صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 18

موضوع: dslam چیست؟

نام حقيقي: azimi

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1

dslam چیست؟

سلام به دوستان عزیز اگه کسی از dslamاطلاعاتی داره لطفا توضیحی در موردdslam بده با تشکر

موضوعات مشابه:

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    A Digital Subscriber Line Access Multiplexer (DSLAM, often pronounced dee-slam) allows telephone lines to make faster connections to the Internet. It is a network device, located in the telephony exchanges of the service providers, that connects multiple customer Digital Subscriber Lines (DSLs) to a high-speed Internet backbone line using multiplexing techniques.[1] By placing remote DSLAMs at locations remote to the telephone company central office (CO), telephone companies provide DSL service to locations previously beyond effective range.

اینم عکس دی اس لم زیمنس هست
    اطلاعات مفصل تر خواستین بگین

brellian، vahsha1، Alux و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    بیشتر توضیح بدید لطفاً

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    با تشکر از شما دوست عزیزجناب کیمیا
    ولی اگه ممکنه لطف کنید بیشتر و مفصل تر توضیخ بدین ممنون می شم

نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85

The DSLAM equipment at the telephone company (telco) collects the digital signals from its many modem ports and combines them into one signal via multiplexing. Depending on the product being used, a DSLAM would aggregate the DSL lines with some combination of Asynchronous Transfer Mode (ATM), frame relay, or Internet Protocol networks (i.e., IP-DSLAM that uses the PTM-TC stack)(Packet Transfer Mode - Transmission Convergence).

The aggregated signal is then loaded onto the telco's backbone switching equipment, traveling through an access network (AN)—also known as a Network Service Provider (NSP)—at speeds of up to 10 Gbit/s and connecting to the Internet-backbone.

In terms of the OSI 7 Layer Model, the DSLAM acts like a massive network switch since its functionality is purely Layer 2.

A DSLAM is not always located in the telephone company's central office, but may also serve customers within a neighborhood Serving Area Interface (SAI), sometimes in association with a digital loop carrier. DSLAMs are also used by hotels, lodges, residential neighbourhoods, and other corporations setting up their own private telephone exchange.

Besides being a data switch and multiplexer, a DSLAM is also a collection of modems. Each modem on the aggregation card communicates with a subscriber's DSL modem. The modem function is integrated into the DSLAM itself, rather than being separate hardware like a traditional computer modem. Like traditional, voice-band modems, the integrated DSL modem has the ability to probe the line and train itself to compensate for forward echoes and other impairments in order to move data at the maximum rate the telephone line allows. This is also why twisted pair DSL services have a longer range than physically similar unshielded twisted pair (UTP) Ethernet.

Balanced pair cable has higher attenuation at higher frequencies, hence the longer the wire between DSLAM and subscriber, the slower the maximum possible data rate. The following is a rough guide to the relation between wire distance (based on 0.40 mm copper) and maximum data rate. Local conditions may vary, especially beyond 2 km, often necessitating a closer DSLAM to bring acceptable speeds:
    25 Mbit/s at 1,000 feet (~300 m)
    24 Mbit/s at 2,000 feet (~600 m)
    23 Mbit/s at 3,000 feet (~900 m)
    22 Mbit/s at 4,000 feet (~1.2 km)
    21 Mbit/s at 5,000 feet (~1.5 km or ~.95 miles)
    19 Mbit/s at 6,000 feet (~1.8 km or ~1.14 miles)
    16 Mbit/s at 7,000 feet (~2.1 km or ~1.33 miles)
    1.5 Mbit/s at 15,000 feet (4.5 km or ~2.8 miles)
    800 kbit/s at 17,000 feet (~5.2 km or ~3.2 miles)

A DSLAM may offer the ability to tag VLAN traffic as it passes from the subscribers to upstream routers. Though not a full stateful firewall, some DSLAMs also offer packet filtering facilities like dropping inter-port traffic and dropping certain protocols.

The DSLAM also supports quality of service (QoS) features like contention, differentiated services ("DiffServ") and priority queues.

Customers connect to the DSLAM through ADSL modems or DSL routers, which are connected to the PSTN network via typical unshielded twisted pair telephone lines. Each DSLAM has multiple aggregation cards, and each such card can have multiple ports to which the customers lines are connected. Typically a single DSLAM aggregation card has 24 ports, but this number can vary with each manufacturer. The most common DSLAMs are housed in a telco-grade chassis, which are supplied with (nominal) 48 volts DC. Hence a typical DSLAM setup may contain power converters, DSLAM chassis, aggregation cards, cabling, and upstream links. The most common upstream links in these DSLAMs use gigabit ethernet or multi-gigabit fiber optic links.

vahsha1 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    خوب دوست خوبم حالا من که اصلاً بلد نیستم اینگلیس کجای دنیاست باید چیکار کنم .

توضیحات انگلیسی به درد کسانی میخوره که سوادش و دارند باقی باید چیکار کنند

نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    توضیحات اولیه رو هم من به انگلیسی داده بودم که شما فرمودین ادامه بنویس
    در کل خیلی صریح و ساده نوشته شده همون انگلیسی
    من که خودم مفهومش رو فهمیدم اما از بابت ترجمه کردنش شرمندم
    باید مخ شاهین رو بزنیم بیاد ترجمه اش کنه

نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    با گسترش فرهنگ و علوم به زبان فارسی راحتی را به دوستان و همکاران هدیه کنید . با این کار علوم مختلف دارای بازخورد یا منابع فارسی خواهد شد .

نه اینکه جناب alux به بی سوادی بنده ایراد بگیرند منظور من از کلمه « باقی » در واقع خودم بودم و خدای نکرده قصد توهین به کسی را نداشتم و اگر با نوشته من به کسی توهین شد از همه معذرت می خواهم

عضو عادی شناسه تصویری vahsha1
    نوشته
    916
    سپاسگزاری شده
    208
    سپاسگزاری کرده
    83

با سلام

DSLAm مخفف Digital Subscriber Line Access Multiplexer
    دستگاه فوق در مراكز ارائه دهنده سرويس DSL نصب و امكان ارائه خدمات مبتني بر DSL را فراهم مي نمايد. DSLAM اتصالات مربوط به تعدادي از مشتركين را گرفته و آنها را به يك اتصال با ظرفيت بالا براي ارسال بر روي اينترنت تبديل مي نمايد. دستگاههاي DSLAM داراي انعطاف لازم در خصوص استفاده از خطوط DSL متفاوت ، پروتكل هاي متفاوت و مدولاسيون متفاوت ( Cap,DMT ) مي باشند. در برخي از مدل هاي فوق امكان انجام عمليات خاصي نظير اختصاص پوياي آدرس هاي IP به مشتركين، نيز وجود دارد.
    يكي از تفاوت هاي مهم بين ADSL و مودم هاي كابلي ، نحوه برخورد و رفتار DSLAM است . كاربران مودم هاي كابلي از يك شبكه بسته بصورت اشتراكي استفاده مي نمايند. در چنين موارديكه همزمان با افزايش تعداد كاربران ، كارآئي آنها تنزل پيدا خواهد كرد. ADSL براي هر يك از كاربران يك ارتباط اختصاصي ايجاد و آن را به DSLAM متصل مي نمايد. بدين ترتيب همزمان با افزايش كاربران ، كارآئي مربوطه تنزل پيدا نخواهد كرد. وضعيت فوق تا زمانيكه كاربران از تمام ظرفيت موجود خط ارتباطي با اينترنت استفاده نكرده باشند ، ادامه خواهد يافت . در صورت استفاده از تمام ظرفيت خط ارتباطي اينترنت ، مراكز ارائه دهنده سرويس DSL مي توانند نسبت به ارتقاء خط ارتباطي اينترنت اقدام تا تمام مشتركين متصل شده به DSLAM داراي كارآئي مطلوب در زمينه استفاده از اينترنت گردند.
    منبع مطالب فوق:صفحه اصلي شركت خدمات كامپيوتري سخاروش| Sakha Ravesh Co.
    .................................................. .................................
    دستگاهی است با برند های مختلف مانند زیمنس ،هواوی،زیسا ، کامترند که هم به صورت لایه 2 (بریج) و هم به صورت لایه 3 در بازار موجود میباشد.عموما ماژولار است ولی مدلهای غیر ماژولار هم وجود دارد.مدلهای ماژولار عموما از کارتهای پروسسور و پاور ،و کارت مشترکین (مثلا 24 پورت،48 پورت) تشکیل یافته.معمولا پاور 48 ولت دارند و کارتهای مشترکین از یک مودم برد بر پایه اتصال G. ساخته شده است.و در حالت بدون تغییر CO تنظیم گردیده .با تنظیم یکسان Encapsulation در سمت مشترک و dslam و همچنین VPI و VCI یکسان لینک up میشود.
    در adsl تا سرعت 2 مگابیت در ثانیه برای مشترک امکان دریافت وجود دارد و در ADSL2+ تا سرعت 8 مگابیت در ثانیه.DSLAM از ظرفیت سیمهای مسی مازاد بر حجم استفاده شده توسط بوق برای انتقال داده استفاده مینماید.
    هر کارت مشترک بسته به تعداد پورت زوج سیم مسی توسط اینترفیسی که در این خصوص تعبیه شده دریافت مینماید.سر دیگر سیمها به یک ترمینال مخصوص متصل میشود.این ترمینال برای هر مشترک 2 زوج سیم را ترکیب کرده و یک زوج سیم تحویل میدهد.
    1- زوج سیم که از DSLAM خارج میشود
    2- زوج سیم بوق که از سالن دستگاه میآید.
    این دو مسیر با یک جک اسپلیتر ترکیب میشود و دیتا و بوق توسط یک سیم به سمت مشترک ارسال میشود.مشترک با یک اسپلیتر سمت خود بوق را از دیتا جدا کرده و از سیستم استفاده مینماید.
    نرم افزار DSLAM یا همان سیستم عامل در برندهای مختلف متفاوت میباشد و اصولا یک کنسول رابط مود گرافیکی نیز دارد.که امکاناتی جهت تنظیم دستگاه و پورتها برای کاربر دستگاه فراهم میکند.معمولا قابلیتهایی مانند کنترل پهنای باند برای هر پورت و گراف های مختلف را نیز دارا می باشد.
    dslam در واقع دستگاههی است برای ارتباط مشترکین در حجم بالا و سرعت بالا از طریق سیم مسی به شبکه شما که در حالت لایه 3 کار روتینگ را نیز برای مشترکین انجام میدهد.با این قابلیت که مشترک هم بوق دارد و هم دیتا.
    با پوزش از دوستان خواهشمندم نقایص و ایراد ها را متذکر شوند تا همه استفاده کنیم

ویرایش توسط vahsha1 : 2008-08-24 در ساعت 05:05 PM
    meysam22us، llsaeidll، reza_b20 و 17 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    مرسی من که جوابم رو گرفتم؟

نام حقيقي: yas_star

عضو غیر فعال
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    2
    با توجه به مسافت سرعت خوبی ارائه میده.
    شرکت یا ادارات میتونن از این سرویس استفاده کنن.؟

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam22us نمایش پست ها
    با گسترش فرهنگ و علوم به زبان فارسی راحتی را به دوستان و همکاران هدیه کنید . با این کار علوم مختلف دارای بازخورد یا منابع فارسی خواهد شد .

نه اینکه جناب alux به بی سوادی بنده ایراد بگیرند منظور من از کلمه « باقی » در واقع خودم بودم و خدای نکرده قصد توهین به کسی را نداشتم و اگر با نوشته من به کسی توهین شد از همه معذرت می خواهم
    سواد شما کم نیست بلکه توقع دوستان یه ذره بالاست.وقت نیست و وقت خوره والا ترجمه میکردم.چیزی نیست که.ولی اگه مرجع فارسی دوستان همون اول بذارن تو سایت به نفعه همه و خوده سایت هست.اینجوری که نمیشه که یه نفر معنی رو متوجه شد دیگه بگیم بقیه هم متوجه میشن.vahsha زحمت یک توضیحه فارسی رو کشیدن
    به این لینک هم میتونید مراجعه کنید

ویرایش مدیر :
    آیا شما قوانین سایت را دیده اید ؟!
    آیا شما متن این لینکی را که داده اید با متن موجود در پست 9 مقایسه کردهاید ؟
    امیدوارم بعد از این بیشتر در ارسال مطالب دقت نمایید.

ویرایش توسط SADEGH65 : 2009-12-15 در ساعت 04:28 PM

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    ok.خواستیم یه کمکی کنیم.ولی متاسفانه ما تو دماغمونم که دست میکنیم شما میگی بند 12 رو رعایت نکردی یا بند 15 رو توجه بهش کردی؟؟
    سعی میکنم از این به بعد دیگه پست ندم چون خوبیت نداره به نظره من.فقط میخونم.
    شما این انجمن رو دیگه خیلی سرد و خشک میکنید ما که جرم که نکردیم آدم که نکشتیم.یه اشتباهه کاربری بود از عمد که نبود.شما به عنوان مدیر میتونید حذف کنید.چه عیبی داره حتما باید کارته قرمز بدید.هیچ انجمنی در رابطه با شبکه خشک تر از اینجا نبوده.من کاری ندارم.ولی تا الان چنتا تذکر من دریافت کردم که اصلآ دادنش ضروری هم نبوده و در مورد چیزهای خیلی سطحی بوده.
    چشم رییس اگه از این به بعد پست ندیم دیگه مشکل حله؟ دیگه کارت قرمز نمیگیریم؟ معذرت خواهی هم میکنیم به خاطره این پستی که دادیم.
    میترسم که اگه بخوام یه سوالی هم تو انمن بکنم شما بگید بند فلان رو رعایت نکردید.شما مدیران همون قدری که قدرت دارید یه کم هم انتقاد پذیر باشه نسبت به کاربره سایت.بد نیستا

