نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 23سپاس
  • 3 توسط mehdi
  • 3 توسط hamid khan
  • 5 توسط hamid khan
  • 5 توسط SADEGH65
  • 2 توسط hamid khan
  • 1 توسط r.ghost
  • 2 توسط SADEGH65
  • 2 توسط hamid khan

موضوع: طریقه کانفیگ مودم روتر 878 سیسکو برای ارتباط MPLS

نام حقيقي: M3hDi

خواننده شناسه تصویری mehdi
    نوشته
    239
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    79

طریقه کانفیگ مودم روتر 878 سیسکو برای ارتباط MPLS

با توجه به فرمایش استاد عزیز جناب مهندس قنبریان این تایپک ایجاد شد،انشا الله که برای همگان قابله استفاده باشه :

من ادمین شبکه تو اداره ای هستم که با تهران ارتباط MPLS داره و از مودم روتر 878 برای این ارتباط استفاده می کنه،و یک روتر 2800 ما بین این مودم و شبکه ی من تعبیه شده که از این به بعد قراره 5 نقطه ی دیگه از شهرستانهای تابع ما به شبکه ی ما ملحق و در نهایت با تهران در ارتباط باشه، ضمنا من یک ماژول اترنت خور که میشه به پشت روتر 2800 نصبش کرد رو هم دارم ،در واقع ما نقطه ی مادر میانی هستیم،برای این 5 نقطه ما درخواست MTMP دادیم و در مراحل اتمام هستیم و همین امروز فردا قول دستور مدارشو بهمون دادن و برای هر 5 نقطه یک مودم روتر 878 تهیه کرده ایم، برای اینکه خودی نشون داده باشم نمی خوام از طریق شرکتهای خصوصی خارج از اداره این مشکل رو حل کنم ،منتهی مشکل اینه که اولا از کانفیگ کردن این مودم روترها چیزی بلد نیستم اما مطمئنم یه مرجع خوب یا یه راهنمایی خوب وجود داشته باشه سریع موضوع رو می گیرم و حلش می کنم و دوم اینکه از سمت مخابرات چه چیزهایی برای کانفیگ این نقاط نیاز دارم شما راهنمایی بفرمائید تا من موقع صحبت با مسئول مربوطه تو مخابرات از ایشون درخواست کنم
    البته این رو هم بگم : دفعه پیش که یه نفر اومده بود MPLS رو وصل کنه من یه چیزهایی ازش پرسیدم و تا حدودی می دونم که چه جوری مودم و روتر رو به کامپیوتر وصل کنم و با هایپر ترمینال بهش مصل بشم و از اصطلاحات موجود کمی مطلع هستم اما از باقی دستورات برای کانفیگ اطلاعی ندارم

وسایل موجود :
    1 - مودم روتر 878 سیسکو »»» 6 عدد (یکی در نقطه ی مادر میانی و بقیه در شهرستانها)
    2 - روتر 2800 سیسکو »»» 1 عدد (موجود در نقطه ی مادر میانی)
    3 - ماژول مورد نیاز برای نصب به پشت روتر 2800 »»» 1 عدد (که هنوز نصبش نکردم)

اینم یه عکس ساده که الان کشیدمش ، شاید بهتر بتونم مساله رو خدمتتون توضیح بدم

مثله همیشه از توجهتون تقدیر و تشکر می شه ...........

موضوعات مشابه:
    hamid khan، Sinozit و 8917hamed سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: حمید قنبریان

خواننده
    نوشته
    501
    سپاسگزاری شده
    522
    سپاسگزاری کرده
    203
    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    با اجازه مدیران سایت ابتدا قبل از هر چیز از شما خواهش میکنم از دادن هر گونه القاب نظیر استاد و غیره خودداری فرمایید به جهت اینکه همه اعضا هر کسی در زمینه ایی کار کرده و تخصص دارد لذا هر کسی استاد چیزی است که در آن زمینه کار کرده و تخصص دارد بنابراین دادن لقب به کسی که فقط پاسخ چند سئوال را میداند درست نیست و فقط ایشان را خجالت زده میکنید ...
    با تشکر

در مورد پاسخ سناریو خیلی ممنون که به توصیه عمل کردی و خیلی شفاف و قابل استفاده برای همگان سئوال خودت را مطرح کردی ...

