صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 30

موضوع: نشانه ای از این ایام

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    البته این بحث بی فایدست و نتیجه ای در پی نخواهد داشت
    اما از قدیم می گن
    عبادت به سجاده و دلق نیست *** عبادت به جز خدمت خلق نیست
    وگرنه همه میدونیم اما حسین بزرگ تر از اونی هست که نیاز به عزاداری کردن ما بنده های گناه کار داشته باشه
    کسی اگر دلش میخواد واقعا کار خوب و درستی انجام بده راه واسه رسیدن به خدا خیلی زیاده که ثوابش از زنجیر زدن داخل هوای سرد بیشتر باشه

milad22 و ghasr سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: هاشم سکاکی

عضو عادی شناسه تصویری milad22
    نوشته
    2,050
    سپاسگزاری شده
    320
    سپاسگزاری کرده
    197
    خوبه به واسطه محرم هم که شده یه کمک هر چند کوچکی به ضعفایی که اطراف میشناسیم بکنیم.
    فکر میکنم بی شبهه ترین کار همینه

wazet سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    با تشکر از همه دوستانی که در این بحث شرکت می کنند و نظر می دهند دوستان دقت داشته باشند که بنده به بیرون از این انجمن اشاره ای نکردم و منظور بنده کاری بود که مدیریت این انجمن حداقل می تونست انجام بده چسباندن یک آرم یا طرح بود. دوستان ولی می رن و می گن که در کجای اسلام عاشورا ذکر شده نمی دونم این دوست ما شاید مسلمان نباشه یا اطلاعات دقیقی از دین اسلام نداره باز هم از دوستان خواهش می کنم که پست های حاشیه دار نزنن و فقط در مورد این جامعه مجازی بحث بشه که این جامعه مجازی که ما درش هستیم (persian networks ) که همان انجمن خودمان هستش و برپاکننده ان ایرانی و مسلمان هستش و همچنین اعضای ان، برای این ایام فکر نکنم اگر جناب حکیمی از قبل طرحی رو می چسباندن این قدر الان ما به این قضیه حساس نمی شدیم.بالاخره ما ایرانی هستیم و مسلمان در هر جایی باشیم نباید اصول و اعتقادات خودمون رو از یاد ببریم امام حسین و عاشورا واقعیتی بوده و اتفاق افتاده و ما می بایست به اصل آن قضیه پی ببریم نه اینکه روی چطور عزاداری بشه یا نشه بحث کنیم و همان یک طرح می تونست نشان بده که این انجمن نیز قبول داره این واقعیت رو خوب بالاخره باید به نوعی اعتقاد خودمون رو نشان بدیم و در این انجمن مجازی فکر کنم همان چسباندن یک طرح کافی بود که دیگه الان بحث ها بالا نی گرفت.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    كاش شما كه اينقدر به اين موضوع حساس هستين از امضاء شروع ميكردين... چيزيه كه بيشترين نمود رو داره... يا از دوستاني كه تعدا پست هاشون بالاست ميخواستين چنين كاري رو انجام بدن

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    دوست عزیز جناب نصیری
    اکثر حرف و حدیث هایی که زده شد جواب صحبت اول شما نبود که شما اینطوری می فرمایید که منظور من چیز دیگه ای هست
    منظور شما به طور کامل برداشت شد
    اما حرف هایی که از طرف بچه ها بیان شد هم چون تاپیک دیگه ای در این مورد نبود آوردنش اینجا
    وگرنه کلام شما هم درسته و هم متین

عضو غیر فعال
    نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    1
    با سلام و تسلیت
    دوست عزیز خیلی خوبه نگه داشتن اعتقادات دینی، اما به قول دوستمون می تونستید از امضا و آواتور خودتون شروع کنید و تو یک پست جداگانه ای یه متن تسلیت بزنید نهایتا اونجا یه گلگی مختصری از ادمین محترم سایت می کردید
    البته خیلی راه های دیگه هست که بشه این نهضت ها رو زنده نگه داشت اما مسلما زنجیر زدن و علم بلند کردن اونم برای ... نیست.
    با تشکر از دوستان خوب

