم سر خط ولی هیچ تنظیماتی ، مخابرات روی مودم انجام نداده . دستوراتش با سیسکو فرق داره . من یه کم با سیسکو آشنام ولی نمیدونم چطور اینو باید کانفیگ کنم .
    کسی میتونه راهنمایی کنه ؟ چطوری آی پی بدم ؟ دستوارتش چطوره و......

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط shab550 : 2009-03-28 در ساعت 10:27 PM

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    علی الحساب منوآل اون رو اگه دارید یا روی نت هست اینجا لینک کنید؛ همچنین از دستور setup استفاده کنید، ببینید چه چیزی برای شما نمایش داده میشه ؟
    قسمت عمده تنظیمات رو با همین دستور باید بتونید انجام بدید .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو عادی
    نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    10
    اینجا یه سری manual داره . من شنیدم تنظیماتش چند خط بیشتر نیست .

Quidway® AR18 Series Routers - Huawei Data Communication

. فقط میخوام اون چند تا دستور رو بدونم که چیه که بعد آی پی های خودم رو بزارم . راستش چون عجله ای هست و باید سریع خط رو up کنم خیلی فرصت ندارم .

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    با فرمان system view برو تو مد کانفیگ و روی ATM ای پی و مقادیر pvc , service cbr , shdsl rate رو وارد کن و پورت اترنت هم هرکدام رو که استفاده کردی کانفیگ کن.

ویرایش توسط wazet : 2009-03-29 در ساعت 01:05 AM

عضو عادی
    نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    10
    ممنون از راهنماییتون جناب wazet

service cbr , shdsl rate هر دو در مورد سرعت هستند ؟

service cbr , shdsl rate رو هر دو رو باید وارد کنم یا service cbr کافیه ؟

سرعت 2m هست . 2m وارد کنم یا 2048 ؟

و اینکه میشه لطف کنید و دستوراتش رو دقیق تر بگید . مثلا اینکه چطوری برم روی atm ؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    system-view
    interace atm 2/0
    ip address
    shdsl rate
    pvc
    service cbr 2048
    map ip inarp
    بعد quit خارج بشید و save
    مقادیر رو از دیتا بگیرید و وارد کنید.

ویرایش توسط wazet : 2009-04-04 در ساعت 06:52 PM
    nikaien سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    10
    کد:
    system-view
    bridg enable
    bridg 1 enable
    undo ip option source-routing
    interface eth1/0
    promiscuous
    bridge-set 1
    undo shutdown
    quit
    int atm2/0
    bridge-set 1
     pvc x/x
    quit
    undo shutdown
    quit 
    quit
    save safely
    روتر رو بردم مخابرات . این تنظیمات رو رویش انجام داد . و گفت در لایه 2 کار میکنه و به صورت bridge هست نه روتر . بنابراین آدرس آی پی نمیخواد . فقط یک آدرس آی پی داد که set کنم روی سرور به عنوان gateway .

با اینکه تنظیمات رو خود مخابرات انجام داد و من بعد از اون دیگه دست نزدم به تنظیمات . بازم جواب نگرفتم .
    وقتی گیت وی روی سرور set میکنم چراغ dsl act روی روتر روشن میشه ولی اینترنت روی سرور نمیاد .

حسابی کلافه شدم . یه آدرس pvc هم خودش ست کرده . میگه هیچ تنظیمات دیگری لازم نداره . حتی cbr هم نمیخواد . ولی نمیدونم چرا جواب نمیده .
    روتر رو یکبار به سوییچ وصل کردم روی شبکه داخلی و یکبار هم به سرور ، و در هیچ حالتی جواب نداد . مخابرات میگه پورت اترنت روتر هم آی پی نمیخواد . من هم بدون آی پی و هم با آی پی امتحان کردم جواب نداد .
    ممکنه ایراد از چی باشه ؟ ممکنه ایراد از مخابرات باشه ؟ یا dns من یا مخابرات ؟ dns یی که روی سرور ست کردم 192.9.9.3 و 4.2.2.6 هست . یا ممکنه به سرور من که isa هست ربط داشته باشه ؟
    اصلا سردر نمیارم ، همه چیز ظاهرا درسته ولی نمیدونم چرا جواب نمیده

اتصالات بریج به چه صورته ؟ تا جایی که میدونم بریج میتونه مثل یک سوییچ عمل میکنه ، پس چرا در اتصال به سوییچ کار نمیکنه ، حتی اگر به سوییچ لایه 3 وصلش کنم باید درست کار کنه دیگه ، درسته ؟

یه چیز دیگه ، روی atm نمیتونم آی پی ست کنم . چون پیغام overlaps میده و نمیذاره آی پی بگیره . و اینکه دستور service cbr در روتر وجود نداره و چنین دستوری نمیشناسه .
    shdsl wire 2 گذاشته .

در تعریف (config) مودمG.hdsl(هواوی) . تنظیماتی که مخابرات انجام داده مثل پست آقای hamid_reza هست .