اجرای سناریوی شما در چند مرحله صورت میگیرد :

1-مشخص کردن نوع سرویسها
    2- تعیین IP Plan شبکه
    3- تعیین ماهیت ارتباط شبکه WAN شما (MPLS و یا PTMP) از دید مخابرات و درخواست دهنده سرویس
    4-تعیین IP هر Segment شبکه
    5-کانفیگ ارتباط WAN
    6- کانفیگ ارتباط LAN
    7-تست ارتباط End To End
    8-تست نهایی سرویس مورد نظر

در ضمن در مورد کانفیگ مودم شما قبلاً در همین انجمن تاپیکهایی زده شده که میتوانی آنها را هم مطالعه کنی .

FOTROS64، mehdi و judon3t سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    501
    سپاسگزاری شده
    522
    سپاسگزاری کرده
    203
    با سلام مجدد مثل اینکه کسی نمی خواهد مطلبی به این پست اضافه کنه

بحث را ادامه می دهیم با معرفی مودم روتر Cisco 878 : این محصول از محصولات نسبتاً جدید Cisco است که برای کاربری SOHO طراحی شده است (یعنی ادارات و شرکتهای کوچک) با این دستگاه شما یک مودم G.SHDSL , یک روتر کوچک و مناسب , یک سوئیچ 4 پورت و نهایتاً یک اکسس پوینت خوب دارید که به جز مورد آخر این مدل شبیه همان مودم روتر Huawei AR1833 است که مخابرات برای خطوط MPLS و Inet خود به مشتزیانش ارائه می دهد .

برای توضیحات کاملتر از لینک زیر دیدن فرمایید :
    کد:
    https://www.cisco.com/en/US/prod/collateral/routers/ps380/ps6200/product_data_sheet0900aecd8028a976.html
    خب برسیم به سرویس :
    سرویس MTMP) (Multi Point To Multi Point) که شما از آن نام بردی فقط یک الگوی ارتباطی است به این معنی که امکان ارتباط چند نقطه را به چند نقطه فراهم می کند چیزی شبیه Partial Mesh , در مقابل این الگو شما الگوی PTMP را داری که شبیه الگوی Hub & Spoke است یعنی یک نقطه به چند نقطه .

شما روی سرویس Inet , هم MPLS میتوانی هر کدام از این الگو ها را از مخابرات درخواست کنی بسته به طرح شبکه شما و IP Plan شما دارد .

در مورد خود سرویس PTMP که خود مخابرات میدهد شما چیزی شبیه Leased داری با آرایش مورد نظر (سرویس لایه یک )

منتظر بقیه دوستان هستیم ...

sepehr912، FOTROS64، aliafzalan و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid khan نمایش پست ها
    با سلام مجدد مثل اینکه کسی نمی خواهد مطلبی به این پست اضافه کنه
    حمید خان علت اینکه کسی در موردی پستی نمیزند فقط دلیل نخواستن نیست شاید نتوانستن و یا عدم فرصت کافی است.
    در اکثر موارد من به علت اینکه نمیخواهم اطلاعات ناقص و یا نا پخته را به دوستان ارائه کنم پستی نمیزنم .

شاید این جمله که کتابی را برای دانستن مطلبی معرفی برای خواندن کنیم کلیشه ای و از نظر خیلی از دوستان اشتباه باشد ولی من یک کتاب را در این باره برای دوستان پیشنهاد میکنم که علاوه بر اینکه زبان و متن ساده و بسیار مناسبی برای مطاالعه دارد بلکه برای دارای نمونه های کانفیگ گوناگونی نیز هست و در مورد شبکه ها SOHO بسیار راه گشا میتواند باشد.( یکی از کتابهایی است که خودم پرینت آن را دارم )
    لینک زیر را در سایت:
    http://forum.persiannetworks.com/f109/t28585.html
    با توجه به مطالبی که در پست اول در مورد مقدار اطلاعات شما در این باره گفته شده است پیشنهاد میکنم حتما این مورد را دانلود و مطالعه نمایید.

در ضمن در جایی در پست دوم فرمودید :
    3- تعیین ماهیت ارتباط شبکه WAN شما (MPLS و یا PTMP) از دید مخابرات و درخواست دهنده سرویس
    و به درستی در پست بعدی مطلب دیگری را فرمودید :
    سرویس MTMP) (Multi Point To Multi Point) که شما از آن نام بردی فقط یک الگوی ارتباطی است به این معنی که امکان ارتباط چند نقطه را به چند نقطه فراهم می کند چیزی شبیه Partial Mesh , در مقابل این الگو شما الگوی PTMP را داری که شبیه الگوی Hub & Spoke است یعنی یک نقطه به چند نقطه .

شما روی سرویس Inet , هم MPLS میتوانی هر کدام از این الگو ها را از مخابرات درخواست کنی بسته به طرح شبکه شما و IP Plan شما دارد .
    و خدتان نیز گفته اید که PTMP میتواند بر بستر MPLS باشد پس جمله پست اول که نوع آرایش و ارتباط منطقی را با بستر و تکنولوژی ارتباطی مقایسه کرده است به نظر من اشتباه است.

ویرایش توسط SADEGH65 : 2010-02-11 در ساعت 01:46 AM
    aryagohar، r.ghost، aliafzalan و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    501
    سپاسگزاری شده
    522
    سپاسگزاری کرده
    203
    با تشکر از شما و دقت نظر شما
    ابتدا بنده کوچیک شما حمید هستم.

دوم : بجثی که مطرح شد طبق معمول بسیاری از مباحث ، دو بخش فنی و کاملاً صحیح و بخش اشتباه جا افتاده بین کارشناسان و مخابراتی ها دارد . بنده به دلیل لینکه می خواستنم مطالب با ذهنیت قبلی دوستان همخوانی داشته باشد سعی کردم کمی , به همان نگارش بنویسم :

در این مورد : ارتباط PTMP صرفاً در لایه یک شبکه می باشد و چون ماهیت MPLS در بین لایه 2و3 است اصطلاح صحیح همان الگوی شبکه Full Mesh,Partial Mesh , یا Hub & Spoke صحیح است . و نیز در مورد مفهوم بستر اگر از منظر الگوی OSI به مفاهیم بنگریم هر پروتوکل در هر لایه , بستر لایه بعدی خواهد بود پس در جمله بستر MPLS , منظور جاری شدن لایه 3 شبکه( که همان IP است) بر روی آن بوده است .

نقل قول نوشته اصلی توسط SADEGH65 نمایش پست ها
    در اکثر موارد من به علت اینکه نمیخواهم اطلاعات ناقص و یا نا پخته را به دوستان ارائه کنم پستی نمیزنم .
    در مورد این موضوع برداشت بنده از یک انجمن علاوه بر مرجع بودن و استناد به هر پست , بالا بردن داشته های هر فرد است با بهبود مستمر هر مطلب . برای کیفیت اطلاعات هر فرد حد و مرزی وجود ندارد پس همیشه خوب میتوتند بهتر شود .
    آیا به نظر شما عنوانی فقط با یکی دو پست بسته شود بهتر است یا اینکه با مطرح کردن مباحث مرتبط ولی قابل بحث تاپیک را داغتر کنیم و نهایتاً بجای بالابردن تعداد عناوین بر محتوا و کیفیت هر یک از آنها بیافزاییم .

با تشکر از شما و دیگر مدیران محترم این انجمن و آرزوی نیل به اهداف تشکیل چنین انجمنهایی

FOTROS64 و mehdi سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: MRK

عضو غیر فعال
    نوشته
    279
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    48
    به نظر بنده این کار برای یه تازه کار خیلی سخته و تا تمومش کنید یه دوره ccna باید پشت سر بزارید .
    بهتر از یک متخصص استفاده کنید که کانفیگ ها رو براتون انجام بده و شما فقط اونها رو به روتر ها انتقال بدید
    یه مسئول شبکه خوب در اداره اولا باید مدیریت خوب داشته باشه و تا اونجا که بنده اطلاع دارم برای این کارها از شرکت های خصوصی باید استفاده بشه ( یکی از قوانین )
    خط انتقال شما از تهران ترانزیت هستش و بر روی بستر mpls و ارتباط شما با دیگر مراکز بر روی بستر ptmp ؟ این یه سواله
    اگه اینطوره طرح شما در بالا یه مشکل داره و اون هم اینه که 6 تا روتر 878 برای ارتباط با هم باید استفاده بشن و روتر 2800 که سریال هست برای ارتباط با خط ترانزیت mpls پیش بینی شده .
    در غیر اینصورت اطلاعات مطرح شده شما اشتباه می باشد .

