نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 6سپاس
  • 2 توسط behzad2011
  • 1 توسط behzad2011
  • 1 توسط behzad2011
  • 1 توسط behzad2011
  • 1 توسط Sinozit

موضوع: clock rate vs. bandwidth

نام حقيقي: بابک رضازاده

عضو عادی شناسه تصویری brh123
    نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    179

clock rate vs. bandwidth

آقا ما از آخر نفهمیدیم bandwidth سرعت رو تعیین می کنه یا clock rate
    یه جا میگه bandwidth فقط ماله محاسباته و برای کنترل نیست
    باز الان یک کتاب جلومه که برای محدود کردن پهنای باند لینک از bandwidth استفاده کرده ؟!!
    حالا این میان clock rate رو که تنظیم می کنیم چه تاثیری روی پهنای باند داره ؟ عدد clock rate با عدد bandwidth رابطه ی مستقیم داره یا دو تا پارامتر جدا از هم هست و هر کدوم رو دلخواه تنظیم می کنیم ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: behzad

خواننده شناسه تصویری behzad2011
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    68
    سپاسگزاری کرده
    0
    نه. ببنید مقدار clock rate رو شما باید توی اتصالات سریال خودتون تنظیم کنید اون هم در طرفی که dce هستش . تا عمل clock کردن رو برای dte یا همون terminal انجام بده. به زبون ساده این clock rate کار هماهنگ کردن سرعت اتصالات سریال بین روتر مرزی شما با روتر یا سوییچ مخابرات رو داره. این مقدار رو باید دو طرف یکی ست کنن مثلا 640000. حالا این زیاد مهم نیست تو بحث های ازمایشگاهی. ولی نکته مهم اینه که مثلا شما eigrp ران کردی توی شبکه . از اونجایی که باید بدونی توی eigrp یکی از عوامل محاسبه متریک پهنا باند هستش پس پهنا باند بسیار مهم و حیاتی هستش حالا شما ممکنه توی شبکت ترافیک های سنگینی داشته باشی که باید یک جوری ترافیک های مربوط به پروسه روتینگ خودتو کنترل کنی تا از پهنا باند کمتری استفاده کنند.یکی از روش ها جوریه که زیر به صورت دستوری بهت میگم
    اول میری توی اینترفیس
    بعد میزنی
    bandwidth 256 با این کار مثلا پهنای باند اتصال سریال شما میشه256 کیلوبایت. یک نکته تا یادم نرفته اینه که eigrp به صورت پیش فرض همه اتصالات سریال رو با مقدار خطوط t1 یعنی 1.544 مگابایت محاسبه میکنه که ممکنه تو پروسه روتینگ شما مشکل ایجاد کنه.. برای همین ما پهنا باند رو کم کردیم.
    حالا شما الان سریالتون پهنا باندش شده مثلا 256 که میخوای حالا به eigrp باید بگی برای پروسه روتینگت از اون 256 کیلوبایت فقط از 30 درصدش استفاده کن که با دستور زیر این کار رو میکنی
    برو تو اییترفیس
    ip bandwidth percent eigrp 100 10 که مثلا از صد درصد پهنا باند استنفاده کن که عدد 10 هم فکر کنم بدونی چیه که نمیگمش
    تهشم یک دستور show run و show ip protocols بگیر تا ببینی کانفیگ ها رو

aliafzalan و brh123 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    179
    مرسی از وقتی که گذاشتین و جواب دادین اما ....
    من می خوام بدونم این clock rate 64000 که شما مثال زدید ماله چیه ، توی سرعت چه تاثیری داره مثلا 64000 با 256000 چه فرقی داره ؟ رابطه ی مستقیمی با سرعت داره ؟ یعنی bandwidth رو باید نسبت به اون تغییرش بدیم ؟

نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    68
    سپاسگزاری کرده
    0
    بزار یک جور دیگه واست در مورد clock rate توضیح بدم.کلاک ریت در واقع میاد بر اساس الگوریتمی سرعت پردازش سی پیو روتر مقد که اینتفریس dte هستش رو با سرعت پردازش مبدا یعنی dce هماهنگ میکنه. ولی باید روی پورت ها اعمال بشه. معمولا مخابرات یا service provider شما میشه dce و شما میشید dte .مقدار سنجش این مقدار bps هستش و اگه شما ست نکنید این رو خود روتر مقداری رو به صورت پیش فرض قرار میده. من این توضیحات رو از سایت سیسکو خونده بودم خیلی وقت پیش.خودتم یک سرچ میتونی بزنی.جیگرتوووووووو. راستی پهنا باند شما اصلا ربطی به کلاک شما نداره.این دوتارو قاطی نکن.

