نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: Routing Protocol های Classless و ClassFull

نام حقيقي: DarkSeed

عضو عادی شناسه تصویری darkseed
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    138

Routing Protocol های Classless و ClassFull

همانطور که میدونید تو بحث classless protocol ها و class full ها
    در classless ها هر روتر هر پکتی که به سمتش میاد رو همراه با subnet اون میگیره و هیچ تغییری از حیث default subnet نمیده ( حالا مثل روتینگ پروتکلهای ripv2 و ospf و eigrp ) ولی classfull ها هر پکتی که میاد رو اول subnet mask default رو بهش میده بعد روتش میکنه

حالا همانطور که میبینید این 2 روتر بر اساس پروتکل classfull هستند ولی من برام سواله که چطور روتر سمت راستی میگه که پکتی که برا من اومده netidاش با من یکیه؟ و چرا از سابنت /24 که دیفالته برای کلاس c که 192.168.0 هست استفاده کرده؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    ببخشید کجا قید شده که این ارتباط بر مبنای یک پروتکل Classful برقراره؟

نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    138
    این عکسی از فیلم آموزشی ای که دارم ازش یاد میگیرم و در مورد نحوه کار routing protocol هایی هستش که بصورت classfull هستند
    و تو عکس هم مشخصه که هیچکدوم subnet ای ندارند چون مربوط به همین حالت classfull هستش

نام حقيقي: بابک رضازاده

عضو عادی شناسه تصویری brh123
    نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    179
    نقل قول نوشته اصلی توسط darkseed نمایش پست ها
    حالا همانطور که میبینید این 2 روتر بر اساس پروتکل classfull هستند ولی من برام سواله که چطور روتر سمت راستی میگه که پکتی که برا من اومده netidاش با من یکیه؟
    کجا نوشته classful هست ؟ اصلا روتینگ پروتکل اینجا چیه ؟ میگه net id یکیه ،چون واقعا net id ایش یکیه 172.16.3.0

و چرا از سابنت /24 که دیفالته برای کلاس c که 192.168.0 هست استفاده کرده؟
    از سابنت 192 استفاده نکرده ، از سابنت /16 استفاده کرده با اضافه ی 8 بیت سابنتیگ

یک بار دیگه سابنتینگ و روتینگ پروتکل های classless و classfull رو مطالعه کن ، چون این مطالبی که سوال می کنی همش مسائل پایه هست و با یک سرچ در گوگل در میاد .

تعجب کردم چرا میون این همه تاپیک پخش و پلا و یه دونه سوال جواب چرا یه تاپیک مخصوص این نیست
    سوال من اینه که پورتهای سریال روتر به چه دردی میخوره. تو تعاریف اومده برای اتصال به wan منظور چیه خطهای lease ? اصلا خطهای lease یا مثلا اینترانت چطوری به یک شرکت داده میشه؟ کابل از مخابرات میکشند؟چه جور کابلیه آیا این کابل سرش به صورت سریاله که اینا میخوره به پورت سریال روتر.
    با تشکر فراوان
    تالار های گفتگو برای بحث و تبادل نظر در مباحث تخصصی و مبهم و استفاده از تجربیات افراد ماهر برای ارائه راه کارهاست
    سوال های شما اگر پیش داوری نباشه ! دلیل اینه که شما حتی study guide ccna رو هم مطالعه نکردی . که پیشنهاد می کنم برای آموزش از اون ها استفاده کنی یا وبلاگ یا کلاس درس، نه تالار های گفتگو !
    پس توجه کنیم بین تالار و وبلاگ آموزشی فرق از زمین تا زیر زمینه ! امیدوارم جسارت نکرده باشم

ویرایش توسط brh123 : 2012-04-23 در ساعت 08:38 AM

نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    138
    بــــله خیلی ممنون

کلمات کلیدی در جستجوها:

تفاوت classless و classful

آموزش classless

آموزش سابنتینگ

پروتکل classless

شبكه هاي class lessشبکه پروتکل classless چیستپروتکل های class lessclass full چیستتفاوت classless classfulمقایسه روتینگ پروتکل ها پروتکل class fullشبکه های classless و classful پروتکل های مسیریابی IGRPclassless چيستclass lessپروتكلروتینگ پروتکلClassful classlessclassful پروتکلclassless و Classful تفاوتclassless آموزشclassless چیست؟clussfull classless چیستسابنتیگ همه کلاس هاپروتکل های مسیر یابی class full و class less کدامنداموزش classful و classless

برچسب برای این موضوع