نام حقيقي: نويد

عضو عادی
    نوشته
    536
    سپاسگزاری شده
    57
    سپاسگزاری کرده
    13
    چرا توی ایران اینطوریه؟! چرا اینقدر همه به هم کار دارند؟ صاحب سایت اگه بخواد آرم عزا میزنه اگر هم نخواد نمیزنه! چرا اینقدر توی کار هم فوضولی میکنیم؟! هر کسی هر دینی داره برای خودش داشته باشه و اونو به دیگران تحمیل نکنه! یه نفر از امام حسین خوشش میاد و کس دیگری هم اصلاً از اسلام خوشش نمیاد! ولی همه ما که عضو این انجمن هستیم فقط برای مسائل شبکه عضو شدیم. وگرنه راجع به دین سایت و انجمن زیاد است.

Alux و ghasr سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Alireza HBB

عضو غیر فعال شناسه تصویری Alux
    نوشته
    1,492
    سپاسگزاری شده
    286
    سپاسگزاری کرده
    399
    بقول یکی از دوستان خارجی منظورت از محرم همون پارتی های خیابانیه ، که بجای مشروب توش شربت میدن؟

نام حقيقي: Yaser

عضو غیر فعال شناسه تصویری y_yavari
    نوشته
    381
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    18
    من با توجه به صحبت دوستان لازم دیدم این مطالب رو در باب عزاداری سید الشهدا بیان کنم:

تمام تصمیمات انسان یا نشئت گرفته از عقل هست یا احساسات. سوال : آیا تصمیم گیری بر اساس احساسات درست هست ؟ جواب : بسته به این دارد که احساسات نشئت گرفته از چه باشند ، درست باشند یا....

من هم موافقم که سید الشهداء هیچ احتیاجی به عزاداری ندارند ، حتی روز عاشورا هم هیچ احتیاجی به کسی نداشتند (فردی نزد سید الشهداء آمده بود و خواست شمشیر و زره و اسب خودش را به آقا بدهد و برود دنبال کارش امام به او فرمود ما خودت رو می خواهیم نه لوازمت . اون یکنفر برای امام چکار می توانست بکند؟ هیچی امام می خواست اون شخص هدایت بشه نه اینکه تباه بشه) این ما هستیم که به عزاداری احتیاج داریم چرا چون عزای سید الشهداء احساسات خوبی مثل فداکاری ، گذشت ، غیرت دینی و .... رو در آدم زنده می کنه . صحبت از کمک به همنوع و اینها پیش آمد اگر کمی دقت کنید اکثر این خیرین مدرسه ساز و سایر انسانهای بخشنده دور و بر ما همه اهل مجلس عزای سید الشهداء هستند والا اینکه یکنفر کلی زحمت بکشه و پول دربیاره و بعد پولش رو بده به افرادی که نمیشناسه این عقلا کار درستی نیست یک تصمیم احساسی است. ما از شهدا که بالاتر نداریم اونها بیشتر از هر کس دیگری به فکر خدمت به مردم بودند حالا اونها رو ببینید اکثرشون عاشق امام بودند اکثرشون همه سال نه فقط محرم برای امام عزاداری می کردند. ما اگر می خواهیم مثل امام بشیم همینطوری یک شبه که نمیشه ، تصمیمات بزرگ نیاز به انگیزه های بزرگ دارد. حالا این انگیزه چی هست ؟ عشق امام حسین. که منحصرا ! در عزاداری و ... بدست می آید. از خودمون بپرسیم چرا امام زمان (عج) در یکی از ادعیه وارد شده از آنحضرت می فرمایند (یا ابا عبدالله هر روز صبح و عصر بر تو می گریم)

نوشته های بالا نظرات شخصی بنده است و ممکن است اشتباه باشد ضمنا بحث بر روی اکثریت بوده است و استثناء همیشه وجود دارد. اشاره آقای نصیری رو هم بنده به عنوان امر به معروف تلقی می کنم نه فضولی. ضمنا بنده هم با بعضی شیوه های عزاداری مخالفم که این دلیل بر رد کل قضیه نیست.