یک چیزی یادم رفت بگم.کلاک ریت در واقع یک جوری سرعت پردازش سخت افزاری مازول های شما و روتر شما رو تنظیم میکنه. اینم که میدونی ماژول های سریال و خیلی از ماژول ها cpu دارن برا خودشون.

ویرایش توسط behzad2011 : 2011-11-22 در ساعت 11:31 PM
    brh123 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    179
    من هم سرچ کردم هم کلی مقاله انگلیسی و فارسی خوندم اما جواب شما یک جواب تئوریه و ربطی به سوال من نداره.
    ببین خیلی واضح میگم اگه به قول شما clock rate فقط ماله cpu هست و ربطی به پهنای باند نداره چرا همیشه روی بالا ترین حالتش نمیذارنش ؟ (اینجوری که راندمان خیلی بهتری داره !) پس نتیجه می گیریم ربط داره . حالا من می خوام بدونم چه ربطی داره فقط همین !!

نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    68
    سپاسگزاری کرده
    0
    ببنید من الان تو شرکت تراشه سبز کار مسئول شبکم اونجا ما یک روتر 7200 داریم که به مخابرات وصله . روتر مخابرات یک ماژول سریال داره که هم گرونه همم اونقدر قویه که دارای سی پیو و یک سری اسباب بازیه.اونا وقتی که ما میخواستیم اولین بار شبکه رو بزنیم به و روتنیگ رو بین خودمون و اونا راه اندازی کنیم گفتن مثلا کلاک ریت رو باید مقدار مثلا 64000 بزنیم.چرا؟ چون اون روتر و اون ماژول تو مخابرات این مقدار رو پشتیبانی میکنه چون از این فرکانس برای تنظیم یا همون ست کردن سرعت سخت افزری و پردازشیش با روتر مقابل استفاده میکنه.ربطی به پهنا باند نداره.حالا شما این مقدار کلاک رو ست نکنید خود روتر یک مقداری رو پیش فرض ست میکنه. دیگه هر چی بلد بودم از کلاک ریت گفتم.

نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    179
    اهان پس نتیجه می گیریم ، clock rate ماله سی پیو هسات و باید در بالا ترین حالتی که 2 طرف پشتیبانی می کنن گذاشته بشه که بالا ترین بازده رو داشته باشه ؟

راستی وقتی DCE سمت مخابراته ، برای چی به شما گفتن clock rate 64000 بزنید ؟!!!

نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    68
    سپاسگزاری کرده
    0
    اره . یک جورایی درست فهمیدی. چون ما هم برای شبکه های داخلی خودمون و شبکه و سازمان های که از ما پهنای باند گرفتم نقش یک service provider رو ایفا میکنیم و روتر 7200 ما نقش یک dce رو برای سایرینی که تو شبکه ما هستن بازی میکنه

نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    179
    لینک شما و مخابرات اگه 64 باشه ، لینک زیر مجموعه های شما هم که isp شونی باید 64 باشه ؟
    یعنی clock rate باید تو کل شبکه و روی همه روتر ها یکسان باشه ؟

نام حقيقي: کیوان رحیمی

عضو عادی شناسه تصویری Sinozit
    نوشته
    302
    سپاسگزاری شده
    256
    سپاسگزاری کرده
    119
    QUOTE]راستی وقتی DCE سمت مخابراته ، برای چی به شما گفتن clock rate 64000 بزنید ؟!!![[/QUOTE]

provider روی حد متوسط میزاره که همه بتونن اون clock رو ساپورت کنند

نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    68
    سپاسگزاری کرده
    0
    توضیح دادم که مثلا شما یک مرکز ارائه پهنا باند هستید و به یک سازمان شما میخواید از روتر خودتون نت بدید پس باید کلاک ریت خودتون رو معادل سازی و یکسان کنید با مسیر های خودتون. خیلی واضح گفتم!!!

نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    179
    آره واضح بود مرسی

کلمات کلیدی در جستجوها:

تنظیمات clock rate

کلاک ریت

کلاک ریت در سیسکو

بحث در مورد clock rate

پورت dce یا dte سمت مخابرات است

تنظیمات clock rate در روتر

تنظیم کلاک ریت در سمت DCE روتر

درباره کلاک ریت در سیسکو

کلاک ریت چیست

درباره کلاک ریت

کلاک ریت روتر

clock rate در سیسکو

clock rate سیسکودستور bandwidth در سیسکوclock rate 64000یعنی چهدستور clock rate در ترمینال روتر دستور کلاک ریتتنظیم کلاک ریت در روتر سیسکوکلاک ریت در سوئیچ سیسکوکلاک ریت درچرا باید در روتر کلاک ریت ست کنیمclock rate محاسبهعمل clock rate در روتر سیسکوbps 64000چیستکانفیگ bandwidth در eigrp

برچسب برای این موضوع