نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط sadaf23
  • 1 توسط al1p0ur

موضوع: چگونگی ایجاد یک آی پی اختصاصی در سوییچ سیسکو

نام حقيقي: تهام

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    10

چگونگی ایجاد یک آی پی اختصاصی در سوییچ سیسکو

با سلام
    من یه سوییچ سیسکو کاتالیست 3560 بیست و چهار پورت دارم.
    میخوام پورت شماره 1 آنرا به یک کامپیوتر وصل کنم که آی پی آن 192.168.0.1 باشد.
    میخوام فقط کامپیوتری که به صورت فیزیکی به این پورت وصل میشه فقط این آی پی را بگیره و هیچ کامپیوتر دیگه ای تو شبکه نتونه این آی پی را بده.
    به عبارت دیگر نمیخوام روی آی پی این کامپیوتر کانفلیکت ایجاد بشه. یعنی اگه یه کامپیوتر دیگه روی یه پورت دیگه بخاد این آی پی را اختصاص بده نتونه این کار را انجام بده.
    با چه دستوری باید این کار را انجام بدم؟

ممنون از لطفتون.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    IP رو چطور به این کامپیوتر دادید؟دستی یا با DHCP؟

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    10
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dj Pashmak نمایش پست ها
    IP رو چطور به این کامپیوتر دادید؟دستی یا با DHCP؟
    دستی

نام حقيقي: صدف

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام
    دوست عزیز زمانی که یک آی پی دستی به سیستم میدی و توی شبکه از dhcp استفاده میکنی و نمیخوای که dhcp به هر دلیلی این آی پی رو به سیستم دیگه ای بده از دستور زیر استفاده میکنن:
    ip dhcp excluded-address "ip
    و به جای کلمه ip آی پی مورد نظر را مینویسند البته این روش سیسکو است و در سوییچ انجام میشه!

gidlio سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    10
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadaf23 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز زمانی که یک آی پی دستی به سیستم میدی و توی شبکه از dhcp استفاده میکنی و نمیخوای که dhcp به هر دلیلی این آی پی رو به سیستم دیگه ای بده از دستور زیر استفاده میکنن:
    ip dhcp excluded-address "ip
    و به جای کلمه ip آی پی مورد نظر را مینویسند البته این روش سیسکو است و در سوییچ انجام میشه!
    با تشکر از شما....
    ببینید من یه آی پی مال کامپیوترمه که نمیخوام کسی این آی پی را بده.
    سوییچ که دست خودمه و میتونم dhcp بذارم میتونم نذارم.
    فرض کنید یه کامپیوتر در فاصله ی دور قرار داره و تو شبکه ی منه ولی من بهش دسترسی ندارم.
    حالا اون کامپیوتر میتونه به صورت دستی اون آی پی کامپیوتر من را بده من میخوام که ببینم چطوری میتونم جلوی اینکار را بگیرم.

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط gidlio نمایش پست ها
    با سلام
    من یه سوییچ سیسکو کاتالیست 3560 بیست و چهار پورت دارم.
    میخوام پورت شماره 1 آنرا به یک کامپیوتر وصل کنم که آی پی آن 192.168.0.1 باشد.
    میخوام فقط کامپیوتری که به صورت فیزیکی به این پورت وصل میشه فقط این آی پی را بگیره و هیچ کامپیوتر دیگه ای تو شبکه نتونه این آی پی را بده.
    به عبارت دیگر نمیخوام روی آی پی این کامپیوتر کانفلیکت ایجاد بشه. یعنی اگه یه کامپیوتر دیگه روی یه پورت دیگه بخاد این آی پی را اختصاص بده نتونه این کار را انجام بده.
    با چه دستوری باید این کار را انجام بدم؟

ممنون از لطفتون.
    با توجه به اینکه سوئیچ لایه 3 دارید پیشنهاد میکنم از یک Vlan جدا برای این سیستم استفاده کنید .و ارتباط باقی شبکه رو با این سیستم از طریق Routing برقرار کنید . البته با این کار باید ساختار شبکه و Ip هاتون رو کمی تغییر بدید .
    اگه میگفتید که برای چی میخواهید این کار را انجام بدید و چه سرویسی دارید میدید بهتر میشد راهنماییتون کرد .

gidlio سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    10
    ببینید من یه شبکه دارم حاوی دو سرور و چند کلاینت و یک OPC SERVER که OPC واسط تجهیزات کنترلی کارگاه(مثل پی ال سی) هست.
    همه ی تجهیزات مذکور تو شبکه یه آی پی دارن.
    آی پی OPC برابر 192.168.0.1 هستش. اگه OPC از کار بیفته و یا آی پی کانفلیکت بده کل سیستم من از کار میفته.
    هر کسی از تو کارگاه که دور از من هست میتونه به شبکه ی من وصل بشه و اگه یه نفر یه کامپیوتر(یا هر تجهیز دیگه ای که آی پی میگیره) به شبکه وصل کنه و آی پی OPC را بده سیستم من میخوابه.
    چیکار کنم که که کسی نتونه آی پی 192.168.0.1 را بده؟
    آیا میشه یکی از 24 پورت سوییچ را طوری تنطیم کرد که فقط اون پورت آی پی 192.168.0.1 را بگیره و بقیه نتونن؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

اختصاص ip به سوئیچ

آدرس آی پی سوئیچ سیسکو

نحوه اضافه كردن پورت سوييچ سيسكو

نحوه کار یک سوییچ سیسکو

نحوه اختصاص ip به interface مورد نظر در سوئیچ

كانفليكت اي پي

چطور ای پی اختصاصی بگیرمdhcp در سیسکوسرور برای ای پی دادنچطوری آی پی اختصاصی بگیرم ؟switch نحوه اختصاص ip ای پی سوییچ وصل به کامپیوترنحوه آي پي دادن در سرور سيسكونحوه ip به یک پورت سیسکواختصاص ip به سوئيچ سيسكواختصاص دادن vlanاختصاص دادن ip به vlan سوئیچاختصاص دادن یک ip به یک mac در سیسکوip دادن به یک switch portسیسکو dhcp اختصاص ip ثابتاختصاص دادن ip به پورت سوئیچاختصاص آی پی به سوئیچ سیسکونحوه تعریف آی پی در سوئیچمسیریابی دستی در سویئچ 3560نحوه اختصاص mac address در سیسکواختصاص یک آی پی به یک پورت سوئیچ

برچسب برای این موضوع