مخلص همه دوستان هستیم.

meysam22us، ghasr و wazet سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Abolfazl Rahmani

خواننده شناسه تصویری ghasr
    نوشته
    483
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    216
    نقل قول نوشته اصلی توسط kima نمایش پست ها
    دوست عزیز جناب نصیری
    اکثر حرف و حدیث هایی که زده شد جواب صحبت اول شما نبود که شما اینطوری می فرمایید که منظور من چیز دیگه ای هست
    منظور شما به طور کامل برداشت شد
    اما حرف هایی که از طرف بچه ها بیان شد هم چون تاپیک دیگه ای در این مورد نبود آوردنش اینجا
    وگرنه کلام شما هم درسته و هم متین
    درسته. این حرف دل دوستان با نظرات مختلف و عقاید کمی متفاوت بود که بیان شد. اما جای یه آرم برای عزاداری واقعا خالیه. (نظر شخصی)
    اما چیزی که من به عنوان یه کارشناس تاریخ ایران میدونم اینه که اولا عزاداری امام حسین از زمان صفویه در ایران رسم نشده و قبل از اونها در دوره آل بویه نیز مرسوم شده و حتی قبل از این که حکومت بزرگ شیعی مثل آل بویه که بر خلفا هم تسلط داشتند ایجاد بشه و در همون سالهای بعد از شهادت امام حسین نیز وجود داشته که به مرور زمان شکل و نحوه انجام مراسم تغییر کرده. از اون جمله میشه به قیامهایی که به خونخواهی امام برپا شد اشاره کرد.
    .
    این نکته رو هم یادآور بشم که در دهه اخیر نظریاتی نسبتا موثق بر رد شیعه بودن اصل و بنیان صفویه مطرح شده. و این نکته رو هم یادآور میشم که صفویان با امپراتوری عثمانی درگیر بودند و در اون زمان از خلافت جز نامی باقی نمونده بوده.
    .
    در مورد شیعه هم باید گفت که کاملا درسته که ایرانیان باعث گسترش تشیع 12 امامی شده اند و ... (که جای بحث در اینجا ندارد!.!.!)
    .
    هرکسی نظر و عقاید شخصی خودش رو داره که در جای خود باید مطرح بشه. البته با رعایت موازین بحث علمی و رعایت حقوق دیگر مناظران.
    .
    گذشته از همه این حرفا کاملا سخنان آقای یاوری رو تایید می کنم و معتقدم که برای حسینی بودن باید از خودمون شروع کنیم و بر سر و کله خود زدن نمادی بیش نیست که به عنوان بخشی از فرهنگمون در اومده و اکنون نیز باید حفظ بشه و به نظر من میشه از این اعتقادات در راستای اهداف بزرگ بهره جست. از خلوص نیت مردم و از شوری که این ایام به اونها میده.
    .
    ------------------
    پا ورقی : اولین باریه که در این انجمن از تخصص واقعی خودم استفاده کردم. بنده یک کارشناس تاریخ هستم. که از اونجایی که در این دوره و زمونه هیچی سر جای خودش نیست من هم با لیسانس تاریخم ISP زدم.!.!.!.!.!
    .

ویرایش توسط ghasr : 2008-01-17 در ساعت 03:27 PM

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    با تشکر از دوستان گرامی بله جناب خسروی حق با شماست و منظور بنده هم همان نشانه ها بود که به قول شما دوستان مطالب دیگری رو نیز آوردن در این تاپیک. از جناب یاوری هم تشکر دارم که روی این قضیه بحث های مفصلی رو دارن انجام میدن از سایر دوستان هم کمال تشکر رو دارم ولی همچنان این تاپیک خالی هستش از پست جناب حکیمی مدیریت انجمن خوب و تخصصی خودمان.بنده هم اواتور خودم رو مناسب قرار دادم و نکته ای خوبی بود که دوستان عرض کردن حال ببینیم سایر دوستان چه نظراتی می خواهند داشته باشند.

