نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط mojtaba461
  • 1 توسط mehrdadmm
  • 1 توسط mehrdadmm
  • 1 توسط paravand20
  • 1 توسط mehrdadmm

موضوع: عدم اتصال چند شبکه به وسیله 3 روتر

نام حقيقي: محمد هادی

عضو عادی شناسه تصویری hadi_723
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    35

عدم اتصال چند شبکه به وسیله 3 روتر

سلام دوستان،من به 1 روتر 2 روتر بهش وصل کردم که ازش آی پی به صورت dhcp میگیرن، حالا این دوتا روتر هر کدوم به دوتا سوییپ وصل هستن که سوییچارو به یه سری کامپیوتر وصل کردم، حالا مشکلم اینه بین کامپیوترهای دوتا شبکه مجزام نمیتونم پینگ بگیرم، در حالی که همه سیستمارو تنظیم کردم و حتی بین روتر اول با دوتا روتر دیگه پینگ دارم، و دوتا روتر دیگه هم با زیر شبکشون پینگ دارن، ولی باز همه پینگام time out میشه.پیشاپیش ممنون از راهنماییهاتون
    فایل تمرینم: http:/s000.tinyupload.com/index.php?file_id=81072220715302379042

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    روی روتر ها چه روتی نوشتید؟

hadi_723 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرداد منوچهری

عضو عادی شناسه تصویری mehrdadmm
    نوشته
    181
    سپاسگزاری شده
    51
    سپاسگزاری کرده
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi_723 نمایش پست ها
    سلام دوستان،من به 1 روتر 2 روتر بهش وصل کردم که ازش آی پی به صورت dhcp میگیرن، حالا این دوتا روتر هر کدوم به دوتا سوییپ وصل هستن که سوییچارو به یه سری کامپیوتر وصل کردم، حالا مشکلم اینه بین کامپیوترهای دوتا شبکه مجزام نمیتونم پینگ بگیرم، در حالی که همه سیستمارو تنظیم کردم و حتی بین روتر اول با دوتا روتر دیگه پینگ دارم، و دوتا روتر دیگه هم با زیر شبکشون پینگ دارن، ولی باز همه پینگام time out میشه.پیشاپیش ممنون از راهنماییهاتون
    فایل تمرینم: http:/s000.tinyupload.com/index.php?file_id=81072220715302379042

باید روت بنویسید یا استاتیک روت یا از پروتکل مسیریابی استفاده کنید ولی شما میتونید با یک دیفالت روت مشکلتون رو حل کنید به روش استاتیک باید چندین روت دستی وارد کنید تا همه به هم پینگ بخورن

ویرایش توسط mehrdadmm : 2015-05-17 در ساعت 11:06 PM

نام حقيقي: محمد هادی

عضو عادی شناسه تصویری hadi_723
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    35
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadmm نمایش پست ها
    باید روت بنویسید یا استاتیک روت یا از پروتکل مسیریابی استفاده کنید ولی شما میتونید با یک دیفالت روت مشکلتون رو حل کنید به روش استاتیک باید چندین روت دستی وارد کنید تا همه به هم پینگ بخورن
    منظورتون از دیفالت روت همون با استفاده از دستور default-router a.b.c.d هه؟؟ یا باید روت بنویسم؟ چون هنوز روت نوشتن رو آموزش ندادن سر کلاس :دی

نوشته
    181
    سپاسگزاری شده
    51
    سپاسگزاری کرده
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi_723 نمایش پست ها
    منظورتون از دیفالت روت همون با استفاده از دستور default-router a.b.c.d هه؟؟ یا باید روت بنویسم؟ چون هنوز روت نوشتن رو آموزش ندادن سر کلاس :دی
    نه default route منظورم اینه ip route 0.0.0.0 0.0.0.0 interface number or ip address این هست برای شبکه های داخلی روی هر سه روتر باید روت بنویسید اگر میخواین کارتون راحت تر بشه میتونید از dynamic routing استفاده کنید حالا با هرپروتکلی مثلا ospf یا rip یا eigrp

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadmm نمایش پست ها
    نه default route منظورم اینه ip route 0.0.0.0 0.0.0.0 interface number or ip address این هست برای شبکه های داخلی روی هر سه روتر باید روت بنویسید اگر میخواین کارتون راحت تر بشه میتونید از dynamic routing استفاده کنید حالا با هرپروتکلی مثلا ospf یا rip یا eigrp
    روی روتر سط امکان نوشتن دیفالت روت وجود ندارد چون داری دو مسیر هست

hadi_723:

ساده ترین روش جهت انجام تمرین این هست که بر روی دو روتر سمت چپ و راست دیفالت روت بنویسید و بر روی روتر وسط استاتیک روت بنویسد

سینتسک دستور برای هردو یکی هست اما در استایک روت ما مقصد را تعیین می کنیم با این کار در روتر وسط روتر به دلیل اینکه دو لینک به دو روتر دارد دچار سردرگمی جهت ارسال بسته ها نمی شود

نوشته
    181
    سپاسگزاری شده
    51
    سپاسگزاری کرده
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط paravand20 نمایش پست ها
    روی روتر سط امکان نوشتن دیفالت روت وجود ندارد چون داری دو مسیر هست

hadi_723:

ساده ترین روش جهت انجام تمرین این هست که بر روی دو روتر سمت چپ و راست دیفالت روت بنویسید و بر روی روتر وسط استاتیک روت بنویسد

سینتسک دستور برای هردو یکی هست اما در استایک روت ما مقصد را تعیین می کنیم با این کار در روتر وسط روتر به دلیل اینکه دو لینک به دو روتر دارد دچار سردرگمی جهت ارسال بسته ها نمی شود
    مگه من گفتم روی روتر وسط بنویسیم؟!!! رو دو روتر دیگه باید دیفالت روت نوشت روتر وسط مسیرهایی که به شبکه های داخلی است نوشته میشود

ویرایش توسط mehrdadmm : 2015-05-19 در ساعت 12:26 PM

نام حقيقي: Ali Kiyani

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام.
    دوست عزیز مشکل توی Routeهایی بود که نوشته بودی.
    فایل رو مجدد دانلود کن و IP Route ها رو ببین تا متوجه بشی.

لینک دانلود: TinyUpload.com - best file hosting solution, with no limits, totaly free

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع