نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط dazimi
  • 1 توسط yassina
  • 1 توسط yassina

موضوع: انتشار منابع داخلی از طریق دو لینک

نام حقيقي: یاسین احمدزاده

خواننده
    نوشته
    69
    سپاسگزاری شده
    35
    سپاسگزاری کرده
    16

انتشار منابع داخلی از طریق دو لینک

می خواهم وب سروری را از طریق دو لینک g.shdsl , wimax (برای failover , load balancing) پابلیش کنم.
    یک مودم وایمکس دارم و می خواهم از طریق یک روتر (1741، 1841 یا از این قبیل) این سناریو را انجام دهم. از پورت rj-11 برای اتصال dsl، از دو پورت اترنت برای اتصال به مودم وایمکس و از پورت دیگر برای مسیردهی سگمنت داخلی به اینترنت.
    از دو فایروال مایکروسافتی ، یکی برای dmz و دیگری برای شبکه داخلی استفاده خواهد شد.

به نظر شما استفاده از یک روتر در نقش روترینگ و مودم dsl کار صحیحی است؟ (کاربران شبکه داخلی 20 نفر با ترافیک عادی و درخواست ها خارجی نیز اندک می باشد ) یا استفاده مودم های جداگانه g.shdsl , wimax و سپس اتصال به روتر مناسب تر است؟

خواننده
    نوشته
    69
    سپاسگزاری شده
    35
    سپاسگزاری کرده
    16
    کسی نظری نداره؟

نام حقيقي: dariush

مسدود شده
    نوشته
    123
    سپاسگزاری شده
    88
    سپاسگزاری کرده
    24
    کاری که شما میخواین انجام بدین رو inbound load balancing میگن و من با روترهای peplink انجام دادم و خیلی خوب هم تا حالا جواب داده.

اطلاعات بیشتر رو میتونید اینجا ببینید :

Knowledge Base - Peplink

این شکلی ترافیک ورودی سرور شما بر روی هر دو لینک تقسیم میشه و از طرفی هم هر زمان یک خط قطع بشه ترافیک اتوماتیک میره رو خط بعدی.

yassina سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    69
    سپاسگزاری شده
    35
    سپاسگزاری کرده
    16
    هزینه سناریوی مورد نظر حدود 850 تومان است. یک مودم وایمکس، یک ماژول shdsl به همراه یک روتر سری1700 سیسکو. سرویس های , vpn ,dns, monitoring, firewall از طریق سرور ویندوزی صورت خواهد گرفت. و acl , fail over , load balancing, qos از طریق روتر. ولی آن دستگاه حداقل 1.5 میلیون هزینه خواهد داشت. البته تقریبا تمامی موارد بالا را به تنهای هندل خواهد کرد.

در مورد پیشنهاد شما مقداری مطالعه کردم. ویژگی inbound balance بسیار جالب است. اینکه درخواست از یک لینک وارد شود و پاسخ به آن با توجه به توان لینک داده شود نکته جالبی است. ولی این ویژگی با توجه به تعداد محدود لینک در سناریو مورد بحث و نیز نزدیک بودن پهنای باند هر دو لینک آنچنان نمود پیدا نمی کند، ضمن اینکه این ویژگی به نوعی در روتر نیز قابل پیاده سازی است.

ویرایش توسط yassina : 2011-10-06 در ساعت 11:17 AM
    dazimi سپاسگزاری کرده است.

مسدود شده
    نوشته
    123
    سپاسگزاری شده
    88
    سپاسگزاری کرده
    24
    نقل قول نوشته اصلی توسط yassina نمایش پست ها
    هزینه سناریوی مورد نظر حدود 850 تومان است. یک مودم وایمکس، یک ماژول shdsl به همراه یک روتر سری1700 سیسکو. سرویس های , vpn ,dns, monitoring, firewall از طریق سرور ویندوزی صورت خواهد گرفت. و acl , fail over , load balancing, qos از طریق روتر. ولی آن دستگاه حداقل 1.5 میلیون هزینه خواهد داشت. البته تقریبا تمامی موارد بالا را به تنهای هندل خواهد کرد.

در مورد پیشنهاد شما مقداری مطالعه کردم. ویژگی inbound balance بسیار جالب است. اینکه درخواست از یک لینک وارد شود و پاسخ به آن با توجه به توان لینک داده شود نکته جالبی است. ولی این ویژگی با توجه به تعداد محدود لینک در سناریو مورد بحث و نیز نزدیک بودن پهنای باند هر دو لینک آنچنان نمود پیدا نمی کند، ضمن اینکه این ویژگی به نوعی در روتر نیز قابل پیاده سازی است.
    ولی peplink دو پورت رو من برای جایی 1/100/000 گرفتم و اگر شما دو لینک دارید همون دو پورت براتون مناسبه و نیاز به هزینه بیشتری نیست. ولی اگر مشکل هزینه دارید و بتونید یه مدل دست دومشم بگیرید باز به نفعتونه چون کاری که اون میکنه روتر 1700 سیسکو فکر نمیکنم بتونه انجام بده . تا جایی که من میتونم روتر 1700 dns سرور داخلی نداره که بتونه برای شما inbound balancing ایجاد کنه. به هر حال تصمیم با خودتون هست.

خواننده
    نوشته
    69
    سپاسگزاری شده
    35
    سپاسگزاری کرده
    16
    از شما بعلت کمک و پیشنهاد جدیدتون متشکرم. سعی می کنم بیشتر تحقیق کنم

dazimi سپاسگزاری کرده است.

مسدود شده