صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 25

موضوع: CCNA یا MCITP??

نام حقيقي: omid

عضو عادی
    نوشته
    134
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    68

CCNA یا MCITP??

سوال من از محضر دوستان اینه که از بین دو دوره ی CCNA و MCITP کدام یک را ‍‍‍توصیه میکنید؟

موضوعات مشابه:
    arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: امیر عباس زارع

خواننده شناسه تصویری amir_abbas
    نوشته
    102
    سپاسگزاری شده
    33
    سپاسگزاری کرده
    60
    شک نکن اول MCITP
    بدش ccna

arash3400 و judon3t سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mostafa JalilianFar

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    84
    بنظر من اگه مثل من مبتدی هستی شاید بهتر باشه با مایکروسافت شروع کنی
    البته این دو دو مبحث کاملا جدا از هم هستن که برای یادگیری و گرفتن مدرک هر کدام از اینها نیازی به تسط و یا حتی آشنایی به دیگری وجود نداره (البته تقریبا)
    سیسکو کار بسیار حرفه ای تر و سخت تریه و بیشتر با تجهیزات سیسکو سروکار داری و مایکروسافت هم با محصولات خودش این ویندوز و اون ios

arash3400 و mjzaret سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    این سوال ، سوال تمام دوستان مبتدیه و متاسفانه هیچ جواب قطعی براش وجود نداره . امثال این سوال رو دوستان مکرر دیدند اما...
    از نظر من این سوال اشتباهه !!! چرا ؟ مثل اینه که شما بپرسی من بنز سواری بگیرم یا بنز باری ؟!!! هر چیزی سر جای خودش لازمه . بنز سواری ماشین بسیار خوبیه اما بار نمی بره ! اگه شما میخوایی بار ببری مطمئنا انتخاب صحیح بنز باریه . حالا بحث این سواله . مقایسه این دو مدرک و این که کدومش به کار شما می آد به شدت اشتباهس . سولوشن های مایکروسافت - تمام محصولات شبکه از ویندوز سرور گرفته تا شیر پوینت و امثالهم - کاربران نهایی رو هدف گرفته !
    ویندوز سرور با اکتیو دایرکتوری محبوبش . اس کیو ال سرور - ایزا سرور - وب سرور ای ای اس - و .....

درسته ویندوز سرور قابلیت روتینگ رو داره . اما چند نفر از شما از ویندوز سرور تو شبکتون برای روتینگ استفاده می کنید ؟ و بر عکس چند نفر از شما از اکسس سرور های سیسکو برای مدیریت کاربراتون استفاده می کنید ؟ نقش سیسکو هدایت پکت ه تو شبکه . نام سیسکو با روتینگ گره خورده . روتر که می گی 90 درصد اوقات منظور سیسکوه . حالا شما چند تا روتر نرم افزاری یا حتی سخت افزاری سراغ دارید ؟

پیشنهاد من به شما دوست عزیز اینه که هدفت رو مشخص کنی . می خوایی بری مدیر یه شبکه بشی که حداکثر 100 تا 200 نود داخلشه و یه اتوماسیون اداری داره اصلا طرف سیسکو هم نری بهتره . اما اگه میخوایی بری توی سطوح اینترپرایز کار کنی و .... برو دنبال سیسکو و تا آخرش رو هم برو .

اگه میخوایی آچار فرانسه باشی ، هیچ پیچی رو نمی تونی با قدرت باز کنی . بهتره یه کار رو بلد باشی و اونم خوب ! مثلا میخوایی بری سراغ مایکروسافت نرو یه کورس یا یه مدرک رو بگیری و بزاری بری سراغ بعدی ...

یه تجربه شخصی : من زیاد شاخه به شاخه پریدم . فقط اسم نرم افزارهایی رو که کار کردم خوندم استفاده کردم بلدم و حتی درس دادم رو اینجا بنویسم زیاد میشه . می دونی چند تا زبون برنامه نویسی فقط بلدم ؟ اما فقط بلدم . نمی تونم درست ازش کار بکشم ! اگر می شد برگردم فقط یکیشو سعی می کردم انتخاب کنم و تا آخرش برم ....

SADEGH65، ARM، Reza.D و 28 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: امیر عباس زارع

خواننده شناسه تصویری amir_abbas
    نوشته
    102
    سپاسگزاری شده
    33
    سپاسگزاری کرده
    60
    Cisco خيلي خوب و با ارزش به نظر من اگه ميخواي تو cisco قوي بشي اول mcitp رو بخون اين كاريه كه من خودم كردم و جواب خوبي گرفتم چون microsoft يه ديد خيلي خوبي از شبكه بهت ميده. به نظر من ، بعد از اون cisco رو بخون و تا اخر رو

arash3400 و judon3t سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: بماند

عضو عادی شناسه تصویری Leon
    نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    156
    سپاسگزاری کرده
    288
    منم با نظر دوستمون mehrzadmo موافقم.