ویرایش توسط wazet : 2008-01-17 در ساعت 03:29 PM
    ghasr سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Abolfazl Rahmani

خواننده شناسه تصویری ghasr
    نوشته
    483
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    216
    حرکت شایسته ای بود جناب نصیری که آواتار خودتون رو تغییر دادید. امیدوارم تا این ایام تموم نشده آقای حکیمی فکری بکنند. حد اقل به خاطر درخواست دوستان در این تاپیک.
    .
    اجرکم عندا...
    .

عضو غیر فعال شناسه تصویری arm_197
    نوشته
    230
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    148
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghasr نمایش پست ها
    درسته. این حرف دل دوستان با نظرات مختلف و عقاید کمی متفاوت بود که بیان شد. اما جای یه آرم برای عزاداری واقعا خالیه. (نظر شخصی)
    اما چیزی که من به عنوان یه کارشناس تاریخ ایران میدونم اینه که اولا عزاداری امام حسین از زمان صفویه در ایران رسم نشده و قبل از اونها در دوره آل بویه نیز مرسوم شده و حتی قبل از این که حکومت بزرگ شیعی مثل آل بویه که بر خلفا هم تسلط داشتند ایجاد بشه و در همون سالهای بعد از شهادت امام حسین نیز وجود داشته که به مرور زمان شکل و نحوه انجام مراسم تغییر کرده. از اون جمله میشه به قیامهایی که به خونخواهی امام برپا شد اشاره کرد.
    .
    این نکته رو هم یادآور بشم که در دهه اخیر نظریاتی نسبتا موثق بر رد شیعه بودن اصل و بنیان صفویه مطرح شده. و این نکته رو هم یادآور میشم که صفویان با امپراتوری عثمانی درگیر بودند و در اون زمان از خلافت جز نامی باقی نمونده بوده.
    .
    در مورد شیعه هم باید گفت که کاملا درسته که ایرانیان باعث گسترش تشیع 12 امامی شده اند و ... (که جای بحث در اینجا ندارد!.!.!)
    .
    هرکسی نظر و عقاید شخصی خودش رو داره که در جای خود باید مطرح بشه. البته با رعایت موازین بحث علمی و رعایت حقوق دیگر مناظران.
    .
    گذشته از همه این حرفا کاملا سخنان آقای یاوری رو تایید می کنم و معتقدم که برای حسینی بودن باید از خودمون شروع کنیم و بر سر و کله خود زدن نمادی بیش نیست که به عنوان بخشی از فرهنگمون در اومده و اکنون نیز باید حفظ بشه و به نظر من میشه از این اعتقادات در راستای اهداف بزرگ بهره جست. از خلوص نیت مردم و از شوری که این ایام به اونها میده.
    .
    ------------------
    پا ورقی : اولین باریه که در این انجمن از تخصص واقعی خودم استفاده کردم. بنده یک کارشناس تاریخ هستم. که از اونجایی که در این دوره و زمونه هیچی سر جای خودش نیست من هم با لیسانس تاریخم ISP زدم.!.!.!.!.!
    .
    نظر بنده در مورد شیوه عزاداری بوده که اگه در تاریخ ببینید این سنت زنجیر زنی و راه اندازی دسته و هیئت و قمه زنی و .. دقیقا از دوره صوفیه شروع شده و قبلا مرسوم نبوده
    بقول مرحوم دکتر علی شریعتی : صفویه آمده بود و تشیع از مسجد جامع برخاسته و در مسجد شاه مجاور عالی قاپو مسکن گزیده بود . تشیع سرخ رفته و بجای آن تشیع سیاه آمده بود ...مذهب شهادت رفته و جای خود را به مذهب ماتم داده بود ...
    از صبح که از خونه بیرون میایم تا نیمه های شب همه جا صدای نوحه و عزا وبیرق و... به اندازه کافی است که میشه مستفید شد
    بقول دوستمون گرچه تو ایران هیچ چیز جای خودش نیست حداقل بگذارید این فروم کار خودشو بکنه

