نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط mahdi7610
  • 1 توسط 87422117

موضوع: چند سوال پایه (IP دهی، DHCP و..) در ارتباط با Packet Tracer

نام حقيقي: مص-دا

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

چند سوال پایه (IP دهی، DHCP و..) در ارتباط با Packet Tracer

با سلام خدمت همه دوستان. من دانشجوی عمران هستم و واحدهایی مرتبط با کامپیوتر هم باید بگذرونیم. استاد ما متاسفانه جدای 15 نمره امتحان یک پروژه 5 نمره ای مشخص کرده که حتما هم همون رو باید انجام بدیم و نمیشه کار دیگه ای کرد. گفته با برنامه packet tracer سباید شبکه ای رو طراحی کنید با 5 خصوصیت. گفته البته در سطح ساده باشه. من حقیقتش اصلا بلد نیستم. برنامه رو دانلود کردم و کمی هم آموزشش رو خوندم ولی درست متوجه نشدم. استاد گفته کلا سیستم هایی تعریف بشن که 1. آی پی داشته باشن و سوئیچ هم بشن(؟) 2. دی اچ سی پی داشته باشن 3. به همدیگه لینک بشن 4. بسته یا پکتی رو به هم به سلامت ارسال کنن و شبکه دارای کانفیگ باشه 5. توپولوژی های مختلفی رو ترکیب کنیم تو شبکه و انتقال اطلاعات کنیم. میشه لطفا به طور ساده این مراحل رو برای من بگین؟ البته مرحله 5 یا پیشرفته رو فعلا نمیخواد و اون 4 تارو فقط. من خودم اینجوری انجام دادم آیا درسته؟ خیلی از شما ممنونم پیشاپیش. سال نو هم با تاخیر تبریک میگم.

من از طریق end device 2 تا کامپیوتر رو گذاشتم وسط صفحه. در قسمت fastethernet هر کدوم آیپی های 192.168.1.2 و 192.168.1.1 رو به این دو سیستم دادم. از طریق بخش connections یک سیم رابط copper cross over بین این دو وصل کردم. کانکشن بین این دو سبز رنگ و بر قرار شد. از طریق add simple pdu یک بسته (نامه) رو روی دو سیستم جاری کردم که عبارت successful در بخش پایین ظاهر شد.
    من حقیتا همینقدر تونستم. راستش رو بخواید این درس و این پروژه اصلا مرتبط با رشته ما نیست و سابقه ای نداریم. حالا میشه سایر بخش هایی که گفتم رو یک راهنمایی (تصویری یا متنی که بتونم گزینه ها رو پیدا کنم) بکنید. خیلی ممنونم.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهدی

عضو عادی
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    82
    سپاسگزاری کرده
    34
    بله خب کاری که کردین دست هستش
    حالا به جای 2 تا کامبیوتر شما مثلا 5 تا کامبیوتر قرار بدین و یک سوپیج را توی صفحه قرار بدین و همه کامببیوتر ها را به وسیله کابل استریت به سوپیچ وصل کنید.
    رنج ip ها را هم به تعداد کامبیوتر ها مثلا از 192.168.1.1 و 192.168.1.2 و ...... 192.168.1.5 قرار بدید.
    نحوه معماری توبولوژی ها را هم یه سرچ بزنی توی گوگول بیدا می کنی

MosDPX سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    خیلی ممنونم از شما. من این رو انجام میدم و بعد ادامه سوالاتم رو از حضورتون میپرسم.
    با تشکر از شما.

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    معذرت میخوام من الان 5 تا سیستم معمولی تعریف کردم با ip های 192.168.1.1 تا 5. یک سوئیچ هم همینطوری گذاشتم. حالا کابل copper straight رو انتخاب میکنم بعد چیکار کنم؟ روی هر سیستم بزنم میگه Rs232 یا fastethernet و روی سوئیچ هم که کابل رو میزنم میگه console یا fastethernet. من همه رو فست اترنت زدم و سبز شد:

حالا وقتی میزنم که یه PDU (نامه) بفرسته از سوئیچ به یکی از سیستم ها میگه switch has no function port
    من الان حقیقتش توی همین سیستم ساده 6 فاکتوره (5 سیستم و 1 سوئیچ) میخوام این کارها رو بکنم:

1. به همه IP بدم (به سیستم ها دادم، آیا سوئیچ هم آیپی میگیره؟)
    2. یک بسته رو از هر سیستم به دیگری و از سوئیچ به سایر ارسال کنم.
    3. DHCP تعریف کنم.

این 3 مورد رو اگر دوستان توضیحی بدن خیلی ممنون میشم.

نام حقيقي: aphrodite1989

عضو عادی شناسه تصویری 87422117
    نوشته
    98
    سپاسگزاری شده
    54
    سپاسگزاری کرده
    110
    switch has no function port برای اینه که به pc هاتون ip ندادین.
    مرحله اول) از بخش End Devices یک سرور انتخاب کنید و مانند بقیه ی pc ها به سوئیچ وصلش کنید
    مرحله دوم) روی سرور کلیک کنید و در تب Config از منوی سمت چپ گزینه DHCP را انتخاب کنید و در Start IP Address شروع رنج مورد نظرتون رو بزنید مثلا 192.168.1.2 و در قسمت Subnet Mask مقدار 255.255.255.0 را وارد کنید و دکمه Save راکلیک کنید. سپس در تب Desktop در قسمت IP Configuration گزینه Static را انتخاب کنید زیرا ip سرور باید دستی باشد سپس ip مورد نظرتان برای سرور مثلا 192.168.1.1 ( دقت فرمائید که ip سرور در رنج DHCP باشد ولی در بازه تعریف شده توسط شما قرار نگیرد) و Subnet Mask 255.255.255.0 را وارد نمایید سپس از محیط تنظیمات سرور خارج شوید.
    مرحله سوم) بر روی تک تک pc ها کلیک کرده و از تب Desktop و از قسمت IP Configuration گزینه ی DHCP را انتخاب کنید و دز نتیجه همه ی pc ها میتوانند ip دریافت کنند و همه ارتباطات به خوبی انجام خواهد شد.
    شما نیاز به هیچ تنظیمی بر روی سوئیچ ندارید.
    موفق باشید

MosDPX سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

نحوه ip دادن به pc در packet tracer

تنظیمات سرور در packet tracer

تعریف کردن dhcp در Packet Tracer

تنظیمات dhcp در packet tracer

دادن ip در packet tracer

تنظیمات DHCP در نرم افزار packet tracer

روش ip دادن به pc در packet tracer

روش تعریف dhcp در نرم افزار cisco packet tracer

IP دادن به PCها وسرورها: