نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 4سپاس
  • 3 توسط al1p0ur
  • 1 توسط A.Yazdani

موضوع: Valid IP on Router or ,,,,

نام حقيقي: احسان

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96

Valid IP on Router or ,,,,

سلام
    بچه ها یه سوال برام پیش اومد گفتم بپرسم .

فرض کنید در شبکه ای یک روتر سیسکو دارید و یک سرویس اینترنت ADSL و یک آدرس آی پی پابلیک هم تهیه کردید . حالا می خواید این IP به اینترفیس روتر Assign بشه .

حالا تکلیف چیه؟ اگه مودم روی حالت Pppoe باشه و کانکشن روی اون باشه که خوب IP هم به مودم تخصیص پیدا می کنه . در این حالت باید DMZ کرد به سمت روتر که یک IP در رنج LAN مودم داره ( private) .

این مطلوب نظرم نیست(بنا به دلایلی) .

یکی از دوستان می گفت برو سه تا IP رشمهی بگیر . یکی روی مودم که PPPOE داره ست میشه . یکی رو بده به LAN مودم و یکی هم بده به روتر!!!

یه راه حل هم ساخت PPPOE روی خود روتر هست .

حالا من راه حل شما رو می خوام بدونم . یعنی کاری که از طریق اون valid ip بیاد روی روتر .

اگر قرار باشه مودم pppoe بزنه ولی دست Lan اون 192.168.1.1 باشه پس روتر هم باید حتما در رنج 192.168.1.0 باشه .

کلا فکر کنید که شما هستید و یک سرویس اینترنت ADSL و روتر سیسکو . قرار هم هست همه از بیرون به شما وی پی ان بزنند و چند کار دیگه .
    یک روش فنی و صحیح . درخواست های بسیار زیادی از بیرون میاد به سمت این روتر و آی پی پابلیکش .

- - - ادامه - - -

در پیاده سازی خرید تعدادی آی پی پابلیک مسئله ندارد

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    یکی از مسائلی که خیلی ها تو راه اندازی سرویس اینترنت ADSL ساده بهش توجه نمیکنن همینه .
    میان یه مودم ADSL رو تو حالت NAT (یعنی حالتی که ppoe در مودم تنظیم میشود) کانفیگ میکنن ، یک IP Private هم میگذارن روش و یک لینک از اون رو میدن به سرورشون (روتر ، آیزا ، میکروتیک و ...)
    بعد میان روی سرور باز دوباره NAT کانفیگ میکنن !
    یعنی بسته ها یکبار در سرور NAT میشن و یکبار هم تو مودم ADSL که خب چون عملیات NAT سربار زیادی داره ، روی سرعت اینترنتشون تاثیر میگذاره . که این مسئله در صورتیکه درخواست های زیادی از طرف کلاینت ها وجود داشته باشه ، محسوس تر خواهد بود .

به نظر من بهترین راه برای داشتن کارایی بهتر ، اینه که NAT رو فقط روی سرور انجام بدیم .یعنی مودم در حالت بریج کارکنه .

برای سناریوی شما هم پیشنهاد میکنم مودم رو در حالت بریج قرار بدید . حالا یا از ppoe روی روترتون استفاده کنید و یا یک بسته 4 تایی ip بگیرید و روی مودم و روتر قرار بدید .

mojtaba461، bluray و farzad78 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    بله، چیزی که من خیلی روش حساسم همینه . حدود 2000 نفر از بیرون میان به سمت روتر! بخوام مودم رو درگیر کنم بی شک زیر فشار له میشه! یعنی اصلا خوب نیست .

دقیقا میشه بگید این بسته چهار تایی IP رو کجا ها به کار ببرم؟

یعنی:

مودم در حالت بریج باشه ؟ بعد به جای IP 192.168.1.1 که داره یه valid ip ست کنم ؟ بعد یه valid ip هم بدم به روتر ؟ 2 تا آی پی دیگه برای کجا؟
    اینجوری که شما می فرمائید، اتصال به اینترنت تکلیفش چی میشه؟ در واقع رو مودم کار خاصی نکردیم! فقط mode رو گذاشتیم bridge و به جای private ip که داشت یک valid ip ست کردیم . روی روتر هم ک یک valid ip ست کردیم و nat و باقی داستان ها . یه چیزایی کم نیست ؟

فکر کنم منظورتون این بود که مودم در حالت pppoe قرار بگیره . کانکت بشه . بعد nat غیر فعال بشه روش . یک valid ip دیگه رو ست کنیم روی دست lan مودم(به جای 192.168.1.1) . یک ip دیگه هم روی اینترفیس روتر . اینم شد 3 تا . یک ip هم ازاد بمونه برای مصارف بعدی . درسته؟

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    دوستان من همچنان منتظر نظرات شما هستم .

سوالم خیلی سخت نبود ها :دی

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    دوست عزیز مودم رو در حالت bridge قرار بدین .
    پورت روتر رو به مودم وصل کنید و تنظیمات pppoe رو روی این پورت انجام بدین و بعد هم یه dialer interface ایجاد کنید و تنظیمات ADSL رو رو ی اون وارد کنید .(user name و Password و IP negotiation مثلا ).
    روی این پورت nat رو فعال کنید . یک ACL بنویس و Subnet ای که باید به اینترنت دسترسی داشته باشه رو مشخص کن و دستورات Nat رو وارد کن .
    یک Default Route هم در آخر بنویسید .

در این حات مودم شما فقط Bridge هست و کار دیگه ای انجام نمیده . تنها دیوایسی هم که Nat میکنه روتر هست .

bluray سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.Yazdani نمایش پست ها
    دوست عزیز مودم رو در حالت bridge قرار بدین .
    پورت روتر رو به مودم وصل کنید و تنظیمات pppoe رو روی این پورت انجام بدین و بعد هم یه dialer interface ایجاد کنید و تنظیمات ADSL رو رو ی اون وارد کنید .(user name و Password و IP negotiation مثلا ).
    روی این پورت nat رو فعال کنید . یک ACL بنویس و Subnet ای که باید به اینترنت دسترسی داشته باشه رو مشخص کن و دستورات Nat رو وارد کن .
    یک Default Route هم در آخر بنویسید .

در این حات مودم شما فقط Bridge هست و کار دیگه ای انجام نمیده . تنها دیوایسی هم که Nat میکنه روتر هست .
    پس تنها راه استفاده از pppoe روی روتر هست؟

چون یکی از دوستان گفته بودند که با داشتن چند تا IP Public نیازی به pppoe روی روتر نیست که برام عجیب و جالب بود.

کلمات کلیدی در جستجوها:

سناریوهای ساخت یوزر در router

برچسب برای این موضوع