صفحه 3 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 45 از مجموع 47

موضوع: برداشتن پیش شماره بین شهری داخل استان

نام حقيقي: هاشم سکاکی

عضو عادی شناسه تصویری milad22
    نوشته
    2,050
    سپاسگزاری شده
    320
    سپاسگزاری کرده
    197
    نه عزیز. منظورش تو این 7 ساله!
    در کل سرمایه گذاری در حد یه ISP به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست.
    سودش تو سرمایه گذاری های کلان هست

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    میگم چطوریه ما درآمدمون خوبه یا دوستان دارن شکسته نفسی میکنن !؟
    بابا نگین این حرفا رو زشته زشته زشته عیبه زشته بده نکن اینکار رو . . .

دوستانی که فرمودن قبل از 84 بودن و هنوز هم تشریف دارند، از طرف دیگه درآمد مناسبی هم ندارن و رقبا هم به اونا اجازه کار نمیدن، هنوز در این صنف تشریف دارن که چی !؟×?!

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    سودش بد نیست.
    اما هر چی در میاری باید بریزی توی خودش.
    خیلی ها هم مجبورند دیگه.
    مثل خود من.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط brellian نمایش پست ها
    اصلا دوستان من خطوط dial-up ربطی به طول و مسیر نداره
    همه میدونید که مودم دیتا رو به صدا تبدیل میکنه مثل فکس
    اگر در خطوط dial-up قرار بود به میزان فاصله از کیفیت ماسته بشه
    پس مثلا اگر از تهران با بندرعباس یا هرجای دیگر تماس تلفنی هم بگیری باید از کیفیت صدا کم شه که نمیشه
    اون جریان طول مسیر برای سیستم های فرکانسی مثل ADSL-HDSL-DSL و بقیه تکنولوژی های غیر از مودم میباشد
    میشه بفرمایین شما این وضعیت رو کجا امتحان کردین که اینقدر قاطع راجع بهش صحبت میکنین !؟
    یکی از همکارا دو سال پیش، دقیقا با استفاده از همین موضوع تونست رقیبش رو از بین ببره، این شهر دو بخش داره، شهر قدیم و شهر جدید، بیشتر مردم در شهر قدیم ساکن هستند و عده ی دیگر هم ساکن شهر جدید هستند . دوسال پیش دوتا ISP اونجا فعال بودن که هر دو در شهر قدیم قرار داشتن، یکی تونست خودش رو جابجا کنه و مرکز سرویس دهی رو بیاره داخل شهر جدید، با همین نقل مکان، حدود 1500 متر فاصله ی زوج سیم مسی تا مرکز مخابراتی از سمت ISP کاسته شد و فاصله برای مشترکین شهر جدید تا مرکز مخابرات هم به حدود 2000 متر کاهش داشت . مشترکی که نمیتونست به اینترنت وصل بشه، همین الآن داره با بهترین سرعت کار میکنه ... در حالی که مرکز سرویس دهنده قبلی حتی با دریافت لینک E1 هم نتونست سرویس دهیش رو سر و سامانی بده و بعد از حدود 6 ماه با ورشکستگی روبرو شد....

بله، مودم سیگنال های Digital رو به Analog تبدیل میکنه، اما همونطور که در هنگام ارتباط راه دور، بین استانی، اونم مثل بندر عباس تا تهران، شاهد قطعی صدا (حتی بصورت لحظه ای هستین) در این ارتباط که مودم شما هم برقرار میکنه چنین رخدادی وجود داره، حالا حساب کنید در یک قطعی حتی لحظه ای، چقدر از حجم سیگنال های Digital که به Aanalog تبدیل شده اند از بین میروند !؟

متاسفانه این مشکل حتی برای تلفن های سیمی متداول که همه روزه از اون استفاده میکنید هم وجود داره، چیزی که مهندس امیری اوایل راه اندازی شرکت _حدود سال 81_ میگفت عملا سیگنال قابل استفاده برای تلفن معمولی مشترک در فاصله ای بیش از 6 کیلومتر از بین میره، مگه اینکه یه جا نوسازی بشه (Repeater) ، و الا حتی مشترک روی تلفنش دیگه بوق آزاد هم نخواهد داشت...