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط sky_star2 نمایش پست ها
    ok.خواستیم یه کمکی کنیم.ولی متاسفانه ما تو دماغمونم که دست میکنیم شما میگی بند 12 رو رعایت نکردی یا بند 15 رو توجه بهش کردی؟؟
    شرمنده ولی مثل اینکه شما به هیچ عنوان بلد نیستید ادبیات را در پستهای خود رعایت کنید پس بهتر است سعی کنید دیگر دست توی دماغتان نکنید.

سعی میکنم از این به بعد دیگه پست ندم چون خوبیت نداره به نظره من.فقط میخونم.
    اگر رعایت در قوانین نکنید ممکن است مجبور به این کار شوید.

شما این انجمن رو دیگه خیلی سرد و خشک میکنید ما که جرم که نکردیم آدم که نکشتیم.یه اشتباهه کاربری بود از عمد که نبود.شما به عنوان مدیر میتونید حذف کنید.چه عیبی داره حتما باید کارته قرمز بدید.هیچ انجمنی در رابطه با شبکه خشک تر از اینجا نبوده.من کاری ندارم.ولی تا الان چنتا تذکر من دریافت کردم که اصلآ دادنش ضروری هم نبوده و در مورد چیزهای خیلی سطحی بوده.
    Rule is Rule
    قانون قانونه و هر کسی رعایت نکند جریمه میشود و کمترن جریمه در این سایت اخطار است .
    اگر مشکلی در رابطه با تذکر هایتان داشتید تمامی آنها را با دلیل در تاپیکی جداکانه برای اطلاع دوستان مینویسم.
    شما فکر میکنید مدیران در این سایت بیکار هستند که شما و یا سایر دوستان هر نوعی خواستید قوانین را رعایت نکنید و مدیر باید آن ها را مطابق قوانین تصحیح کند ؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط sky_star2 نمایش پست ها
    چشم رییس اگه از این به بعد پست ندیم دیگه مشکل حله؟ دیگه کارت قرمز نمیگیریم؟ معذرت خواهی هم میکنیم به خاطره این پستی که دادیم.
    میترسم که اگه بخوام یه سوالی هم تو انمن بکنم شما بگید بند فلان رو رعایت نکردید.شما مدیران همون قدری که قدرت دارید یه کم هم انتقاد پذیر باشه نسبت به کاربره سایت.بد نیستا
    خوشبختانه شما هنوز در این سایت دارید پست میدهید .( به همین دلیل هم تا به حال برای پاسخ گویی صبر کردم)

اگر سوالی را به درستی مطرح نکنید و یا در جای درست آن باز هم اخطار خواهید گرفت این مورد را تضمین میکنم .
    در ضمن انتقاد و ... را نیز پذیرا هستیم ( شاید شخصا نباشم ولی تیم مدیریتی سایت هستند و این مورد را در مورد نظر سنجی ها میتوانید به وضوح ببینید)

در ضمن متاسفانه شما هنوز نمیدانید که باید این گونه پست ها را در بخش زیر بزنید ؟! حال اگر اخطار به شما بدهم حتما ناراحت نیز خواهید شد.
    بحث و تبادل نظر عمومی پیرامون مسائل انجمن -ا- - Persian Networks

ARM و patris1 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Kaveh T.Moghaddam

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

DSLM

بدون شرح
    تصویر وسط صفحه در لینک زیر:
    HowStuffWorks "DSL Equipment"

hmoradof سپاسگزاری کرده است.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

dslam چیست؟

دی اس لم چیست

دی اس لم

dslam چيست

DSLAMچیست؟تجهیزات dslam چیست؟ip dslam چیستdslam چیست ؟دي اس لمچیست DSLAMEncapsulation Mode چیستvpi چیستdslam چیستدی اس لم چیست؟ دی اس لمچیستdslamdslamچيستمعنی dslamDSLAM پورت dslam چیستDS lam چیستhttp://forum.persiannetworks.com/f73/t21791.htmlدي اس لم چيستdslamیعنی چهdslmچیست

برچسب برای این موضوع