نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: مشکل cisco dhcp server و server WDS

نام حقيقي: AL1

عضو عادی شناسه تصویری MS-DOS
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    49

مشکل cisco dhcp server و server WDS

با سلام
    دوستان به مشکلی خوردم که اگر dhcp ماکروسافتی، لینوکسی یا میکروتیک باششه براحتی یا یک تیشوت ساده برطرف میشه اما سیسکو با 3-4 ساعت وقت گگذاشتن نتونستم
    مشکل احتمالا خیلی از شما عزیزان داشتید یا خواهید داشت
    اگر dhcp server شما switch 3750 باشد و در یک بازو یک سرور wds داشته باشید باید با زدن پارامترهای option 66,60,67 در scope یا حداقل تعریف next server به جای option 66 بتونید مشکل bootP , pXE رو حل کنید اما روی اسکوپ هر option تعریف میکنم کار نمیکنه
    اندازه 4 صفحه ی کامل google,bing سرچ کردم اما با کمال خیلی متاسفانه سیسکو و مایکروسافت پاسخهاشون بچگانه س و انگار اصلا تا حالا خودشون تست نکردن. همه میگن option 66,67 ست شود یا نهایتا next-server!!!!! که این اولا از بدیهیات است و ثانیا کار نمیکند.
    من فقط از دوستان خواهشم این است اگر در مجموعه تان dhcp cisco است و wds microsoft دارید فقط تنظیمات scope خود را با رعایت امنیت اینجا paste کنید که ببینم ایا اشتباه از من است یا نکته ای را رعایت نکردم
    ممنونم

موضوعات مشابه:

نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    49
    دوستان من روی pool بازهم کانفیگهای زیر را زدم و کلی فوروم های سیسکو رو بالا پایین کردم اما مشکل حل نمیشه. مشکل هم کار من نیست بعنوان مثال نه بحث فایرواله نه کانفیگ چون همه چیز رو برای تست خیلی ساده و غیر پیچیده کردم
    option 67 boot\x86\pxeboot.com
    یا
    option 67 boot\x86\wdsnbp.com

option 66 WDS.mydomain.com
    یا معادل next-server برای سرور wds

همچنین option 60

کسی تجربه ی این اررور رو داره؟
    ببخشید پست قدیمی رو مجدد بالا اوردم

نام حقيقي: مهدی جوادی

خواننده شناسه تصویری undocumented
    نوشته
    320
    سپاسگزاری شده
    136
    سپاسگزاری کرده
    23
    سرویس DHCP (UDP ports 67 and 68(استفاده میکنه
    مطمئن بشید این دو پورت برقرار باشه و مانعی بر سر برقراری ارتباط نباشه

یه سوال : آیا برای تست هم که شده توانسته اید با راه اندازی سرویس DSHP بر اساس ویندوز این سرویس WDS رو راه بندازید؟

نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    49
    بله فول پورت بازه. برای مورد تست هم ک گفتید WDS تو LAN خودش داره کار میکنه اما اینترفیسهای دیگه که از 3750 دارن ip میگیرن نمیشه. شما دقیقا همچین کانفیگی داشتید که 3750 dhcp باشه و wds کار کنه؟ چون به یکی دیگه از دوستانم هم زنگ زدم اونم همچین مشکلی داشت خیلی روش وقت نزاشته و dhcp رو ویندوزی کرده و ip helper تعریف کرده ک کارش راه بیفته

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط MS-DOS نمایش پست ها
    بله فول پورت بازه. برای مورد تست هم ک گفتید WDS تو LAN خودش داره کار میکنه اما اینترفیسهای دیگه که از 3750 دارن ip میگیرن نمیشه. شما دقیقا همچین کانفیگی داشتید که 3750 dhcp باشه و wds کار کنه؟ چون به یکی دیگه از دوستانم هم زنگ زدم اونم همچین مشکلی داشت خیلی روش وقت نزاشته و dhcp رو ویندوزی کرده و ip helper تعریف کرده ک کارش راه بیفته

اگه تو LAN خودش کار میکنه بقیه Vlan ها کار نمی کنند شاید مثل DHCP به IP helper نیاز داره .اگر در خواستش Broadcast باشه این مورد رو میشه بررسی کرد ...

ویرایش توسط A.Yazdani : 2015-11-07 در ساعت 12:43 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع