نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 7سپاس
  • 2 توسط mehrzadmo
  • 2 توسط A.Yazdani
  • 3 توسط alisc

موضوع: ارتقا شبکه

نام حقيقي: مجتبی

عضو عادی شناسه تصویری lisham
    نوشته
    52
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    46

Icon14 ارتقا شبکه

سلام دوستان.من این بحث را بخاطر بعضی از مسایل در پیامهای خصوصی مطرح کردم ولی دوستان فرمودند در انجمن مطرح کنم.
    این سناریو را پیاده سازی کردم ولی خیلی ساده است.میخواستم دوستان پیشنهاد بدن چه چیزهایی به این شبکه اضافه بشه از این حالت سادگی خارج میشه.
    ممنون میشم اگه زود راهنماییم کنید.
    دو تا ساختمون هست که با ststic route بهم وصل شده و هر ساختمون یه لینک وایرلس هم داره.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    یه مقدار گل و بوته اطرافش بکش خوب میشه !

اگر مربوط به یه سناریوی واقعیه و داره توی یه جایی کار می کنه و مشکلی نداره به نظر من اصلا هم بهش دست نزن . شبکه هر چی ساده تر باشه مدیریتش ساده تره !
    - البته این صحبت بستگی به شرایط شما هم داره . مثلا قراره سرویسهای خاصی ادد بشه به شبکه ؟ یا یه دستور العمل خاص برای شبکه تون اومده ؟ یا یوزر مزاحم دارید تو شبکه ؟ -
    اگر مربوط به جایی هست و مشکلی خاصی داری مشکل رو بگو تا بر اساس اون دوستان راه حل ارائه بدند .
    اگر یه پروژه دانشگاهیه یه هفت هشت تا روتر بزار و دو سه تا وی لن توش طراحی کن و تعداد ساختمونو بیشتر کن و یه نیم نگاه هم به طراحی سه لایه سیسکو بنداز و یه مقدار هم لینک بک آپ و فیل اور بزار و لود بالانس کن و نهایتا یه پروتکل روتینگ هم ران کن و ...

ویرایش توسط mehrzadmo : 2013-09-22 در ساعت 09:20 AM
    mavrick و lisham سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    52
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    46
    این داره شبکه دو تا ساختمون را بهم وصل میکنه.
    اگه بخوام یه سرور بذارم وسط دو تا ساختمان برای اینکه اینترنت بده به ساختمونها چجوری میشه؟

ویرایش توسط lisham : 2013-09-22 در ساعت 09:48 AM

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط lisham نمایش پست ها
    این داره شبکه دو تا ساختمون را بهم وصل میکنه.
    اگه بخوام یه سرور بذارم وسط دو تا ساختمان برای اینکه اینترنت بده به ساختمونها چجوری میشه؟
    شبکه شما از نظر طراحی مشکل داره . برای مثال در هر دو سمت اگر Switch پایین شما خاموش بشه و یا ارتباطش با Switch های بالایی قطع بشه تعداد زیادی از کلاینت هاتون از شبکه خارج میشن.

در شبکه شما هیچ Redundancy link و جود نداره بنابراین کافیه یک لینک قطع بشه و . . .

شما برای یک شبکه با این تعداد می تونین از hierarchical network design که Cisco ارائه داده استفاده کنید البته طراحی های دیگر نیز برای شبکه های بزرگتر ارائه داده که برای شروع من hierarchical network design را پیشنهاد می کنم.

alisc و lisham سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    52
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    46
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.Yazdani نمایش پست ها
    شبکه شما از نظر طراحی مشکل داره . برای مثال در هر دو سمت اگر Switch پایین شما خاموش بشه و یا ارتباطش با Switch های بالایی قطع بشه تعداد زیادی از کلاینت هاتون از شبکه خارج میشن.

در شبکه شما هیچ Redundancy link و جود نداره بنابراین کافیه یک لینک قطع بشه و . . .

شما برای یک شبکه با این تعداد می تونین از hierarchical network design که Cisco ارائه داده استفاده کنید البته طراحی های دیگر نیز برای شبکه های بزرگتر ارائه داده که برای شروع من hierarchical network design را پیشنهاد می کنم.
    احسنت به نکته خوبی اشاره فرمودید خودم اصلا حواسم به این قضیه نبود.اگه چیز دیگه ای هم بنظرتون میاد بفرمایید.

نوشته
    52
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    46
    سلام مجدد.دوستان عزیز.فقط جون من از این شبکه اشکال نگیرید آخه سرم درد گرفت از بس بهش ور رفتم.
    فقط بگید چرا وقتی از طریق وب بروزر کلاینتها آدرس سرور بالا را میزنم میگه file not found یا اصلا هیچی نمیاره.
    چجور به اینترنت وصل بشه شبکه؟
    بعدش هم یه چندتا پیشنهاد بدید واسه پروژه که خش بشه.
    فقط زود چون فقط فردا را وقت دارم.
    دانلود project pkt

نوشته
    52
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    46
    کسی نمیگه ما چیکار کنیم.

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    فقط بگید چرا وقتی از طریق وب بروزر کلاینتها آدرس سرور بالا را میزنم میگه file not found یا اصلا هیچی نمیاره.
    احتمالا زود زدید !

من الان از 2 تا سگمنت چک کردم ، ( بالا سمت چپ ، پایین سمت چپ ) از هر دو سگمنت به سرور یعنی 217.218.5.2 دسترسی هست ، مرورگر هم سرور رو باز میکنه ! بدون مشکل !

چجور به اینترنت وصل بشه شبکه؟
    داخل پکت تریسر که اینترنت نیست ، فقط برای شبیه سیازی که مثلا بگیم این اینترنت هست ، اکثرا میان یک سرور میزران مثلا با آی پی 85.52.52.2 یا مثلا همون 217.218.5.2 ، بعد دسترسی همه شبکه ها رو به این سرور فراهم میکنن ، بعد میگن این اینترنت هست !

بعدش هم یه چندتا پیشنهاد بدید واسه پروژه که خش بشه.
    فقط زود چون فقط فردا را وقت دارم.
    2 تا پیشنهاد حرفه ای ( انجام ندادین هم مشکلی نیست ، اگر انجام بدید بهتره ! ) :

1. برای دسترسی به اینترنت ( همون 217.218.5.2 ) PAT انجام بدید ( یعنی Nat Overload )
    2. حداقل یک ACL بنویسید و دسترسی چند PC رو به اینترنت قطع کندی که حرفه ای تر بشه ! ( مثلا در سگمنت quese classroom(2) دسترسی چند PC رو به اینترنت ببندید )

خودتون سرچ کنید نتونستید بگید راهنماییتون میکنم

امیدوارم موفق و موید باشید

- - - ادامه - - -

راستی یه پیشنهاد دیگه :

میتونید ارتباط روتر بالا سمت راست رو با سرور 217.218.5.2 بصورت یک ارتباط Frame-Relay ایجاد کنید !

یعنی قبل از سرور 217.218.5.2 یک روتر دیگه بزارید ، سپس این دو روتر رو توسط ابر Frame-Relay بهم وصل کنید !

اگر تا به حال Frame-Relay کار نکردید ، انجام ندید این قسمت رو ! چون برای اولین بار کمی سخت هست و شما هم وقت کافی ندارید !

kavehashoori، paravand20 و lisham سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

ارتقا شبکه

گت وی به روتر در پکت تریسر

برچسب برای این موضوع