نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط yavar
  • 1 توسط skhajeian
  • 1 توسط yavar
  • 1 توسط yavar

موضوع: مشکل Set کردن IP Static روی مودم لینکسیس 120N

نام حقيقي: H.Ziaei

عضو عادی شناسه تصویری hgh11
    نوشته
    65
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    77

Icon9 مشکل Set کردن IP Static روی مودم لینکسیس 120N

با سلام خدمت همه اساتید عزیز من تو تنظیم کردن وایرلس این مودم به مشکل خوردم به شرحی که من یک عدد IP Static دارم که اون رو روی مودم ست کردم. حالا هدفم اینه که قسمت DHCP وایرلس مودم بصورت جداگانه از بخش LAN عمل کنه. یعنی بتونم از وایرلس مودم استفاده کنم و وقتی با دستگاهی بهش وصل میشم IP Local از مودم بگیره. خیلی روش کار کردم اما جواب نداد. تو بخش Advanced Routing یک گزینه هست که RIP هست. با خود سرویس دهنده که صحبت کردم بعد از 50 نفر پاسکاری یک نفر گفت از این طریق باید تنظیم کنی ولی نتونست درست راهنمایی کنه. ممنون میشم دوستان تجربه ها رو انتقال بدن

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    من واقعا نفهمیدم مشکلت چیه
    میشه دقیق بگی جریان از چه قراره؟؟؟

hgh11 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    65
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    77
    نقل قول نوشته اصلی توسط yavar نمایش پست ها
    من واقعا نفهمیدم مشکلت چیه
    میشه دقیق بگی جریان از چه قراره؟؟؟
    سعی کردم صریح توضیح بدم عزیز. ببینید من یک IP دارم که فرضا به جهت Gateway روی مودمم ست شده و یک IP Valid که روی سرورم که به مودم متصل هست ست شده. البته رو بخش Lan مودم ست شده. فرض کنید مثلا 31.141.46.145 IP مودمم و 31.141.46.146 IP سرورم. حالا وقتی میخوام از وایرلس مودم استفاده کنم جه جوری باید اینکار رو انجام بدم. یعنی چهجوری میشه کاری کرد که DHCP وایرلس مجزا از این رنج IP بده. IP Local بده تا مثلا با یک لپ تاپ هم بشه به اون مودم وصل شد و از اینترنتش استفاده کرد. متوجه شدید قربان؟

نام حقيقي: skh

عضو عادی
    نوشته
    43
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    16
    اگر می خواید از  IP STATIC استفاده کنید نیازی به تنظیم DHCP  نیست اگر تیک  DHCP رو بزنید مودم اینترنت داره ولی در واقع برای کارهای جانبی که بخواید از IP STATIC استفاده کنید جواب نمیده  

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط hgh11 نمایش پست ها
    سعی کردم صریح توضیح بدم عزیز. ببینید من یک IP دارم که فرضا به جهت Gateway روی مودمم ست شده و یک IP Valid که روی سرورم که به مودم متصل هست ست شده. البته رو بخش Lan مودم ست شده. فرض کنید مثلا 31.141.46.145 IP مودمم و 31.141.46.146 IP سرورم. حالا وقتی میخوام از وایرلس مودم استفاده کنم جه جوری باید اینکار رو انجام بدم. یعنی چهجوری میشه کاری کرد که DHCP وایرلس مجزا از این رنج IP بده. IP Local بده تا مثلا با یک لپ تاپ هم بشه به اون مودم وصل شد و از اینترنتش استفاده کرد. متوجه شدید قربان؟
    بله جیگر متوجه شدم میخوایی چیکار کنی فقط الان باید یه سوالمو توضیح بدی تا بتونم دقیق تر راهنمایی کنم و اونم اینه که مودم به چه صورت کانفیگ شده؟ بریج یا PPPOE؟؟

نوشته
    65
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    77
    بله جیگر متوجه شدم میخوایی چیکار کنی فقط الان باید یه سوالمو توضیح بدی تا بتونم دقیق تر راهنمایی کنم و اونم اینه که مودم به چه صورت کانفیگ شده؟ بریج یا PPPOE؟؟
    مرسی عزیز
    مودم pppoe تنظیم شده Nat & Dhcp هم Disable هستند. ممنون

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط skhajeian نمایش پست ها
    اگر می خواید از IP STATIC استفاده کنید نیازی به تنظیم DHCP نیست اگر تیک DHCP رو بزنید مودم اینترنت داره ولی در واقع برای کارهای جانبی که بخواید از IP STATIC استفاده کنید جواب نمیده
    خب دوست عزیز مشکل منم همینه. من میخوام DHCP وایرلس مودم با وجود داشتن IP Static کار بکنه. نکته همینجاست

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    ببین وقتی مودم توی حالت PPPOE تنظیم بشه آیپی پابلیک استاتیک به مودم اختصاص پیدا میکنه و شما میتونید با راه اندازی NAT اینترنت رو به سیستم های دیگه بدین که فک میکنم خودتون وارد هستین حالا توی سیستم ها یا با DHCP آیپی private اختصاص میدین یا به صورت دستی بعد برای اینکه بتونین به سرورتون از طریق آیپی استاتیک پابلیکتون دسترسی داشته باشین میتونین از virtual server یا port forwarding یا توی بخش DMZ مودم آیپی سرورتون رو فعال کنید

نوشته
    65
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    77
    ببین وقتی مودم توی حالت PPPOE تنظیم بشه آیپی پابلیک استاتیک به مودم اختصاص پیدا میکنه و شما میتونید با راه اندازی NAT اینترنت رو به سیستم های دیگه بدین که فک میکنم خودتون وارد هستین حالا توی سیستم ها یا با DHCP آیپی private اختصاص میدین یا به صورت دستی بعد برای اینکه بتونین به سرورتون از طریق آیپی استاتیک پابلیکتون دسترسی داشته باشین میتونین از virtual server یا port forwarding یا توی بخش DMZ مودم آیپی سرورتون رو فعال کنید
    نشد برادر. فکر کنم من نمی تونم دقیق مطلب رو برسونم. ببینید اینکه مودم اگر رو حالت pppoe باشه خودش اتومات به اینترنت متصل میشه و از provider اتومات ip میگیره رو ok. این اتفاق هم صحیح داره انجام میشه. اما چون من نیاز به ارتباط مستقیم با سرور دارم مجبور بودم که NAT رو غیر فعال کنم و از رنج IP های 4 تایی که به من داده شده یک عدد رو روی Lan مودم , یک عدد رو هم روی سرور set کنم. در نتیجه به دلیل اینکه در صورت فعال بودن DHCP از همان رنج 4 تایی عمل می کنه نمیشد که DHCP رو فعال بکنم مگر اینکه یک DHCP برای وایرلس به طور مجزا وجود داشت که اینطور نیست. در نتیجه در حال حاضر من یک مودم وایرلسی دارم که فقط تونستم ازش یک خروجی بگیرم از طریق کابل به سرور و مشکل اصلی من همینجاست که بتونم از وایرلس مودم هم حداقل برای یک سیستم خروجی اینترنت بگیرم....

کلمات کلیدی در جستجوها:

طرز راه اندازی مودم لینک سیس

rip در مودم لینکسیس

کانفیگ مودم برای ip static

ip مودم لینک سیس

آی پی ولید در لینک سیس

ست کردن مودم cisco

ای پی مودم لینک سیس

تنظیمات مودم لینک سیس

ای پی دادن وایرلس لینک سیس

راهنمای استفاده از لینک سیس 120

طریقه تنظیم لینکسیس سیسکو