ویرایش توسط shab550 : 2009-04-04 در ساعت 09:53 PM

نام حقيقي: Saeed Alkhamiss

عضو عادی
    نوشته
    367
    سپاسگزاری شده
    70
    سپاسگزاری کرده
    9
    نوشته های وبلاگ
    5

huawei 1833

سلام دوست عزیز
    در مورد کانفیگ تا زمانی که map ip inarp رو نزنید Interface ATM هچ جا رو Ping نمی کنید من همین مشکل رو داشتم
    دوست عزیز تو کانفیگ شما خبری از Default Route نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط shab550 نمایش پست ها
    کد:
    system-view
    bridg enable
    bridg 1 enable
    undo ip option source-routing
    interface eth1/0
    promiscuous
    bridge-set 1
    undo shutdown
    quit
    int atm2/0
    bridge-set 1
     pvc x/x
    quit
    undo shutdown
    quit 
    quit
    save safely
    روتر رو بردم مخابرات . این تنظیمات رو رویش انجام داد . و گفت در لایه 2 کار میکنه و به صورت bridge هست نه روتر . بنابراین آدرس آی پی نمیخواد . فقط یک آدرس آی پی داد که set کنم روی سرور به عنوان gateway .

با اینکه تنظیمات رو خود مخابرات انجام داد و من بعد از اون دیگه دست نزدم به تنظیمات . بازم جواب نگرفتم .
    وقتی گیت وی روی سرور set میکنم چراغ dsl act روی روتر روشن میشه ولی اینترنت روی سرور نمیاد .

حسابی کلافه شدم . یه آدرس pvc هم خودش ست کرده . میگه هیچ تنظیمات دیگری لازم نداره . حتی cbr هم نمیخواد . ولی نمیدونم چرا جواب نمیده .
    روتر رو یکبار به سوییچ وصل کردم روی شبکه داخلی و یکبار هم به سرور ، و در هیچ حالتی جواب نداد . مخابرات میگه پورت اترنت روتر هم آی پی نمیخواد . من هم بدون آی پی و هم با آی پی امتحان کردم جواب نداد .
    ممکنه ایراد از چی باشه ؟ ممکنه ایراد از مخابرات باشه ؟ یا dns من یا مخابرات ؟ dns یی که روی سرور ست کردم 192.9.9.3 و 4.2.2.6 هست . یا ممکنه به سرور من که isa هست ربط داشته باشه ؟
    اصلا سردر نمیارم ، همه چیز ظاهرا درسته ولی نمیدونم چرا جواب نمیده

اتصالات بریج به چه صورته ؟ تا جایی که میدونم بریج میتونه مثل یک سوییچ عمل میکنه ، پس چرا در اتصال به سوییچ کار نمیکنه ، حتی اگر به سوییچ لایه 3 وصلش کنم باید درست کار کنه دیگه ، درسته ؟

یه چیز دیگه ، روی atm نمیتونم آی پی ست کنم . چون پیغام overlaps میده و نمیذاره آی پی بگیره . و اینکه دستور service cbr در روتر وجود نداره و چنین دستوری نمیشناسه .
    shdsl wire 2 گذاشته .

در تعریف (config) مودمG.hdsl(هواوی) . تنظیماتی که مخابرات انجام داده مثل پست آقای hamid_reza هست .

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    بله شما یه روت بنویس به ای پی مخابرات و map ip inarp
    service cbr هم بعد از اینکه pvc رو وارد کردی وارد کن.
    بعد از روتر خودت ای پی مخابرات رو پینگ کن اگر پینگ کرد دیگه مشکل سمت سیستم و سرور خودت میشه.

ویرایش توسط wazet : 2009-04-05 در ساعت 10:43 AM

عضو عادی
    نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    10
    مشکل ظاهرا از طرف مخابرات بوده . چون امروز اینترنت گرفتم. بدون تغییرات . تنظیمات روتر رو تغییر ندادم .

به atm نمیتونم آی پی بدم چون پیغام overlaps میده . مخابرات آی پی خودش رو به من نداده . فقط یکی از آی پی های ولید من رو روی گیت وی خودش ست کرده . که اون رو به عنوان گیت وی به من داد .یعنی یکی از آی پی های من رو مخابرات برداشت و من بعد از روتر خودم با اون آی پی ارتباط دارم .
    دستور service رو هم روتر نمیشناسه . فکر میکنم چون روتر رو به صورت بریج و در لایه 2 تنظیمش کردند نمیتونم آی پی بدم .
    در مورد پینگ هم حق با شماست . atm نمیتونه جایی رو پینگ کنه ولی سرورم که دیفالت گیت وی رو براش ست کردم همه جا رو میتونه پینگ کنه .

اینطور که از نوشته هاتون متوجه شدم به atm نباید آی پی بدم . بلکه باید یک دستور route براش تعریف کنم .
    الان با توجه به اینکه اینترنت گرفتم ، به نظرتون باز هم map ip inarp و route رو تعریف کنم ؟ دستور route چطوری نوشته میشه ؟
    البته خود مخابرات که روتر رو کانفیگ کرد گفت آی پی نمیخواد .

ویرایش توسط shab550 : 2009-04-05 در ساعت 07:01 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

huawei 1833

کانفیگ مودم huawei

modem huawei 1833

دستورات روتر هواوی

huawei 1833 configمودم هواوی 1833کانفیگ مودم هاواییدستورات huaweiمودم روتر هواویتنظیمات مودم هواویمودم 18331833 Huawei کانفیگ هواویمودم Huawei 1833مودم هواويتنظیم huawei 1833config huawei 1833تنظیمات روتر هواویمودم Huaweiدستورات روتر Huaweiتنظیمات مودم huaweiconfig modem huawei 1833مودم هواویتنظیم مودم هواویكانفيگ مودم huawei

برچسب برای این موضوع