با سلام به همه دوستان

قرار شده که تعدادی نقاط رو به صورت adsl به شبکه خودمون وصل کنم و تاکید هم شده است که حتما از یک BRAS سیسکو استفاده کنم و سرور AAA هم سیستم عامل ویندوز سرور 2016 باشد که روی اون Radius راه اندازی کرده ام . هر مودم adsl به صورت لایه دویی به BRAS سیسکو وصل می شود و برای عملیات AAA این BRAS درخواستها رو به رادیوس می فرستد توی این BRAS باید خط دستور
ip local pool ADSL 10.76.16.230 10.76.16.250
باشد تا اتصالات pppoeوصل بشوند و وقتی هم که وصل می شوند به صورت رندم از همین pool یک ip میگیرند ولی تاکید شده که برای هر مودم adsl که یک نام کاربری و رمز عبور pppoe در سرور رادیوس تعریف می کنم حتما باید یک ip ثابت در نظر گرفته شود یعنی توی رادیوس که یوزر تعریف می کنم برای هر یوزر یک ip ثابت در نظر بگیرم و هر وقت هر مودم adsl ی وصل می شود همان ip را بگیرد . مثلا مودم شعبه 1 با نام کاربری test1 وصل می شود و حتما باید ip ثابتی را در هر بار اتصال بگیرد . خط بالا را که حذف می کنم اتصالات اصلا وصل نمی شوند .
چجوری می تونم این کار رو انجام بدم ؟
اگر هم از دوستان کسی دستمزدی خواست ( البته به شرطی که منصفانه باشه و زیاد هم نباشه ) بگه تا با رئیسم صحبت کنم حتما از خجالتش در میام .موضوعات مشابه: