نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط nkm
  • 2 توسط nkm
  • 2 توسط nkm

موضوع: قرارداد پشتیبانی

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870

قرارداد پشتیبانی

سلام بر همه

سوالی که برام پیش اومده اینه که آیا مراکزی که با افراد یا شرکت ها قرارداد پشتیبانی میبندن به صورت توافقی خودشون مفاد قرارداد رو معین میکنن یا اینکه مرجعی وجود داره که موارد اصلی رو مشخص کنه.

موضوعات مشابه:

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    یه پیش نویس عمومی امور قراردادهای هر شرکت داره که حتما باید اون مفاد در قرارداد ذکر بشه

موارد تخصصی هم باید کارفرما بسته به نیازش ذکر کنه
    حالا طرف قبول میکنه یا اینکه پولش را میگیره و متعهد میشه

مثلا ما همیشه تجهیزات را با 3سال گارانتی تعویض میخریم و عموما هم برنده 20 درصد بالاتر از نرخ روز قیمت داده، تا جبران اون 3سال بشه

حالا اگه خراب شد، اون قبلا هزینه اش را گرفته اگه هم نه که سود کرده درست مثل بیمه
    برای ما هم اینجوری بهتره، چون تعمیر تجهیزات تخصص میخواد و با توجه به بالا بودن اجرت، باید مناقصه بشه که ممکنه یه بچه دبیرستانی قبول کنه و گند بزنه به دستگاه و دوم اینکه جنس تعمیری اعتمادی بهش نیست و سوم هم پولش هست که اولی از بودجه عمرانی هزینه میشه و دومی از بودجه جاری که این خودش خیلی مهم است

ما معمولا 2نوع قرارداد پشتیبانی داریم
    یکی نیروی انسانی و دوم تجهیزاتی
    در حالت اول شما شرح کار را جوری مینویسید که پیمانکار نتونه از اون تعداد نیروی مد نظر شما کمتر بیاره (مثلا 4نیرو) که عموما هم خودتون به پیمانکار معرفی میکنید (پیمانکار اینجور ترجیح میده که فردا نخواد جواب پس بده چرا نیروت اینجوریه، چون خودتون معرفی کردین) و فقط یکی را پیمانکار به عنوان نماینده معرفی میکنه

در حالت دوم شما تعداد تجهیزات و مشخصات اونها را اعلام میکنید، و پیمانکار موظف به ارائه سرویس به این تجهیزات (بجز مواد مصرفی) میشه، و اگر قطعه خراب شد بسته به مفاد پیمان تامین قطعه به عهده کارفرما یا پیمانکار است و تعمیرات آن به عهده پیمانکار (بسته به مفاد پیمان با هزینه یا بدون هزینه است)

چیز دیگه ای یادم نمیاد

siamak_h_m سپاسگزاری کرده است.
    بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    به به.
    علی جان بیچاره این رفیق ما...

علاوه بر صحبت کامل آقای نیکنام سعی کنید حدود پشتیبانی رو حتما دقیق مشخص کنید. و تجهیزاتی که پشتیبانی دارید رو حتما label گارانتی خودتون بزنید.

من که اکثر جاهایی که پشتیبانی نرم افزاری دارم به صاحب کار فقط یه یوزر محدود میدم.

nkm
    nkm آنلاین نیست.

نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    ولی من همیشه یه یوزر فول میدم ولی یوزر خودم را به کسی نمیدم

چندتا دلیل داره
    یکی اینکه وقتی طرف زنگ میزنه که مثلا فلانه، نمیشه آدم پاشه بره اونجا مثلا یک تیکی را که طرف برداشته یا فراموش کرده ام بزارم برگردم
    دوم اینکه به قول یکی از دوستان که تعمیرکار رادیو تلویزیون است میگه من اینقدر خوشحال میشم که یکی که جنس خرابش را میاره، قبلش خودش بازش کرده باشه که نگو، چون به هرجاییش که طرف دست زده باشه، یه عیب میزارم و میگم دستش زدین خراب شده.
    نهایتشم اگه نتونستن درستش کنم، میگم یه IC اون سوخته بوده که با 20 تومن درست میشده ولی شما بازش کردین و فلان قطعات خراب شده و ارزش تعمیر نداره!

SADEGH65 و webgard3 سپاسگزاری کرده‌اند.
    بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    از توجه دوستان سپاسگزارم

مشکلی که هست اینه که بنده در مجموعه ای همچین قراردادی دارم که دوستان در اصل قرارداد کلی گویی کردن و مثلا فقط گفتن "برقراری ارتباط با اینترنت" حالا قبلا یک لینک 128 وایرلس گرفتن و الان که جواب گوی کار نیست از من توضیح میخوان!
    یا اینکه هیچ مورد خاصی رو به عنوان جزئیات پشتیبانی سیستم ها عنوان نکردن و گفتن "پشتیبانی 150 دستگاه کامپیوتر و مانیتور" زمانیکه مشکل پیش میاد باز هم باید به عنوان پیمانکار جواب بدم.هیچ بودجه ای برای خرید تجهیزات و یا تعویض سیستم فعلی هم ندارند!

سوال من اینه که آیا مرجعی مثل شورای عالی انفورماتیک و یا نظام صنفی رایانه ای هیچ آئین نامه ای در مورد این نوع قراردادها ندارند؟صرفا توافق بین کارفرما و پیمانکاره؟

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    نه، توافق بین طرفین ملاک انجام کار است. شما در هنگام بستن قرارداد باید همه موارد را شفاف کنید که بعد با تفسیر های مختلف، برای طرفین، الزامات حقوقی نابجا به وجود نیاید.

nkm
    nkm آنلاین نیست.

نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    در قراردادها زمانی که یکی می خواهد به عنوان بالادست قرار گیرد همیشه یا کلمه غیره را به کار میگیرد یا "و..."

به کاربردن این کلمه ها اصولا خلاف بوده ولی اینکه بتوانی از طریق قانون این غیره و "و..." را برداری نمیدونم!

باید یک صورت جلسه اولیه چیزی باشه بالاخره

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    بهترین کار گرفتن کمک از یک وکیله
    یک قرارداد که براتون نوشت بقیه رو خودتون میتونید از روش یا نزدیک بهش بنویسید ارزش داره هزینه کنید

نام حقيقي: سعید عليزاده

خواننده شناسه تصویری llsaeidll
    نوشته
    538
    سپاسگزاری شده
    109
    سپاسگزاری کرده
    66
    در جریان چند قرار داد نصب و ضمانت که متعهد از انجام تعهداتش سر باز زده بودم و در هیچکدوم دادگاه نتونسته الزامی برای انجام بشه بنابرای در عقد قرار داد سابقه قبلی متعهد مهمترین فاکتور برای انجام کار هست

نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    برآورد هزینه در همچین قراردادهایی به چه شکله؟اون هم توافقیه یا قانونگذار چیزی تعیین کرده؟

nkm
    nkm آنلاین نیست.

نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    بستگی به تعداد داره، تا یه حدودی شورای عالی و نظام صنفی در پی اون هستند، ولی اگر مقدار بالا باشه و شرکت دولتی، خوب مناقصه یا استعلام میشه در غیر این صورت توافقی

SADEGH65 و Reza.D سپاسگزاری کرده‌اند.
    بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    آقای نیکنام حرف شما صحیحه اما من ترجیح میدم یوزرم پسورد نداشته باشه تا به هم نریزه تا زنگ خورم کمتر شه.

کلمات کلیدی در جستجوها:

فرم قرارداد پشتیبانی کامپیوتر

نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه

نمونه قرارداد پشتیبانی سایت

قرارداد پشتیبانی

نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه و کامپیوتر

نمونه فرم قرارداد پشتیبانی شبکهنمونه قرار داد پشتیبانی شبکهنمونه قرارداد پشتيباني سايتمفاد قرارداد پشتیبانی شبکهقراردادپشتیبانینمونه قرارداد پشتيباني كامپيوترنمونه قرار داد پشتيبان شبكهدانلود فرم قرارداد پشتیبانی شبکهدانلود نمونه قرارداد پشتیبانی شبکهچگونگي عقد قرارداد پشتيباني رايانه ها با افراد حقيقي نمونه قرارداد پشتیبانی ADSL فایل وردفرم قرارداد پشتیبانی رایانهفرمت قرارداد پشتیبانی شبکهنمونه قرارداد پشتیبانی شبکه به صورت وردقرارداد پشتیبانی wordقرارداد پشتیبانی کامپیوتر wordنمونه قرارداد پشتیبانی تجهیزات رایانه ایفرمت قرار داد پشتیبانی شبکهفرم پیش قرارداد پشتیبانی شبکه رایانهفرمت قراردادپشتباني سايت

برچسب برای این موضوع