نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 1سپاس

موضوع: مشکل در ping روترهای Cisco

نام حقيقي: farzad

عضو عادی
    نوشته
    150
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    46

مشکل در ping روترهای Cisco

سلام . من یه مشکلی تو پینگ روترهای ساختمانمون دارم . بزارید اساس کار رو بیشتر توضیح بدم :

چند ساختمان است در چند نقطه مختلف همان شهر قرار دارند. یکی از این ساختمان ها به طور پیش فرض به عنوان ساختمان مرکز قرار داده شده است. برای هر ساختمان هم یک خط PTMP گرفته شده که میاد تو رک ساختمان مرکزی توسط یه مودم تلبس 8110 و یک روتر سیسکو .

برای هر ساختمان دیگر هم یک مودم تلبس و یک روتر 1600 سیسکو قرار داده شده . حالا مودم ما 2800 است. یعنی یک حالتی که همه وصل بشن به ما . مشکل اینجاست من یک ساختمون رو میتونم از ساختمان مرکزی پینگ کنم اما از اون ور نمیشه . یکی دیگه هم destination unreachable میده موقع کار . همه چیز به هم ریخته نمیدونم چیکار کنم . از لحاظ فیزیکی هم همه چیز درسته . نمیدونم چیکار کنم . میشه راهنمایی کنید ؟

موضوعات مشابه:

عضو عادی
    نوشته
    150
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    46
    کسی نبود؟

نام حقيقي: Armin Rezaeimehr

مدیر عمومی شناسه تصویری EVERAL
    نوشته
    695
    سپاسگزاری شده
    572
    سپاسگزاری کرده
    594
    نوشته های وبلاگ
    7
    یا Route به سمت ساختمانی که ping نمی کنید اشتباه نوشتید یا مشکل نت ورکی دارید(پینگ می ذارید مدام unreachable ، یا یک خط در میون ) اگه یه خط در میونه که مشکل نت ورکیه شک نکن. چون تو بازه ای که پینگ تایم میذاری پورتت down میشه که پیغام unreachable میده ، اگه شبکه خط back up داره سوئیچ کن و چک کن) - مابین روتر هاتون فایروال دارین ؟ ضمن اینکه از خود روتر پینگ می کنید یا از کلاینت .کانفیگ روترتون چک کنید و مودم ها رو هم بررسی کن .

عضو عادی
    نوشته
    150
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    46
    فکر میکنم مربوط به همین رووت که گفتین باشه . چجوری میتونم با هایپر ترمینال یه نمای کلی از روتی که الان روی روتره بگیرم بدون اینکه تغییری در اون ایجاد بشه؟؟
    از اون طرف به سمت مرکز پینگ میکنم میزنه Destination net unreachable.

از اینورم که request time out

مثل اینکه شبکه جوری بوده که ما بتونیم اونا رو ببینیم .

و اینکه توی مرکز من یک ای پی خاص رو میتونم پینگ کنم . اما توی یه ساختمان دیگه از اونور نمیتونم اون ای پی خاص رو چک کنم. چرا؟

فایروال هم نیست

ویرایش توسط farzad226 : 2012-01-03 در ساعت 08:32 PM

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    سلام با دستور SH ip route میتونی route های موجود رو ببینی.اگه میتونی یه نما از شبکتون اینجا بزارین تا بشه بهتر کمکتون کرد.

عضو عادی
    نوشته
    150
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    46
    میخوام همینکا رو بکنم . من که زیاد سر در نمیارم شاید شما بتونین کمک کنید تا عیب رو پیدا کنم .شما تقریبان اینجوریه

این دستور رو چجوری باید استفاده کنم ؟ مشکلی که در عملکرد ایجاد نمیکنه که چیزی بهم بریزه؟

ویرایش توسط farzad226 : 2012-01-03 در ساعت 09:19 PM

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzad226 نمایش پست ها

این دستور رو چجوری باید استفاده کنم ؟ مشکلی که در عملکرد ایجاد نمیکنه که چیزی بهم بریزه؟

اگه با Cisco اشنایی نداری پیشنهاد میکنم یکی که وارد هست رو بیاری تا انجامش بده .... Troubleshooting به این راحتی ها نیست !!!!!!

EVERAL سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Armin Rezaeimehr

مدیر عمومی شناسه تصویری EVERAL
    نوشته
    695
    سپاسگزاری شده
    572
    سپاسگزاری کرده
    594
    نوشته های وبلاگ
    7
    دستور show ip interface brief هم تنظیماتی که انجام دادی رو نشون میده ، برای دیدن Configuration از دستور show running-config استفاده کن ضمنا وقتی از دستور show استفاده می کنی نباید در مد Configuration باشی باید در مد privilege باشی . شما در سوال اول گفتی می تونی از ساختمان مرکز ping کنی بعد می گی از اون طرف به سمت مرکز پینگ میکنم میزنه Destination net unreachable ، از اینورم که request time out مثل اینکه شبکه جوری بوده که ما بتونیم اونا رو ببینیم بالاخره چی شد ؟؟ پینگ از مرکز انجام میشه و از اون ور انجام نمیشه یا ... در ضمن فقط مشکل پینگه ؟
    مشکلی که در عملکرد ایجاد نمیکنه که چیزی بهم بریزه؟
    یه بک آپ از تنظیمات هم بگیر .

عضو عادی
    نوشته
    150
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    46
    ببینید چندین ساختمون مثل تو شکل به ما وصلن .

یه ساختمون رو ما از اینور ping داریم اما از اونور فقط روتر اینجا رو پینگ داریم و بس و دیگه هیج جا رو نمیبینه
    یه ساختمون رو نه از اینور میبینیم نه از اونور

هر کدومشون یه مشکلی دارن .

الان کابل کنسول رو که وصل میکنم به روتر باید چه دستوراتی تو هایپر ترمینال بزنم تا ببینم چی روی روتر نوشتن . شاید بد کانفیگ کرده باشن؟

نام حقيقي: majid612

خواننده شناسه تصویری majid612
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام . اینطور که شما میفرمایید نمی شود متوجه اشکال بشوید ولی
    راه مرسوم و خیلی راحت از مهندسان دیتای مخابرات بخواهید ، خارج از ساعت اداری اینکارها را برایتان راست و ریست کنند. مهندسان دیتای مخابرات با یک نگاه اشکال را پیدا میکنند چون سیسکو کارند و گرنه کار هرکسی نیست خصوصا بعضی شرکتهای خصوصی را اصلا حرفشان راهم نزن با پیشنهاد تجهیزات جدید خرج روی دستتان میگزارند اساسی. بازهم اگر کمک خواستی به خودم بگو از راهنمایی فروگزار نمیکنم

عضو عادی
    نوشته
    150
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    46
    ممنون از لطفتون . نمیدونم چجوری توضیح بدم . به نظر خودم مشکل ار کانفیگ روترهاست . چجوری میتونم بفهمم چی نوشتن روی روتر تا چه کار انجام بده؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

دستور ping در روتر

دستور ping در سیسکو

مشکلات روتر سیسکو

آرمین رضائی مهر

مشکل روتر

destination net unreachableیعنی چی

پیغام destination net unreachable

دستور ping در cisco

دستور پینگ در سیسکو

مشکل مودم cisco

net unreachableیعنی چهدستور ping ترمینالآرمین رضائی مهر تنظیم خط فرمان فایروالدستور ping برای روترpingدر روتر سیسکودستور ping در روتر سیسکوروش پینگ کردن مودم تلبسدستورات ping روتر ciscoنمیتونم روتر رو ping کنمتو pingپیام net میدهمشكل مودم ciscoمشکل ping در روتر مشکل destination net unreachableدستورهای هایپر ترمینالمشکلات روتر

برچسب برای این موضوع