نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8

موضوع: سوالات فلسفی یک مبتدی

عضو غیر فعال
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon8 سوالات فلسفی یک مبتدی

دوستان من مدت زیادی نیست که دارم شبکه می خونم و الان subnet mask را خوب بلدم! بگذریم، در باب DNS و اینجور حرفها، من قبلا چند وقتی تو کار طراحی وب بودم و در قضیه ثبت domain همیشه بهم میگفتن فلان name server را رو دامنت set کن و ما هم می کردیم بدون هیچ سوالی، ولی بعد از چند صفحه ای که در این مورد خوندم برام قضیه خیلی جالب شده.

معلومات فعلی بنده: شما وقتی میزنی مثلا oxygenws.com، این اسم اول سعی میکنه تو local dns شما resolve بشه، (البته بعد از خوندن فایل hosts و ...) و اگر نشد، اونوقت میره به root DNS که اونجا آدرس DNS سرورهای .com اومده و بعد از رفتن به سرور .com اون بهش میگه که آدرس oxygenws.com کجاست (resolve میکنه به عبارتی) و بعد از اینکه به oxygenws.com رسید، اونوقت از DNS Server اون استفاده میکنه تا آدرسهایی مثل www.oxygenws.com و یا folani.oxygenws.com را بدست بیاره.

سوال بنده: این سایتی که خدمتتون عرض کردم خودش hosting ارائه میده (مربوط به امید خان متقی است که قائدتا خیلی ها میشناسنش!)، من وقتی از این عزیز host میخریدم، میگفت DNS دامنت را رو ns1.oxygenws.com و ns2.oxygenws.com تنظیم کن. مثلا من اگر دامنه hoomand.com را میخریدم، دقیقا name server ها رو رو این 2 تا set میکردم. سوال اولم اینه که وقتی یکی میزد hoomand.com داخل بروزرش، اول به root DNS server منتقل میشده و بعد از اونجا به سرورهای .com و بعدش به hoomand.com و از اونجا به dns1.oxygenws.com، درسته؟ یعنی اگر کسی میزد folani.hoomand.com، این اسم قطعا رو ns1.oxygenws.com ریزالو میشده، نه؟!
    سوال دوم که ریشه در مباحث خداشناسی داره: وقتی که این بابا خودش دامنه خودش را ثبت میکرده (یعنی همون oxygenws.com) را که قطعا از این آدرس ns1.oxygenws.com استفاده نکرده، چون اصلا اون موقع وجود نداره، درسته؟ به عبارت دیگه این عزیز باید قطعا 2 تا DNS Server داشته باشه، یکی برای وقتی که مثلا میزنن ns1.oxygenws.com، چون همین زیر دامنه ns1 هم باید بالاخره جایی resolve بشه دیگه، نه؟ یکی هم که برای ما ها که ازش host میخریم set کرده، درسته؟

ببخشید که سوالات اینجوریه، دقیقا ذهن آشفته منو نشون میده! البته من فقط سوال نمی کنم، یک جوری ایده خودم را هم اثبات کردم برای خودم، دستور tracert www.oxygenws.com را اجرا کردم، آخرین trace ای که برگردوند این IP بود: 209.120.245.184
    بعدش زدم ping ns1.oxygenws.com و IP که گرفتم این بود: 209.120.245.185
    نتیجه اخلاقی: 2 تا name server وجود داره!

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Sotoodeh Toofanian

عضو عادی شناسه تصویری tsotodeh
    نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    سلام دوست عزیز
    خوش آمد میگم
    سوال اولم اینه که وقتی یکی میزد hoomand.com داخل بروزرش، اول به root DNS server منتقل میشده و بعد از اونجا به سرورهای .com و بعدش به hoomand.com و از اونجا به dns1.oxygenws.com، درسته؟
    بله درست هست از ns میپرسه ip رو به اون hosting میره

وقتی که این بابا خودش دامنه خودش را ثبت میکرده (یعنی همون oxygenws.com) را که قطعا از این آدرس ns1.oxygenws.com استفاده نکرده، چون اصلا اون موقع وجود نداره، درسته؟ به عبارت دیگه این عزیز باید قطعا 2 تا DNS Server داشته باشه، یکی برای وقتی که مثلا میزنن ns1.oxygenws.com، چون همین زیر دامنه ns1 هم باید بالاخره جایی resolve بشه دیگه، نه؟ یکی هم که برای ما ها که ازش host میخریم set کرده، درسته؟
    DNS ست کردن در تنظیمات دومین هیچ ربطی به موجود بودن اون سرور dns نداره.
    می تونید حتی xxx هم بگذارید هر چی دوست داشتید میگذارید ولی اگر خواستین از اون استفاده کنید باید حتما" از آدرس DNS های vaild استفاده کنید.
    معمولا" دوتا dns سرور راه میندازن که اگر زمانی اون یکی خراب شد جایگزین اش کار کنه و یا تنظیمات رو مختلف ست میکنن که ر هر زمان از هر دو سرور dns استفاده بشه.

برگردوند این IP بود: 209.120.245.184
    بعدش زدم ping ns1.oxygenws.com و IP که گرفتم این بود: 209.120.245.185
    نتیجه اخلاقی: 2 تا name server وجود داره!
    همیشه dns سرورها رو همون سرور قرار نمیدن

عضو عادی
    نوشته
    193
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    40
    بیشتر سرویس دهنده ها روی یک سرور چندین ip تنظیم کرده اند. در ضمن هر 2 DNS هاشون هم عملا ری یک سرور هست.

نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    خوب یک بستگی به اون شرکت داره
    بیشتر سرویس دهنده ها روی یک سرور چندین ip تنظیم کرده اند.
    جدیدا" برعکس هست بیشترشون از یک IP استفاده میکنن.

عضو غیر فعال
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط tsotodeh
    سلام دوست عزیز
    خوش آمد میگم

بله درست هست از ns میپرسه ip رو به اون hosting میره

DNS ست کردن در تنظیمات دومین هیچ ربطی به موجود بودن اون سرور dns نداره.
    می تونید حتی xxx هم بگذارید هر چی دوست داشتید میگذارید ولی اگر خواستین از اون استفاده کنید باید حتما" از آدرس DNS های vaild استفاده کنید.
    معمولا" دوتا dns سرور راه میندازن که اگر زمانی اون یکی خراب شد جایگزین اش کار کنه و یا تنظیمات رو مختلف ست میکنن که ر هر زمان از هر دو سرور dns استفاده بشه.

همیشه dns سرورها رو همون سرور قرار نمیدن
    سلام
    دوستان از جوابهای خوشگلتون خیلی خیلی ممنونم، از اینکه این همه متن را خوندید و از این جور حرفها

ستوده جان، گفتی اون name server ای که باید تعریف کرد موقع ثبت دامنه هیچ لزومی نداره، منظورت اینه که تا وقتی از دامنه شروع به استفاده نکردی نداره، و یا اینکه کلا میشه ازش استفاده نکرد؟ والله تو این کتاب TCP/IP که ما داریم می خونیم گفته اول از اون بالا name resolution شروع میشه، تا میرسه به خود دامنه، از اونجا به بعد تمام آدرسها (مثلا www.folani.com) توسط خود name server ای که تو دامنه تعریف شده resolve میشه. من موندم این name server عزیز کجاست؟! اصلا اون آدرسهایی که موقع ثبت دامنه باید تعریف کرد به چه درد می خوره؟ چرا من تا حالا از هر جا hosting گرفتم میبایست اون دو تا name server را در دامنم عوض می‌کردم؟

یک مساله کوچیکه دیگه: آقا چرا این editor تون اینجوریه؟ توش مینویسی از چپ به راست مینویسه؟ یکدونه direction ش را ردیف کنید دیگه.

نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    خواهش
    شما انگار کمی قاطی کردین این موضوع رو!

نگاه کنید این قضیه dns یه جورهای مثل همین 118 خودمون هست
    شما باید برید به .com یه پولی بدید که هر کی میاد از سرورهاش سوال میکنه alaki.com کجاست آدرس dns سرور(Dns1.alaki.com)شما رو برگردونه.

حالا اگر این آدرس موجود نباشه زمان ثبت نام هیچ مشگلی پیش نمیاد. مثل زمانی که dns سرور شما down شده.
    اون موقع آدرس هست ولی کسی رو پیدا نمیکنه.

تا وقتی از دامنه شروع به استفاده نکردی نداره، و یا اینکه کلا میشه ازش استفاده نکرد؟
    شما باید بعد از برپای dns سرور یا قبلش که می دونید آدرس dns ها چی هست به کنترل پنل دومین برید و آدرس dns هارو بگذارید.
    دلیل عوض شدن آدرس هم بخاطر این هست که dns سرور شما به اون هاستیگ انتقال داده میشه.
    یعنی هاست جدیدتون باید برای شما یک zone درست کنه و شما باید آدرس dns سروری که zone شما توش هست رو به .com بدید.

یک مساله کوچیکه دیگه: آقا چرا این editor تون اینجوریه؟ توش مینویسی از چپ به راست مینویسه؟ یکدونه direction ش را ردیف کنید دیگه.
    از چپ به راست نیست!
    اون مشگل مرورگر شما شاید باشه با همه مرورگر ها از راست به چپ هست.

ویرایش توسط tsotodeh : 2006-03-08 در ساعت 08:02 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام

آره، من که انصافا قاطی کردم! البته حقم دارم، حجم مطلب بالاست برای مغز من

من از آخرین نسخه FireFox تحت Ubuntu Hoary استفاده می کنم. یعنی می خواید بگید سایتتون تحت firefox بالا نمی یاد؟ قطعا اینکه نیست

نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    مطلب پیچیده نیست. چندتا عکس ببینید و کمی کار کنید مطلب رو متوجه میشید.

من از آخرین نسخه FireFox تحت Ubuntu Hoary استفاده می کنم. یعنی می خواید بگید سایتتون تحت firefox بالا نمی یاد؟ قطعا اینکه نیست
    فکر نمیکنم مشگلی باشه ادیتور درست هست.
    اگر مشگلی داشتین در بخش عمومی انجمن مطرح کنید.
    موفق باشید

کلمات کلیدی در جستجوها:

سوالات فلسفی جالب

سوالات فلسفي

سوالات فلسفی

فلسفه مبتدیسوال فلسفیسوالات جالب فلسفیسوالهای فلسفی زیباسوالات فلسفی زیباطرح سوال فلسفیسوالات مبتدی فلسفهچند سوال فلسفییه سوال فلسفیسولات فلسفیچند سوال فلسفی جالبفلسفه مبتديسوالات جالب فلسفيطرح سوالات فلسفیسوالات زیبای فلسفیسوال فلسفی جالبچندسوال زیباوفلسفیسوتلات فلسفیسوالات زیبا فلسفیچند نمونه سوال فلسفیچندین سوال فلسفی جالبطرح سوالهای فلسفی

برچسب برای این موضوع