ویرایش توسط arm_197 : 2008-01-17 در ساعت 04:54 PM
    ghasr سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    ضمن تسلیت به تمامی شیعیان و دوست داران خاندان رسالت و ره روان راه سرخ ولایت به مناسبت فرا رسیدن شهادت بهترین مردم امام حسین (ع ) و فرزندان اصحاب و برادرشان حضرت ابوالفضل العباس
    باب الحوائج . در هنگامی که اشک می ریزید و برای این ماتم بر سر و سینه می زنید یاد شهدای این مرز و بوم هم باشید شهدای جاوید الاثری که هنوز قلب مادران و پدران و برادران و خواهران و فرزندان و همسرانشان برای یافتن یک تکه از گوشه لباسشان پر می کشد . یاد خانواده ایی که در خوزستان ، دزفول ، اندیمشک ، مسجدسلیمان ، اهواز ، آبادان ، خرمشهر ، شادگان ، هویزه ، سوسنگرد در خواب شیرین به ناگاه با غرش موشکی خانه زیبای امید هاشان به گام مرگ فرو رفت و یاد کودکانی که در آغوش مادرانشان در زیر آوار های سنگین جان باختند باشید . .
    یادمان باشد جانبازانی که بر روی صندلی نشسته اند و یا در بیمارستان ها از شوق نزدیکی شهادت درد و رنج زخمهای شیمیایی را تحمل می کنند .
    ایشان تنها به خاطر تداوم یافتن درس های نهضت عاشورا در مقابل ظلم کمر خم نکردند ۸ سال جنگیدند و در خون سرخ جگر گوشه های خود مژگان به اشک دیده تر نکردند که مبادا دشمن لبخند بزند .
    امام حسین ( ع ) بزرگترین مظهر مردی و مردانگی و جوانمردی بود که با خون خود خط سرخی بر روی تمام نامردمی ها کشید تا هرگاه که به این روزها رسیدیم از دیدن این خون که هنوز بعد از گذر از عمق تاریخ تازه است و گرم ، چشم بر روی نامردمی ها نبندیم . صدای حق طلبی شهدای کربلا در گوش های ما طنین انداز است و با فرا رسیدن محرم داغ ها تازه می شود بغض ها می ترکد و اشک ها جاری می شود لباس سیاه به تن می کنیم و گل بر سر می گیریم خونمان به جوش می آید و در ماتم این غم که تمامی ندارد بر سر و سینه می کوبیم .
    آرزو می کنیم ای کاش من هم در آن روز و آن زمان در محضر شریفشان بودم و خون ناچیزم را فدای قدوم مبارکشان می کردم . ای کاش و ای کاش صدای زنجیر ها محکم تر و محکم تر می شود قلب ها می تپد و عاشورا می شود .

ویرایش توسط meysam22us : 2008-01-17 در ساعت 08:39 PM علت: edit
    y_yavari و ghasr سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    عجب تاپیک شلوغی.
    اگر گازی که سوزونده شده برای نذری های رنگ و وارنگ داده بودن به این اتانهایی که گازشون قطع شده حد اقل یه روز گرمتر میشدن.
    یه نکته هم که هست اینه که به غیر از قرآن هیچ داستان دینی یا واقعه ای مستند نداریم پس هیچ سندیتی نیست.
    من کاری به هیچ اعتقاد دینی ندارم. اگر هم آقای حکیمی این کارو میکردند میشد بهشون گله کرد.
    یکی مثل من مغزم درد گرفته از بس لباس و پارچه سیاه دیدم. هر کس هر داره هر دین و مذهبی داشته باشه. کسی هم حق نداره بهش هیچ حرفی یا امر و نهی کنه. اینجا یه انجمن بین المللی هست یعنی از همه جای دنیا میتونه عضو داشته باشه پس باید به ادیان دیگه هم احترام بزاریم.
    هر کس هم عاشق امام حسین هست میتونه توی خلوت خودش عزاداری کنه. دلیلی بر ریا نیست...

Alux و arm_197 سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع