نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 1سپاس

موضوع: مشكل مهم و كمك فوري در مورد سيستم سرور

عضو عادی شناسه تصویری Ariya
    نوشته
    71
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    6

Icon14 مشكل مهم و كمك فوري در مورد سيستم سرور

با سلام و خسته نباشيد خدمت تمامي دوستان و مديران عزيز و گرامي.

قبل از هرچيز از اينكه لطف مي كنيد و به سوال من جواب مي دهيد از شما بسيار تشكر ميكنم.

من يك سيستم دارم با مشخصات زير كه حدود چهار سالي است كه دارم با آن كار مي كنم و البته به تازگي بعضي از قطعات آن را مانند كارت گرافيك و هارد و رم را براي سرور بودن ارتقا دادم.

1. Mainboard: Shuttle 37GT

2. CPU: AMD 2000+

3. VGA: Geforce 6200, 256MG

3. Hard: 250G, IDE

4. Ram: 2G, (4*512 Kingston, 333)

5. Skystar 2.6 Card.

6. Leadtek Capture Card.

7. Modem

8. CD RW

9. DVD RW

10. Power: 500W Perfect

11. Case: 42*43*20*44 Centimeter

البته نا گفته نماند كه من دو تا فن يكي 8*8 كه در پشت كيس براي بيرون بردن هوا و يكي 9*9 كه در داخل كيس زير و ته سمت راست پشت كليد پاور از داخل گذاشتم كه به داخل هوا را بدمد( كه البته مطمعن نيستم درست هوا را بدمد چون به هر حال پشت آن رو به بيرون باز نيست) كه اين يكي را با يك آداپتور 12 ولت از بيرون تغذيه مي كنم.

اميدوارم توانسته باشم جاي فن 9*9 را درست گفته باشم.

اندازه كيس را در بالا در مورد 11 به سانتيمتر به ترتيب طول و عرض وضخامت و ارتفاع نوشتم.

به تازگي مي خواهم از اين سيستم به عنوان سرور استفاده كنم و اين سيستم امكان دارد مدت زيادي روشن بما ند شايد 24 ساعت و شايدم مدت زماني كوتاهتر از آن استفاده شود.

چيزي كه من را نگران كرده دماي داخل اين سيستم و ولتاژهاي پاور است كه من يك Screen كه با SpeedFan
    بعد ازحدود دو ساعت كار گرفتم را در پايين مي گذارم.

اگر كوچك بود به روي آن كليك كنيد تا بزرگ شود.

ازشما دوستان و مديران گرامي وعزيزم مي خواهم براي من بنويسيد با اين دما ها و ولتاژ ها كه در بالا Screen آنها را مي بينيد براي سيستمم مشكلي در دراز مدت و يا كوتاه مدت پيش نمي ايد؟

يا بايد حتما" يك كيس سرور چندين هزار توماني مخصوص سرور تهيه كنم؟!

كه در اين صورت بيچاره مي شوم!

ضمنا" مي خواستم بدانم اين طرح فن دو مي كيس كه در بالا نوشتم و از آداپتور 12 ولت بيروني استفاده مي كند خوب است؟

باز هم ازشمادوستان و مديران گرامي و عزيزم به خاطر اينكه لطف مي كنيد و من راراهنمايي مي كنيد و به سوال من پاسخ مي دهي دبسيار تشكر مي كنم.

هميشه سلامت و شاد و موفق باشيد.

ارادتمند شما.

آريا.

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط Ariya : 2007-07-09 در ساعت 11:36 AM

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    به نظر من که سیستم خوبی هستش ولی می تونستی CPU رو بالاتر ببندی . در مورد فن که گفتی یکی گذاشتی به داخل هوا بده به نظر من بهتره که بر عکس کنی و گرمای ایجاد شده رو به بیرون هدایت کنه .

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    به نظر من هم باید CPU تغییر کنه تا کیفیت کار بهتر بشه ولی به نظر من اگه main bord بث iwill تبدیل بشه میتونه خیلی روی کارکرد سیستم تاثیر بزاره و اگه از CPU های اینتل استفاده بشه که گرمای کمتری دارند میشه به خوبی از عهده خنک کردنش بر بیای البته باید power هم تغییر کنه و از power هایی استفاده بشه که بتونن 450 وات به طور ثابت برق به سیستم بدن که این باعث میشه عمر قطعات و همچنین عملکرد سیستم بالاتر بره و همچنین از کیس های NEXT که مخصوص سرور هستند استفاده بشه چون دارای عرض و ارتفاع بسیار مناسب هستند

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    توصيه اكيد كه از مادربورد IWill استفاده نكن

ما سال 82 براي شركت حدود 60 دستگاه خريد داشتيم كه مادربورد اونا آي ويل بود با گارانتي سازگار

يكي از اونها نيست كه سالم باشن، همه بلا استثنا خازن نشتي دادن و تعمير شدن!

در مورد شما بايد ببيني كه سيستم و سرويست چقدر برات اهميت داره
    بنظر من CPU خودت را جديد تر كن تا گرما و سرعت بهتري بهت بده

در مورد فن هم ، اوني كه طرف سيستم سرمايش هست، هوا را بمكه، و اون يكي دفع كنه

subzero_icecity سپاسگزاری کرده است.
    بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نوشته
    71
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    6

Icon13 مشكل مهم در مورد پاورسيستم و سرور

قبل از هر چيز از اينكه لطف مي كنيد و به سوال من جواب مي دهيد از شما بسيار تشكر ميكنم.

من سوال مهم ديگري داشتم كه مي خواستم مطرح كنم.

من يك پاور پرفكت اضافي براي سيستمم گرفتم از اين دو فن ها كه يك فن در جلو و يكي در عقب دارند.

حالا دو سوال برايم پيش آمده:

1.روي اين پاور وات آن مشخص نشده. چرا؟(ولي داراي گارانتي مي باشد و در زيز آن قيد شده كه گارانتي مي باشد و فروشنده گفت 550W است و 13000 تومان خريدم).

2.سوكت 20 پيني كه روي مادر برد مي رود در اين پاور فقط 19 تا اتصال دارد يعني جاي يكي از اتصالات خالي است و اصلا" از پاور سيمي به آن وصل نيست ولي جاي آن است.چرا؟
    (اميدوارم منظورم را درست گفته باشم).

آيا اين پاور خوبي براي سرور است؟

باز هم ازشما دوستان و مديران گرامي و عزيزم به خاطر اينكه لطف مي كنيد و من را راهنمايي مي كنيد و به سوال من پاسخ مي دهيد بسيار تشكر
    مي كنم.

هميشه سلامت و شاد و موفق باشيد
    .

ارادتمندشما
    .

آريا.

نوشته
    71
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    6

Icon13 مشكل مهم و كمك فوري در مورد سيستم سرور

قبل از هر چيز از اينكه لطف مي كنيد و به سوال من جواب مي دهيد از شما بسيار تشكر ميكنم.

طبق توصيه دوستان من يك مدل پاور گرين مدل:GP530AB به قيمت 58000 هزار تومان براي سرور خودم كه در پست اول مشخصات آن را مي بينيد تهيه كردم.

مشخصات كامل مدل پاوري را كه تهيه كردم در لينك زير مي توانيد ببينيد:

http://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP530AB

آيا پاور خوبي تهيه كردم؟(با توجه به اينكه ممكنه سيستم 24 ساعت روشن بمونه).

ضمنا" همانطور كه گفتم اين پاور 24 پين است در حالي كه مادر برد من 20 پين كه من 20 پين آن را به مادر بردم زدم و 4 پين آن را آزاد گذاشتم.

باز هم ازشما دوستان و مديران گرامي و عزيزم به خاطر اينكه لطف مي كنيد و من را راهنمايي مي كنيد و به سوال من پاسخ مي دهيد بسيار تشكر
    مي كنم.

ارادتمند شما.

آريا.

نام حقيقي: Hooman

عضو عادی شناسه تصویری hmn566
    نوشته
    639
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    33
    با سلام به شما دوست عزیز.
    برای انتخاب پاور مناسب شما اگر با خود بچه های شرکت Green تماس بگیرین راهنمائیتون میکنن.
    در ضمن برای سرور 24 ساعت یا کمتر روشن بودن معیار نیست و سرور باید توانائی روشن بودن یکسره برای یک سال هم داشته باشد.
    اگر پاور مناسب انتخاب کنید تا چند سال هم سیستم یکسره روشن باشد به مشکلی برخورد نمیکنید.
    شما به جای این همه نگرانی برای پاور به فکر قطعات دیگر باشد مثل مادربرد که بعد از چند سال ابتدا خازنها و بعد قطعات دیگر دچار مشکل میشود.
    در ضمن مادر برد Shuttle مادربرد حرفه ای برای استفاده از سرور نیست.
    CPU AMD هم برای کارهای گرافیکی استفاده میشود و به علت حساسیت زیاد به گرما در صورت بروز کوچکترین مشکلی برای فن میسوزد در عین حال که توانائی های Intel و پایداری آن را هم ندارد و کلا هیچ جا از این CPU برای سرور استفاده نمیشود.
    رم های جدید از BUS بالاتری برخوردار است و تکنولوژی DDR2 و جدید در کل سرعت و امکان پردازش بهتری به شما میدهد.
    در ضمن از ویژگی استفاده از رم در حالت Dual بهره ببرید.
    هارد شما IDE میباشد در صورتی که هارد Sata با قیمت مشابه سرعت بالاتری در خواندن اطلاعات به شما میدهد.
    در مورد Case باید فضای زیاد برای گردش هوا و به تعداد زیاد فن برای تعویض هوا داشته باشد. برای این سیستم کیس مناسب با قیمت مناسب که دارای دو فن در عقب و جلو و دو فن بروی در برای خنک کردن CPU را داشته باشد کفایت میکند.
    به هر حال شما همه قطعات به جز قطعاتی را که باید عوض کنید تعویض کرده اید. اگر انقدر روشن بودن سیستم برای شما مهم است مادربرد و CPU را تعویض فرمائید که عمر مفید خود را کرده اند و به روز هم نمیباشند.

به امید موفقیت شما

ویرایش توسط hmn566 : 2007-07-31 در ساعت 08:01 PM

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    با تایید مطالبی که دوست خوب بنده جناب انتخابی عنوان کردن پیشنهاد بنده به شما اینه که در بین مادر بردها سعی کن انتخابت از بین این سه مارک باشه اینتل - گیگا - Asus .

نوشته
    71
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    6

Icon14 مهم

از شما دوستان و مديران عزيز و گرامي مي خواهم يك نگاه هم به Screen پايين بكنيد كه وضعيت سيستمم را با پاور جديدي كه گرفتم بعد از حدود 6 ساعت كار نشان مي دهد.

http://www.saudifree.com/up/pic3/saudifree_c9dc5.jpg

آيا ولتاژها و ديگر اطلاعات سيستم نرمال است؟

ضمنا" خواهشمندم جواب سوال و تاپيك شماره 6 بالا را هم بدهيد.

مي كنم.

ارادتمند شما.

آريا.

نوشته
    71
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    6

Icon14 سوال در مورد پاور سيستم

قبل از هر چيز از اينكه لطف مي كنيد و به سوال من جواب مي دهيد از شما بسيار تشكر مي كنم.

من سوال بسيار مهمي داشتم كه مي خواستم مطرح كنم .

مي خواستم ببينم وقتي با سيستمم كار نمي كنم و آن را خاموش كردم اگر پاور را از پشت خاموش نكنم و برق در سيستم باشد با اين پاور گرين مدل GP530AB كه خريدم مشكلي پيش نمي آيد؟ حتي اگر سيستم چند روز روشن نشود و فقط برق پاور وصل باشد؟(قابل ذكر است كه من UPS فاراتل دارم و سيستم به آن وصل است).

باز هم ازشما دوستان و مديران گرامي و عزيزم به خاطر اينكه لطف مي كنيد و من را راهنمايي مي كنيد و به سوال من پاسخ مي دهيد بسيار تشكر مي كنم.

ارادتمند شما.

آريا.

ویرایش توسط Ariya : 2007-08-15 در ساعت 05:20 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

shuttleمادربرد

سوال پاور 20 پين 24 پين

برچسب برای این موضوع