نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

موضوع: چجوری می تونم به هر اتصال pppoe روی مودم های adsl یک آی پی ثابت بدهم

نام حقيقي: ابوالفضل شهریارپناه

تازه وارد شناسه تصویری shahryarpa
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1

چجوری می تونم به هر اتصال pppoe روی مودم های adsl یک آی پی ثابت بدهم

با سلام به همه دوستان

قرار شده که تعدادی نقاط رو به صورت adsl به شبکه خودمون وصل کنم و تاکید هم شده است که حتما از یک BRAS سیسکو استفاده کنم و سرور AAA هم سیستم عامل ویندوز سرور 2016 باشد که روی اون Radius راه اندازی کرده ام . هر مودم adsl به صورت لایه دویی به BRAS سیسکو وصل می شود و برای عملیات AAA این BRAS درخواستها رو به رادیوس می فرستد توی این BRAS باید خط دستور
    ip local pool ADSL 10.76.16.230 10.76.16.250
    باشد تا اتصالات pppoeوصل بشوند و وقتی هم که وصل می شوند به صورت رندم از همین pool یک ip میگیرند ولی تاکید شده که برای هر مودم adsl که یک نام کاربری و رمز عبور pppoe در سرور رادیوس تعریف می کنم حتما باید یک ip ثابت در نظر گرفته شود یعنی توی رادیوس که یوزر تعریف می کنم برای هر یوزر یک ip ثابت در نظر بگیرم و هر وقت هر مودم adsl ی وصل می شود همان ip را بگیرد . مثلا مودم شعبه 1 با نام کاربری test1 وصل می شود و حتما باید ip ثابتی را در هر بار اتصال بگیرد . خط بالا را که حذف می کنم اتصالات اصلا وصل نمی شوند .
    چجوری می تونم این کار رو انجام بدم ؟
    اگر هم از دوستان کسی دستمزدی خواست ( البته به شرطی که منصفانه باشه و زیاد هم نباشه ) بگه تا با رئیسم صحبت کنم حتما از خجالتش در میام .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Armin Rezaeimehr

مدیر عمومی شناسه تصویری EVERAL
    نوشته
    695
    سپاسگزاری شده
    572
    سپاسگزاری کرده
    594
    نوشته های وبلاگ
    7
    سلام
    شما به BRAS کانکشن PPPOE میزنید؛ BRAS هم برای احزار هویت متصل میشه به AAA سرور؛
    sampel Config رو می تونید از ISP یگیرید. دلیل Force کردن ISP به استفاده از BRAS هم بمنظور
    ارائه سرویس و Compatibility با تجهیزاتش و تعداد بالای بیش از 30 هزار Connection هست. (این مورد برای Terminiation کاربران هست)
    End User ها به مودم adsl و DSLAM وصل میشن سپس به سمت Switch لایه دو متصل و در نهایت به
    BRAS Router کانکت میشن.
    تنظیمات کلی مربوط به ASSL & PPPOE in an Enterprise ISP Network:
    کد:
    vpdn enable accept-dialin protocol pppoe virtual-template 1 در صورت که گروه vpdn وجود ندارد به صورت زیر کانفیگ کنید:
    bba-group pppoe global virtual-template 1 sessions max limit 1400 sessions per-vc limit 1400 sessions per-mac limit 1400 sessions per-vlan limit 1400
    ip local pool ADSL 10.76.16.230 10.76.16.250 interface Virtual-Template1 mtu 1400 ip unnumbered FastEthernet0 peer default ip address pool 10.76.16.230 10.76.16.250
    ip name-server 8.8.8.8 ip name-server 192.9.9.3 سپس NAT با فرض اینکه آدرس آی پی اینترفیس روتر 1.1.1.1 هست: Access-list 10 permit 172.31.00 0.0.0.255 Ip nat pool valid 1.1.1.1 1.1.1.1 prefix-length 24
    Ip nat inside source list 10 pool valid overload
    interface fast0/1 pppoe enable

!It's possible to change your life at any time

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع