نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14

موضوع: بهترین مارک dslam

نام حقيقي: mostafa

عضو عادی
    نوشته
    107
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    3

بهترین مارک dslam

سلام من میخوام تو شهرمون با تحقیقاتی که انجام دادم سرویس adsl راه اندازی کنم

میخواستم بپرسم بهترین مارک dslam چیه ؟
    و قیمتش چقدره؟
    چون تجهیزات رو خودم میخوام نصب کنم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: saeed

عضو عادی
    نوشته
    27
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    17
    بهترین موجود در بازار زایکسل

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    معمولی ترین ها هم به اندازه کافی برای شما کار خواهند کرد . پیشنهاد میکنم بودجه تون رو صرف جاهای دیگه ای هم کنید، تا اینکه کل بودجه رو بخواین صرف خرید بهترین DSLam کنید .
    مارک های متفاوتی موجود هستند مثل Zyxel , corecess , alcatel , huwai , Zisa که از نظر کارایی و امکانات تقریبا یکسان هستند .

متاسفانه در آمد ADSL اونقدر نیست که بشه به خاطرش، بجای خرید یه DSLam مثلا یک میلیون تومانی، دقیقا شبیه همون رو از مارک دیگه ای با قیمت3 و نیم تا 4 میلیون تومان هزینه کنید .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو عادی شناسه تصویری vahsha1
    نوشته
    916
    سپاسگزاری شده
    208
    سپاسگزاری کرده
    83

با سلام

زیسا هم خیلی خوبه. ولی dslam خوب میخوای هواوی چیز خوبیه.باید ببینی میخوای لایه دو ازش استفاده کنی یا لایه 3.اصلا توپولوژی شبکه ات چطوری است بعد DSLAM انتخاب کنی .مثلا بری یه atm base لایه 2 خوب بخری یا بری یه لایه 3 ارزون بخری.تو خرید هم دقت کن پاورش حتما 48v DCباشه که اسیر نشی.
    یه چیز دیگه هم که این زیسا ها تو خودشون اسپلیتر هم دارن میتونی 2 تا ترمینال کروز تو ام دی اف به جای کی تی و جک اسپلیتر بزاری.اینجوری هزینه هات به طور قابل توجهی کاهش پیدا میکنه.هر جک رو 3500 تومان جلو می افتی.

ویرایش توسط vahsha1 : 2009-01-21 در ساعت 10:24 AM

عضو عادی
    نوشته
    107
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    3
    میگن بعضی dslam ها مثلا 48 پورت باشه محدودبه همون 48 پورت هست و اگه بخوای پورت اضافه کنی باید یک dslam دیگه بخری

حالا به نظر شما از این dslam ها بخرم بهتره یا از این dslam هایی که میشه یک کارت بهش اضافه کرد و پورت رو افزایش داد

قیمت این برند دوم باید بیشتر باشه دیگه چقدر هست حدودا؟

بعد این لایه دوم و سوم که گفتید چی هستش ؟
    ممنون

عضو عادی شناسه تصویری vahsha1
    نوشته
    916
    سپاسگزاری شده
    208
    سپاسگزاری کرده
    83

با سلام

خوب مسلما مژولار بهتره ولی باید ببینی چه تعداد مشترک داری و توسعه ات تا چند پورته.بعضی از غیر ماژولارها از همه لحاظ به صرفه تره.نمونه اش همین زیسا.میتونی 2-3-4-5 یا هرچی بخوای DSLAM رو از این مودل به صورت مثلا دستگاههای 48 پورته به هم وصل کنی.لا یه دو یا سه که دیگه ...

عضو عادی
    نوشته
    107
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    3
    ممنون از توجه شما اما لایه 2 و 3 رو نگفتین منظور چی بود

خواننده شناسه تصویری Scrorooch
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام

نخست بفرمایین شهرتون تو کدوم استان هست و چند تا مرکز مخابراتی دارین فاصله یوزرها تا مرکز چقدر است؟
    در ضمن ما گول pap رو خوردیم مجبورمون کردن از اونها خیلی گرونتر بخریم . مارک با قیمت متوسط خیلی با گرونش فرق نمی کنه فقط مراقب با شین بی خودی گرون نخرین
    موفق باشید
    منظور دوستان از لایه 2و3 لایه های شبکه است لایه ها ی چند گانه

ویرایش توسط Scrorooch : 2009-01-22 در ساعت 11:46 PM

عضو عادی
    نوشته
    107
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    3
    استان خراسان رضوی
    3 تا مرکز هست
    اما ما میخوایم یک مرکز رو پوشش بدیم

با شرکت pap میخوام لایسنسی کار کنم
    یک dslam و روتر و راک و نصب داخل مکز مخابرات همه باهم 5 میلیون تومان و ماهیانه 70 تومن جهت لایسنس و پهنای باند با خودم

نام حقيقي: مهرزاد قشقایی

عضو غیر فعال شناسه تصویری دوسی
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0

نحوه کارdslam

سلام

دوستان من در یک اداره کار می کنم که به علت دوری ساختمان ها ازساختمان مرکزی

مجبوریم ازdslam استفاده کنیم درلایه 2.راجع به dslam planet 4802اگه اطلاعات دارید

من راراهنمایی کنید.خیلی ضروریه .مثلا اگه دردوتاساختمان مودم های adsl گذاشتیم .