نقل قول نوشته اصلی توسط webgard3 نمایش پست ها
    سودش بد نیست.
    اما هر چی در میاری باید بریزی توی خودش.
    خیلی ها هم مجبورند دیگه.
    مثل خود من.
    اوایل کار آره جناب غرقی درسته، منتها همیشه میگن اون موقع که جیک جیک مستونه ات بود، فکر زمستونت بود؟ تو ماه های پر درآمد فکر اوقات کم درآمد بودن، خیلی میتونه کمک کننده باشه مخابرات هم که دیگه ماشالله تو تخفیف دادنهاش سنگ تموم گذاشته و بوی تخفیفای جدید هم داره کم کم میاد، در کل مسیر ISP چیزی هست که برگشت یا ایستادن، از ادامه دادن خیلی پر زیان تر هست...

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    میگم آقای راستی اگه وضعت خوبه یه وامم به من بده...
    کاری به ماههای پر در آمد و کم در آمد نداره. من در آمد رو سالیانه می سنجم.
    مثلا امسال من 2 تومن بابت ودیعه محل شرکت دادم. 2.5 مالیات . 5 تومن به حساب ریختم تا بهم ضمانتنامه دادند . 4 تومن میشه خرج اضافه کردن یه دونه ایوان . 2تومن میشه ودیعه اضافه کردن پهنای باند.
    که جمع میشه 15.5. حالا اگه فرض کنیم ماهی 2 تومن سود دارم میشه سالی 24 میلیون. که اگه 15.5 هم نه 15 تومن ازش کم کنیم میمونه 9 تومن.
    شریک دارم میشه 4.5 سهم من.
    به عبارتی ماهی 375 تومن من سود دارم.
    اصلا میگیم 600 تومن سود دارم.
    به نظر شما می ارزه از صبح تا شب پشت تلفن آموزش باز کردن ریموت دسکتاپ و اینترنت شیرینگ و کانکشن ساختن و ... هزار جور سر و کله زدن با هزار تا اداره و هر از گاهی پاچه خاری هزار تا مدیر بی لیاقت و ... داشته باشی با ماهی 600 تومن؟ این 15 تومنو یه ملک میخریدم سال دیگه 2 برابر بود.
    البته قبول دارم اگر isp بزرگی باشی و دوست و آشنا هم توی ادارات مربوطه داشته باشی خوبم سود داره.
    شاید دلیل اونهایی هم که با توجه به بدون سود بودن میمونند توی این کار شاید مثل من علاقه دارند به این رشته.

واما موضوع بالا.
    بین مراکز یه backbone ارتباطی هست. که معمولا توی شهرهای کوچیم دیر اینها رو ارتقا میدن.
    این backbone حتما شلوغ میشده و سرعت ارتباط پائین میومده. وگرنه ربطی به طول سیم نداره.

Alux سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    تاپیک بطور کل منحرف شد رفت پی کارش....

میگم آقای راستی اگه وضعت خوبه یه وامم به من بده...
    کاری به ماههای پر در آمد و کم در آمد نداره. من در آمد رو سالیانه می سنجم.
    مثلا امسال من 2 تومن بابت ودیعه محل شرکت دادم. 2.5 مالیات . 5 تومن به حساب ریختم تا بهم ضمانتنامه دادند . 4 تومن میشه خرج اضافه کردن یه دونه ایوان . 2تومن میشه ودیعه اضافه کردن پهنای باند.
    که جمع میشه 15.5. حالا اگه فرض کنیم ماهی 2 تومن سود دارم میشه سالی 24 میلیون. که اگه 15.5 هم نه 15 تومن ازش کم کنیم میمونه 9 تومن.
    شریک دارم میشه 4.5 سهم من.
    به عبارتی ماهی 375 تومن من سود دارم.
    اصلا میگیم 600 تومن سود دارم.
    به نظر شما می ارزه از صبح تا شب پشت تلفن آموزش باز کردن ریموت دسکتاپ و اینترنت شیرینگ و کانکشن ساختن و ... هزار جور سر و کله زدن با هزار تا اداره و هر از گاهی پاچه خاری هزار تا مدیر بی لیاقت و ... داشته باشی با ماهی 600 تومن؟ این 15 تومنو یه ملک میخریدم سال دیگه 2 برابر بود.
    البته قبول دارم اگر isp بزرگی باشی و دوست و آشنا هم توی ادارات مربوطه داشته باشی خوبم سود داره.
    شاید دلیل اونهایی هم که با توجه به بدون سود بودن میمونند توی این کار شاید مثل من علاقه دارند به این رشته.
    والله با سنجش ماهیانه درآمد هم همچین آماری نباید بدست بیاد !!!؟
    هزینه هایی که ما در حال حاضر پرداخت میکنیم به این صورت هست :

+ هزینه آبونمان دیتا مخابرات 750,000
    + هزینه آبونمان تعداد 20 خط تلفن معمولی 20,000
    + آبونمان دو لینک E1 (حدود 26,500 بابت هر لینک) 60,000
    + هزینه تلفن های مورد استفاده داخلی شرکت 100,000
    + دو اشتراک برق با تعرفه تجاری 250,000
    + پرداخت اقساط تسهیلات مورد استفاده جهت خرید محل شرکت 300,000
    + پرداخت اقساط تسهیلات مورد استفاده جهت خرید ابزارها و تجهیزات منصوبه جدید در شرکت 350,000
    + پرداخت هزینه مالیات سالانه اعلام شده توسط شرکت و مخابرات و تعیین علی الراس اداره امور مالیاتی 400,000
    + پرداخت حقوق منشی 100،000

که مجموعا میشه 2,330,000 تومن، که هزینه برق فقط در ماه های تیر و مرداد و شهریور (گرما،فشار کولر) اینقدر هست، هزینه مربوط به امور مالیاتی یکبار در سال دریافت میشه، پرداخت اقساط تا پایان سال به اتمام خواهد رسید، هزینه تلفن های مورد استفاده داخلی هم هر چند ماه یکبار اینقدر خواهد بود ...

در مورد خرید ملک، خوب آره حق با شماست، اما کلاس کار، تک بودن و تخصص و اعتبار هم آیا قابل مقایسه هست ؟
    ما همچین isp بزگری هم نیستیم، با خیلی ها آشنا هستیم، اما تا حالا نه باج سبیل دادیم به کسی، نه از پارتی و روابط و ... استفاده کردیم، .... بگذریم.

واما موضوع بالا.
    بین مراکز یه backbone ارتباطی هست. که معمولا توی شهرهای کوچیم دیر اینها رو ارتقا میدن.
    این backbone حتما شلوغ میشده و سرعت ارتباط پائین میومده. وگرنه ربطی به طول سیم نداره.
    نه، الحمدلله این موضوع رو رئیس مخابرات سابق اونجا که بعد از ریاست اونجا به مخابرات اینجا منتقل شده بود برامون تعریف کرد...
    شما تشریف ببر یه فروشگاه لوازم الکترونیکی، خدمتشون بفرمایین 15 متر سیم گچی برای سیم کشی برق ساختمون بدن خدمتتون، یه سر اون رو وصل کنین به پریز تلفن، یه سر رو هم ببرین پشت مودمتون؛
    حالا به سرویس دهنده متصل بشین و از سرویس استفاده کنین،
    کیفیت خط رو با شرایط قبل مقایسه کنین، باز هم تفاوتی احساس نمیکنید ؟

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

عضو غیر فعال
    نوشته
    44
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    8
    آقا از حمتون ممنون به خاطر این کل کلی که را انداختین
    آقا m-r-r پهنای باند شما چقدره برای دولینک ایوان چه قدر پهنای باند خوبه

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    خواهش میکنم دوست عزیز، چیز قابل داری نبود :دی
    مخابرات برای هر لینک میگه 256 تا باید داشته باشی، برای لینک اول تو شهرستانا با 128 کارت رو راه میندازن اما لینک دوم رو تا نشی 512 بهت نمیدن، من هم لینکم 512 هست که البته در ساعات اوج ترافیک، بدون کش واقعا سرویس دهی مشکل میشه.