MCITP یه ابزاره و CCNA یه ابزاره دیگست. همونطور که آچار برای مهره و پیچ گوشتی برای پیچ کاربرد داره و استفاده از اونها هیچ اولویت بندی نداره و فقط به نیاز شما بستگی داره./

به نظر من شما اول از همه باید یه آشنایی مختصر با این دو شاخه و موضوعات اونها و زمینه های کاریشون داشته باشی. بعد خیلی راحت تر می تونی منطبق با سلیقت انتخاب کنی.

mehrzadmo و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    نوشته هایی که آقای mehrzadmo نوشتند واقعا درسته .باید با خودت چند تا چیز رو مشخص کنی.زمینه ی کاری شما چیه ؟و ...
    ولی به هر حال با تمام این تفاسیر من میگ با MCITP شروع کن.من هم دقیقا همینکار رو کردم.

mehrzadmo، arash3400، armaan و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    من شبکه را با ccna شروع کردم اما قبل از رفتنم سر کلاس ccna را یک دور با cbt خونده بودم و با packet tracer ro boson هم کار می کردم اما شروع با MCITP بهتره تنها مزیت اول cisco خوندن واسه من این بود که چون command کار کردخ بودم بعد wizard واسم ساده تز بود و دیدم بازتر بود
    البته دنیای سیســــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــکو شیـــــــــــــــــــــــ ـــــرین ترین دنیــــــــــــــــــــــ ـاست

arash3400، judon3t و ramess سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    MTCNA هم گزینه خوبیه

نام حقيقي: moein Sabaghian

عضو عادی
    نوشته
    86
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    2
    من هم همین نظر رو دارم

شک نکن اول MCITP
    بدش ccna

ویرایش توسط dabbeh : 2011-07-31 در ساعت 09:08 PM علت: املا

نام حقيقي: meiti

خواننده
    نوشته
    34
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    3
    چون داریم میریم رو IPv6 به نظرم اول از ccna شروع کن چون زیر سخت‌های مایکروسافت به هم میریزه و لازم می‌شه دوباره مدرکتو به روز کنی‌ در صورتی‌ که ccna مباحث مربوط به ipv6 هم داره!
    من هر دو مدرک رو دارم !

ویرایش توسط mehdi_wade : 2011-08-02 در ساعت 12:24 AM

نام حقيقي: nadiya ozani

خواننده
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon3 mtcip یا cisco

سلام دوستان!من خودم با packet tracer کارکردم الان هم کارم
    شبکه نیست شاید یکی دوسال دیگه....بنظرتون cisco رو ادامه بدم یا mtcip؟کدوم بدردم بیشتر میخوره ممنون

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_wade نمایش پست ها
    چون داریم میریم رو IPv6 به نظرم اول از ccna شروع کن چون زیر سخت‌های مایکروسافت به هم میریزه و لازم می‌شه دوباره مدرکتو به روز کنی‌ در صورتی‌ که ccna مباحث مربوط به ipv6 هم داره!
    من هر دو مدرک رو دارم !

روی چه سندی همچین حرفی رو میزنید؟ با Windows 2008 R2 کار کردین؟ و قابلیت هاشو می دونین؟

نام حقيقي: نیما شایق

عضو عادی شناسه تصویری harsini
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    8
    همون طور که برخی دوستان اشاره کردند این دو زمینه جدا از هم هستند.در حقیقت عمده کار ccna آموزش راه اندازی زیر ساخت شبکه و بیشتر تنظیمات مربوط به لایه های 1 تا 3 مدل tcp/ip در محصولات سیسکو است ولی mcitp در حقیقت بیشتر درگیر راه اندازی سرویس های مربوط به لایه application بر مبنای محصولات مایکروسافت است و البته این دو ، دو زمینه مجزا از هم هستند . البته دوره سیسکو به نظر من نیاز بیشتری به مفاهیم پایه شبکه دارد.
    در نهایت در صورت آشنایی با مفاهیم تئوری مربوط به شبکه هرگز این دوره ها مشکل نیستند(در مقایسه با دروس دانشگاهی در زمینه مشابه)

judon3t سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: آرمان

خواننده
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    البته من هر دو رو نخوندم و دارم MCSE رو می گذرونم. پیشنهاد من که پیشنهاد استادمون هم بود اینه که اول مایکروسافت.
    نکته اینکه سیسکو به مباحث پایه ای تری می پردازه و البته به طور معمول شناخت بهتری نسبت به مایکروسافت داریم. شاید سخت باشه که یه نفر یهو از نتورک بیاد و مباحث روتینگ رو بخونه! ولی اگه قبلش مایکروسافت خونده باشی کارت رحت تر میشه هرچند که اصلا پیش نیاز نیستن!
    در کل شاید بلد بودن هر کدوم بدون یکی دیگه کافی نباشه برای یه مدیر شبکه.
    ولی اگه بخوایم یکی رو انتخاب کنیم منم مایکروسافت رو توصیه می کنم. به اعتقاد من با مایکروسافت خالی میشه خیلی کارا کرد ولی با سیسکوی خالی بحث خیلی کلان میشه و تو مدیریت شبکه های متوسط و کوچیک مایکروسافت بیشتر به درد می خوره.
    البته میگم من سیسکو نخوندم.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

ccna بهتر است یا mcitp

mcitp یا ccna

سیسکو بهتره یا مایکروسافت

mcitp بهتر است یا cisco

سیسکو بهتر است یا مایکروسافت

mcitp بهتر است یا ccna

دوره ccna بهتر است یا mcitp

سیسکو یا mcitp

CISCO یا MCITPکدام مدرک شبکه بهتر است mcitpccna مباحثمدارک سیسکو بهتر است یا مایکروسافتسیسکو بهتر است یا ماکروسافتmcitp یا سیسکوکدام دوره ccna یا mcitpمدارک مایکروسافت یا سیسکوcisco بهتره یا mcitpاول مایکروسافت یا سیسکوبهتره يا ccna mcitpccna یا ccnpCCNA بهتراست یا MCITPاول سیسکو یا مایکروسافت؟اول mcitp یا ccnaدوره شبکه ماکروسافت بهتره یا سیسکومدرک cisco یا microsoft کدام

برچسب برای این موضوع