و در آخر این پروژه می تونه شروعی خوب برای شما باشه با آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز

ویرایش توسط r.ghost : 2010-02-11 در ساعت 03:45 PM
    mehdi سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    مباحث دوستان به خوبی داره پیش میره و جای تشکر داره ولی علت اینکه چرا دوستان در جواب این چنین تاپیک هایی سکوت می کنن دلایل داره که هرکسی خودش بهتر می دونه.بنده نظر کار راه انداز به این پست ندادم چون اولا این دوست ما خودش گفت که اصلا چیزی نمی دونه از مودم روتر و غیره بعد هم گفتن من می خوام خودی نشان بدم.خوب عزیز من شما وقتی با مسائل ابتدایی اشنای ندارید چطور می تونید این پروژه رو به سر انجام برسونید.ایا دوستان کسی که گواهی نامه نداره ماشین سنگین میدن برونه؟

نام حقيقي: M3hDi

خواننده شناسه تصویری mehdi
    نوشته
    239
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط r.ghost نمایش پست ها
    به نظر بنده این کار برای یه تازه کار خیلی سخته و تا تمومش کنید یه دوره ccna باید پشت سر بزارید .
    بهتر از یک متخصص استفاده کنید که کانفیگ ها رو براتون انجام بده و شما فقط اونها رو به روتر ها انتقال بدید
    یه مسئول شبکه خوب در اداره اولا باید مدیریت خوب داشته باشه و تا اونجا که بنده اطلاع دارم برای این کارها از شرکت های خصوصی باید استفاده بشه ( یکی از قوانین )
    خط انتقال شما از تهران ترانزیت هستش و بر روی بستر mpls و ارتباط شما با دیگر مراکز بر روی بستر ptmp ؟ این یه سواله
    اگه اینطوره طرح شما در بالا یه مشکل داره و اون هم اینه که 6 تا روتر 878 برای ارتباط با هم باید استفاده بشن و روتر 2800 که سریال هست برای ارتباط با خط ترانزیت mpls پیش بینی شده .
    در غیر اینصورت اطلاعات مطرح شده شما اشتباه می باشد .

و در آخر این پروژه می تونه شروعی خوب برای شما باشه با آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز

با سلام و با تشکر از توجه شما :
    در جواب سوال شما :
    طرحی که کشیده شده طرحی ساده از آنچه که من درک کرده ام هستش ، شاید نواقص داشته باشه اما در حالت کلی ما با MPLS به تهران و با شهرستانه با بسترPTMP (که در شکل به اشتباه MTMP چاپ شده) در ارتباط هستیم

نقل قول نوشته اصلی توسط wazet نمایش پست ها
    مباحث دوستان به خوبی داره پیش میره و جای تشکر داره ولی علت اینکه چرا دوستان در جواب این چنین تاپیک هایی سکوت می کنن دلایل داره که هرکسی خودش بهتر می دونه.بنده نظر کار راه انداز به این پست ندادم چون اولا این دوست ما خودش گفت که اصلا چیزی نمی دونه از مودم روتر و غیره بعد هم گفتن من می خوام خودی نشان بدم.خوب عزیز من شما وقتی با مسائل ابتدایی اشنای ندارید چطور می تونید این پروژه رو به سر انجام برسونید.ایا دوستان کسی که گواهی نامه نداره ماشین سنگین میدن برونه؟

سلام دوست عزیز
    از اینکه با علاقه مطالب رو مطالعه می فرمایید جای تقدیر و تشکر داره و در مورد اینکه بنده تجربه کافی برای این کار ندارم شکی نیست اما بالا خره باید یاد بگیرم یا نه ؟
    مطمئن باشد در هر ضمینه ی شغلی اگر علاقه و خلاقیت وجود داشته باشه،موفقیت هم هست،اگه تا بحال تو این شغل با سن و سال کم توانستم بین هم ردیفها مطرح باشم،دلیلش علاقه و پشتکار هستش

جناب قنبریان در اوایل این تایپک جمله ای فرمودند که من با تمام وجود درکش کردم :
    "هر کسی در زمینه ایی کار کرده و تخصص دارد لذا هر کسی استاد چیزی است که در آن زمینه کار کرده و تخصص دارد"
    این شغل با زندگی من ترکیب شده، با علاقه ای که شب و روز برای یادگیری فنون این شغل صرف میکنم،مطمئنم فردی مفید و موفق خواهم بود

با آرزوی توفیق و سربلندی شما

ویرایش توسط SADEGH65 : 2010-02-12 در ساعت 12:58 AM علت: ترکیب پستها

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid khan نمایش پست ها
    ابتدا بنده کوچیک شما حمید هستم.
    تصحیح شد

دوم : بجثی که مطرح شد طبق معمول بسیاری از مباحث ، دو بخش فنی و کاملاً صحیح و بخش اشتباه جا افتاده بین کارشناسان و مخابراتی ها دارد . بنده به دلیل لینکه می خواستنم مطالب با ذهنیت قبلی دوستان همخوانی داشته باشد سعی کردم کمی , به همان نگارش بنویسم :
    به عنوان یک درخواست نگاه کنید :
    سعی کنید مطالب را به صورت 100 % صحیح بکار ببرید و در صورتی که مغایرتی در عرف و معمول هست آن را جدا و با توضیحی کوتاه بگویید به این شکل در تعالی سطح علمی بیشتر کمک خوهید کرد.

در این مورد : ارتباط PTMP صرفاً در لایه یک شبکه می باشد و چون ماهیت MPLS در بین لایه 2و3 است اصطلاح صحیح همان الگوی شبکه Full Mesh,Partial Mesh , یا Hub & Spoke صحیح است . و نیز در مورد مفهوم بستر اگر از منظر الگوی OSI به مفاهیم بنگریم هر پروتوکل در هر لایه , بستر لایه بعدی خواهد بود پس در جمله بستر MPLS , منظور جاری شدن لایه 3 شبکه( که همان IP است) بر روی آن بوده است .
    در مورد ارتباط PTMP و تکنولوژی آن توضیح میدهید و اینکه منظور از این مخفف دقیقا چیست ( Point-To-Multipoint Protocol و یا Point-To-Multipoint )
    چون مورد دوم که من مبنای اطلاعاتم را بر آن گزاشته بودم فقط یک توپولژی اتصال است و اینکه میتواند به صورت منطقی و یا فیزیکی باشد.
    در مورد توپولوژی هایی که در مطلب نوشته این برای اطلاعات دوستان میگویم که میتوانند رد کتاب ISCW انتشارت سیسکو با ISBN به شماره 158720150X در صفحات 170-173 میتوانند ببینند.
    در مورد قسمت آخر متوجه منظور شما از جملات نشدم ( در لایه ای که MPLS کار میکند موردی نیست و اگر بخواهیم در OSI بسنجیم در لایه 2 و 3 عمل میکند ) ولی مفهوم و مقصود بیانی از جمله برای من نامشخص است..

در مورد این موضوع برداشت بنده از یک انجمن علاوه بر مرجع بودن و استناد به هر پست , بالا بردن داشته های هر فرد است با بهبود مستمر هر مطلب . برای کیفیت اطلاعات هر فرد حد و مرزی وجود ندارد پس همیشه خوب میتوتند بهتر شود .
    آیا به نظر شما عنوانی فقط با یکی دو پست بسته شود بهتر است یا اینکه با مطرح کردن مباحث مرتبط ولی قابل بحث تاپیک را داغتر کنیم و نهایتاً بجای بالابردن تعداد عناوین بر محتوا و کیفیت هر یک از آنها بیافزاییم
    .

در این باره اگر لازم دانستید در مبحثی جداگانه مطرح کنید تا بدون اینکه مباحث با هم مخلوط شوند بتوان تصمیم گیری و صحبت نمود.

.................
    مطمئن باشد در هر ضمینه ی شغلی اگر علاقه و خلاقیت وجود داشته باشه،موفقیت هم هست،اگه تا بحال تو این شغل با سن و سال کم توانستم بین هم ردیفها مطرح باشم،دلیلش علاقه و پشتکار هستش
    .....................................
    این شغل با زندگی من ترکیب شده، با علاقه ای که شب و روز برای یادگیری فنون این شغل صرف میکنم،مطمئنم فردی مفید و موفق خواهم بود
    اگر فرصت کافی برای انجام کار و فراگیری و دو مورد بالا را دارا هستید پس شروع کنید از روی آن کتاب که در پست قبلی گفتم اطلاعات مناسب و زبان شیوایی دارد و مباحث اولیه آن را شروع و با مطالبی که به کارتان مربوط است ادامه بدهید تا در آینده رفرنس های دیگری را نیز برای مطالعه خدمت شما ارائه منم.

mehdi و hamid khan سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    501
    سپاسگزاری شده
    522
    سپاسگزاری کرده
    203
    با درود و سپاس بیکران و تشکر از همه دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط SADEGH65 نمایش پست ها

به عنوان یک درخواست نگاه کنید :
    سعی کنید مطالب را به صورت 100 % صحیح بکار ببرید و در صورتی که مغایرتی در عرف و معمول هست آن را جدا و با توضیحی کوتاه بگویید به این شکل در تعالی سطح علمی بیشتر کمک خوهید کرد.
    امید است با توجه و همت همه دوستان به این امر نایل شویم .

فکر میکنم با توجه به اینکه , از این بحث جاری دو شاخه " کیفیت فنی و عمومی تاپیکها " مربوط به مباحث عمومی و نیز " مفاهیم پایه ارتباطات WAN " مربوط به مباحث عمومی شبکه قابل استخراج و تبادل نظر همه دوستان است در این خصوص در این تاپیک بحث را ادامه ندهیم و حد الامکان در قالب همین تاپیک پیش برویم :

دوست عزیز آقا مهدی انشاالله که موفق باشی همه ما هم برای شما آرزوی خیر داریم .

شما باید در درخواست خود به امور مشترکین ارتباطات دیتا به جای درخواست سرویس PTMP باید درخواست سرویس MPLS لایه 3 بدهی و یک نسخه از IP Plan کل شبکه ات با رنج IP های هر ناحیه برایشان ارسال کنی آنها هم یک IP WAN به آن اضافه و برای تنظیمات مودم و روتر هایت به شما میدهند . اول خودت با معلوماتت (اضافه کردن در این راستا)و کمک پستهای قبلی سعی کن کانفیگ کنی اگر نتونستی پست جدید بزن تا بقیه کمکت کنند . توجه کن در نقطه مادر شما هم میتوانی یک روتر داشته باشی هم دوتا بسته به سرورهای داخل نقطه مادر دارد .

نمونه یک IP Plan را برایت ارسال میکنم طبق آن عمل کن :

کد:
    http://hotfile.com/dl/28221833/bc77c72/IP_PLAN.zip.html

SADEGH65 و mehdi سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Amir

عضو عادی
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    51

راهنمایی

دوست عزیز

به نظر من دوتا راه حل است

اگر پروتکل Mpls و wan شما فرق می کنه فکر کنم شما می تونید با استفاده از دو تا ماژول روی 2821 مشکلتو حل کنی یک ماژول ghdsl می خوای واسه اینکه بتونی با مودمهای 878 شهرستانها به صورت مالتی پوینت ارتباط برقرار کنی و یک مازول سریال که به ته خط mpls تهران شما وصل بشه

ولی اگه پروتکل هردوشون یکی باشه شما فقط با یک ماژول ghdsl و ساب اینترفیس کردن می تونی اونارو بهم متصل کنی و روتتو بنویسی
    اینا مشابه پروژه هایی که خودمون داشتیم

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
    با سلام و با تشکر از توجه شما :
    در جواب سوال شما :
    طرحی که کشیده شده طرحی ساده از آنچه که من درک کرده ام هستش ، شاید نواقص داشته باشه اما در حالت کلی ما با MPLS به تهران و با شهرستانه با بسترPTMP (که در شکل به اشتباه MTMP چاپ شده) در ارتباط هستیم

سلام دوست عزیز
    از اینکه با علاقه مطالب رو مطالعه می فرمایید جای تقدیر و تشکر داره و در مورد اینکه بنده تجربه کافی برای این کار ندارم شکی نیست اما بالا خره باید یاد بگیرم یا نه ؟

جناب قنبریان در اوایل این تایپک جمله ای فرمودند که من با تمام وجود درکش کردم :
    "هر کسی در زمینه ایی کار کرده و تخصص دارد لذا هر کسی استاد چیزی است که در آن زمینه کار کرده و تخصص دارد"

با آرزوی توفیق و سربلندی شما

نام حقيقي: majid612

خواننده شناسه تصویری majid612
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    در این گونه موارد که نیاز به تجربه هست از خود مهندسان مخابرات بخواهید که بعد از ساعات اداری کانفیگهای لازمه را انجام دهند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

مودم MPLS

http://forum.persiannetworks.com/f63/t32592.html

کانفیگ مودم سیسکو

کانفیگ سیسکو 878

مودم mpls چیست؟

mplsمخفف چیست

mpls مخففmpls مخفف چيست؟مخفف mplsتنظیم مودم mplsمودم روتر cisco 878کانفیگ روتر سیسکو 878مفهوم MPLSمودم و روتر mplsmpls مخفف چيستروتر 878 سیسکوکانفیگ مودم در شبکهعکس در مورد MPLSروتر mplsسیسکو 878نواقص MPLSکانفیگ ptmpکانفیگ مودم سیسکو 878روتر 878سیسکومودم های mpls

برچسب برای این موضوع