نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط paravand20
  • 1 توسط paravand20
  • 1 توسط paravand20

موضوع: شبیه ساز واسه کار با سویچ و روتر

نام حقيقي: وهاب میرزائیان

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4

شبیه ساز واسه کار با سویچ و روتر

سلام
    سال نو مبارک
    من کتاب های CCNA رو خوندم و کلا زیاد مطالعه کردم حالا دسترسی به اموزشگاه ندارم یا خود سویچ و روتر ندارم تا چندماه اینده میخواستم یه شبیه ساز واسه لب تابم نصب کنم و بتونم دستورات رو تمرین کنم وبتونم خودم رو تقویت کنم
    با GN3 کار کردم یه زره ولی وقتی روتر رو میارم رو صحفه میگه باید سیستم عاملش رو دان کرده و بیاری تو برنامه میشه بگید کجا و چگ.نه؟
    سویچ رو هم وارد کردم ولی هر فرمانی بهش میدم دربخش کنسول میگه UNKOWN دستورات رو نمیشناسه .!! شاید من اشتباه وارد کرده باشم شما حداقل بگید چطوری یه سویچ رو در این برنامه وارد کنم و چندتا سیستم رو بهش وصل کنم و بعد از اون پورت ها رو نوع اینترفیس رو براشون معرفی کنم یه مثال میزنید

ضمنا پکت تریسر هم چطوره؟
    با سپاس

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahab_m نمایش پست ها
    سلام
    سال نو مبارک
    من کتاب های CCNA رو خوندم و کلا زیاد مطالعه کردم حالا دسترسی به اموزشگاه ندارم یا خود سویچ و روتر ندارم تا چندماه اینده میخواستم یه شبیه ساز واسه لب تابم نصب کنم و بتونم دستورات رو تمرین کنم وبتونم خودم رو تقویت کنم
    با GN3 کار کردم یه زره ولی وقتی روتر رو میارم رو صحفه میگه باید سیستم عاملش رو دان کرده و بیاری تو برنامه میشه بگید کجا و چگ.نه؟
    سویچ رو هم وارد کردم ولی هر فرمانی بهش میدم دربخش کنسول میگه UNKOWN دستورات رو نمیشناسه .!! شاید من اشتباه وارد کرده باشم شما حداقل بگید چطوری یه سویچ رو در این برنامه وارد کنم و چندتا سیستم رو بهش وصل کنم و بعد از اون پورت ها رو نوع اینترفیس رو براشون معرفی کنم یه مثال میزنید

ضمنا پکت تریسر هم چطوره؟
    با سپاس
    انشالله موفق باشی دوست عزیز شما برای ccna بهتر است از نرم افزار پکیت تریسر استفاده کنید چون نیازتون را برطرف می کند
    در مورد سوالتون بله GNS به شما دیوایس خام می دهد و باید ios هر دیوایس رو که لازم دارید رو براش اضافه کنید
    یک سرچ کن تو یتیوب و برای ویدئو و ارتیکل های زیادی هم هست اگر جواب نگرفتین بگید من جواب میدهم

vahab_m سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط paravand20 نمایش پست ها
    انشالله موفق باشی دوست عزیز شما برای ccna بهتر است از نرم افزار پکیت تریسر استفاده کنید چون نیازتون را برطرف می کند
    در مورد سوالتون بله GNS به شما دیوایس خام می دهد و باید ios هر دیوایس رو که لازم دارید رو براش اضافه کنید
    یک سرچ کن تو یتیوب و برای ویدئو و ارتیکل های زیادی هم هست اگر جواب نگرفتین بگید من جواب میدهم
    خیلی خیلی ممون این دکمه تشکر نیست یه تشکر هم بگنیم ولی همین بهانه ای شد یه پیام دیگه بزارم
    یعنی با پکت تریسر راحت بدونه اینکه یه کارت شبکه داشته باشم میتونم جندتا سیستم و همه رو به سویج وصل کنم بعد تمام دستورات رو پیداه کنم
    ضمنا فرق این دو نرم افزار در چی هست کدوم قوی تره یا تخصصی تر هست
    با سپاس

نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahab_m نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممون این دکمه تشکر نیست یه تشکر هم بگنیم ولی همین بهانه ای شد یه پیام دیگه بزارم
    یعنی با پکت تریسر راحت بدونه اینکه یه کارت شبکه داشته باشم میتونم جندتا سیستم و همه رو به سویج وصل کنم بعد تمام دستورات رو پیداه کنم
    ضمنا فرق این دو نرم افزار در چی هست کدوم قوی تره یا تخصصی تر هست
    با سپاس

کلیه تنظیمات مربوط به روتر و سویچ های که در کورس CCNA هستند و کلیه سناریو ها در این نرم افزار قابل پیاده سازی هستند هیچ نیازی به کارت شبکه یا تنظمات سیستم خودتون ندارید این یک سیمولتور هست فقط تعداد محدودی از دستورات در حد 10 کامند در این نرم افزار نیست

GNS3=emulator ----------------packet tarcer =simulator
    در simulator ما قدرت تغییرات در سیستم ها و یا ios روتر و خیلی از چیزها رو نداریم اما در Emulator ما قابلیت تغییرات در دیواس ها رو داریم ساده ترین تغییرات دادن IOS دلخواه به روتر که GNS یک emulatoe می گویند

در سطح CCNP oute از این استفاده می شود بیشتر چون هم حرفه ای تر و هم قابلیت های بیشتری دارد

موفق باشید

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    خیلی خیلی ممنون
    نصبش کردم واقعا خیلی جالبه و الان سویچ و چندتا سیست بهش معرفی کردم دیدم حتی عکس سویچ رو میزاره
    ضمنا منظورتون از 10 تا کامند چی بود
    میشه تمام دستورات سویچ رو اینجا وارد کرد حداقل تو سطح ccna فعلا کارم رو روبراه کنه و انشالله بتونم با gn3 هم کار کنم اشنا هم بشم
    با سپاس

نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    اره اصلا مشکلی نداره

از این لینک زیر کمک بگیر آرشیوی ار مقلات فارسی و نحوه کار با GNS3 هم داره که استاد زندی نوشته

Index of /persian/2011 backup

نام حقيقي: هومن

عضو عادی شناسه تصویری houman_wan
    نوشته
    191
    سپاسگزاری شده
    80
    سپاسگزاری کرده
    11
    بطور کلی ، در حد CCNA و CCNP Switch شما می تونید از Packet Tracer استفاده کنید.
    برای CCNP Route و CCIE یا باید از GNS3 استفاده کنید ، یا خود دستگاه رو بخرید. تازگیها سرویسی اومده به بازار که رک رو بصورت آنلاین روی Cloud اجاره میدن.
    یعنی مثلا شما میتونید هفته ای دو بار یا سه بار ، هر بار دو ساعت از این رک استفاده کنید. سناریو ها معمولا سناریوهای مشهور CCNP و CCIE هستن. کانفیگ Frame Relay ، BGP و خیلی چیزهای دیگه هم ساپورت میشه. اگر کسی بتونه کارت اعتباری داشته باشه ، میتونه از اینها هم استفاده کنه.

مزیت : شما پول کامل دستگاه رو پرداخت نمیکنید . پولی بابت برق و اتصالات نمی دید. خیلی ارزانتر از خرید دستگاه تموم میشه.
    معایب : شما محدود هستید به همون ساعاتی که رک رو اجاره کردید. ضمنا وقتی زمانتون تموم شد ، باید از کانفیگ هاتون بک آپ بگیرید و نوبت بعدی ، دوباره کانفیگ رو برگردونید و بافی ماجرا. که ممکنه از تمرکز شما کم کنه.

کلمات کلیدی در جستجوها:

دستورات کار با روتر

دستورات روتر در پاکت تریسرابزار اتصال به روتر GNS#مثال ارتباط چند شبکه توسط پکت تریسرکار با روتر در پکت تریسركار با پكيت تريسرframe relay در پکت تریسرتنظیمات روتر در نرم افزار پکت تریسرgns3 مثال هایمعایب نرم افزار پکت تریسردستورات فعال سازی دستگاههای شبکه در شبیه ساز پکت تریسر سناريوي شبكه با نرم افزار پكت تريسرمثال سناریو پاکت تریسر روتر 1841 در پکت تریسرارتباط سویچ و روترنحوه ارتباط سیستم ها در نرم افزار پکت تریسر اتصال مودم adsl و روتر در پکت تریسرلب تابم فارسی ساز ندارهمعرفی پکت تریسرمثالهاي زيادي از پكت تريسرمثالهاي روتر با پكت تريسرکتاب دستورات روترپکت تریسر ccna هست یا ccnpطریقه وصل شدن رک به gns3

برچسب برای این موضوع