نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 1سپاس

موضوع: عدم برقراری ارتباط دو سوییچ

نام حقيقي: رضا

عضو عادی
    نوشته
    52
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    5

عدم برقراری ارتباط دو سوییچ

سلام
    من یک شبکه دارم که با یک سوئیچ هشت پورت و همین طور با وایرلس با هم ارتباط دارن.
    دو تا سیستم در یک اتاق دارن اضافه میشن و من برای برقراری ارتباط با شبکه یک کابل از اون سوئیچ هشت پورت کشیدم تا این اتاق و اون رو به یک سوئیچ چهار پورت متصل کردم و این دو تا سیستم رو هم به همین سوئیچ چهار پورت متصل کردم.
    در شبکه DHCP Server دارم. خوب اتفاقی که پیش میاد اینه که این دو تا سیستم از DHCP آی پی نمی گیرن بلکه اصلا یک آی پی در یک رنج دیگه بهشون اختصاص داده میشه.
    وقتی اون کابل رو که از سوئیچ هشت پورت اومده مستقیم به یکی از این کامپیوترها میزنم بدون هیچ مشکلی وارد شبکه میشه و از رنج آی پی شبکه استفاده میکنه اما وقتی به سوئیچ متصل میشه و بعد از اون به سیستم متصل میشه کار خرابه و آی پی نمیگیره و داخل شبکه نمیشه.
    اینم بگم که همه شبکه با کابل CAT5 هست اما این یه دونه کابلی که از سوئیچ هشت پورت کشیدم تا این اتاق CAT6 هست.
    بازم میگم وقتی همین کابل رو مستقیم به سیستم میزنم مشکلی وجود نداره اما وقتی به سوئیچ متصل میشه مشکل داره.
    سوئیچ رو هم عوض کردم بازم تغییری نکرد.
    کسی چیزی به نظرش میرسه؟

- - - Updated - - -

البته بگم که این تاپیک رو هم خوندم ولی فکر میکنم در شبکه ای که من دارم این کار به صرفه نیست و هزینه های زیادی داره.

اتصال یک سوییچ به سوییچ های دیگر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: mehdi

تازه وارد
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    2
    سلام دوست عزیز
    آیا سوییچ 4پورتی که ذکر کردید یک سوییچ 4 پورت هست یا یک مودم چهار پورت است که از آن به عنوان سوییچ استفاده کردید؟؟

نام حقيقي: مسعود

عضو عادی
    نوشته
    24
    سپاسگزاری شده
    18
    سپاسگزاری کرده
    11
    این سوئیچ دومی(4 پورته) حتما dhcp server داره روش

نام حقيقي: رضا

عضو عادی
    نوشته
    52
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    5
    فقط سوئیچ هست.
    آخه روی سوئیچ تنها که DHCP‌نیست.
    وقتی این سوئیچ رو با یه سوئیچ چهار پورت دیگه شبکه که توی یه اتاق دیگه است عوض میکنم اون سیستم ها درست متصل میشن.

نام حقيقي: احسان

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    سلام
    سوئیچ ها رو با پورت uplink به هم وصل کنید و یا با استفاده از کابل کراس(هرچند سوئیچ های جدید نیازی ندارند به کراس ) . بعد هم اون رنجی که می فرمائید احتمالا رنج APIPA هست . این رنج زمانی انتخاب میشه که کامپیوتر نتونه DHCP server رو پیدا کنه .
    شما یه آی پی در رنج شبکه ات به شکل دستی به کامپیوتر های جدید بده(جوری که نیاز به APIPA پیدا نکنند) و پینگ سیستم های دیگر رو بگیر و ببین جواب میده . اگه میده مسئله مورد بحث همین نحوه اتصال دو تا سوئیچ به هم هست .

لطفا در صورت امکان این سناریو ای که تعریف کردی رو رسم کن و اینجا بذار یه خبری به ما بده .

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    یه پیشنهادم من برات دارم علاوه بر گفته دوستان مخصوصا احسان جان که گفت با uplink وصل کنی
    و اینکه اگر مشکلی که پایین گفتم باشه با ip دستی هم ping نخواهی داشت

هر دو کامپیوتر رو با هم به سوئیچ 4 پورت وصل نکن ببین درست میشه یا نه اگه دیدی یکیش درست کا کرد دومی رو که وصل کردی نه ایراد از mac address کارت شبکت هستش

با نرم افزارهای موجود ادرس mac رو عوض کن ایشالا مشکلت حل میشه

چون بعضی از کارت شبکه ها بدلیل رعایت نکردن یه سری اصول آدرسای mac دستگاهاشون با هم یکی میشه و dhcp نمیتونه به 2 تا mac یکسان 2 تا ip متفاوت بده

nima2com سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

ارتباط 2 سوییچ با کابل

نحوه ارتباط DHCP با سوئیچ

ارتباط دو سوئیچ با کابل استک

عدم برقراری در سوییچ

نحوه ارتباط سوئيچ رك

از بعد سوییچ خرابه

مشکل ارتباط دو سوئیچ

عدم برقراري وايرلس

کابل برای ارتباط با سوئیچ

نحوه اتصال دو سوييچ site:forum.persiannetworks.com