نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط dhcp
  • 1 توسط Reza.D

موضوع: راهنمایی برای مطالعه سیسکو

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    11

راهنمایی برای مطالعه سیسکو

عرض سلام خدمت اساتید محترم

من دانشجوی سال آخر نرم افزار هستم. اتفاقأ شاگرد ممتاز هم هستم، ولی اصلأ علاقه ای به برنامه نویسی ندارم. عاشق شبکه ام!

بنده حدود یک سال هست که self study شبکه رو از +Net آغاز کردم . بعد به سمت MCITP رفتم و سرور 2008 و net infra رو خوندم.
    اما با گذشت زمان حس کردم مایکروسافت اون چیزی نیست که من دنبالش هستم. تا اینکه با سیسکو آشنا شدم. و واقعأ همون چیزی بود که من میخواستم.
    دو سه ماهی هست که شروع کردم از ویدیوهای cbt Nuggets استفاده می کنم. پی دی اف های خود سیسکو رو هم مطالعه می کنم. مشکل زبان انگلیسی هم ندارم. یعنی فعلأ شغلم تدریس و ترجمه هست.

حالا سوالی که دارم این هست که
    از دوستان و اساتید خواهش می کنم من رو راهنمایی کنید که آیا با ادامه همین مسیر به نتیجه مطلوب می رسم یا نه؟
    من واقعأ عاشق شبکه هستم و وقتی با packet tracer کار می کنم اصلأ متوجه گذر زمان نمی شم!!
    اما جدیدأ حس می کنم با گذشت یک سال از مطالعاتم، به جای خاصی نرسیدم. یعنی حس می کنم عمده انرژی و وقتم رو روی مطالب تکراری هدر دادم.
    برای همین تصمیم گرفتم برم آموزشگاه و ثبت نام کنم. اما هرچی گشتم بیشتر گیج شدم اونقدر آموزشگاه و استاد زیاد هست که نمی دونم کدوم رو انتخاب کنم. هزینه زیادی هم می گیرن!
    من عاشق self study هستم. اما فکر می کنم اگر برم کلاس بازدهی بهتری خواهم داشت.
    درخواست من از اساتید این هست که اگر ممکنه، یک plan یا مسیری رو برای من مشخص کنید تا همون رو طی کنم و وقت و انرژیم بیشتر از این هدر نره.
    مشکل من الان اینه که گیج هستم و نمی دونم باید چی بخونم، چجوری بخونم. از چه منبعی استفاده کنم یکی بهم خط درست رو بده تا آخرش میرم.

خلاصه شرمنده که این متن طولانی شد
    ممنون میشم راهنماییم کنید

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    سلام دوست عزیز
    اگر بر اساس ویدویو ها جلو بری ذرست هست اما بهتر است بعد از خوندن CCNA یه گراشی از سیسکو را بری جلو اینطور بهتره که از R&S شروع کنی بهتره ابن نطر شخصی منه البته

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    11
    سلام دوست عزیز
    اگر بر اساس ویدویو ها جلو بری ذرست هست اما بهتر است بعد از خوندن CCNA یه گراشی از سیسکو را بری جلو اینطور بهتره که از R&S شروع کنی بهتره ابن نطر شخصی منه البته
    ممنونم از راهنمایی که کردید
    من هم خودم بعد از ccna تمایل دارم بین R&S و Wireless یکی رو انتخاب کنم. البته به وایرلس علاقه بیشتری دارم.
    اما مشکل اینجاست که فعلا اول راه ccna هستم.
    به نظر شما همون مسیری که nuggets جلو میره رو طی کنم کار درستیه؟
    کلاس لازم نیست برم؟

اینم یه نقشه کلی از مراحل سیسکو

mohamad-23 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    در حیطه سیسکو با وجود انواع Certification Path ها کار انتخاب مسیر و جلو رفتن خیلی سخت نیست.انتخاب میکنید،سراغ مواد آموزشی میرید و تمرین و تکرار میکنید تا آمادگی برای آزمون پیدا کنید. اگر در این بین مواد آموزشی سواله، شخصا معتقدم از مزایای دوره های سیسکو و مایکروسافت اینه که منبع مطالعه برای هر دوره توسط خودشون مشخص و منتشر شده.شکر خدا اونقدر کتاب و training زیاد هست که جای ابهام باقی نمونه و مطلب روشن بشه.اگر بعد از مطالعه باز هم سوالی بود دوستان زیادی در انجمن میتونن کمک کنن تا ابهام برطرف بشه و در کنار مطالعه تمرین و تمرین و تمرین.
    در حالت کلی بهترین مسیر اینکه که شما دوره CCNA R&S رو بگذرونید و اطلاعات کلی رو داشته باشید و بعد برین به سراغ گرایشی که بهش علاقه دارید مثل wireless
    کلاس اگر درست و اصولی انتخاب بشه به آدم امکان استفاده از تجربه اون استاد رو میده. در واقع هزینه کلاس هزینه اون وقت و به قول خودت جلوگیری از خوندن مطالب تکراریه بعلاوه تجربیات مدرس دوره است و زمانی که سپری کرده تا بتونه مطلب رو برای خودش جا بندازه و انتقال بده.
    Self Study کار خوبیه در صورتیکه بدونی چی میخوای و میخوای به کجا میخوای برسی اما همیشه صرف دونستن این دو مورد تضمین نمیکنه که مسیر رو درست جلو بری. برای انتخاب کلاس خوب میشه از کسانی که دوره رو رفتن و یا اواسط دوره هستم سوال پرسید تا جو کلی کلاس و اون استاد دست آدم بیاد و بتونه انتخاب کنه.

th95 سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

پی دی اف mcitp

مراحل سیسکو

مراحل طي سيسكو

راهنمایی مطالعه شبکه

کلاس ccna

راهنمایی برای شروع آموزش سیسکو

سیسکو

سیسکو مطالعات

مراحل سيسكو

آموزش سيسكو پكت پي دي اف