نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 8سپاس
  • 1 توسط behzad2011
  • 3 توسط A.Yazdani
  • 3 توسط behzad2011
  • 1 توسط Sinozit

موضوع: dhcp snooping

نام حقيقي: ali

خواننده
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0

dhcp snooping

با سلام
    اگر در یک شبکه dhcp داشته باشیم ولی یکی از clientها نرم افزاری نصب کند که در همان لحظات اولیه مک تقلبی ایجاد کرده و hp از dhcp بگیرد و scope را تمام کند که به این کار dhcp snooping گویند. برای مقابله با آن چکار می توان انجام داد؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: کیوان رحیمی

عضو عادی شناسه تصویری Sinozit
    نوشته
    302
    سپاسگزاری شده
    256
    سپاسگزاری کرده
    119
    port security

با Arp static هم میشه اما برای تعداد بالا خیلی کار مسخره میشه

راستی این پست رو باید در قسمت امنیت میزدید
    با تشکر

نام حقيقي: behzad

خواننده شناسه تصویری behzad2011
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    68
    سپاسگزاری کرده
    0
    از توانایی port security در سیسکو استفاده کن. با این توانایی وقتی یک کلاینت که مک ادرسش از قبل بر روی یک روتر ست شده عوض بشه پورت ایترفیس شما سریعا به چند حالا block یا shut یا یکی دیگه که یادم نیست در میاد. این port security رو معمولا توی ادرات و ... برای امنیت بیشتر به کار میبرن. علاقه داشتی بگو کانفیگاشو بهت بگم.به همراه نکات ریز کار

ببخشید تو پست قبل باید از کلمه سوییچ به کار میبردم که اشتباهی روتر گفتم. حواسم نبود

greatcyrus سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    دوست عزیز اون چیزی که مد نظر شماست DHCP spoofing است که راه مقابله با اون DHCP snoopingاست .این یه ویژگی است که روی cisco switch وجود داره. د ضمن از port security معمولآ برای کاهش دادن حملات cam table overflow و mac spoofing استفاده میشه

greatcyrus، Sinozit و darkseed سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: behzad

خواننده شناسه تصویری behzad2011
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    68
    سپاسگزاری کرده
    0
    اگه توجه کنید توی تاپیکشون گفته که از طریق عوض کردن مک این کار رو انجام میده. شما در پورت سیکیوریتی میتونید کنترل کاملی بر سوییج هاتون مخصوصا لایه ACCESS که به کاربراتون به صورت مستقیم در ارتباطه داشته باشید.تا مک ادرس های غیر مجاز نتونن به شبکه شما دسترسی پیدا کنن.
    اما برای امنیت دقیق در مورد DHCP به موارد زیر توجه کن
    وضعین پورتی که به DHCP SERVER متصل است باید در وضعیت TRUSTED باشد و سایر پورت ها در وضعیت UNTRSTED
    با دستور زیر توانمندی dhcp snooping را روی سوییچتون فعال کنید
    switch(conft): ip dhcp snooping
    در صورتی که روی vlan خاصی نیاز داری این توانایی رو فعال کنی دستور زیر رو بزن-مثلا vlan 10
    ip dhcp snooping vlan 10
    توجه کنید پورت متصل به سرور باید دستور زیر رو توش بزنیدتا به حالا truct تعفیر حالت بده و قابلیت دریافت پیام های dhcp offer -ack-dhcp nacl رو داشته باشه
    ip dhcp snooping trust
    نکته مهم به دوست عزیزم: نوع دیگر حملات که بر روی دی اچ سی پی سرور صورت میگیره حملات denial-of-servise هست که حمله کننده مرتبا از سرور درخواست ای پی میکنه و سرور رو میخوابونه و در نهایت ادرس های توی dhcp pool کاهش پیدا میکنه که این مشکل فکر کنم برای دوستی که تاپیک رو زده پون هکر یا مهاجم با ارسال dhcp req های زیاد از طریق عوض کردن سریع مک ادرس و مک ادرس های جعلی این کار رو میکنه..حالا من بهتون میگم چجوری بتونید یک جوری تنظیم کنید تا پورت شما و سوییچ شما توانایی دریافت تعداد خاصی ار درخواست های dhcp که به سمت سرور ارسال میشه رو داشته باشه .
    توی این حالا تعداد درخواست های که در ثانیه توسط یک پورت دریافت میشه معیین میشه

اول برید توی اینترفیس
    حالا بزنید
    ip dhcp snooping limit rate 2
    مثلا این ایترفیس محدود به دریافت دو پیام dhcp در ثانیه هستش
    خلاصه دستور زیاد داره. اینا رو یادم بود. اگه بازم مشکلی داشتی بگو من کمکت کنم. جیگرتو

Sinozit، darkseed و me_hellboy سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: کیوان رحیمی

عضو عادی شناسه تصویری Sinozit
    نوشته
    302
    سپاسگزاری شده
    256
    سپاسگزاری کرده
    119
    دوست عزیز اون چیزی که مد نظر شماست DHCP spoofing است که راه مقابله با اون DHCP snoopingاست .این یه ویژگی است که روی cisco switch وجود داره. د ضمن از port security معمولآ برای کاهش دادن حملات cam table overflow و mac spoofing استفاده میشه
    بسیار عالی . من در ابتدا حدود 6 خط توضیج دادم که در توضیحاتم این هم ذکر کردم که DHCP snooping از spoofing جلوگیری میکنه و توضیحات دیگه و بعد از زدن دگمه ارسال پاسخ مرور گر بنده هنگ کرد و دیگه حوصله بنده نکشید که از نوع بنویسم و خیلی خلاصه متد های مقابله رو گفتم .

اما جناب یزدانی در تمامی حملات فوق ( mac flooding , DHCP Spoofing , DNS spoofing , ARP spoofing ) شما mac address خودتون رو fake میکنید . و در کل port security می تونه جلوی کل این حملات رو بگیره

نتیجه گیری : هر سه ما یک چیز رو میگیم

با تشکر

A.Yazdani سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

dhcp snooping چیست

dhcp snooping آموزشdhcp snooping چيستdhcp snooping چیست؟آموزش DHCP SnoopingDHCP snoopingMac spoofing چیستdhcp snoop چیست dhcp snooping cisco چیست dhcp spoofing آموزشmac spoofing آموزشدستور dhcp چیست؟حمله mac flooding چیست؟ چیست DHCP Snoopingip dhcp snooping چیستDHCP Spoofing چیستمقابله با حملات dhcpmac flooding attack چیست و راه های جلوگیری از آنراههاي مقابله با حمله Arp spoofing چيست؟dhcp snooping وحملات dhcpdns snooping حملاتdhcp snoopingچیستحملات dhcp spoofingآموزش dhcp spoofing

برچسب برای این موضوع