صفحه 3 از 3 اولیناولین 1 2 3
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 44 از مجموع 44

موضوع: چرا blogfa*باز نميشود

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    دلیل واضحه، من به امنیت اون ابزار ها، سرویس دهنده ها، و بطور کل، مراجعی که به نوعی از خدمات اونها استفاده میکنم، اعتماد کامل دارم .

متوجه منظورتون نشدم :
    من در شبکه -همانطور که شما هم فرمودید- از ابزارهای مرغوب و امتحان پس داده استفاده می کنم، اما این به این دلیل نیست که به اونها صد در صد اطمینان داشته باشم. در این خصوص هم کاربران و مدیران شبکه رو توجیح نموده و از گذاشتن مطالب با امنیت متوسط به بالا رو برای اونها مجاز نمی دونم.

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: Reza

در اتتظار تایید
    نوشته
    500
    سپاسگزاری شده
    100
    سپاسگزاری کرده
    7
    پس دلیلتون صرفا یه عقیدیه شخصیه تا یک مطلب علمی (!)

از نظر من هیچ محصولی امن نیست.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نه، نمیشه گفت صرفا یه عقیده ی شخصیه،
    چرا اکثرا سرویس ها رو روی ابزار های بخصوص راه اندازی میکنیم ؟ مگر غیر از این است که با یک ویندوز 2000 سرور، میتوان تمامی کارها را انجام داد ؟ چرا این همه روتر و فایروال و ابزار های جانبی ؟ اینها همه عقاید شخصیست ؟

با صحبتتون راجع به امن نبودن، اگر منظور امنیت مطلق باشه موافقم، اما محصولاتی هستند که امنیت بالاتر و بهتری دارند . مثلا لینوکس نسبت به ویندوز نمیشه به دلیل مطلق نبودن، از پیشرفت، کیفیت و سرویس دهی بهتر جا موند !!!

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

در اتتظار تایید
    نوشته
    500
    سپاسگزاری شده
    100
    سپاسگزاری کرده
    7
    اگر دلیلتون شخصی نیست پس فرمایید دلیل علمی اون چیه؟

منظورتوی از بیان مطلب زیر چیه؟

"مثلا لینوکس نسبت به ویندوز نمیشه به دلیل مطلق نبودن، از پیشرفت، کیفیت و سرویس دهی بهتر جا موند !!! "

ویرایش توسط 802.1x : 2009-04-27 در ساعت 10:03 PM

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    بین اون لینوکس نسبت به ویندوز و جمله بعدی باید یه نقطه میگذاشتم، فراموش شد، منظور از این قسمت این بود که امنیت لینوکس، بطور نسبی، بهتر از ویندوز هست.

جمله دوم؛
    به دلیل مطلق نبودن امنیت، نمیشه از پیشرفت، کیفیت و سرویس دهی بهتر جا موند؛
    جاییش فکر نمیکنم نامفهوم باشه !؟

دلیل علمیش اینه که همه دارن روی برند های خاصی کار میکنند، نرم افزار ها و سخت افزار هایی که مینویسن، با ابزار های بخصوصی سازگاری داره، علم سرچشمه ای مستقیم (و گاه غیر مستقیم) از همین تجربیات داره، حتما که نباید یه موضوع با روابط فیزیکی به اثبات برسه، تا بشه اون رو بر پایه علم دونست !

فکر میکنم بحث داره ظاهر کل کل به خودش میگیره، ؟

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    نقل قول نوشته اصلی توسط 802.1x نمایش پست ها
    من بالاخره متوجه نشدم که آیا شما مطلبی رو که خدمتتون عرض کردم رو قبول دارید یا خیر؟!

ایا این مطلب که فرمودید "از سرویس دهنده هایی استفاده می کنم که هرگز چنین مشکلی براشون پیش نمیاد" ساده انگاری و یا سهل انگاری در مباحث امنیتی نیست؟؟
    هر چند که امنیت هیچ وقت 100% نیست ولی باز هم دلیلی نمی بینم که با مباحث مطرح شده شماموافقت کنم.

چند مشکل امینتی ساده که براحتی می شه اون رو حل کرد نمیشه از یک سرویس حیاتی چشم پوشی کرد.

در اتتظار تایید
    نوشته
    500
    سپاسگزاری شده
    100
    سپاسگزاری کرده
    7
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    بین اون لینوکس نسبت به ویندوز و جمله بعدی باید یه نقطه میگذاشتم، فراموش شد، منظور از این قسمت این بود که امنیت لینوکس، بطور نسبی، بهتر از ویندوز هست.
    من چنین نظری ندارم. به نظر من امنیت ویندوز به مراتب بالاتر از لینوکسه.

جمله دوم؛
    به دلیل مطلق نبودن امنیت، نمیشه از پیشرفت، کیفیت و سرویس دهی بهتر جا موند؛
    جاییش فکر نمیکنم نامفهوم باشه !؟
    من هم موافقم. اما اگر به پست های قبلیتون مراجعه کنید، شما فرمودید که به تمامی ابزارهایی که استفاده می کنید اطمینان صد در صد دارید(!). من با این مخالفم.

دلیل علمیش اینه که همه دارن روی برند های خاصی کار میکنند، نرم افزار ها و سخت افزار هایی که مینویسن، با ابزار های بخصوصی سازگاری داره، علم سرچشمه ای مستقیم (و گاه غیر مستقیم) از همین تجربیات داره، حتما که نباید یه موضوع با روابط فیزیکی به اثبات برسه، تا بشه اون رو بر پایه علم دونست !
    میشه بفرمایید ارتباط قسمت فوق با استفاده نکردن از Forwarder ها به جای Root Hints ها چیه؟

فکر میکنم بحث داره ظاهر کل کل به خودش میگیره، ؟
    من اینطور فکر نمی کنم. اگر به جای آوردن دلایل شخصی و سلیقه ایی، از جریانات علمی و منطقی استفاده بشه، ادامه بحث می تونه سازنده هم باشه.

موفق باشید.

ویرایش توسط 802.1x : 2009-04-28 در ساعت 07:07 AM

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    برای این گفته دلیل علمی هم دارید ؟
    من چنین نظری ندارم. به نظر من امنیت ویندوز به مراتب بالاتر از لینوکسه.
    مخالفت شما صحیح، اما میشه جایی که من چنین حرفی زدم رو به خودم نشون بدید ؟
    شما فرمودید که به تمامی ابزارهایی که استفاده می کنید اطمینان صد در صد دارید(!). من با این مخالفم.
    این که دیگه خیلی واضحه !
    میشه بفرمایید ارتباط قسمت فوق با استفاده نکردن از Forwarder ها به جای Root Hints ها چیه؟

امیدوارم همینطور باشه که فرمایش میدین، بنده هم از ابتدا به دلیل سازندگی و بیشتر کسب علم به بحث ادامه دادم.
    من اینطور فکر نمی کنم. اگر به جای آوردن دلایل شخصی و سلیقه ایی، از جریانات علمی و منطقی استفاده بشه، ادامه بحث می تونه سازنده هم باشه.
    به امید موفقیت .

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

در اتتظار تایید
    نوشته
    500
    سپاسگزاری شده
    100
    سپاسگزاری کرده
    7
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    برای این گفته دلیل علمی هم دارید ؟
    در محل کار من دوستانی هستند که تخصص اونها نفوذ به سیستم های رایانه ایی و کشف حفره های امنیتی در سیستم عامل های مختلف هستش. بارها شده که حفره ایی رو کشف کردند که هنوز مایکروسافت و یا شرکت های دیگه برای اونها patchی تولید نکردند. من به شخصه تست اونها رو در این خصوص دیدم. آخرین حفره کشف شده از سمت اونها در خصوص سیستم عامل ویندوز، در همین ماه April از سوی مایکروسافت برطرف شد.

شاید گفتن این موضوع براتون جالب باشه که به تازگی روشی برای نفوذ به سیستم mailing شرکت Yahoo پیدا کردند که تا به حال این شرکت اصلاحیه ایی برای اون تولید نکرده.

مطلبی رو که خدمتتون عرض کردم، به گفته همین دوستان بود. اونها معتقدند که حفرهای موجود در سیستم عامل ویندوز بسیار کمه و در صورت کشف، این شرکت به سرعت هر چه تمام تر اصلاحیه های مربوط به اونها رو تولید می کنه.

چند وقت قبل مقاله ایی رو مطالعه می کردم که سرعت شرکت های مختلف رو در تولید اصلاحیه با هم مقایسه کرده بود. در این مقایسه مایکروسافت به طور متوسط برای تولید اصلاحیه به 40 روز زمان نیاز داره. و این در حالیه که شرکت RedHat، زمانی معادل 90 روز و شرکت Sun، به زمانی معادل 190 روز نیاز داره.

مخالفت شما صحیح، اما میشه جایی که من چنین حرفی زدم رو به خودم نشون بدید ؟
    خوشبختانه از سرویس دهنده هایی استفاده میکنم که هرگز چنین مشکلی براشون پیش نمیاد.

به نظر خودتون، آیا جمله بالا نشون دهنده این نیست که شما به این محصولات اطمینان صد در صد دارید؟؟

این که دیگه خیلی واضحه !
    من هنوز وضوح این مطلب رو متوجه نشدم. اما با یه حساب ساده میشه فهمید که انتخاب Root DNS سرورها در مقابل Forwarderها امنیت بسیار بالاتری داره. علتش هم بسیار سادست. این سرورها به دلیل اهمیت بسیار بالای که دارند به دقت مورد بررسی های امنیتی قرار می گیرند. اما فرض کنید که شما DNS سرور یک شرکت رو به عنوان Forwarder برای مجموعه خودتون تعریف می کنید. آیا اهمیت امن بودن این سرور در حد سرورهای root هستش؟ پاسخ به این سوال کار سختی نیست.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    همه ی فرمایشات شما صحیح،
    اما یه سوال، روی سیستم عامل های ویندوزی، اگه شما یه باگ ببینی، خودت میتونی برطرفش کنی ؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا این اختلاف تعداد روز برای برطرف شدن اون مشکل امنیتی، بین ویندوزی ها و لینوکسی ها وجود داره ؟
    یکی از عوامل پیروزی ویندوز، دریافت هزینه کلان در برابر سرویس ها نرم افزار هایی هست که ارائه میکنه .
    اگه قرار بود لینوکس هم در برابر سرویس ها و خدماتش هزینه ای دریافت کنه، مطمئنا از این جهت هم چیزی کم نداشت .

لینوکس رو چه کسانی دارن گسترش میدن ؟ چه کسانی دارن براش برنامه نویسی میکنند ؟
    ویندوز چطور ؟

علت چیه که ماکروسافت حتی ویندوز های نسخه آزمایشی و بتا رو براحتی بیرون نمیده، اما لینوکس (در بعضی از توزیع ها علی الخصوص Ubuntu) خودش نسخه تمام شده رو برای شما بدون هزینه ارسال میکنه ؟

مقاله ای که فرمایش دادید، آیا پایه علمی ای داشت ؟

امنیت، در مورد هیچ چیزی مطلق نبوده، نیست و نخواهد بود . بطور تقریبا کلی میتوان گفت، در دنیای مادیاتی که ما در حال زندگی در آن هستیم، به دلیل نسبی بودن همه کائنات، تقریبا هیچ چیز مطلقی وجود ندارد .
    اما در تناسب بین سرویس ها با یکدیگر، میتوان یک حد در نظر گرفت، مانند ریاضیات بی نهایت به صفر نزدیک شد، (هرچند هنوز به صفر نرسیده باشیم یا بینهایت فاصله وجود داشته باشد ! ) میتوان به امن ترین نزدکی شد و آن را به امنیت مطلق نزدیک و نزدیک تر نمود .
    در خصوص باگها، مشکلات نرم افزاری، وجود حفره های امنیتی، مشکلاتی که در حین کار و ترافیک ممکن است بوجود بیاید و غیره و غیره، باز هم وضعیت به همین صورت است،؛

من هیچکجا اشاره ای به استفاده از DNS Forwarder ها نداشته ام، بلکه همیشه پایه و اساس پیشنهاد من، اولا استفاده از DNS Server های خارجی و مطمئن بوده، پس از آن در صورت نیاز و وجود ترافیک، راه اندازی یک DNS Server ویندوزی یا لینوکسی، بر پایه نیاز؛
    به شخصه عمر زیادی از معلومات شبکه را با ویندوز گذرانده ام، چیزی حدود 12 سال، پیش از لینوکس، تعصب بخصوصی روی ویندوز داشتم، اما لینوکس، واقعا دنیای دیگریست، حدود 4 سال است که با لینوکس دست و پنجه نرم میکنم، اما سعی کرده ام تعصبی روی لینوکس نداشته باشم و در کنار این از تعصبات ویندوزی هم بکاهم،
    اما در خصوص امنیت،
    اجازه بدهید سایر دوستان نظرا خودشان را ارائه کنند،
    نظر بنده روی لینوکس است . در وضعیتی که قرار گرفته ام، تاکنون دهها سرویس دهنده در جای جای این کره خاکی راه اندازی کرده ام، تاکنون با لینوکسی ها مشکلی نداشته ام، اما ویندوزی ها، حتی همین کلاینت هم تقریبا هفته ای که دردسر نداشته و نساخته باشد، وجود نداشته .

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

در اتتظار تایید
    نوشته
    500
    سپاسگزاری شده
    100
    سپاسگزاری کرده
    7
    من به این معتقدم که اگر به دنبال امنیت و کیفیت هستید، پس باید هزینه اون رو هم بدید. نمیشه هم پرداخت هزینه ایی گریبان شما رو نگیره و هم از بهترین محصول ممکن استفاده کنید.

شما که خودتون استادید. همون شرکت هایی که سیستم عامل خودشون رو به صورت مجانی در اختیارتون قرار میدن، برای پشتیبانی از شما هزینه های قابل توجهی رو طلب می کنند. همین اواخر من خودم دچار یکی از اونها شدم.

چند ماه پیش بسته به شرایطی مجبور به نصب SUSE شدم و در هنگام کار کردن با اون به مشکلی برخوردم. به منظور حل مشکل و همچنین اشنا شدن هر چه بیشتر با این پتلفرم، تصمیم به کمی جستجو در اینترنت گرفتم. به سایت خودش مراجعه کردم تا ببینم میشه منابعی رو از خود سایت دریافت کرد یا خیر. بعد از کمی جستجو متوجه منابع زیادی شدم اما وقتی دیدم برای دانلود هر منبع بایستی مبلغی در حدود 300 دلار (!) پرداخت کنم، کلا بی خیال این پلتفرم شدم. آیا صرف دانلود مجانی سیستم عامل در این خصوص کمکی به من کرد؟

به هر حال من فکر می کنم که بحث داره از مسیر اصلیه خودش منحرف میشه و به نظر میرسه داره به مقایسه ویندوز و لینوکس ختم میشه.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    اختیار دارید جناب علیخانی، پیش اساتیدی چون شما شاگردی افتخار من هست؛
    در خصوص پرداخت هزینه برای بسته ها، بله با شما موافقم، اما فقط داریم هزینه و بهای همون بسته رو پرداخت میکنیم، نه بیشتر !
    ضمن اینکه خیلی از همین بسته ها، بصورت رایگان قابل دریافت و استفاده هستند، تا بحال نشده بسته از ای لینوکس ها (توزیع های فدورا و اوبونتو) رو نیاز داشته باشم و رایگان تهیه نشده باشه !
    بگذریم...

بحث تقریبا به طور کامل از مسیر اصلی خودش منحرف شده، امیدوامر جنا حکیمی پوزش بنده رو قبول کنند و در صورت امکان، بحث رو به یه تاپیک مجزا انتقال بدن .

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

در اتتظار تایید
    نوشته
    500
    سپاسگزاری شده
    100
    سپاسگزاری کرده
    7
    شما لطف دارید.

منظور از آغاز این بحث رسیدن به نتیجه ای در خصوص پیکربندی امن سرویس DNS بود که متاسفانه به اینجا ختم شد.

من حقیقتا قصد جسارت نداشتم. من هم موافقم که این بحث به تاپیکی مجزا انتقال پیدا کنه.

نام حقيقي: Mehdi, ZeYdabadi Nezhad

عضو عادی شناسه تصویری PersePolis
    نوشته
    697
    سپاسگزاری شده
    198
    سپاسگزاری کرده
    51
    DNS های open DNS : 208.67.222.222 - 208.67.220.220 هست که از دارای DNS کشینگ بالا با پایداری 99% و سرعت فوق العاده هست !
    من خودم 1-2 سال هست ازش کار می کنم ولی تا حالا نشده روی حتی 1 سایت گیر بده !
    اما 4.2.2.4 که بیشتر دوستان اون رو جزو بهترین DNS های جهان می دونند مشکلاتش فراوونه ( البته برای من )

WWW.OPENDNS.COM عضو بشید یه امکانات عجیب و غریبی داره که می تونید شبکتون رو توش تعریف کنید و مونیتورینگ شبکه رو از راه سایت open dns ببینید !

صفحه 3 از 3 اولیناولین 1 2 3

کلمات کلیدی در جستجوها:

چرا بلاگفا باز نمی شود

چرا بلاگفا باز نمیشودچرا بلاگفا باز نمیشود؟چرا بلاگفا باز نمی شود؟چرا وبلاگم باز نمی شودچرا بلاگفا باز نمیشه چرا وبلاگ های بلاگفا باز نمی شودچرا بلاگفا باز نمي شودچرا بلاگفا باز نمیشه؟چرا صفحه بلاگفا باز نمی شود؟چرا بلاگفا ازدیروز باز نمیشه ؟چرا وبلاگ باز نمیشود؟مشکل در باز شدن بلاگفاچرا وبلاگم باز نمیشهچرا وبلاگ باز نميشود؟چرا بلاگفا و وب های بلاگفا باز نمی شود؟بلاگفا چرا باز نمی شودبلاگفا باز نمیشهچرا وبلاگم باز نمیشودچرا صفحه نخست بلاگفا باز نمی شود؟چرا بلاگفا باز نمی کندچرا بلاگفا صفحات وب را باز نمیکند؟چرا سایت بلاگفا باز نمی شودسایت بلاگفا برای من باز نمی شودچرا بلوگفا باز نمی شود؟

برچسب برای این موضوع