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: Abolfazl Rahmani

خواننده شناسه تصویری ghasr
    نوشته
    483
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    216
    جسارتا باید بگم که در مورد کابل مسی حق با جناب راستی هست. چند تا دلیل میتونه داشته باشه.
    .
    1 . کابل ها کابل مسی نیست.
    2. مس ها مس نیست.
    3. مشکل از مخابراته !
    4. ...

گذشته از شوخی عین موارد بالا صدق می کنه. چون قدیما از کابلهای آمریکایی مسی که یه سیم اضافه فولادی هم داشت استفاده می شد که خیلی عالی بودن. نمیدنم یادتونه یا نه ؟
    .
    در کل در فلزات ابتدا نقره رسانایی بالایی داره و بعد مس و ... - افت کیفین در سیمهای مسی وجود داره. تازه در صورتی که سیم مرغوب باشه کمه حالا وای به حال سیم نا مرغوب.
    .
    در مورد برداشته شدن کد استانهاباید بگم که اطلاعات من 75 درصد موثقه ! (نپرسید ازکجا اومده که نمیگم) !.!.!
    اینکه میخوان کدها رو در یک استان بردارن و تمام استان بشه مثل شهر شما. انگار داری تو شهری زنگ میزنی. و 30کد برای 30 استان (البته نمیدونم چند استان داریم !.!) . این دستور العمل سازمان جهانی مخابرات هست. (این 100% موثقه)
    .
    ISP ها هم نگران نباشند. چون که یه طرحی از طرف مدیران و کارشناسان مخابرات به بالا ارایه شده که آقا E1 رو فیلتر نمایید. چرا؟ میگم خدمتتون. اول این که اگه فیلتر نشه باری که میاد رو سوییچ مراکز مخابراتی مراکز استان بالا میره و کارایی شبکه رو در مرکز استان کم میکنه. (با این تجهیزات چینی!) که احتمال این امر 50 درصد است.
    .
    پاورقی :
    -------------------------------
    جسارتا = با کسب اجازه از اساتید معزز و محترم.

ویرایش توسط ghasr : 2007-12-30 در ساعت 11:02 PM

نام حقيقي: Abolfazl Rahmani

خواننده شناسه تصویری ghasr
    نوشته
    483
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    216
    نقل قول نوشته اصلی توسط madhani نمایش پست ها
    آقا از حمتون ممنون به خاطر این کل کلی که را انداختین
    آقا m-r-r پهنای باند شما چقدره برای دولینک ایوان چه قدر پهنای باند خوبه
    .
    با این اوضاع این دوره زمونه و این جنگولک بازیای یوزرها حداقل 512 باید داشته باشی. 1 مگابیت بزاری تازه میشی عالی !
    البته بازم بستگی به این داره که متوسط چقدر یوزر داری؟ و تو اوج ترافیکت چقدر یوزر داری؟ و این که کش سرور داری و در چه وضعیتیه ؟ و ...
    .
    ولی استاندارد و عرفش 512 میباشد.
    .
    .
    صحبت از درآمد ها شد میخوام بگم که از بد ننال که به بدتر دچار آیی !.
    .
    اون زمان که پهنای باند کیلویی خدا تومن بود کجا. الان که 512 رو میدن 550 تومن کجا. من که میگم هنوزم گرونه اما نسبت به زمان خوب ارزون کردن و جای شکر و نظر و نیاز هم داره !
    .

ویرایش توسط ghasr : 2007-12-30 در ساعت 11:11 PM

نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    توی فلزات اول نقره بعد طلا بعد مس و ... هست
    جنس سیم هم اینقدرا اهمیت نداره. بیشتر قطرش مهمه.
    ما کل کل هم نمیکنیم. خیلی دوستانه بحث میکنیم.

نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    خوب تسهیلات میگیرینا.
    خدا شانس بده.
    کلاس کجا؟ عملگی کنیم بهتره.
    شما حتما فقط dialup سرویس میدید. البته بستگی به صاحب isp و شهرشم داره.
    این بریده روزنامه امروز به دستم رسید میزارم حال کنید.
    http://webgard3.parsaspace.com/files/aaa.jpg

نام حقيقي: مهدي

عضو عادی شناسه تصویری herus_deus
    نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    خوب تسهیلات میگیرینا.
    خدا شانس بده.
    کلاس کجا؟ عملگی کنیم بهتره.
    شما حتما فقط dialup سرویس میدید. البته بستگی به صاحب isp و شهرشم داره.
    این بریده روزنامه امروز به دستم رسید میزارم حال کنید.
    http://webgard3.parsaspace.com/files/aaa.jpg
    سرويس خوب نميدي به مردم همين ميشه ديگه.
    هي گفتم پهناي باندتو زياد كن نكردي سازمان تنظيم چيكاره است كه نزاره.9 ماه كه منتظر باشي ميدن چيزي نيست.
    حالا شانس آوردي از مخابرات پرسيدن به شما نگفتن چرا سرعتتون پايينه.

نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    اینها منظورشون از گرونی adsl بود.
    منم با اسناد و مدارک رئیس مخابرات رو قانع کردم و یه نامه کتبی جواب دادم.
    ولی اینها نصفه نوشتند. ولی یه خوبی داره. هر چی شکایت کردند دستشون به جایی بند نشده اومدن تخریب فرهنگی کنن.
    آخه ما روی adsl تقریبا روی هر پورتی اگه ضرر ندیم بعضی ماههای خوب 500 تا تک تومنی بیشتر سود نداریم.
    حالا نه ماه که نه مال ما هفت ماهه ;( ثمر رسید. فعلا نامه رو دادیم مخابرات شاید توی همین هفته وصل شه.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    ماشالله تحصیلکرده های جالبی هم بودنا ! نگارش همشون صفر ! دبیر و استاد و دانشجوی ادبیات بین اینا نبوده !؟ برای جمعی که اسم خودشون رو تحصیل کرده میزارن چنین متنی واقعا زشته،،، بگذریم،
    بابت تسهیلات حدود سه برابر تسهیلات دریافت شده، ضمانت در اختیار بانک هست، که اگه ضمانت ها (یکی دوتا خونه و زمین) رو فروخته بودیم، میتونستیم با پولض شیراز ISP که خوبه، برج 100 طبقه بزنیم بره پی کارش...

در مورد سیم، چرا هم قطرش مهمه هم جنسش، اینجا هر خونه ای که میرفتیم برای رفع اشکال اینترنت (یادش بخیر... 4 الی 5 سال پیش.... چه بیاری هایی که نکشیدیم!!!) هرکی برداشته بود بیست سی متر سیم برق حالا هر چی که گیرش اومده بود، زده بود به پریز و اونورشم با یه نوار چسب و بگیر و ببند وصل کرده بود پشت مودم،
    وقتی هم که میگفتیم این نمیشه، فحش میداد انگار با سیم فروشی طرف معامله ایم برای سود خودمون داریم میگیم، میگفت نه بـــــوق تلفن میاد میشه باهاش زنگ بزنی !!!

راجع به ADSLهم امروز مخابرات بودیم، ظاهرا مسئله ی ADSL منتفی شده و بغیر از کارگری کردن برای شرکتای دیگه نمیشه راه حل دیگه ای استفاده کرد...

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

صفحه 3 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

کد 263

کد263

پيش شماره 263

263 کد کجاست؟

کد 263 مال کجاست

کد0334

كد 263

پیش شماره263

كد263263 کدکد 263 شهرستانپیش کد 263کد شهر 263263 کد کجاستپیش شماره شهرستان 263پیش شماره 263 برای کجاستکد پیش شماره 263کد263مال کجاست؟پیش شماره 263 در ایرانپیش شماره 0334کد 263 کجاست263 پیش شماره کجاستhttp:forum.persiannetworks.comf73t15464-4.htmlکد شهرستان 263۲۶۳ کد کجاست

برچسب برای این موضوع