صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 24

موضوع: Load Balance - 3 or More Links

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706

Load Balance - 3 or More Links

سلام
    یک سناریو رو میخواییم اجرا کنیم که 3 تا لینک اینترنت داریم (یک ADSL یک WiMax و یکی هم Wireless) که میخواهیم در تمام ساعات از دو لینک اول و دوم بطور همزمان استفاده کنیم و لینک سوم بصورت رزرو قرار داشته باشد. 
    در مواقع بروز مشکل، می خواهیم در صورتی که هریک از دو لینک اول و دوم یا هر دو دچار مشکلی بشوند، لینک سوم وارد مدار شده و ارتباط بر روی دو لینک سالم و یا فقط لینک سوم (در صورت خرابی هر دو لینک اول) ایجاد شود.
    به محض برطرف شدن مشکل لینک(های) اول و دوم، لینک سوم مجددا به حالت رزرو بازگشته و دو لینک اول وارد مدار شوند.

ظاهراً این کار رو با ابزارهایی مثل Mikrotik و PEPLink میشه انجام داد؛
    اما سوال اینه که این کار رو با سیسکو هم میشه انجام داد؟

موضوعات مشابه:
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

mch
    mch آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mehdi

خواننده
    نوشته
    294
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    22
    ببخشید شما سه تا روتر داری و هر لینک اینترنت وصله به یک روتر یا شما هر سه تا لینک اینترنت وصل کردی به یک روتر

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    شما اینطور در نظر بگیرید که از هر سرویس، یک ethernet داریم که میشه به هر Device دلخواهی وصل کرد و از اینترنت اون استفاده کرد.

نیازه به ازای هر کدوم یک روتر سیسکو داشته باشیم ؟ هر سه رو میشه زد به یک روتر ؟ دوتا رو ببریم توی سوییچ یکی رو به روتر وصل کنیم ؟ .....

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

mch
    mch آنلاین نیست.

خواننده
    نوشته
    294
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    22
    این مدل درسیسکو است که دو تا لینک اینترنت مجزا است که زدیم به دوتا روتر مجزا یک چیزی شبیح اون سناریوی شما

تو سناریو های مختلف راه کار های متفاوتی وجود دارد یک زمانی من مودم مستقیم زده بودم به روتر برای یک سناریو یک زمانی زده بودم به سوئیچ اونم برای یک سناریوی دیگه یک زمانی ما دنبال redundancy and load balance هستیم یک زمان دیگه دنبال یک چیز دیگه

ویرایش توسط mch : 2015-07-27 در ساعت 01:50 PM

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    این سناریو چه ربطی به سوال من داشت دوست عزیز !!!؟

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

mch
    mch آنلاین نیست.

خواننده
    نوشته
    294
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    22
    <<<-- ببخشید شما الان چند تا روتر دارین با چند تا لینک اینترنت -->>> <<<-- یا یک روتردارین با چند تا لینک اینترنت --->>>

در سیسکو شما با ترکیب
    glbp , ipsla , track, pbr, route-map اون چیزی که مد نظرتا ن است خواهید رسید اگرم تجهیزاتان میکروتیک است با توجه به اینکه شما تو میکروتیک ipsla نداریم با ابزار netwatch این کارو انجام می دهیم اگرخیلی پیشرفته تر م بخواهین باید scrip نویسی کرد که در خدمتان هستم

ویرایش توسط mch : 2015-07-27 در ساعت 04:14 PM

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    سلام محمد جان من یک سری دنبالش بودم به لینک زیر رسیدم یه چک کن ببین به کارت میاد :

کد:
    http://www.cisco.com/c/en/us/support/docs/ip/network-address-translation-nat/100658-ios-nat-load-balancing-2isp.html

M-r-r سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    یه میکروتیک 750 یا هپ لایت بگیر مشکلت حل میشه !

M-r-r و mgholami سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    جناب مقدس یه سوال، اونم اینکه میکروتیک چطور متوجه قطعی میشه و ارتباط رو روی لینک سوم پیاده میکنه؟ من تحت هیچ شرایطی نمیخوام در صورت سلامت دو لینک اول و دوم، دیتا از لینک سوم تبادل بشه.

ممنونم جناب یزدانی، چک میکنم.

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mch نمایش پست ها
    <<<-- ببخشید شما الان چند تا روتر دارین با چند تا لینک اینترنت -->>> <<<-- یا یک روتردارین با چند تا لینک اینترنت --->>>

در سیسکو شما با ترکیب
    glbp , ipsla , track, pbr, route-map اون چیزی که مد نظرتا ن است خواهید رسید اگرم تجهیزاتان میکروتیک است با توجه به اینکه شما تو میکروتیک ipsla نداریم با ابزار netwatch این کارو انجام می دهیم اگرخیلی پیشرفته تر م بخواهین باید scrip نویسی کرد که در خدمتان هستم
    با یک حالت که میدونید میشه توضیح بدید، در ابتدا هم عرض شد سیسکو، اگر نیاز به تجهیز جدید هست بفرمایید.

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    جناب مقدس یه سوال، اونم اینکه میکروتیک چطور متوجه قطعی میشه و ارتباط رو روی لینک سوم پیاده میکنه؟
    شما لینک اول و دوم رو با ECMP لود بالانس می کنید و بعد با واچ داگ چک می کنید در این حالت اگه یکی از گیت وی ها قطع بشه میکروتیک کار رو اتوماتیک به لینک بعدی میسپره و کار خاصی نیاز نیست شما انجام بدی . برای گیت وی سوم شما با وچ داگ دو لینک اول رو چک می کنی به محض قطع شدن روت لینک سوم رو اپ می کنی . بعد چک می کنی ببینی کی لینک اول یا دوم به حالت اولیه بر میگرده و لینک سوم رو غیر فعال می کنی !
    به همین سادگی به همین خوشمزگی !

M-r-r، mgholami، maaziyar و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    مهندس مقدس من قکر کنم اگر از دو لینک اول یکی قطع شد باز لینک سوم بیار زیر بار نه اینکه هر دو لینک قطع شد سومی بیاد تو بار
    یعنی سه رزرو یک و دو باشه بصورت جداگانه
    اینجا روت نباید قطع بشه فقط یکی قطع شد لینک سه به کار بیفته
    یعنی سه تا تو بالانس باشن اما لینک سه کار نکنه
    اگر باز اشتباه متوجه شدم راهنمائی کنید

M-r-r سپاسگزاری کرده است.

mch
    mch آنلاین نیست.

خواننده
    نوشته
    294
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    22
    سلام به نظربنده netwatch تو میکروتیک تخصصی تر watchdog است البته مقدس هم استاد ما هستندالبته همان طورکه عرض کردم اگرخیلی بخواهیم خیلی دقیق عمل کنیم باید اسکریپ نویسی کنیم و روشهای بهتر ecmp تو میکروتیک است
    ولی در مورد سیسکو خدمتان عرض کردم و راه کارشو دادم شما با این مکانیزم می توانید لود بلانسینگ داشته باشین , glbp , ipsla , track , pbr, route-map ولی من هنوز جواب سوالمو نگرفتم شما یک روتر سیسکو دارین یا چند تا

نام حقيقي: احسان لاجوردی

خواننده
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    99
    سپاسگزاری کرده
    26
    جناب آقای راستی عزیز ،

این سناریو با Peplink در عرض 5 دقیقه پیاده سازی میشه و یک عمر بدون مشکل کار میکنه. شما میتونید تا 13 لینک مختلف رو توی پپ لینک لود بالانسینگ کنید و حتی 3G/4G رو هم میتونید به این مجموعه اضافه کنید. پیشنهاد میکنم الگوریتم های Peplink رو در خصوص لود بالانسینگ مطالعه فرمایید.

M-r-r و A.Yazdani سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    شما لینک اول و دوم رو با ECMP لود بالانس می کنید و بعد با واچ داگ چک می کنید در این حالت اگه یکی از گیت وی ها قطع بشه میکروتیک کار رو اتوماتیک به لینک بعدی میسپره و کار خاصی نیاز نیست شما انجام بدی . برای گیت وی سوم شما با وچ داگ دو لینک اول رو چک می کنی به محض قطع شدن روت لینک سوم رو اپ می کنی . بعد چک می کنی ببینی کی لینک اول یا دوم به حالت اولیه بر میگرده و لینک سوم رو غیر فعال می کنی !
    به همین سادگی به همین خوشمزگی !
    چک میکنم این رو؛

نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    مهندس مقدس من قکر کنم اگر از دو لینک اول یکی قطع شد باز لینک سوم بیار زیر بار نه اینکه هر دو لینک قطع شد سومی بیاد تو بار
    یعنی سه رزرو یک و دو باشه بصورت جداگانه
    اینجا روت نباید قطع بشه فقط یکی قطع شد لینک سه به کار بیفته
    یعنی سه تا تو بالانس باشن اما لینک سه کار نکنه
    اگر باز اشتباه متوجه شدم راهنمائی کنید
    دقیقا؛
    من میخوام هرگاه، یکی یا هر دو لینک اول و دوم دچار مشکل شدند، لینک سوم بالا بیاد.
    فکر میکنم با اضافه کردن یک watchdog دیگه، بشه این مسئله رو حل کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mch نمایش پست ها
    سلام به نظربنده netwatch تو میکروتیک تخصصی تر watchdog است البته مقدس هم استاد ما هستندالبته همان طورکه عرض کردم اگرخیلی بخواهیم خیلی دقیق عمل کنیم باید اسکریپ نویسی کنیم و روشهای بهتر ecmp تو میکروتیک است
    ولی در مورد سیسکو خدمتان عرض کردم و راه کارشو دادم شما با این مکانیزم می توانید لود بلانسینگ داشته باشین , glbp , ipsla , track , pbr, route-map ولی من هنوز جواب سوالمو نگرفتم شما یک روتر سیسکو دارین یا چند تا
    روشتون رو بفرمایید دوست عزیز؛ کل مبحث روی راه اندازی هست، نه اینکه صرفا اطلاع رسانی کنیم که این روش تخصصی تر است، با این روش میشود، با این روش بهتر است یا غیره !

این پیش فرض رو داشته باشید که یک مشتری این خواسته را از شما دارد. شما راهکار خودتان رو بفرمایید. حتی شاید به اینصورت که بتوانید مشتری را ملزم به خرید تجهیز خاصی بکنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط HLajevardi نمایش پست ها
    جناب آقای راستی عزیز ،

این سناریو با Peplink در عرض 5 دقیقه پیاده سازی میشه و یک عمر بدون مشکل کار میکنه. شما میتونید تا 13 لینک مختلف رو توی پپ لینک لود بالانسینگ کنید و حتی 3G/4G رو هم میتونید به این مجموعه اضافه کنید. پیشنهاد میکنم الگوریتم های Peplink رو در خصوص لود بالانسینگ مطالعه فرمایید.
    ممنونم دوست عزیز؛ حتما بررسی میکنم.

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط HLajevardi نمایش پست ها
    جناب آقای راستی عزیز ،

دوست من
    اطلاعات من قدیمیه
    من از پپ لینک این اطلاعات رو دارم که اکس خط رو میگیره تجمیع میکنه میده بیدون
    ایا تو الگوریتم های جدید پپ لینک خطی به نام رزرو داره که در پورت ون پپ لینک باشه و استفاده نشه و زمانی که یک خط قطع شد اون وارد شه و اگه خطهای دیگر مشکل نداشت وارد اود بالانسینگ نشه
    ملاحظه فرمائید این کار باید خود کار انجام شه نه فیزیکی
    اگه این قابلیت وجود داره مدل رو می فرمائید

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع