صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 38

موضوع: تورم 30 درصد و افزایش اجاره و افزایش همه هزینه های یک isp و.کاهش قیمت کارت اینترنت

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    اولا زياد عصباني نشيد!
    مطمئن باشيد به اين سمت ميريم كه از تعداد ISP ها كم بشه. درستش هم همينه.
    اون ISP كوچكي هم كه يه روز اومده ISP زده در حالي كه چند تا ISP ديگه بودن، بي ادبيه اما غلط كرده اومده بازار اونها رو خراب كرده حالا هم حقشه ضرر بده و ورشكست بشه.
    اون ISP كه يه خط مريض اينترنت با چند تا خط آنالوگ داره بهتره تعطيل بشه.
    اون ISP كه هنوز يه مدير فني نداره بتونه ISP شو نگه داره غلط ميكنه بازار بقيه رو هم خراب ميكنه بايد تعطيل بشه.

ghasr سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: سعید عليزاده

خواننده شناسه تصویری llsaeidll
    نوشته
    538
    سپاسگزاری شده
    109
    سپاسگزاری کرده
    66
    نقل قول نوشته اصلی توسط webgard3 نمایش پست ها
    اولا زياد عصباني نشيد!
    مطمئن باشيد به اين سمت ميريم كه از تعداد ISP ها كم بشه. درستش هم همينه.
    اون ISP كوچكي هم كه يه روز اومده ISP زده در حالي كه چند تا ISP ديگه بودن، بي ادبيه اما غلط كرده اومده بازار اونها رو خراب كرده حالا هم حقشه ضرر بده و ورشكست بشه.
    اون ISP كه هنوز يه مدير فني نداره بتونه ISP شو نگه داره غلط ميكنه بازار بقيه رو هم خراب ميكنه بايد تعطيل بشه.
    درسته که همه آی اس پی داریم اما فکرش را کردید همین 5 سال پیش قیمت هر ساعتاینترنت چند بود و حالا چند؟
    همین رقابت ها باعث شد قیمتها تعدیل بشه و اگه از نظر مردم عادی که مصرف کننده هستند به قضیه نگاه کنیم این درست تر هست تا اینکه عده ای معدود با اطلاعات فنی کم اما اختصاصی که با چند تا دستور سی سی ان آ و تسلط به چند تا نرم افزار حتی بدون داشتن دیپلم حقوق دکترای کامپیوتر میگرفتند فقط به این دلیل که تعدادکمی تجربه اینکار را داشتند.
    فقط کافیه از نگاه مصرف کننده به قضیه نگاه کنید
    من خودم به عنوان شغل دوم کار آی اس پی را فقط به صرف لجبازی شروع کردم و دنبال سود نبودم اما با پائین آوردن نرخ اینترنت خدمتی به مردم کردم و حتی سودی بالاتر از حقوق خودم نصیبم شده و از این جهت خوشحالم

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط llsaeidll نمایش پست ها
    درسته که همه آی اس پی داریم اما فکرش را کردید همین 5 سال پیش قیمت هر ساعتاینترنت چند بود و حالا چند؟
    همین رقابت ها باعث شد قیمتها تعدیل بشه و اگه از نظر مردم عادی که مصرف کننده هستند به قضیه نگاه کنیم این درست تر هست تا اینکه عده ای معدود با اطلاعات فنی کم اما اختصاصی که با چند تا دستور سی سی ان آ و تسلط به چند تا نرم افزار حتی بدون داشتن دیپلم حقوق دکترای کامپیوتر میگرفتند فقط به این دلیل که تعدادکمی تجربه اینکار را داشتند.
    فقط کافیه از نگاه مصرف کننده به قضیه نگاه کنید
    من خودم به عنوان شغل دوم کار آی اس پی را فقط به صرف لجبازی شروع کردم و دنبال سود نبودم اما با پائین آوردن نرخ اینترنت خدمتی به مردم کردم و حتی سودی بالاتر از حقوق خودم نصیبم شده و از این جهت خوشحالم
    متاسفانه همین طرز فکر های نادرسته که داره مشکل ایجاد میکنه، خیرخواهانه ترین دعایی که میتونم در حقتون کنم اینه که بعد از حدود 7 8 سال کار 24ساعته و پرتلاش، یه رقیب مثل خودت گیرت بیاد...

ضمنا، قیمت فعلی قیمت متعادل اینترنت نیست ! اینترنت پای سرویس دهنده خیلی گرون تر از اینی در میاد که در حال ارائه به مصرف کننده است . مصرف کننده رو اگر بخوای آزاد بزاری، به مجانی هم راضی نمیشه چه برسه به قیمت پایین !

در آخر هم اینکه کار شما خدمت به مردم نبوده، بیشتر آجر کردن نان بقیه بوده تا خدمت...

ویرایش توسط M-r-r : 2008-07-03 در ساعت 10:10 AM
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    البته مطلبی که بنده عرض کردم از دید ISP داری بود تا مصرف کننده و دوست گرامی جناب مهریار شما قضیه رو از دید مصرف کننده نگاه می کنی اگر از دید ISP دار نگاه کنی یقینا اینگونه که گفتی نخواهد بود و گفتید که سر لج و لجبازی بوده شروع کار شما خوب همین دلیلی می شود که کسانی که در نزدیکی شما ISP هستند و تنها شغلشون هم همینه ضربه بخورند و حتی قدیمی تر از شما هم شاید باشند.

داخل پرانتز هم مزاحی بکنم با جناب مهریار (دوستان اصفهانی هم دست و دلباز بودن و ما بی خبر)

ویرایش توسط wazet : 2008-07-03 در ساعت 03:12 PM

نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    مهندس جون منم دقیقا منظورم افرادی با تفکر شما بود.
    چطور کسی حق نداره از دید مصرف کننده گوشت و برنج و هزار چیز دیگه بفروشه
    توی کشوری که همه چیز اینقدر بی دلیل گرون میشه اینترنتم یه جنس دیگه چرا نباید گرون بشه؟
    مگه صاحب ISP بیچاره گاز سوزه؟ از کجا بیاره زنگیشو بگذرونه؟

ghasr سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: س. عزت پور

عضو غیر فعال شناسه تصویری shnov
    نوشته
    533
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    156

Icon13

نقل قول نوشته اصلی توسط webgard3 نمایش پست ها
    جسارت نشه جناب غروقی!
    یه دور تو ایران بزن
    امکانت فنی شهرهای کوچیک رو ببین بعد بگو خط مریض اینترنت و خطوط آنالوگ تعطیل بشه !!!!
    فعلا خیلی ها مونده اند ... .

ویرایش توسط shnov : 2008-07-03 در ساعت 08:07 PM

نام حقيقي: علی

عضو غیر فعال
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    3
    کارت اینترنت 10 ساعته را ما 3 ساله که 1500 تومان میدیم دست مشتری ............با این تورم که تو چند ماه آینده چندین درصد اضافه خواهد شد( بعلت تحریم و ورود 4500 میلیارد تومان از ذخیره ارزی و ....) ارزش پول ما میدونید چقدر پایین خواهد آمد................................... بدتر از آن اینکه وقتی ارزش پول میاد پایین و تورم بالا ،دیگه امکان برگشت به حالت قبل غیر ممکن خواهد بود. .....................................یادش بخیر یه زمانی حقوق یک کارمند ماهیانه 100000 تومان بود و ما با یه کافی نت 10 تا سیستمی و 20 تا خط آنالوگ ماهی 3 - 4 تومان در میاوردیم . ولی الان با گذشت چند سال و اضافه کردن بیش از 60-70 میلیون به سرمایمون درامدمون کمتر نشده باشه بیشتر نشده است .خداوکیلی هر کاری هم که بگین تو این شغل انجام دادم . .......................................... از جارو کشیدن محل کار تا بالا رفتن از دکل و کارهای کاملا تخصصی شبکه و مدیریت کافی نت 60 سیستمی و فروش سیستم و.... را هم خودم انجام دادم ...................................... ولی هیچکدوم از اینا آب نداد - آدم اینجوری میشه معتاد ( بقول سندی) .... بقول دوستمون باید فکر کار دوم بود و بس .

نام حقيقي: س. عزت پور

عضو غیر فعال شناسه تصویری shnov
    نوشته
    533
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    156

Icon12

دوست عزیز، همکار گرامی، مهندس جان!

با این حرفها خودمون رو ناامید نکنیم
    تورم 30 درصد !
    درسته که تورم رفته بالا، ولی در همه صدق کرده (تو هر حرفه و منبع درآمدی که می بینی ، دلیلش هم که معلومه !!! )

افزایش اجاره !
    اگه این موقع سال اجاره ات رو افزایش داده اند ، بی مورد است و بی انصافی است !

افزایش همه هزینه های یک isp
    فکر نکنم که ISP مرتب تغییرات بخواد! واسه ما تا حالا چنین نبوده (فوقش سالی یه سری تغیرات کوچیک یا افزایش تجهیزات بوده ... )

کاهش قیمت کارت اینترنت !
    همکار و رقیبی که تو این موقع فصل و اون هم با گرون شدن همه چیز ،بخواد کاهش قیمت بده، بذار بده !!! خودش چوبش می خوره ( نومنش تو یکی از شعب دیگر ISP مون بود که طرف داشتتو اون شهر با ما رقابت می کرد ...)

درکل کسی که بخواد وارد بازار بشه، باید از اول همه زوایا و قواعد بازار رو در نظر بگیره!! رو یه شغل اون هم محدود نباید کار کرد !!!!!!!!!!
    شغل ISP همچنان که قبلا" هم گفتم باید مثل یه سوپرمارکت باشه

--------------------

براي انسان هاي بزرگ هيچ بن بستي وجود ندارد . چرا كه آنان بر اين باورند كه : يا راهي خواهم يافت يا راهي خواهم ساخت !

