نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7

موضوع: مشکل پکت لاس در ارتباط بین اینترفیس اترنت اکسس سرور as5300 با سرور dl

نام حقيقي: محمد

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

مشکل پکت لاس در ارتباط بین اینترفیس اترنت اکسس سرور as5300 با سرور dl

سلام
    یه مشکلی دارم در مورد as5300 . یه شبکه دارم مثل ISP های قدیم که خط e1 میرفت تو اکسس سرور و کاربرا با دایل آپ وصل میشن به سرور.
    سرور وصله به پورت اترنت اکسس سرور. ولی چون فاصله دارن از هم الان پکت لاس داره یعنی وقتی پینگ FE 0 اکسس سرور رو از روی سرور میگیرم هر 10 - 20 تا یه request time out میده.
    اولش چندتا ارتباط روی یه فیبر بودن که با لاین ترمینال میرسد به مقصد ازتباط من هم روی این بود. گفتیم شاید مشکل از لاین ترمیناله بردیم رو فیبر و دو تا سوییچ گذاشتیم دو سر ارتباط و با فیبر وصلشون کردیم به هم. تا 2- 3 روز خوب بود ولی دوباره شروع شد. کابلها و پچ کورد ها و فیبرها رو عوض کردم تا یه مدت درست بود دوباره لاس داد. سوییچ ها رو عوض کردم باز هم 1 روز خوب بود دوباره خراب شد. آخرش گفتم احتمالا انترفیس FE مشکل داره بردمش رو ethernet تا 3 روز خوب بود دوباره الان داره لاس میده. یوزرها نمی تونن یه فایل 100Kb بفرستن دیگه واقعا نمی دونم گیر کار کجاست !!
    اساتید ممنون میشم کمک کنید

موضوعات مشابه:

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    ممکنه هر دو تا اینترفیس اترنت خراب شده باشه ؟ البته بگم یوزرهایی که متصل میشن اکثرا خودشون شبکه دارند و رنج ip های مختلفی دارند. ممکنه بیم اونها کانفلیکت به وجود بیاد ؟ ضمنا با ریلود روتر هم تغییری ایجاد نشد.
    ممکنه لوپی در شبکه باشه ؟

ویرایش توسط mshiri : 2018-10-19 در ساعت 04:53 PM

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    شما چندتا راه دارید
    1-اولا بجای پینگ کردن از فرمان Traceroute استفاده کنید تا بفهمید دلیل این پکت لاست از کجاست نیازی نیست هی سخت افزار عوض کنید
    2- اگر فکر میکنید ایراد از اینترفیس های اترنت روتر شماست میتونید با فرمان Show int fastehternet 0 یا show int fastethernet 3 میتوانید ببینید آیا رو این اینترفیس ها Error میبینید؟
    3- اگر فکر هم میکنید ایراد از روتینگ است کافیه یک اینترفیس از این دو تا اینترفیس را که لازم ندارید Shoutdown نمایید تا کلا مساله عوض شدن روت ها منتفی بشه و اگر نمیتونید این کار را بکنید چون هردو در حال استفاده هستند، روت ها را همه از نوع استاتیک بکنید (داینامیک روتینگ را اگر دارید بردارید) اگر هم ندارید میتوانید لاگ را هم فعال کنید عوض شدن روت ثبت میشود و میتونید بین لاگ ها ببینید این تغییرات را در انتخاب روت

در پایان بنظر من بازهم روش اول خیلی کمک کننده هست با کمترین زحمت، بخوبی نشان میده این پکت لاست در کجای مسیر قرار داره
    موفق باشید

نام حقيقي: Armin Rezaeimehr

مدیر عمومی شناسه تصویری EVERAL
    نوشته
    695
    سپاسگزاری شده
    572
    سپاسگزاری کرده
    594
    نوشته های وبلاگ
    7
    سلام
    سرور وصله به پورت اترنت اکسس سرور. ولی چون فاصله دارن از هم الان پکت لاس داره
    چون فاصله دارند از هم Packet Lost دارید؛ یعنی چی؟! مگه سرور و Access Server تو شبکه و Zone داخلی شما نیست؟
    Connectivity سرور و Access SRV به چه صورت هست؟
    یعنی وقتی پینگ FE 0 اکسس سرور رو از روی سرور میگیرم هر 10 - 20 تا یه request time out میده.
    ترافیک بین سرور و Access Srv از Firewall عبور می‌کنه؟ concurrent session به سمت دستگاه چه میزان هست؟
    (چه تعداد Session همزمان به دستگاه متصل میشن؟ Userها چه سرویسی دریافت می‌کنند؟)
    دو تا سوییچ گذاشتیم دو سر ارتباط و با فیبر وصلشون کردیم به هم
    شمای انتزاعی شبکه رو بکشید و بذارید.( توپولوژی شبکه تون رو بکشید) و اینکه بفرمایید دلیل اینکه ساختار شبکه شما
    مبتنی بر DialUP هست چیه؟

!It's possible to change your life at any time

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    چیزی بین سرور و روتر نیست و در تریس هم چیز غیر عادی نداریم
    همه این کارها رو انجام دادم و البته متوجه شدم مشکل از روتر نیست چون وقتی سرور رو بردم پیش روتر مشکل حل شد اما الان خودم سرور رو نمیبینم و در ارتباط با سرور پکت لاس دارم

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط EVERAL نمایش پست ها
    سلام

چون فاصله دارند از هم Packet Lost دارید؛ یعنی چی؟! مگه سرور و Access Server تو شبکه و Zone داخلی شما نیست؟
    Connectivity سرور و Access SRV به چه صورت هست؟

ترافیک بین سرور و Access Srv از Firewall عبور می‌کنه؟ concurrent session به سمت دستگاه چه میزان هست؟
    (چه تعداد Session همزمان به دستگاه متصل میشن؟ Userها چه سرویسی دریافت می‌کنند؟)

شمای انتزاعی شبکه رو بکشید و بذارید.( توپولوژی شبکه تون رو بکشید) و اینکه بفرمایید دلیل اینکه ساختار شبکه شما
    مبتنی بر DialUP هست چیه؟
    فایروال ندارم نه در یک مکان نیستن سرور و روتر و فاصله هست هر کدوم در یک ساختمان هستند و با فیبر متصلن به هم
    چون کاربرا از سطح شهر متصل میشن و توانایی مالی ارتباط با بسترهای پرسرعت تر رو ندارن و اصولا حجم انتقال اطلاعاتش زیاد نیست

نام حقيقي: Gh

عضو عادی
    نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    0
    مشکل از کانفیگ هست و نیاز به بررسی دارد

نام حقيقي: Armin Rezaeimehr

مدیر عمومی شناسه تصویری EVERAL
    نوشته
    695
    سپاسگزاری شده
    572
    سپاسگزاری کرده
    594
    نوشته های وبلاگ
    7
    یعنی وقتی پینگ FE 0 اکسس سرور رو از روی سرور میگیرم هر 10 - 20 تا یه request time out میده.

به نظر میرسه مشکل نت ورکی دارید. چون تو بازه ای که پینگ تایم میذاری پورتت Down میشه یا روی خط ISE وجود داره
    که شبکه از حالت Reachable خارج میشه. اگه شبکه خط Backup داره سوئیچ کن و Trace کنید.
    برای Tshoot علاوه بر مانیتورینگ اینترفیس‌ها و ادوات شبکه، مسیر ارتباطی رو از داخل شبکه از لایه Access شروع کنید...
    Configuration روتر و تجهیزات رو مجدد بازنگری کنید.

!It's possible to change your life at any time

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع