نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: دسترسی به اینترنت از طریق vlan

نام حقيقي: haniye

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

دسترسی به اینترنت از طریق vlan

با سلام
    مشکل من در نحوه دسترسی به اینترنت از طریق vlan است، می خواهم سناریویی با packet tracer شبیه سازی کنم که ترکیبی از vlan و nat است ، سناریو بدین صورت است که 4 روتر داریم که بهم متصلند و از طریق یک سوئیچ به سرور متصل می شوند همچنین 4 سوئیچ وجود دارد که به هر روتر دو تا سوئیچ وصل است و در هر سوئیچ تعدادی vlan تعریف شده که از این تعداد فقط می خواهم 3 تا vlan به اینترنت دسترسی داشته باشند ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: حامد اچ

عضو عادی شناسه تصویری hamedelnin
    نوشته
    1,002
    سپاسگزاری شده
    809
    سپاسگزاری کرده
    342
    نوشته های وبلاگ
    2
    شما کافیه فقط ویلن هایی که مجازن برای اینترنت روی روترها اجازه عبور بدی

- - - ادامه - - -

قاعدتا با سناریویی که گفتید ، سرور میشه مثلا یه سروری روی اینترنت و روترها هم استاتیک یا داینامیک بهم روت میشن و ارتباط دارن

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelnin نمایش پست ها
    شما کافیه فقط ویلن هایی که مجازن برای اینترنت روی روترها اجازه عبور بدی

- - - ادامه - - -

قاعدتا با سناریویی که گفتید ، سرور میشه مثلا یه سروری روی اینترنت و روترها هم استاتیک یا داینامیک بهم روت میشن و ارتباط دارن

مرسی از راهنماییتون، دستورشو بلد نیستم ، لطف می کنید راهنماییم کنید عکس سناریو میذارم، چند تا مشکل دارم مشکل اول: vlan ها همو پینگ نمی کنند مثلا vlan 10 تو سوئیچها باید با هم ارتباط داشته باشند وهمچنین vlan20 در سوئیچها و...
    مشکل دوم: دسترسی به اینترنت از طریق vlan است تو این سناریو می خوام vlan 10 , vlan 20,vlan 40 به اینترنت دسترسی داشته باشند ولی دستورشو بلد نیستم ممنون میشم کمکم کنید

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط haniye نمایش پست ها
    مرسی از راهنماییتون، دستورشو بلد نیستم ، لطف می کنید راهنماییم کنید عکس سناریو میذارم، چند تا مشکل دارم مشکل اول: vlan ها همو پینگ نمی کنند مثلا vlan 10 تو سوئیچها باید با هم ارتباط داشته باشند وهمچنین vlan20 در سوئیچها و...
    مشکل دوم: دسترسی به اینترنت از طریق vlan است تو این سناریو می خوام vlan 10 , vlan 20,vlan 40 به اینترنت دسترسی داشته باشند ولی دستورشو بلد نیستم ممنون میشم کمکم کنید

http://8pic.ir/images/e35j5xlhommiaonwo2qo.png

نام حقيقي: حامد اچ

عضو عادی شناسه تصویری hamedelnin
    نوشته
    1,002
    سپاسگزاری شده
    809
    سپاسگزاری کرده
    342
    نوشته های وبلاگ
    2
    اول شما باید اینترویلن روتینگ راه بندازین . که خودش یه بحثه جداس
    بعدش شما باید ارتباط ویلن ها رو چک کنین. اول چک کردن ویلن تا گت وی و بعدش هم ارتباط بین ویلن ها
    بعد از این کار شما فقط باید واسه ویلن هایی که مدنظرتون هست ، اکسس لیست بنویسید که چه آی پی هایی مجازن واسه اینترنت
    دقت کنین به قسمت امضا - تازه از خدمت اومدم و هیچی از دستورات یادم نیس. شیفت دیلت شدم

- - - ادامه - - -

این پست رو چون زیاد جواب داده شده بهتره شما سرچ کنین. اما واسه بعدا شما چون سناریو لازم دارید من تمامی سناریوهایی که لازم میدونستم رو توی انجمن گذاشتم واسه دانلود.این سناریو شما هم داخلش هست
    http://forum.persiannetworks.com/f63/t64348.html

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    خیلی ممنون از راهنماییتون، لطف کردید، مرسی

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.