با سلام

بنده میخواستم مطلبی رو با توجه به تجربه شخصی خودم جهت اطلاع بعضی دوستان یادآوری کنم گرچه ممکنه خیلی از افراد انرو بدونند.درسته.دعایی هم ندارم که تمام حرفهای من 100% خوشحال خواهم شد مطالب بنده رو نقد کنید.

هنگام خرید تجهیزات سیسکو ( و یا حتی هواوی ) باید بدونید که تجهیزات سیسکو از یه دیدگاه به چهار دسته زیر تقسیم میشند :

1) NIB : New In Box یا همون تجهیزات آکبند
2) Refurbished تجهیزاتی هستند که پس از فروش به بازار دیدند مشکل دارند و به شرکت سیسکو عودت داده شدند و سیسکو رفع عیب کرده و مجددا برای فروش ارسال کرده
3) Renewed تجهیزاتی هستند که در حقیقت دست دوم هستند ولی با استفاده از موادی خط و خش روی اون رو از بین بردند و برخی از فروشندگان تحت عنوان جنس نو به خورد خلق ا.. میدند
4) Used یا همون تجهیزات دسته دوم که تکلیفش معلومه

بعضی از فروشندگان عزیز خیلی تمایل دارند جنس Refurbished از چین بخرند و بعنوان آکبند به خریداران بفروشند.
در خصوص تجهیزات Renewed باید بگم که چون مواد از بین برنده خط و خش گرونه, بنابراین از این مواد برای تجهیزاتی استفاده میشه که ارزشش رو داشته باشه قاعدتاً برای اجناس ارزون نمی صرفه که از این مواد استفاده بشه.
وقتی با فروشندگان چینی در خصوص قیمت کالا چونه میزنی و میگی قیمتت بالاست و در ایران میشه ارزونتر از قیمت تو فلان جنس رو خرید میگه اکثر جنسهای هواوی و سیسکو که میاد ایران اوریجینال نیست!
امیدوارم که مطلب فوق تونسته باشه یه کمکی به دوستان موقع خرید تجهیزات شبکه خصوصاً تجهیزات سیسکو بکنه.
ارادتمند
یوسف