نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط alisc
  • 1 توسط paravand20

موضوع: انتخاب بهترین شبیه ساز

نام حقيقي: مجتبی

عضو عادی شناسه تصویری lisham
    نوشته
    52
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    46

انتخاب بهترین شبیه ساز

سلام
    یه نرم افزار شبیه ساز میخوام تو گوگل سرچ کردم چند تا اومد کدومش بهتره دانلود کنم باهاش کار کنم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

NetEmul

Netsim

Netsim
    gns3

packet tracer

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    هر کدوم مزایا و معایب خودشون رو دارند :

اگر برای برای سیسکو میخواهید برید سراغ GNS3 ( به شرط اینکه سیستم قوی داشته باشید ( رم + سی پی یو بالا ))
    چون این برنامه IOS واقعی سیسکو رو میگیره دقیقا یک روتر واقعی براتون درست میکنه ! میتونید اینترنت رو هم بدید درون این روتر و 100 تا امکانات دیگر ! میتونید از بیرون بهش Telnet کنید و . . . .

ولی امکانات سوئیچ کمی ضعیف هست ! بیشتر روی روتر تمرکز داشته ! فکر کنم سوئیچ نداره اصلا ! برای اینکه سوئیچ داشته باشید باید یک روتر بزارید و ماژول سوئیچ روش نصب کنید تا بتونید کانفیگ سوئیچ داشته باشید !

ولی من شخصا از Packet Tracer استفاده میکنم ! عالی و بدون دردسر ! سیستم قوی هم نمیخواد ! با ضعیف ترین سیستم هم ران میشه ! هم امکانات سوئیچ کاملی داره هم امکانات روتر کاملی داره ! ( فقط بعضی از دستورات داخلش کار نمیکنه که طبیعی هست ) ولی به GNS3 نمیرسه ! چون اون واقعی هست !

راستی یه شبیه ساز هم هست به نام IOU ! در رابطه با این هم سرچ کنید ! من باهاش کار نکردم !

- - - Updated - - -

بهتون پیشنهاد میکنم شما هم با Packet Tracer کار کنید فعلا ! اگر در سطح CCNA میخواهید کار کنید ! ( در سطح CCNA جواب کار شما رو میده )

lisham سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    مهندس علی که همه توضیحات رو دادن مثل همیشه اما من چند نکته رو می گم

1. اول هدف و یا برداشتی رو که می خوای از شبیه سازی انجام بدی روتعیین کن یعنی اینکه جنبه اینکه کارت رو اکادمیک می خوای اجرا کنی یا به اصطلاح برای تکمیل گفته هات توی یک ارتیکل هست که در اون شرایط شما میری سراغ سبیه سازی مثل opnet یا netsim که تجربه کار من میگه opnet قوی تر و باز تر هست و در اکثر مقالات عملی در زمینه شبکه و یا بهبود عمکلرد مثل یک پروتکل کار می کنن و می خوان از کارشون دفاع کنن از اینا استفاده می کنن موردی دیگه شما قصد اجرای یک سناریوی واقعی رو داری که بتونی اجرایش هم بکنی در این شرایط شما میای سراغ gns-packt tracer -iou iol و نرم افزار هایی که در مدل های کلاینتی و سرور که برای شبیه سازی سیستم عامل ها و میکروتیک مورد استفاده قرار می گیرد

ممکنه در گوگل کردنتون براوتن سوال شده باشه که چرا packet tracer رو میگه simulator اما مثل gns رو نوشته emulator این رو من بگم که نرم افزار هایی که قابلیت تغییر در مثلا ios روتر را داریم مثل gns اینها emulator می گویند اما شبیه ساز هایی مثل packettracer که تغییرات جزیی در دیوایس می توانیم اعمال کنیم در حد یک مازول را simulator می گویند

موفق باشی

lisham سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

opnet بهتر است یا packet tracer

مزیا و معایب opnet

مزایا و معایب نرم افزار packet Tracer

مزایای packet tracer

شبیه ساز شبکه netemul

مزایا و معایب packet tracer

مزایا استفاده از شبیه سازهای packet tracer و gns3

opnet خوبه یا ns3

مزایا ومعایب سیمیلاتور