تنظیمات dslam چه جوره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

fkh
    fkh آنلاین نیست.

عضو عادی
    نوشته
    150
    سپاسگزاری شده
    62
    سپاسگزاری کرده
    30
    نقل قول نوشته اصلی توسط دوسی نمایش پست ها
    سلام

دوستان من در یک اداره کار می کنم که به علت دوری ساختمان ها ازساختمان مرکزی

مجبوریم ازdslam استفاده کنیم درلایه 2.راجع به dslam planet 4802اگه اطلاعات دارید

من راراهنمایی کنید.خیلی ضروریه .مثلا اگه دردوتاساختمان مودم های adsl گذاشتیم .

تنظیمات dslam چه جوره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ساختمونات چقدر از هم دوره ؟ آیا dslam رو میخوای توی مخابرات بزاری ؟ یا میخوای dslam رو توی ساختمان اصلی بزاری و تا ساختمانای دیگه سیم مسی بکشی ؟ اگه حالت دومه بهتره فیبر بکشی اصلا سلوشن dslam برای کار شما مناسب نیست این سلوشن برای isp هست که میخوان به مشترک دیتا برسونن قبل از این کار مشورت کن با یه متخصص چون بدردت نخواهد خورد و بعدا به دردسر میافتی

نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط fkh نمایش پست ها
    ساختمونات چقدر از هم دوره ؟ آیا dslam رو میخوای توی مخابرات بزاری ؟ یا میخوای dslam رو توی ساختمان اصلی بزاری و تا ساختمانای دیگه سیم مسی بکشی ؟ اگه حالت دومه بهتره فیبر بکشی اصلا سلوشن dslam برای کار شما مناسب نیست این سلوشن برای isp هست که میخوان به مشترک دیتا برسونن قبل از این کار مشورت کن با یه متخصص چون بدردت نخواهد خورد و بعدا به دردسر میافتی
    سلام

باتشکر از وقتی که گذاشتید برای پاسخ به سوال من.عرضم به حضور شما, بین بعضی ازساختمان هافیبرکشیده شده وجاهایی

که فیبر نداره در دست اقدامه.این dslam هم خریداری شده.بین ساختمان هاچون سیم مسی است باید ازdslamاستفاده

کنیم.حتی vlanهاهم مشخص شده.مثلا فرض کنید 10 vlanاگه ازطریق پورت 20بخواهد وصل شود نحوه تعریف این فرایند

چگونه است؟؟؟؟ضمنا dslamدرساختمان اصلی خودمون برای اتصال مشترکین به سرورها هستش.

ویرایش توسط دوسی : 2010-11-29 در ساعت 12:10 PM

fkh
    fkh آنلاین نیست.

عضو عادی
    نوشته
    150
    سپاسگزاری شده
    62
    سپاسگزاری کرده
    30
    پورت uplink دستگاه dslam خودتونو trunk کنید بزنید به سوییچ و اون پورت سوییچ که dslam بهش خورده رو هم ترانک کنید با نرم افزار dslam که معمولا وب بیس است به dslam وصل بشید و هر پورتی رو که میخواید تو vlan مورد نظر بزارید تمومه .
    البته قبلش باید تنظیمات پروفایل پورتها رو هم و اینجور چیزا تنظیم کرده باشید.
    در کل بهتر بود چند تا رادیو ارزون میگرفتی کارت بهتر و بیدردستر راه میافتاد

نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط fkh نمایش پست ها
    پورت uplink دستگاه dslam خودتونو trunk کنید بزنید به سوییچ و اون پورت سوییچ که dslam بهش خورده رو هم ترانک کنید با نرم افزار dslam که معمولا وب بیس است به dslam وصل بشید و هر پورتی رو که میخواید تو vlan مورد نظر بزارید تمومه .
    البته قبلش باید تنظیمات پروفایل پورتها رو هم و اینجور چیزا تنظیم کرده باشید.
    در کل بهتر بود چند تا رادیو ارزون میگرفتی کارت بهتر و بیدردستر راه میافتاد
    سلام

باتشکرازشما.مشکل حل شد.من باید پورت مربوطه راuntagمی کردم ودریک vlanمی گزاشتم.

کلمات کلیدی در جستجوها:

بهترین مارک اسپلیتر

بهترین نوع اسپلیتر

جک اسپلیتر

بهترین اسپلیتر

بهترین نوع dslamبهترین مدل زایکسلبهترین dslamمودم زايكسل مدل ١٢٠١نحوه کار dslamبهترین مارک dslamنحوه کارdslamDSLAM بهترین اسپلیتر مودمبهترین مدل مودم زاکسلمارک اسپلیتربهتریم نوع اسپلیتربرندهايdslamبهترین نوع اسپلیتر برای بهترین dslamdslam best way بهترین مودل مودم زایکسلبهترين DSLAMبهترین مارک اسپلیتر در بازارجک اسپلیتر برای adslبهترین مارک اسپلیتر مودم

برچسب برای این موضوع