با آرزوی بهترین ها... .

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    اگر مشکلی هست، برای همه هست... نالیدن و ناسزاگفتن به زمین و زمان راهی رو باز نمیکنه...؛

همیشه در اوجی معین، دیگر هیچ ابری نیست

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    مهندس یه فرض یه شهر با 100 هزار نفر جمعیت که 4 تا ISP نیاز نداره. ولشون کنی به 20 تا هم میرسه.

توی پرانتز : فامیلی من هم غرقی هست Gharghi.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    من هم نظر شخصی ام رو می گم.

به نظر من ISP کوچک و محقر! در دنیای فناوری امروز معنی ندارد. باید برای سطح سرویس حداقل هایی در نظر گرفت که هیچ کس نتواند از آنها پایین تر بیاید. این امر در همه کسب و کارها هست. جناب نانوا هم در نانوایی برای این که بتواند نان تولید کند باید حداقل هایی را رعایت کند.
    وقتی حداقل ها تعیین شد، هر کس توانست با رعایت آنها خودش را در بازار حفظ کند که موفق است. در غیر این صورت مجبور می شود به فکر بیفتد.

ممکن است در زمانی که هنوز زیر ساخت های لازم شکل نگرفته اند و نیازها و استانداردها درست تعریف نشده اند، کسی بتواند سرویس های با کیفیت نازل را ارائه دهد و چند صباحی ترک تازی کند، ولی پس از طی دوره تکامل و رشد بستر های ارتباطی، منطقی است که انتظار داشته باشیم سرویسها روز به روز بهتر شوند.
    (این همان کاری است که من هم کرده ام. زمانی با یک خط 256 در تهران یک ISP داشتم!!! امروز فکر کردن به این موضوع هم خنده آور است!)

من هم از دیدگاه مصرف کننده به قضیه نگاه می کنم. مصرف کننده حق دارد سرویس بهتر را با قیمت کمتر دریافت کند. هرکس در ارائه این سرویس موفق تر بود مطمئنا بازار را در دست خواهد گرفت.

M-r-r سپاسگزاری کرده است.

خواننده شناسه تصویری blacktiger
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    17
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisk نمایش پست ها
    کارت اینترنت 10 ساعته را ما 3 ساله که 1500 تومان میدیم دست مشتری ............با این تورم که تو چند ماه آینده چندین درصد اضافه خواهد شد( بعلت تحریم و ورود 4500 میلیارد تومان از ذخیره ارزی و ....) ارزش پول ما میدونید چقدر پایین خواهد آمد................................... بدتر از آن اینکه وقتی ارزش پول میاد پایین و تورم بالا ،دیگه امکان برگشت به حالت قبل غیر ممکن خواهد بود. .....................................یادش بخیر یه زمانی حقوق یک کارمند ماهیانه 100000 تومان بود و ما با یه کافی نت 10 تا سیستمی و 20 تا خط آنالوگ ماهی 3 - 4 تومان در میاوردیم . ولی الان با گذشت چند سال و اضافه کردن بیش از 60-70 میلیون به سرمایمون درامدمون کمتر نشده باشه بیشتر نشده است .خداوکیلی هر کاری هم که بگین تو این شغل انجام دادم . .......................................... از جارو کشیدن محل کار تا بالا رفتن از دکل و کارهای کاملا تخصصی شبکه و مدیریت کافی نت 60 سیستمی و فروش سیستم و.... را هم خودم انجام دادم ...................................... ولی هیچکدوم از اینا آب نداد - آدم اینجوری میشه معتاد ( بقول سندی) .... بقول دوستمون باید فکر کار دوم بود و بس .
    دوست عزیز اقای کسکنی شما خودت اولین کسی بودی که کافی نتو توسبزوار کردی ساعتی 200 تومان همه رو هم بیچاره کردی.............. درمورد قیمت کارت اینترنت هم همینطور همین الان قیمت کارتهای شما هم از سروش و هم از ارتباط ارزونتر...... قربونت برم

نام حقيقي: نويد

عضو عادی
    نوشته
    536
    سپاسگزاری شده
    57
    سپاسگزاری کرده
    13
    چرا دوستان کسی حواسش به پول برق نیست؟
    یه نگاهی به آخرین قبض برقتون بکنید. اگه یارانه هایی که واقعاٌ وجود نداره رو حذف کنند پول برقمون از دیتا هم گرونتر میشه !!

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط nikaien نمایش پست ها
    چرا دوستان کسی حواسش به پول برق نیست؟
    یه نگاهی به آخرین قبض برقتون بکنید. اگه یارانه هایی که واقعاٌ وجود نداره رو حذف کنند پول برقمون از دیتا هم گرونتر میشه !!
    هيچي نگو الآن گرونش ميكنن !!!

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147