نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 1سپاس

موضوع: مشاوره در مورد پروژه + فایل Pacet Tracer

نام حقيقي: محمد مهدی غلام زاده

عضو عادی شناسه تصویری iranianmah
    نوشته
    88
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    7

مشاوره در مورد پروژه + فایل Pacet Tracer

سلام دوستان .

من میخوام یک شبکه داخلی رو با یک سوئیچ 3750 و چند تا 2960 و یک شبکه خارجی که با استفاده از MPLS هست رو انجام بدم .

توی نرم افزار Cisco Packet Tracer اونو تقریبا پیاده کردم اما خیلی کامل نیستش هنوز !
    از دوستانی که این کاره هستن تقاضا دارم اگه میشه این فایل رو یک نگاهی بندازن ببینند چه باگی داره این روش پیاده سازی .

این رو هم بگم که این اولین تجربه ام از سیسکو هستش و چیزایی که یاد داشتم رو به کار بردم اگر ساختار مشکلی داره یا روش بهتری هستش معرفی کنید .

با تشکر از همه مهندسان عزیز .

Internal Network + MPLS.pkt

Internal Network + MPLS.rar

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط iranianmah : 2012-02-17 در ساعت 12:20 PM

نام حقيقي: M3hDi

خواننده شناسه تصویری mehdi
    نوشته
    239
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    79
    1-اولین چیزی که دیدم این بود که شما به غیر از end device های داخل یک vlan ، به جای دیگه مسیر ندارید
    (یه نکته :معمولا با vlan1 کار نمیکنند چرا که یه خرابکار اگه به هر نحو ممکنه نفوذ کنه میدونه که لاافل vlan1 رو میتونه دستکاری کنه،پس بهتره این vlan خاموش باشه یا ازش استفاده نشه)
    2-اصلا شما روی 2811 ها routing فعال نکردید،حداقلش این بود که static route روی روتر هاتون بنویسید

3-بعضی جاها هم دیدم شما gateway ست کردید اما معلوم نیست این gateway کجای شبکتون هستش(شیراز رو برای مثال نگاه بکنید-اگه منظورتون از این gateway آدرس vlan روی 2960 شیراز هست که یادتون رفته و اون موقع باید یه sub interface هم روی 2811 ست کنید .اگه نه می خوایید مثله یزد مستقیم با اینترفیس روتر 2811 در ارتباط باشه که اون موقع اینترفیس این 2811 با سابنت داخلیتون یکی نیست)
    4-تو یزد روی 2960 اونهمه vlan برای چی ساختید که اسماشونم با vlan های بالا یکیه ؟ درسته تداخلی با هم نمیکنند اما دلیلتون چیه ؟
    5-سمت مخابرات روی سوئیچ باید inter vlan routing راه اندازی میکردید که اونم یادتون رفته

لطفا انتظارهاتون رو از این solution مطرح کنید تا با جزئیات بیشتری برسی بشه و شما نتیجه گیری بفرمایید

EVERAL سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد مهدی غلام زاده

عضو عادی شناسه تصویری iranianmah
    نوشته
    88
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    7
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
    1-اولین چیزی که دیدم این بود که شما به غیر از end device های داخل یک vlan ، به جای دیگه مسیر ندارید
    (یه نکته :معمولا با vlan1 کار نمیکنند چرا که یه خرابکار اگه به هر نحو ممکنه نفوذ کنه میدونه که لاافل vlan1 رو میتونه دستکاری کنه،پس بهتره این vlan خاموش باشه یا ازش استفاده نشه)
    2-اصلا شما روی 2811 ها routing فعال نکردید،حداقلش این بود که static route روی روتر هاتون بنویسید

3-بعضی جاها هم دیدم شما gateway ست کردید اما معلوم نیست این gateway کجای شبکتون هستش(شیراز رو برای مثال نگاه بکنید-اگه منظورتون از این gateway آدرس vlan روی 2960 شیراز هست که یادتون رفته و اون موقع باید یه sub interface هم روی 2811 ست کنید .اگه نه می خوایید مثله یزد مستقیم با اینترفیس روتر 2811 در ارتباط باشه که اون موقع اینترفیس این 2811 با سابنت داخلیتون یکی نیست)
    4-تو یزد روی 2960 اونهمه vlan برای چی ساختید که اسماشونم با vlan های بالا یکیه ؟ درسته تداخلی با هم نمیکنند اما دلیلتون چیه ؟
    5-سمت مخابرات روی سوئیچ باید inter vlan routing راه اندازی میکردید که اونم یادتون رفته

لطفا انتظارهاتون رو از این solution مطرح کنید تا با جزئیات بیشتری برسی بشه و شما نتیجه گیری بفرمایید

************************************************** ****************************************

من میخوام شبکه مشهد رو با استفاده از vlan تکه تکه کنم تا ترافیک تو کل شبکه مشهد بیاد پایین .
    در هر vlan 101 تا 104 ، 24 نود فعال رو دارم که از نرم افزار خودشون توی مشهد استفاده میکنن که وصل باید بشن به Server App که با 3750 این Route انجام میشه و برای استفاده از نرم افزار در شعب باید برن به رنج 10.139.2.0 , 4.0 که اون Routing هم با 2811 انجام میشود .
    ( اگر برای Switch های لایه 2 مشهد IP Default_Getwaty رو 3750 ام تعریف کنم دیگه نیاز نیستش روی هر Switch بیام و Vlan تعریف کنم و 20 تا ip الکی بدم درسته ؟
    بعد در شعب هم یک سرور برای Active Directory هست که میاد و میره در Forest شعبه مشهد .

1- اینکه میگین من تجربه ندارم ازش اما اگر مشکلی بوجود میاره میشه برد روی vlan دیگری . ( من اینجا از Vlan1 که Default هستش روی همه تجهیزات به عنوان سطح 1 شبکه استفاده کردم ( که همون IP MPLS ام هستش ) )
    2- چرا مهدی جان Static Route داره که رنج 10.139.2.0 , 4.0 رو Route باید بکنه .
    3- برای شیراز که یادم رفته بود IP ست کنم درست . باید مثل یزد بشود اون هم . این که گفتید برای چی هستش ( اگه نه می خوایید مثله یزد مستقیم با اینترفیس روتر 2811 در ارتباط باشه که اون موقع اینترفیس این 2811 با سابنت داخلیتون یکی نیست) )
    4- اون Vlan های شعبه یزد و شیراز به خاطر اینکه از vtp client استفاده کردم، اول فکر کردم لازمه برای همین از VTP Server اش که همون 3750 مشهد هست گرفته اونارو .
    5- سمت مخابرات رو چه جوری باید این کار رو بکنم ؟؟؟؟

این هم فایل کامل ترش هستش که گذاشتم .

Internal Network + MPLS.pkt

ممنون از وقتی که گذاشتی .

ویرایش توسط iranianmah : 2012-02-18 در ساعت 11:15 AM

کلمات کلیدی در جستجوها:

پروژه VLAN

پروژه در مورد cisco

نتیجه گیری از نرم افزار packet tracer

پروژه با packet tracer.pkt

پروژه کامل در مورد روترها

پروژه STAtic route در cisco paket tracer

پروژه static route در cisco paket tarcer